Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-pny
-pny 2018. 01. 17. 19:24
Előzmény: #3618  elemes
#3620
“a BTC azért (sem) lehet pénz, mert nem tartalmaz olyan mechanizmust, ami az árstabiilitást garantálná”
.
Az árstabilitást a globalitás, az elképesztő kapitalizáció és likviditás adja. Adja majd - egy majdani kriptopénznél természetesen. Megint ugyanazt a hibát követed el, mint eddig mindig: a jelen infóit fixnek veszed. A pénzzé válás egy folyamat, mint már sokszor írtam.
profitprofi_ 2018. 01. 17. 19:09
Előzmény: #3605  kukker
#3619
Nyilván nem tudsz erre egyértelmű választ adni. Hiszen a kyptopénz egy teljesen új dolog, de azért úgy vélem, vannak fogódzók.
Azt mondják, a krypto az pénz. Tekintsük most annak. A devizapiac, illetve az egyes keresztek mozgását rövidtávon leginkább a pillanatnyi piaci hangulat, és a kockázatvállalási kedv, középtávon az olyan tényezők, mint pl. a monetáris - és fiskális politika, hosszútávon pedig a kamatkülönbözet, és más, ennél is hosszabb távon át meghatározó tényezők irányítják. Minél hosszabb időtávon vizsgáljuk valamely deviza áralakulását, annál kevésbé a spekuláció, és annál inkább a kőkemény racionalitások, az illető deviza mögött álló gazdaság (euró esetében az eurózóna) pénzügyi és gazdasági összefüggései a meghatározók.
Nézzük meg ugyanazt a kryptokra. A krypto-k esetében még csak rövidtávon ható tényezőkről beszélhetünk. Ez pedig kizárólag a beléje vetett hit, amit minden másodpercben számszerűsítenek. De mivel nincsenek mögötte nemzetgazdasági mutatók, nincs fiskális és monetáris politika, ezért árfolyamát hosszabb távon is majd csak a hit mozgathatja, illetve a szabályozói környezet. De milyen fizetőeszköz az ilyen? Hányan fizettek már ilyenekkel? Nem tagadom, hogy lehet vele, de ezek a kriptovaluták minden valószínűség szerint soha az életben nem válnak majd olyan általános fizetőeszközzé, mint pl. a dollár, az euró. Sokkal inkább ahogy én látom, a kriptopénz alapvetően inkább egy befektetési termék. Aminek annyi az ára, amennyit adnak érte. Így már változik a megítélése. Így már lehet neked, vagy másnak is igaza, akik azt mondják ez akár ilyen sokat is ér, vagy még többet is.  Egy befektetési termék esetén, ha a piaci szereplők többsége azt mondja ez ennyit ér, akkor annyit ér, és slussz. Lehet vitatkozni, hogy ér-e annyit, amennyit, de annyi és kész. Csak akkor ne hazudjuk pénzeszköznek a "kryptopénzt". Ez egy befektetési termék, és akkor ennyi. 
Hogy egyértelműbb legyen: pénzként dimenzionálva nem ér még dupla annyit sem az usa dollárnál. Befektetési eszközként tekintve rájuk viszont...annyit adnak érte momentán, amennyit. 
elemes
elemes 2018. 01. 17. 19:09
Előzmény: #3531  -pny
#3618
...a BTC azért (sem) lehet pénz, mert nem tartalmaz olyan mechanizmust, ami az árstabiilitást garantálná. amíg csak spekulációs eszközként tekintesz rá, addig bármilyen eszközt kinevezhetsz "pénznek" és ha elég sokan értenek veled egyet abban, hogy ez egy jó spekulációs eszköz, akkor szépen lehet fújni a lufit.
.
ha szélesebbre tekintünk, ahol nem csak spekulációs eszköz, hanem csereeszköz, kincsképző, az állam felé fennálló kötelezettségek teljesítésének eszköze, értékmérő stb, akkor fontossá válik az ÁRSTABILITÁS. enélkül a korlátozottan tájékozott piaci szereplők nem tudni felmérni hogy termékeik piaci árának változása mögött a keresleti-kínálati viszontok megváltozása áll, vagy csak a BTC hullámzása. megveszem a csirkét egy BTC-ért, etetem, itatom, nevelgetem, hogy naponta tojjon nekem egy tojást, amit eladhatok -- de mi lesz, ha három hónapra rá a tojásokért már csak egy ezred BTC-t kapok? és a tyúkot még etetni sem kell. soha nem térül meg a tojó növendékbe fektetett 1 BTC.
.
(és közben ne feledkezzünk el a befektetési termékek egyik fontos szabályáról: a hozam és kockázat kéz a kézben jár. ha sokat lehet vele nyerni, akkor sokat is lehet bukni.)
profitprofi_ 2018. 01. 17. 19:07
Előzmény: #3610  upgrayeddAKS
#3617
"Ez olyan volt, mintha megkérdezted volna, hogy érhet-e a BRK 100e dollárnál többet?" 
Nem, nem olyan. Az egyik részvény, a másik állítólag pénz.
Akkor kezeljük a Bitcoint és tsai-t is alapvetően befektetési termékként, és ne fizetőeszközként, és főleg ne hazudjuk utóbbinak.
gyula1971
gyula1971 2018. 01. 17. 19:05
Előzmény: #3609  Törölt felhasználó
#3616
Előtte kis pihenő lehet azért..és irány lefelé.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 01. 17. 18:59
Előzmény: #3531  -pny
#3615
Fején találtad a szöget. Nem véletlen, hogy nem is vitatkoznak a kijelentéseiddel: nem mernek :)
elemes
elemes 2018. 01. 17. 18:55
#3614
azt írja az újság, hogy az európai záróár 9500 dollár.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 01. 17. 18:52
Előzmény: #3540  Törölt felhasználó
#3613
+1 (mint ahogy az értelmes hsz.-kat is így díjazom - függetlenül attól, hogy egyetértek-e vele vagy sem...) ezzel speciel nagyjából egyet is értettem :)
Törölt felhasználó 2018. 01. 17. 18:48
Előzmény: #3607  Törölt felhasználó
#3612
Én meg már azt vártam, hogy jössz majd a satoshi váltópénzzel, ami ugye nagyon olcsó, mert 100 millió satoshi az 1 BTC. Ha jól számoltam, akkor most 1 dollár az közel 10000 satoshi, az meg csak aprópénz.
BTC-ből ebben a pillanatban 16.808.575 darab van a cryptocurrency szerint.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 01. 17. 18:42
Előzmény: #3605  kukker
#3611
Nem lep meg, hogy nem fogtad fel a kérdés abszurditását :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 01. 17. 18:41
Előzmény: #3604  profitprofi_
#3610
Ez olyan volt, mintha megkérdezted volna, hogy érhet-e a BRK 100e dollárnál többet? :) Vagy hogy a MTEL miért csak párszáz HUF, miközben a GSPARK több ezer? :)
Törölt felhasználó 2018. 01. 17. 18:27
Előzmény: #3606  gyula1971
#3609
Hm..Nézd meg a hetes grafikont, szerintem még lefelé lesz.
Törölt felhasználó 2018. 01. 17. 18:26
Előzmény: #3607  Törölt felhasználó
#3608
Egyébként ha jól tudom, ma záródik az egyik határidős piac havi terméke, tehát ha jól sejtem számos nagykutya abban érdekelt, hogy ma lent legyen nap végére amennyire lehet. Érdekes lesz látni holnap mi történik ennek megfelelően. Ennek működését nem értem, majd kijavít valaki ha hülyeséget írtam. Mondjuk a másik kérdés, hogy a 1 vagy nem tudom hány hétre nyitott másik ilyen határidős piacnál is akkor ez várható-e ha jól tudom ez utóbbi még nagyobb is. Ha valaki ért hozzá kérem írja le, hogy az ezekben utazók mikor és miben érdekeltek.
Törölt felhasználó 2018. 01. 17. 18:23
Előzmény: #3604  profitprofi_
#3607
Ez elég buta kérdés volt. Hány darab USD van kinyomtatva szerinted? Ezek együttes értéke szerinted? Nem 21 millió db van kinyomtatva.
gyula1971
gyula1971 2018. 01. 17. 18:15
Előzmény: #3605  kukker
#3606
Bitcoin elérte a 10-ezres támaszt! És célárat.
kukker 2018. 01. 17. 18:12
Előzmény: #3604  profitprofi_
#3605
"Szerinted ér-e reálisan egyetlen pénzeszköz is akárcsak százszor, ezerszer, tíz- vagy akár húszezerszer többet, mint a világ legfejlettebb gazdaságának hivatalos fizetőeszköze, az usa dollár?"
Ha megengeded, helyette:
Nem tudom, hogy most ér-e.
De nem zárhatom ki teljesen.
Vagy hogy akár holnap vagy ma, vagy 5-10 év múlva akár.
De tévedés jogát fenntartom.
profitprofi_ 2018. 01. 17. 18:07
Előzmény: #3599  Törölt felhasználó
#3604
"nem tudom hogy melyik krypto fog letezni mondjuk 5,10 esetleg 15 ev mulva, de nagyon valoszinunek tartom hogy lesz nehany, sot olyan is amelyik mar jelenleg letezik."
Én is úgy vélem, némely kriptopénz létezni fog ennyi idő múltán is. Tehát ez a piac ne fog teljesen fölszámolódni, azaz teljesen eltűnni, mintha soha nem is lett volna.
De egy dologra válaszolj légyszíves. Szerinted ér-e reálisan egyetlen pénzeszköz is akárcsak százszor, ezerszer, tíz- vagy akár húszezerszer többet, mint a világ legfejlettebb gazdaságának hivatalos fizetőeszköze, az usa dollár? Még akkor is, ha valóban egy vadiúj és használhatónak bizonyuló technológia is áll mögötte, amit sok területen lehet majd alkalmazni?
Törölt felhasználó 2018. 01. 17. 17:54
Előzmény: #3584  Tibi0002
#3603
Hogy hozzam a szokás példámat az Apple meg 800. iparág vs 1 cég. Túlértékelt lenne?
Törölt felhasználó 2018. 01. 17. 17:52
Előzmény: #3589  buyandhold
#3602
A facebook nem bitekből van? Van értéke? Rossz példa.
Törölt felhasználó 2018. 01. 17. 17:48
Előzmény: #3597  pitcairn2
#3601
Szerinted egy induló piacnak olyan ütemben kell növekednie mint egy már létező piacnak?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek