Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
prmiklos 2018. 03. 16. 18:38
Előzmény: #4196  Törölt felhasználó
#4200
"Ráadásul becslések szerint több mint 10 %-ához nincs hozzáférés már."
Jaja! Pont ezen is gondolkoztam a napokban. Elfelejtett, elvesztett tárcák. Az egyik "kedvencem" az a történet, amikor egy srác véletlenül kidobott egy 7.500 bitcoint tartalmazó merevlemezt, és most arra szeretne engedélyt kapni, hogy feltúrja érte a szemétlerakót. Ez is egyfajta bitcoin bányászat :-) Mondjuk ezt sem könnyű feldolgozni...
De vélhetően a hagyatéki tárgyalásokon sem derül ki, hogy xy-nak volt kripto-ja...
Törölt felhasználó 2018. 03. 16. 18:35
Előzmény: #4198  pitcairn2
#4199
A nagybefektetők annál okosabbak, szépen elcsepegtetik a coinvagyonukat, bezsebelbe a busás dollár vagyont, sőt néha meg is tolják felfelé, ha látják az összeomlás veszélyét. A kicsik meg ücsörögnek, bízva a meggazdagodásbam. Hiszen eddig minden zuhanást egy rally követett. Csak akkor még tömegeket lehetett bevonni, újra építve a megroggyant piramist. Lehet még benne egy két kör.
pitcairn2 2018. 03. 16. 17:08
Előzmény: #4194  prmiklos
#4198
ha valóban elkezdik a piacra önteni ezt az elektronikus szemetet, akkor néhány nap alatt összeomlik az egész...
pitcairn2 2018. 03. 16. 17:06
Előzmény: #4193  prmiklos
#4197
légy nyugodt mindent látnak most is a hatóságok, a pénz funkcióhoz meg stabil árfolyam kell nem pedig a mostani segghülye szerencsejáték
Törölt felhasználó 2018. 03. 16. 17:01
Előzmény: #4193  prmiklos
#4196
https://coinmarketcap.com/all/views/all/
Itt meg lehet nézni mennyi fordul meg naponta, BTC-ből 5 milliárd dollárnyi, de ebből nem lehet megállapítani, hogy ugyanaz fordul meg, akár naponta többször is, vagy az egész piac pörög. Ráadásul becslések szerint több mint 10 %-ához nincs hozzáférés már.
Szerintem a nagyrészén üldögélnek, várva a kánoánt.
Most is hírtelen megindult, s ki tudja hol áll meg,
Phylaxa 2018. 03. 16. 16:43
Előzmény: #4178  Törölt felhasználó
#4195
Akkor végre lehet venni olcsón, használt GTX 1080 Ti-t? :)
prmiklos 2018. 03. 16. 15:47
Előzmény: #4193  prmiklos
#4194
Hogy kézzel fogható példát hozzak arra, hogy mit értek azon, hogy mit jelenthet korai beszállók esetében a kockáztatott vagyon. Az első BTC tranzakció során egy pizzáért 10.000 bitcoint fizettek. Ez ma 84 millió dollárt, azaz 21 milliárd forintot érne! Nyilván a Hodlerek zömének  birtokába azért később, drágábban került a meglévő BTC állomány, de akkor is komoly összegekről lehet szó.
prmiklos 2018. 03. 16. 15:31
Előzmény: #4191  pitcairn2
#4193
Biztos elég lenne a stabilabb árfolyam? Szerintem nem. Egyrészt a fejlődés túl fog lépni rajta (a korlátain), illetve a nagy játékosok nem abban érdekeltek, hogy gazdaggá tegyenek sok "pógyeszt", és a BTC-t tegyék uralkodó eszközzé. Ezen túlmenően:
- Az államok (adóhatóság, titkosszolgálat, stb.) nem nézik jó szemmel, hogy nem látnak rá egy jelentős mértékű pénzforgalomra. A szigorítás a trend (pénzmosás elleni szabályok, valódi tulajdonosok felfedése, stb)
- Túl nagy a gazdasági és szociális kockázata, hogy "háziasszonyok" és fanok tolják bele a vagyonkákat a meggazdagodás reményében.
- Elég sok lenyúlás volt már a BTC körül. Még nem vettem rá a fáradtságot, de érdekes lenne megnézni, hogy a teljes BTC mennyiségből mekkora rész az, ami tényleg mozog, és mekkora az "alvó" mennyiség. Ha ez megvan, akkor össze kellene szedni, hogy a nagy lenyúlásokban és csalásokban összesen mennyi BTC volt érintett. Ezt arányosítva a forgalomban lévő BTC mennyiséghez, szerintem "érdekes" szám jönne ki.
- A spekulációval ráadásul pont azt a szerepét veszti el, ami előre vihetné, a fizetőeszközként való felhasználást. A Hodlerek tartják, nem fizetnek vele. A spekák adják-veszik, de nem fizetnek vele.
Hogy össze tud-e omlani az árfolyam? Ez jó kérdés. Az év végi szárnyalás előttig azt mondtam volna, hogy nem. Túl sok a hívő és a Hodler. Illetve az elmúlt évek tapasztalata is az volt, hogy bár voltak nagyobb korrekciók, de a bika mindig győzött. De egy dolog változott. A "kockáztatott" vagyon mértéke. A korai beszállók nagyon alacsony áron léptek be. Bár többszörözték a "befektetésüket", az talán nem lépett át egy lélektani határt. De 10.000 USD körüli árnál már néhány BTC esetében is súlyos összeg 10% esés. Meddig lehet azt "lelkileg" bírni? Mikor mondják azt, hogy inkább a biztos Fiat, mint a hit egy szebb jövőben? Mikor kezdik el ők is önteni?
pitcairn2 2018. 03. 16. 11:15
Előzmény: #4187  buyandhold
#4192
sőt spekulálni még most is lehet rá
(már akinek van ehhez kedve)
pitcairn2 2018. 03. 16. 11:15
Előzmény: #4186  zotyó
#4191
kitűnő pénz lesz ez, ha vmi szilád dologhoz kötik az árfolyamát, pl. árupiuaci termékhez, részvényindexhez vagy vmi hasonlóhoz... 
a pénz funkcióhoz rögzített árfolyam kell...
pitcairn2 2018. 03. 16. 11:13
Előzmény: #4187  buyandhold
#4190
spekulatív eszközként jó volt, csak azokat kell ekézni akik nem annak tekintették ezt
Törölt felhasználó 2018. 03. 16. 10:14
Előzmény: #4187  buyandhold
#4189
KisVukot meg kell védenem, annak ellenére, hogy sokmindenben nem értettünk egyet. Köztudottan ő is azt vallotta, hogy csak azt rakj bele, amit nem sajnálsz, ha elveszik. Amikor hintette az igét, akkor 400 nál volt az árfolyam, aztán felülértékelte a döntését, kb 18 ezernél. Okos spekuláns, sikeres múlttal.
A zuhanás ellenére még mindig benne van a szárnyalás, de a további zuhanás is, mivel egy értéktelen  számítógépes jelért fizetnek csillagászati árat. Itt teljesen elvált az ár az értéktől.
A technológia használható sokkal értelmesebb dolgokra, mint egy maszekpénz kezelésére, amit főként a szürke és feketegazdaság  használ. Hasonló, mint a készpénzt, csak nem olyan körülményes.
prmiklos 2018. 03. 16. 09:39
Előzmény: #4187  buyandhold
#4188
Én nem vagyok guru  témában, így nem engem szólítottál meg, de néhány gondolatot azért nem tudok magamban tartani.
1. Nálam okosabbak mondják: ne fektess olyan termékbe, amit nem értesz. Persze lehet ezt lazán is értelmezni, de elég nehéz úgy belépési és kilépési döntéseket hozni, hogy nem érted legalább bizonyos mértékben, hogy mi is egy kripto, mik a kockázatai.
2. A FOMO (félelem a kimaradástól) elég rossz tanácsadó. Értem, és én is szoktam ezzel az érzéssel küzdeni, de ne ez alapján dönts.
3. Bárhogy is döntesz, ne told bele a teljes megtakarításod! Bármi megtörténhet, sőt annak az ellenkezője is! Tény, hogy nagyot lehet keresni a BTC-n, de épp ezért nagyot is lehet bukni!
buyandhold 2018. 03. 16. 08:22
#4187
A gurukat kerdezem, tisztelettel, elossorban KisVukot, hogy most vegyek vagy eladjak? Joval dragabban meg vetelre buzditottak, akkor most vegyem orrba szajba? Guruk, ti is veszitek most orrba szajba, hogy ennyire olcso?
Remelem nem hagytok most cserben, es egyenes valaszt adtok, mert ti annyira ertitek a BTC technologiat, en meg sajnos nem erem fel esszel, mi ez az egesz, de nem szeretnek kimaradni a nagynyerobol!
zotyó 2018. 03. 14. 22:47
#4186
"A szerző magánvéleménye, hogy a japán tőzsdeműveletek, a koreai tiltások majd feloldások állandó váltakozása, a kínai offenzíva, a Facebook, majd a Google döntése, valamint a januári és februári vérengzések kristálytisztán mutatják, hogy valahol, valaki úgy döntött, hogy 2018 lesz ennek a kis „pénzügyi rebelliónak” a lezárása. De a digitális kriptografikus valuta nem egy olyan fogalom, amit vissza lehet gyömöszölni Pandora szelencéjébe. Ebből a technológiából nincsen visszaút, és legfeljebb lassítani tudják a régi hatalmak a folyamatot, megállítani már nem. Kénytelenek lesznek hozzászokni a gondolathoz, hogy se nem láthatnak, se nem nyúlhatnak bele többé mások zsebébe."
https://kriptoakademia.com/2018/03/14/a-google-is-betiltotta-a-kripto-hirdeteseket
Üdv
Coldplay
Coldplay 2018. 03. 14. 21:16
Előzmény: #4183  inlo
#4185
ezt honnan veszed? az lenne a jo ha a youtube is tiltana....   
kukker 2018. 03. 14. 19:15
Előzmény: #4183  inlo
#4184
Üssék le addig, hogy a GTX 1070 olyan 120-130 ezer körül legyen megint újonnan és boldog leszek.. :)
inlo 2018. 03. 14. 17:39
Előzmény: #4182  Törölt felhasználó
#4183
Most már üti a z IMF, Google is. :D
Törölt felhasználó 2018. 03. 10. 11:14
#4182
Alig bírtam már a Poloniexről is kiutalni a pénzecském.. LTC meg a BCH pénznemben végig érvénytelen címre hivatkozott (pedig jó volt) ... Végül BTC -be tudtam az utalást megadni ... Vicc az egész már lassan bányászni se nagyon lehet mert "úgyse adják ki" a pénzed..
inlo 2018. 03. 09. 19:32
Előzmény: #4180  inlo
#4181
Na most meg eltűnt . :D

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek