Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 04. 13. 11:08
Törölt hozzászólás
#4480
Törölt felhasználó 2018. 04. 13. 10:50
Előzmény: #4469  Törölt felhasználó
#4479
Ez itt a vadkapitalizmus maga, az tuti, igen sunyiságok is vannak, de hosszabb távon igazából ez mindegy is. Azért egy időpontban mozdulnak, mert minden a BTC-hez van kötve itt, évekig ez is lesz, az az alpha és az omega. Abban van a legnagyobb bizalom, az adta magát a  technológiát és állt ki oly sok kihívást már. Ki van mutatva, hogy hosszabb távon az összes coin elértéktelenedik BTC-hez képest. Szóval ha valaki nagyon hosszú távra tervez valószínúleg azzal jár a legjobban, persze csak akkor ha folyamatosan tartani akar vmit. Ha meg még több BTC-t akar, akkor spekizik az altokra. Ha vki csak befektető és csak ezért van a piacon zanzásítva neki ez a lényeg.
Törölt felhasználó 2018. 04. 13. 10:43
Előzmény: #4475  Törölt felhasználó
#4478
Szerinted egyébként ha emelkedik valami hosszú távon azt nyíl egyenesen teszi vagy hullámokban? Sztem utóbbi. Csak itt nagyok a hullámok, mert éretlen a piac.
Törölt felhasználó 2018. 04. 13. 10:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#4477
Ha lesz szted 100 k, akkor miért okos aki kiszáll 20-nál? :)
Törölt felhasználó 2018. 04. 13. 08:21
Törölt hozzászólás
#4476
Törölt felhasználó 2018. 04. 13. 07:02
Előzmény: #4474  Törölt felhasználó
#4475
Olvasgattam egy két véleményt, ahol eddig a tulajdonosok siránkozva várták a 1000 dolláros szintet, de a megugrás után rögtön kisütött a nap és már új csúcsokról beszélnek. Egyik szerint megvolt a korrekció és most már a számításai szerint 100 ezernél lesz a következő. A többi hívő meg bólogat neki, megelégdéssel nyugtázva, hogy ugye megmondtam.
Szerintem lesz még egy lökés, hátha a tömeg újra megbolondul és átveszik a pumpát és újra életre kelhetne az emelkedés.
Most azért kíváncsi vagyok, milyen magyarázatot találnak az emelkedésre, mivel valóságban semmi pozitív nem történt, csak újra indult a propaganda gépezet.
Törölt felhasználó 2018. 04. 12. 15:25
Előzmény: #4472  prmiklos
#4474
Nincs itt semmi csoda, csak az emberek rájöttek, hogy ez milyen tökéletes fizetőeszköz és ezentúl csak ezt akarják használni.-- csak vicceltem.
A valóság az lehet, hogy valamilyen spekuláns belenyúlt a zsebébe és betolt egy nagyobb összeget amitől a birkák vérszemet kaptak és megtámogatták az árfolyamot....most nem akarok kimaradni..... felkiálltással.
Megpróbálnak ráilleszteni valamilyen elemzést és merem állítani, hogy addig tolják, hogy áttörjön olyan szintet, ami azt jelzi, most már irány a csillagos ég. Akiket meggyőznek, azok meg fel is repítik, nagy nyereség reményében. Lehet éppen soros huncutkodik.
A többi kripto még jobban repül, de ha megáll a szél, zuhanik mint a kő.
Most megint egypáran több millió dollárt kerestek egy-két óra alatt. Jó játék ez a kripto.
prmiklos 2018. 04. 12. 13:44
Előzmény: #4471  inlo
#4472
Egyelőre hírt nem találtam, de nekemis kikerekedett a szemem....
inlo 2018. 04. 12. 13:40
#4471
Hm, vajon megint mi történt? A Btc 8k-án, ma eddig +16%.
gyula1971
gyula1971 2018. 04. 12. 13:39
#4470
Mi ez a hírtelen emelkedés ebéd után 500-pont meredeken? Forgalom adta vagy mekkora kötés lehetett?
Törölt felhasználó 2018. 04. 12. 13:17
Előzmény: #4466  Törölt felhasználó
#4469
Bocsánat, nem voltam egyértemű, de most nem csak a bitcoinról írtam, hanem az egész kriptopiacról. Egy -egy bezengi, hogy megegyeztek valamilyen céggel, és már duplázódik is egy hét alatt.
Ahogy a ripple is bejelentette, hogy már több nagybank teszteli, felfutott 3 dollár fölé, most megint valamit biztosan kijelentettek, mert rakéta módjára kilőtt, nem beszélve e verge-ről, vagy az eos-ról, az ontology nál elindult a kijózanodás a két hét alatti 4 szerezés után, sőt, most feltámadt poraiból a nevetséges dogecoin is.
Vagyis inkább azt láttam, hogy itt a tavasz virágba borulnak a fák is és szinte varázsütésre újra pumpálják a lufit is.
Azt még senki nem válaszolta meg nekem, miért szinte egy időpontban pattan meg a nagy része a coinoknak.
Törölt felhasználó 2018. 04. 11. 19:19
Előzmény: #4464  Törölt felhasználó
#4468
A technikai részéhez gondolom zokni vagy te is, de olyan szinteken ahogy a cikkíró Csaba vágja ezt, nem sokan vágják az országban, szóval inkább örüljünk a blogjának, ritka kincs.
Törölt felhasználó 2018. 04. 11. 19:17
Előzmény: #4465  Törölt felhasználó
#4467
Szval szted drágán kell venni és a rengeteg lóvé amit betolnak az iparágba aminek a zaszloshajója még sokáig a btc erre nem fog reagálni? Kb. nulla esélye van ennek sztem 5 éves távon. Nyilván a bikára gondoltam. Remélem ha ez lesz is itt leszel és nem változik a véleményed.
Törölt felhasználó 2018. 04. 11. 19:13
Előzmény: #4463  Törölt felhasználó
#4466
hol emelkedik most? ami most van az full a technikai szintek lekovetese, pedig csak az alapokat tudom, de koveti a trendet. Sztem is meglesz az Elliott hullam c laba 5000 vagy az alatt akár 2000 is lehet, aztán lehet trendforduló.  Mondjuk személy szerint a 2000 t már durvának érezném.
Törölt felhasználó 2018. 04. 11. 18:29
Előzmény: #4463  Törölt felhasználó
#4465
https://variance.hu/2018/04/10/mit-mutatnak-a-szamok/#comments
Indul újra  a parasztvakítás. Valamit mondani kell már, hiszen csak áll a piac, így nem tudják jó áron rásózni a birkákra a coinjaikat.
az utolsó hozzászólás:
---"Szép összefoglaló a tavaszi pangás közepette. A Weiss cég nemrég vette fel a csapatába Juan M. Villaverde-t. Ő a “ciklusokban” hisz. Nagyon jók az írásai, amiket a Weiss Crypto Alert keretében küldenek ki az olvasóknak.
Véleményük szerint idén tavasszal már ismét felfelé megyünk. Akár igaz, akár nem, az bölcs gondolat a részükről, hogy “A felhalmozás időszakát éljük.” Most kell óvatosan, ésszel vásárolni, nem pedig akkor, amikor megint elszabadul a pokol és száguldani fog az árfolyam."----
Törölt felhasználó 2018. 04. 11. 18:24
Előzmény: #4462  Törölt felhasználó
#4464
Már hogyne értenék belõle “valamit“?...:)) különben nem volna bent hónapok óta nagyobb vételi megbízásom 0.99 dodónál... :ÐÐ)
Törölt felhasználó 2018. 04. 11. 18:14
Előzmény: #4460  Törölt felhasználó
#4463
Amikor Csaba, alias Variance emelkedést jelzett, akkor kezdett csökkenni az árfolyam, most arról írt, hogy 2000 várható, most meg megugrik.
https://variance.hu/2018/04/10/mit-mutatnak-a-szamok/#comments
Itt lehet látni, hogy itt a nagy spekulánsok játszadoznak, beütve egy magasabb vételi ajánlatot, aztán meg eladva a felvert áron.
Eddig, ha jött hír a szabályozásról, szépen esett az árfolyam, most meg sem mozdul. A kicsik reménykedve üldögélnek a veszteségben, várva a feltámadást.
Azt sem szabad elfelejteni, hogy a legtöbb kriptót csak kriptoért lehet venni, így ha ilyen verge szárnyal, azt bitcoinért meg tethetért veszik-gondolom. Ez is generálja a forgalmat.
Törölt felhasználó 2018. 04. 11. 18:02
Előzmény: #4461  Törölt felhasználó
#4462
Most az a bajod, hogy semmit sem értesz belőle?😀
Törölt felhasználó 2018. 04. 11. 17:55
Előzmény: #4460  Törölt felhasználó
#4461
"...Hogy miért is fontos a SegWit adaptáció aránya és mit is fejez ez ki? A SegWit protokoll egy alternatív skálázási megoldás a Bitcoin láncon, ami úgy oldja fel a Bitcoin blokkméret korlátját, hogy kiszervezve abból az input (utxo) aláírásokat némileg teret nyújt a növekedéshez. Ehhez persze elengedhetetlen, hogy a hagyományos P2PKH és P2SH addressek helyett az új segwit natív addresseket használják a felhasználók, amiben kulcsszerepet játszanak a wallet és exchange szolgáltatók, akik ezt nem siették el (jellemzően a referencia implementáció csúszására hivatkozva.)"
 
:))))))))))
 
egyszerű(en) csodálatos 1 termék...:)) hülyének is megéri zsákolnia a tolvajcoin-tőzsdéken... de ha azt nem akarja, akkor cfd-n is kereskedheti 1:2 tőkeáttétel és kb. 300-400 USD átlag-spread mellett. :ĐĐ))
 
re: "aranybánya", hodl! :))

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek