Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Cipolla22 2017. 10. 24. 23:21
Előzmény: #2679  Törölt felhasználó
#2680
Köszönöm!
Törölt felhasználó 2017. 10. 24. 11:28
Előzmény: #2678  Cipolla22
#2679
Cipolla22 2017. 10. 23. 19:58
#2678
Sziasztok! Eljutottam odáig, hogy a "feláldozható tőke" mértékéig vennék BTC-t, pedig nagyon szkeptikus vagyok vele kapcsolatban. Mit ajánlotok, van olyan wkn és isin kódú termék, ami leköveti az árfolyamot? Köszönöm a segítségeteket. 
dodoanyul
dodoanyul 2017. 10. 20. 11:11
#2676
Eladó telek az Őrségben 5 bitcoinért.. 
https://ingatlan.com/21884140 ;
pitcairn2 2017. 10. 18. 10:22
Előzmény: #2674  adooptimalizalo
#2675
az benne a furcsa, hogy ez egy jelentős bitcoin kitöréshez kapcsolódik... (5000-es szint áttörése...)
érdekessé válhat ez a sztori, ha nem képes tartani ezt a szintet...
adooptimalizalo 2017. 10. 18. 10:20
Előzmény: #2673  pitcairn2
#2674
Ebben semmi furcsaság nincs a kripto-piacon, mert sokan a bitcoin és az altcoinok között vándoroltatják a pénzüket. A legtöbb altcoint, pedig csak bitcoinon (és ethereumon) keresztül lehet kereskedni, fiattal nem, tehát nagy hatással vannak egymás árfolyamára.
Másrészt aktuál kripto piaci oka is van, mert okt. végén megint lesz egy fork a bitcionnál és mindenki arra spekulál, hogy,  megint kap egy kis ingyenpénzt, mint a legutóbbi fork (BCH) esetében, ezért megindult altcoin--->bitcoin pump. Ennyi a magyarázat arra, hogy a bitcoin emelkedett, míg az altok csökkentek...
pitcairn2 2017. 10. 18. 10:10
Előzmény: #2671  Törölt felhasználó
#2673
nem tudom, hogy szóba került e, de az utóbbi napokban nagyon furcsa volt a kripto-piac
csak a bitcoin ragyogott, míg a többi kriptoizé (úgy összességében) képtelen volt új csúcsra menni...
persze ezzel nem állítom, hogy összeomlik az egész, de azt igen hogy ez felettébb furcsa
+ az is érdekes, hogy már akkorára nőtt ez a szektor, hogy az esetleges összeomlása láncreakciót válthat ki a piacon, különösen mivel a félvezető gyártással foglalkozó cégek részvényei pontosan a kriptoizé "bányászat" hardware igénye miatt szárnyalnak...
 
https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-07-17/chipmakers-nvidia-amd-ride-cryptocurrency-wave-for-now
ezek voltak a legjobban teljesítő részvények idén a Nasdaq indexben...
Törölt felhasználó 2017. 10. 16. 12:36
Előzmény: #2670  Törölt felhasználó
#2672
http://www.portfolio.hu/vallalatok/it/eldolt-jon-az-oroszok-sajat-kriptopenze.265307.html
Na ugye megmondtam. Aki megteremti saját cryptoját az a többit megtiltja, ha megtudja.
Törölt felhasználó 2017. 10. 16. 08:34
Előzmény: #2670  Törölt felhasználó
#2671
Mo-on jol mukodik a bankrendszer???
Megis kinek mukodik jol??
es melyik bankra gondoltal???
;))))
Törölt felhasználó 2017. 10. 16. 07:04
Előzmény: #2667  watson
#2670
Ezek mind találgatások. Senki nem tudja, mire használják, hiszen nálunk tényleg gond nélküli a pénz és bankkártya használata, de gondolom Japánban és Kóreában sem ütnek le minden pénzkivétel után.
Több mint valószínű a keleti polgártársainkat egyszerűbb meggyőzni, hogy az amúgy is tornyosuló megtakarításaikat ebbe fektesssék, a kultúrájuk nagyon nyitott az újra., ha viszont Japánban ez elszabadul, az ország összeroppan. Az emberek nem fogják hitetezni az államukat potom kamatot kapva az állampapírokért.
A hiteltelenséghez hozzájárulnak a bitcointőzsdék is, ami egy szabályozatlan pénzváltó.
Nem elhanyagolható, amit te is említettél, a bűnözők ténykedése. Amikor a bank azért spájzol be belőle, hogy gyorsan ki tudja elégíteni a zsarolókat.
Ha a papírpénztárcának a kódját elveszted ez a vagyonod elúszott, de szerintem lesznek hekkerek, akik a pénztárcák feltörésével csipegetik a bitcoinokat, illetve a zsarolóvírusok, amelyek blokkolják a rendszeredet.
Szerintem nálunk még annyira jól működik a bankrendszer, hogy a cryptok nem jelentenek alternatívát.
Az megint más kérdés, hogy amott van a tömeg.
Múltkor valaki írta, hogy ezt is folyamatosan fejlesztik, javítják....de kik? A redszerbe állítólag csak a bányászok beleegyezésével lehet belenyúlni. Azok meg folymatosan veszekednek, nagyobb nyereséget és hatalmat remélve.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 10. 15. 23:23
Előzmény: #2664  watson
#2669
Egyébként itt nyersanyagokról mint fizikailag is létező commodity-ről beszéltél, vagy azokra szóló letéti igazolásokról, ETF-ekről, stb? Nagyon nem mindegy... máskülönben: minden instrumentumra ráhúzható egy SWOT. Van, aki egyik-másik tulajdonságot így súlyozza, és van, aki úgy. Ha ez nem így volna, és mindenki egyformán súlyozna, rengeteg piaci lehetőség szűnne meg, mert nem nagyon volna kereslet és kínálat... (legalább is sokkal kevesebb volna).
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 10. 15. 23:18
Előzmény: #2667  watson
#2668
Érdekesek ezek a gondolatkísérletek, csak nem korrelálnak az adatokkal :) A legtöbb BTC-tranzakció JPY-ből van (átváltva), aztán USD jön, végül CNY és EUR. A 2 legnagyobb messze 50% feletti össz-részesedéssel. Úgyhogy: igaz ugyan amit írsz, hogy a jelenség létezik, épp csak nem szignifikáns annyira, ahogy be akarod állítani. Szóval azt is mondod, hogy nehéz BTC-ban felhalmozni, eh? :) Mindezt egy tőzsdei szájton, és arra hivatkozva, hogy volatilis az instrumentum... wow! :) Valami hasonló fura szitut éltem át, amikor kb. azt írtad, hogy Róna Petya mekkora lúzer, mert lezakózott (btw. de facto csődbe is ment, ebben tudtommal meg is egyeztünk) a NABI, miközben rámutattam, hogy szénné kereste magát rajta Soros meg Róna. De bezzeg Bajnai, az nem volt béna, amikor a Wallis egy raklapnyi lóvét veszített a Hajdú-Bét ügyön :) De nem akarok témát váltani, csak rámutatni arra, mekkora elképesztő mutatványokra képes a kognitív disszonancia...
watson
watson 2017. 10. 15. 22:59
Előzmény: #2666  upgrayeddAKS
#2667
Felhasználni nem nehéz. Van egy komoly célcsoport akinek ez jó (anonimitás, visszakövethetetlenség): "megmondom az adataid kikódolásához a jelszót ha küldesz 3 BTCt" " visszakapod a kocsid ha tolsz 100BTC-t" ...stb.
Ettől még a hiteltelenség a felhalmozás akadálya marad, az általad említett problémás heléyzetekben is. A stabilitás hiánya pedig a legócskább devizához képest is (eltekintve az extrém inflációs helyzeteket, mint pl. most Venezuela) rosszabb, így nem alternatíva a legtöbb gazdasági folyamatban szvsz.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 10. 15. 21:54
Előzmény: #2664  watson
#2666
Tfh. a felhasználási nehézségekről beszéltél, mivel a befektető teljesen más nehézségekkel szembesül. A gondom az eszmetfuttatásoddal és még sokakéval az, hogy nem ismeritek a "célcsoport" életkörülményeit. Itt mi EU-tagként jól elvagyunk a bankjainkkal, mert van OBA, (ritkák a bankcsődök eleve), van közbiztonság (nem fosztanak ki, amikor ATM-hez lépsz, stb.) és ritkák a bank(kártyás)-al kapcs. visszaélések. De lehetne még ragozni, hogy miért totál kényelmes az egész "banking system" számunkra. Na, most akkor képzeljétek el, hogy vannak olyan területek a Földön, ahol ezek nem adottak! :)
Törölt felhasználó 2017. 10. 15. 21:47
Előzmény: #2664  watson
#2665
Ezt már írtam többször is, ha hisznek benne emelkedni fog, ha emelkedik hinni fognak benne. Ez viszonz fordítva is érvényes. Ez egy öngerjesztő folyamat és mivel nincs más "teljesítménye" teljesen kiszámíthatatlan. Csak a hírek hajtják fel az árát, reklám és nagyon jól szervezett hírverés élteti.
Helyt állni nem kell érte, mivel mindenki maga választja. Ha bedől a tulajok elkárolják és kész. Sokak szerint most csak az a lényeg, hogy az összezuhanásig mennyit lehet belőle kihozni.
Én nem tudom de szerintem az ára csillagászati, értéke 0.
watson
watson 2017. 10. 15. 20:49
Előzmény: #2659  upgrayeddAKS
#2664

Szerintem az alap probléma gazdasági oldalról a bitcoin (és a legtöbb cryptopénz) hiteltelensége. 
Ha baj van nem áll helyt érte senki. Ebből következően felhalmozásra alkalmatlan szemben pl. a nyersanyagokkal.
A másik súlyos gond az árstabilitás hiánya. Gazdaságio folyamatopk tervezhetetlenek árstabilitás nélkül, illetve egy nagyfokú bizonytalanság beárazása növeli az árat és versenyképtelenné teszi a terméket.
Törölt felhasználó 2017. 10. 15. 10:03
Előzmény: #2662  Törölt felhasználó
#2663
ja és esetleg néhol a világban még fizetni is lehet vele, igaz sokkal kevesebb helyen, mint az erszébetutalvánnyal.
:-)
Törölt felhasználó 2017. 10. 15. 09:58
Előzmény: #2661  upgrayeddAKS
#2662
A bányászoknál van egy természetes szabályzó , méghozzá az, hogy akinek már nem éri meg, az átmegy egy másik cryptoba (vagy leáll) így a többinek megint lehetősége van keresni. Így kialakul egy kereslet-kínálat egyensúly . A nagy bányászberuházásoknál elképzelhető, hogy néha még veszteségesek is lesznek, de ez is csak piaci alapon működik. A zsidó is csak hétvégén volt nyereséges, mikor zárva volt az üzlet.
Valahogy folyamatosan az az érzésem, hogy óriási huncutság van emögött a divat mögött, vagy tényleg egy másik dimenzió, vagy irdatlan nagy tulipánhagyma.
Akik mellette állnak ki, az mind tulajdonos, akik spekulálva óriási vagyonra tettek szert és csodát kiálltanak. Ez érthető, hisz ki mondaná, hogy semmit sem ér a tulajdona, ha el akarja adni.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 10. 14. 12:19
Előzmény: #2656  Törölt felhasználó
#2661
"...ha nincs egy kiszámítható jövedelme a bányászoknak, akkor senki nem fogja működtetni. Vagy csak nagyon hektikusan, de az szintén nem elfogadható. És a redundancia korlátozásának a módja a POW nehézség növelése lett. ( Ennek pedig a nyilvánvaló következménye a gyengébb/drágábban üzemelő node-ok hosszútávú kiszorulása.. És közép/hosszú távon a bányászkapacitások koncentrációja a profik kezében, ami éppen csak a nagy világmegváltó elmélet alapját lövi ki, amire az egészet kitalálták."  Biztos vagyok benne, hogy mások is rájöttek már erre, de szerintem pont ez a zseniális az egészben. Merthogy (és ebben akár tévedhetek is - mint minden másban...) a bányászokat kompenzálja az árfolyam-emelkedés, szóval mind az új bányászokat, mind a régieket érdekeltté tették benne. Igazi "MLM" :) Mivel pedig a novemberi hard fork egyik-másik fontos újítása a 2MB-ra emelt blokkméret és a GPU-val történő (beígért) bányászhatóság, növekedni fog az áteresztő képesség és (várhatóan) a bányászok száma is. Így nem lesz akkora probléma, ha a bányászok egy része "átvált" más kriptopénz bányászására: jönnek majd újak. Komoly fennakadás ebből eddig nem volt, csak voltak "nagy spike-ok" a "bányászatban". Sima még mindig nem lesz a "görbe", sőt... de ha nem megy a görbe minimuma az alá, ami a szükséges minimális szolgáltatási szinthez kell, akkor működik a rendszer. Olyasmi ez, mint a bankok call centerének a bejövő hívásai: a Poisson-eloszlás miatt vannak hektikus időszakok, amikor semmit nem tud csinálni az ügyfél*, máskor meg pillanatok alatt kapcsolnak egy ügyintézőt. Ráadásul a bankközi átutalások is igen gyakran lassúak: Mo.-on bizonyos "időrotációkban" párosítják egyes bankok a megbízásokat úgymond egymás között. (*Megj.: az az ügyfél, aki nem automatát akar, mert nem ért hozzá vagy olyan kérdése van, amire az nem tud választ adni, stb.)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek