Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 11. 13. 08:36
Előzmény: #2736  -pny
#2740
Én sem örülök, hogy ezek a csúnya politikusok a bankárokkal karöltve nyomják a pénzt eszetlenül.
De nézzük miért is? Nem volt más kiút. A kedves spekulánsok és befektetők voltak olyan szívesek, hogy többszörösen eladósították bankjukat, magukat, mivel az óriási nyereség érdekében, óriási rizikót vállaltak be. Megrészegülve eszetlenül befektettek és ebbe az összes bank beszállt, nem is volt más megoldás, ha életben akartak maradni a konkurencia között. Amikor ez összeomlott, más kiút nem volt, a teljes megsemmisülést kezelni kezdték. Gondolom számtalan tudós közgazdász dugta össze a fejét, hogyan tudnák megmenteni a rendszert. Ha nem tették volna, jópár spekuláns a fán lógva végezte volna, de a befektetők többsége is ment volna híd alá.
Most ezt kritizáljuk, de Te, mint szuper pénzügyi szakértő, mit csináltál volna. Lehet a tőzsde is ment volna a kukába egy szuper összeomlás után, nem beszélve a felbőszült tömegek haragjáról.
Nem mondom, hogy ez nem következhet be ismét, sőt. Eltolták csak az összeomlást, de mást kiút nem volt. Arra meg ők sem gondoltak, hogy a kinyomtatott fiktív pénz nem a gazdaság fellendítésére lesz felhasználva, hanem felszippantja a tőzsde a spekulánsok kezébe vándorol.
Ezeket a sorokat nem irigységből írtam, köszönöm jól vagyok! 
Törölt felhasználó 2017. 11. 13. 07:46
Előzmény: #2737  mereszZenesz
#2739
Előszöris én nem mínuszolok, nehogy valaki azt gondolja, nem bírom a kritikát.
A cryptokat már sokan elkönyvelték, hogy megdöntik a fiat pénzt, de én meg pontosan azt írom, hogy nem is erre van kitalálva.
Soha nem írtam, hogy nem lehet vele kereskedni, spekulálni, pénzt keresni és elenyésző helyen fizetni is. Úgy, hogy az ár ki van írva dollárban, aktuálisan átváltják, fizetnek és visszaváltják. Pontosabban dollárért vesznek bitcoint, fiztnek és bitcoinért veszek dollárt. Lehetőleg minél hamarabb, nehogy valaki bukjon az átváltáson a szuper kilengő árfolyam miatt.
-pny
-pny 2017. 11. 12. 22:43
Előzmény: #2737  mereszZenesz
#2738
Szegény szerintem még a piacok működésének alapjaival sincs tisztában (nem bántásból írom).
mereszZenesz 2017. 11. 12. 22:25
Előzmény: #2735  Törölt felhasználó
#2737
Kérdezhetek valamit ? Holnap kinyit a magyar tőzsde beindul a kereskedés , ott akkor mi is történik ? Vagy akármelyik tőzsdén mi is történik ?? 
Körülbelül ugyanaz amit kb a hatodik mondtattol elkezdesz felsorolni...
Spekulálunk nem ?? Nagy hal kis hal effektus stb stb.. Nem ?
-pny
-pny 2017. 11. 12. 22:22
Előzmény: #2735  Törölt felhasználó
#2736
"Ezt most valaki kitalálta, hogy a fiat pénzeket valami fel fogja váltani és elindult a találgatás.
Miért is váltaná fel valami és főleg miért éppen a cryptok."
.
Minden pénzrendszer megszűnik, átalakul egy idő után. A jelenlegi pénzrendszernek is vannak bajai (túlzott befolyással van rá a politika), és elképesztő technikai haladásis zajlik. A kettő eredője hozta létre a cryptokat. És biztos vagyok benne, hogy ha nem is teljesen leváltani (az azért sokkal hosszabb folyamat) fogja a jelenlegi pénzeket, de felsorakozik a valódi pénzek közé valamelyik, vagy némelyik crypto.
.
Pitcairn-el sokszor vagyok vitában és az extrém crypto ellenessége pont az ő pénzügyi rendszerekkel szembeni érvei miatt érthetetlen. Mert bár túloz a legtöbbször, de sokmindenben van igazság (pénznyomtatás, stb.).
Törölt felhasználó 2017. 11. 12. 22:16
Előzmény: #2734  upgrayeddAKS
#2735
Ezt most valaki kitalálta, hogy a fiat pénzeket valami fel fogja váltani és elindult a találgatás.
Miért is váltaná fel valami és főleg miért éppen a cryptok.
Ez olyan, mint a kötelező ivás....valaki okos ásványvíz gyártó kitalálta, mennyit kell naponta meginni.....de a valóság az, hogy amennyit a szervezet kíván. Igaz nem árt, de nem is használ.
Ebben a esetben akkor nyugodtan írhatnánk, hogy a részvények is felválthatnák, hiszen azok is szárnyalnak. Már csak idő kérdése és az amazon részvényeivel is lehetne fizetni, hiszen a bitcoin is csak egy speciális részvény, amit azok kapnak részesedésként, akik fenntartják a rendszert. A spekulánsok rávetették magukat és torzítják sőt férevezetik az egész ötletet.
Most meg, hogy már van vagy 1200 belőle, lehet  ugrálni egyikből a másikba, nagy pénzeket keresve illetve elvesztve. Mivel még relatív kicsi a kapitalizáció, a nagybefektetők úgy rángathatják az árfolyamot, ahogy a mészáros részvényekben. Pénztáros, ha akarná, olyan rallyt csinálhatna az ősszelopott pénzből, de most ezt még megteszik mások.
A bitcoinnál a rallyt ugyanúgy a nagy bitcoinbefektetők generálják, jócskán megspékelve reklámmal és beetetéssel.
Abban is igazad van, hogy a lent említett divatcégek ugyanilyen kategória, kihasználják a gazdagok mániáit.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 09. 11:56
Előzmény: #2730  Törölt felhasználó
#2734
 Ha azt kellene "modelleznem", hogy a fiat pénzeket mi fogja felváltani, akkor 50%-ot tennék az "egyelőre ismeretlen" kategóriára, 45-öt ez ETH-ra és csak 5-öt a BTC-ra... (kb. és ex has persze.) Csakhogy ez az 5% is sok, arról nem is beszélve, ha jön egy válság... sztem akkor nagyon durván rinyálni fognak a BTC-t lufinak tartók, hogy kimaradtak belőle. Már így is fáj nekik, hogy csak nézik a nagy emelkedéseket. Úgyhogy megint olyan dolgokat írtál le, amiről én régóta tudok, csakhogy res tantum valet quantum vendi potest... ja, és még valami: a Hugo Boss, LVMH (oder was) meg a Zara, Gucci stb. is csak divat - aztán mégis van a cégeknek eredménye, profitot érnek el a sok birkán stb. :) 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 09. 11:51
Előzmény: #2731  Fridi66
#2733
Köszönöm.
Fridi66
Fridi66 2017. 11. 09. 08:35
Előzmény: #2729  upgrayeddAKS
#2732
Viszont nagy forgalomnal tulterhelt a Kraken, ilyenkor nehezen veszi be a megbizast, valtani fogok csak kerdes mire, Cex.io-ra gondoltam, Coinbase nem szereti kifizetni az ugyfeleket.
Fridi66
Fridi66 2017. 11. 09. 08:30
Előzmény: #2729  upgrayeddAKS
#2731
Törölt felhasználó 2017. 11. 09. 07:36
Előzmény: #2727  upgrayeddAKS
#2730
Sohan nem tartottam magam bitcoin szakértőnek, saját véleményem írom, sokszor tévedek is, de van mikor a paraszti ész többet jelent, mint a szuper elemzés.
Azt már sokszor írtam, hogy ha előre lehetne látni a mozgásokat, már nem lenne se tőzsde, sem befektetési piac, mivel ezeket éppen a spekuláció fejlesztette erre a szintre. Pontosan a megmagyarázhatatlan mozgásokkal lehet sokat keresni.
A mostani, szinte töretlen szárnyalás  a lila köd kategóriába tartozik és olyan befektetők tartják fenn, mint Te.
Miért, mit gondolsz, a többi birka mire vár? A gyorsjelentésre? Az elemzésekre? dehogy is! a jó beszállóra, ha már elszalasztották az eddigieket. Ezzel éltetve az emelkedést és megállítva a nagyobb korrekciót. Ehhez még hozzájárul a masszív reklám, amit ázsiában már profi szintre emeltek, sőt egy hír szerint, már az iskolában is megismertetik a gyerekekkel a bitcoint. Lassan kötelező tananyag lesz már elsőben, hadd halljon már róla a szülő is, mikor tanul a gyerekkel.
Komolytalan ez az egész, a kezdetektől fogva. A bányászok döntik el a sorsát?- hiszen éppen ez lett volna az egyetlen előnye, hogy nem tudnak beleavatkozni a menetbe. Most meg kiderül, hogy változtatások, azért jöhetnek, szétválás, ígéretek, viták. Végül valaki még a korlátozott mennyiséget is megváltoztatja majd, hiszen valakinek már csak csak van valami kulcsa, a számítógépes program feltöréséhez.
Lehet rosszul gondolom és elmaradott vagyok, de szerintem ez most egy óriási divathullám, amiből mindenki meg akar gazdagodni, a mögötte lévő értékes technológia senkit nem érdekel.
Persze keresni lehet vele és soha senkit nem akartam lebeszélni, hogy lovagoljon a hullámok között.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 09. 01:24
Előzmény: #2712  Fridi66
#2729
Ha a Kraken-en pl. ETH-t vagy Ripple-t akarsz venni, azt veheted EUR-ért, USD-ért is, vagy csak BTC-ért?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 09. 01:21
Előzmény: #2708  pitcairn2
#2728
Az obszcén buborékokat fújó jegybankok perverz nép-átba...ása :) a caracas-i tőzsdével együtt :) aminek a végén mély válság lesz, mert az elkerülhetetlen. Jól mondom? :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 09. 00:55
Előzmény: #2725  zotyó
#2727
Van is erről egy sláger, talán már hallottátok: Bitcoin, te szemét ribanc, itt hagytál hard fork nélkül... :)  Viccet félretéve: azért annak nincs jó üzenete, hogy nem tudtak konszenzusra jutni. Beharangoztak valamit, ami egészen konkrét volt, konkrét dátummal, most meg bejelentik, hogy bizonytalan időre elhalasztva. Kezdenek nagyon komolytalanok lenni, és sztem ennek még meglesz a böjtje, ha nem figyelnek oda rá. Az ETH is megugrott amúgy a hírre, persze most már az is konszolidálódik. Úgy tűnik, a pár 10%-os korrekció is elhalasztódik. Irány a 8k, de én sztem várok még a BTC-nal, és inkább az altcoinokból fogok pecázgatni minél többet.
Fridi66
Fridi66 2017. 11. 08. 23:42
#2726
SegWit2x Is Dead, Long Live Bitcoin! Price Hits All-Time High As Hard Fork Canceled
Fridi66
Fridi66 2017. 11. 07. 17:37
#2724
Ha a BTC-nél nagyobb korrekció van akkor indulnak meg az altcoinok, ETH €270-től  XMR €90-től biztos uptrend. BCH eddig ellentétesen mozgott a BTC-vel, amit Nov 1-én nem tartott be és együtt rally-ztak. €4500ért azaz $5200 jó lenne beszállni, venni 5 BTC-t :-)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 07. 16:33
Előzmény: #2690  Törölt felhasználó
#2723
" szinte totál biztos voltam benne, hogy 7k-val el fog annyit szenvedni, mint nemrég a 6k-val vagy az 5k-val" - na ez lényegében be is jött, mert most is elszenvedget a 7k-val. 7,5k fölött is volt bőven, szóval ez már egyféle visszateszt, de a mesének nincs még vége... Na mondd akkor gyorsan mint szakértő: mi a véleményed a 2 MB-os blokkok SWOT-járól? :) Mi lesz a segwit2x vége? Melyik láncra fogják tenni a bányászok a tétjeiket? stb. :) (Btw. engem hidegen hagynak a "jóslatok", engem olyan előrejelzések érdekelnek, amik bizonyos szignifikáns %-os aránnyal bekövetkeznek egy szűk időintervallumon. A random walk meg jó haver, csak néha nehéz őt "követni" :) de amúgy is ezért kell portfoliót tartani és diverzifikálni...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 07. 16:21
Előzmény: #2717  mereszZenesz
#2722
40%-os korrekciók nem ritkák, ergo 7k-ról egy -2,8k korrekció benne van a pakliban. 5k alá sztem nem fog már lemenni nagyon sokáig, de a segwit2x-nél lehetne egy jó kis sell off, akkor nekem buy on lenne :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 07. 16:16
#2721
  https://belugapay.com/assets/beluga_whitepaper_V9.4.pdf ;  
 
 
 Ezzel valakinek vannak tapasztalatai? Vagy bármi más 2nd opinion? ICO-val vagy egyéb téren vmi mozgolódás? A BTC-n realizált nyerő egy részét ICO-ba raknám. Másikból tankot veszek, budapesti leszállítással :) 

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek