Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Cipolla22 2017. 12. 15. 21:17
Előzmény: #3059  Törölt felhasználó
#3060
Szia Kisvuk! Köszönöm a választ! Az igazat megvallva eddig nem volt velük rossz tapasztalatom, mindig megvették amit kértem, ez az első alkalom, hogy szivatnak, de valószínűleg az utolsó is. Reggel közölték velem, hogy a papírral nem lehet kereskedni és ezért ők sem tudnak. Ekkor mondtam nekik, hogy nézzenek kicsit a képernyőre, mert tegnap is volt kereskedés és persze ma is van, tehát a probléma nem a papírral lesz. Erre délutánra felhívott a banki "minőség bíztosítás", hogy kivizsgálták az ügyet a probléma a papírral van, ha azzal lehet kereskedni, akkor majd én is tudok. :) Ekkor a másik személynek is elmagyaráztam, hogy üsse be a böngészőbe a yahoo GBTC-t és lásson csodát, hogy kereskednek a papírral. Az utolsó válasz szerint utánanéznek az ügynek :) Ez Németország, Commerzbank, 2017, de azt mondják a New York-i társbrókerház (ami valószínűleg szintén Commerzbank) nem tudja eladni a papírokat. Szívem szerint most szó nélkül átmennék a szomszéd Deutsche-hoz, csakhogy hecceljem őket, hogy mikét működik az ügyfélvesztés, de azt a társaságot még messzebbről elkerülöm. Így hát hétfőtől felkeresem az Erste Bankot és náluk teszek egy próbát, remélem nem a magyarországi Ersté-s színvonalat hozzák és nem rúgok egy szép öngólt magamnak.
Tudom, hogy hosszútávon sokat bukok azzal, hogyha így, bankokon keresztül kereskedem (vásárlás és eladás kombo 1% a költségbe kerül), de így talán el tudom kerülni a Questorhoz hasonló brókercégeket. 
Törölt felhasználó 2017. 12. 15. 20:46
Előzmény: #3058  Cipolla22
#3059
Szia,
Ne haragudj de megkerdezhetem melyik brokernel tortent ez???
Brokerekrol ill. brokercegekrol lehetne 1 kulon topikot nyitni, mert 1 igen jelentos resze mulik azon hogy az ember sikeres vagy sem.En is tudnek jo nehany story-t hozni...
Az a broker ahol nem becsulik meg az ugyfelet attol szaladni kell amilyen gyorsan csak lehet...
Az hogy melyik orszagban tortenik sajnos majdnem mindegy es meg svajcban ill. svajci penzintezeteknel is vannak problemak...
En mielott elkezdenek kereskedni mindig tesztelem a ceget, iden is volt 1 ceg ahol kb. 1-1,5 ora kellett ahoz hogy kideruljon, hogy mekkora nagy humbuk az egesz...Majd miutan elhoztam a penzem toluk a menedzser skype-on nem tetszeset fejezte ki (eleg erdekes modon);de miutan irtam neki hogy 1 telefonomba kerul es tobbet nem fog semilyen penzitezetben dolgozni Svajcban az utan nyilvan eltunt a kodben...
Nem erdemes tulsagosan sokat vitatkozni, ha elsore nem sikerul rendezni az ugyet akkor fel kell ajanlani a szamla zarast....(Mindig azt mondom nekik, hogy nem erdekelnek a tortenetek kifogasok ha story-ra vagyok kivancsi akkor konyvesboltba vagy moziba megyek) majd megkerdezem hogy kepesek megoldani az ugyet vagy sem mert ha nem akkor nem tartok igenyt a szolgaltatasukra es kerem a szamla zarasat es tovabbi sok sikert kivanok nekik.
;) 
Cipolla22 2017. 12. 14. 20:09
Előzmény: #3040  Törölt felhasználó
#3058
Na megvolt az első negatív tapasztalatom is a GBTC-vel, pontosabban a kedves bankommal. Tegnap úgy gondoltam, hogy zsebre rakom a nyereséget és egy jókora korrekcióig elbúcsúzom a BTC világától. El is indítottam a megbízást, úgy gondoltam, hogy akkor ennyi volt. Reggel hívtak a banktól, hogy sajnálják de comliance okok miatt nem sikerült a megbízásom, sajnálják. Mondtam is a bankosnak, hogy ez így egy kicsit kevés lesz, ennek nézzenek utána nekem ott a visszaigazolás a tranzakcióról, náluk lesz a hiba. Visszahívtak egy óra múlva, hogy sajnos a bank ameriaki bróker partnere tiltólistára helyezte a papírt, szerinte valószínűleg csődbe ment a cég, ilyenkor ez van. Ekkor elmeséltem neki, hogy érdekes módon az eladásom után még 6 órával is vígan kereskedtek a papírral és délután amikor nyit a tőzsde akkor is kereskedni fognak, szóval az amerikai bróker partnerük nem igazán van a helyzet magaslatán. Amúgy is hogy gondolják, hogy megvehetem náluk a papírt, eladni viszont nem lehet, ez nem túl jó játék :). Azóta ki is próbáltam még vehetnék a papírjukból.. Még azt is tanácsolták, hogy próbáljam meg eladni pár hét múlva hátha addig feloldják a tiltást. Még jó, hogy a BTC-nél ebben semekkora kockázat nincs :)) Jelenleg panaszt tettem náluk több helyen is, itt tart a dolog, remélem holnapig megoldják a helyzetemet. És ez nem Mo-n egy Erste-s csalós árjegyzős certifikáttal történt, hanem Németországban :) Meg is jegyeztem a hölgynek, hogy pár részvény eladása comliance problémába ütközik, de az éveken át tartó nemesfém manipulálás az rendben van a cégnél :) Kíváncsian várom a folytatást. A vicces az egészben, hogy 30 perc guglizás után semmi ilyen hírt nem találtam GBTC-ről. Nektek volt már hasonló tapasztalatotok, akár másik termékkel?
Törölt felhasználó 2017. 12. 14. 07:42
Előzmény: #3054  upgrayeddAKS
#3057
Ez várható volt, hogy egy ilyen lehetőséget nem hagynak ki a sekulánsok. Csak nagyobb tőkével kell ugrálgatni ide oda és ezzel  befolyásolni az árfolyamot.
Szeretem variance blogját, de úgy látszik a cryptopiacon részt vevőket nem nagyon érdekli, ami mögötte van. Itt most lehet sok pénzt keresni, az a fő.Van 1300-nál is több lehetőség, csak ki kell választani egyet, persze nem a 0,00001 BTC-vel rendelkezők fogják irányítani az árfolyamokat. Azt látni, hogy egy-egy crypto-t megtolnak, aztán hagyják, áttérnek a másikra. Persze gondosan vigyáznak, hogy a BTC se zuhanjon be, mert akkor az egész cryptovilág elsüllyed, ha van érték mögötte, ha nincs.
hellforceone 2017. 12. 13. 11:47
Előzmény: #3052  mereszZenesz
#3056
Köszönöm a segítséget! :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 12. 13. 11:04
Előzmény: #3054  upgrayeddAKS
#3055
Lemaradt... Minden bitcoint  adnak a kicsik 17 k felett 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 12. 13. 11:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#3054
Sokan mennek át altcoinokba, majd akkor fog a bitcoin is emelkedni, ha azok kifulladtak
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 12. 13. 10:58
Előzmény: #3043  Fridi66
#3053
Egyelőre altcoinokba megy a lé, csak a bálnák tartják a bitcoinjaikat... A sok kicsi altot vesz, nagyon alacsony a közkez... 
mereszZenesz 2017. 12. 13. 01:47
Előzmény: #3049  pitcairn2
#3052
Ki mit lát benne...
mereszZenesz 2017. 12. 13. 01:42
Előzmény: #3050  hellforceone
#3051
Üdv ! Ez egy váltó. Itt tudsz adni venni Rippelt. Tárcát is ajánl.  Megbízható cég, Semmi problémám nem volt eddig velük.
https://www.litebit.eu/en
hellforceone 2017. 12. 13. 01:16
#3050
Tud valaki olyan felületet, ahol Ripplet lehet vásárolni (nem cfd-t akarok, hanem tényleges "Coin"-t) és a fizetés átutalással, nem pedig számláról történő beszedési megbízással történik? A hétvégén regisztráltam 2 helyen is, de csak beszedéses fizetést találtam, átutalást nem, a számlámhoz pedig nem akarok hozzáférést adni.... hitelkártyás szintén nem nyerő!
Köszi a válaszokat!
pitcairn2 2017. 12. 12. 20:08
Előzmény: #3042  mereszZenesz
#3049
ez momentumjáték, semmi köze sincsen a szinttartáshoz...
pitcairn2 2017. 12. 12. 20:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#3048
de facto most se fizetnek azzal:)
hisz az un. "elfogadóhelyek" minimum 99,99%-a instant automatikus átváltással fogadja el csak...
andare 2017. 12. 12. 19:07
Törölt hozzászólás
#3047
Fridi66
Fridi66 2017. 12. 12. 18:54
Előzmény: #3044  gyula1971
#3046
amíg ki nem durran, addig a Bitcoin egy nagyon jó befektetés...
andare 2017. 12. 12. 17:08
Törölt hozzászólás
#3045
gyula1971
gyula1971 2017. 12. 12. 15:36
Előzmény: #3043  Fridi66
#3044
Fundamentumai ilyen jók?
Fridi66
Fridi66 2017. 12. 12. 15:02
Előzmény: #3041  upgrayeddAKS
#3043
Megy ez még fel idén, szilveszterre 23k :-D
mereszZenesz 2017. 12. 12. 13:53
Előzmény: #3041  upgrayeddAKS
#3042
Ha tartja ezt a szintet már jó sztm.. Viszont a LTC-t piszkosul veszik és nem tudom miért ?! Valaki hallott vagy olvasott valamit ? :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 12. 12. 13:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#3041
A 17kval nagyon elszenvedget a bitcoin. Talán idén már át sem viszi. De érdekes lesz a 2018 

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek