Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-pny
-pny 2017. 09. 14. 14:11
Előzmény: #2418  Törölt felhasználó
#2420
"én az újabb és újabb kriptovalutákra gondoltam" Ezt írtad, amire reagáltam: "A higítás akkor fog bekövetkezni, mikor "satosi" és más nagy gyűjtögető elkezdi piacra dobni a többmillió eddig takarcsolgatott BTC-it, amit fillérekért bányászott, vagy vett. Hiába limitált a mennyisége, ha folyamatosan újakat és még újabbakat alkotnak." Tehát kifejezetten a BTC-ről írtál... Marhaságot.
-pny
-pny 2017. 09. 14. 14:10
Előzmény: #2416  Törölt felhasználó
#2419
"A Bitcoinnak is vannak irányítói,akik programozzák a blockláncot,így elvileg viselkedhetnek simán úgy,mint a nemzeti bankok a valutákkal." Nem.
Törölt felhasználó 2017. 09. 14. 14:09
Előzmény: #2414  -pny
#2418
én az újabb és újabb kriptovalutákra gondoltam, hiszen azokat is dollárért cserélik. Eddig csak azt lehetett hallani, hogy ez a jövő és amint valaki hangosan beszól, az összes kriptogyáros felháborodik, hogy nem is tudja miről beszél. Megismétlem, a bányászok meg a spekulánsok rögtön támadnak, mert veszélybe került a jólétük, az aranytojást tojó tyúk egy kicsit lesántult. Ha tényleg péznek akarják használni, tökmindegy mennyibe kerül, nem kellene lázongni, tehát a napnál is világosabb, hogy csak egy tulipánhagyma. aminek egy minimumon beáll az árfolyama és tovább használhatja zavartalanul az a szűk réteg, aki tényleg fizetni akar vele.
Törölt felhasználó 2017. 09. 14. 13:11
Előzmény: #2396  Törölt felhasználó
#2417
A kriptok mivel nem Fiatok,ezért nem vehetik át azok helyeit,sőt nem is veszélyeztetik,hisz előbb-utóbb át kell váltani valamilyen Fiatra,vagyis azok helyett használják ideiglenesen,de teret nem vesznek tőlük. Evvel a logikával a kripto tualjdonképpen a nemzetgazdaságokon átívelő fundamentuma van.A világ gazdaságából hastí ki valamennyit ,amennyiben Fiat/BTC konverzió valósúl meg. Aztán vissza. A probléma ,tehát nem ez. Inkább a lekövethetetlenség,vagy adózás,vagy bünőzés részen. É.Korea pld elkezdett BTC-t bányászni.link De az oroszok is bányásznak egy korábbi hír szerint link ,vagyis előfordulhat,h a BTC megszűnése nem mindnekinek áll érdekében.
Törölt felhasználó 2017. 09. 14. 12:19
Előzmény: #2414  -pny
#2416
A Bitcoinnak is vannak irányítói,akik programozzák a blockláncot,így elvileg viselkedhetnek simán úgy,mint a nemzeti bankok a valutákkal. Mondjuk ehhez nem értek,de olvastam már,hogy pld olyat programoztak be,hogy az elvileg a megváltoztathatatlan átutalási díjat utólag lehessen változtatni. vagyis ha kész van egy blokk az már elvileg nem változtatható meg,de vhogy mégis megoldották egy trükkel. Erre azért volt szükség mert voltak olyan kis tranzakciók,amiknek az érvényeítése nem történt meg sokáig az alacsony átutalási díj miatt.Mondjuk ehhez nem értek :) A darabszám adott,de ha a piaci,technológiai körülmények úgy adódnak,akkor valamennyire be lehet nyúlni talán...
Törölt felhasználó 2017. 09. 14. 12:10
Előzmény: #2397  elemes
#2415
Amikor az internet teret hódított,akkor voltak hangok,amik azt jósolták,hogy az internet szabáylozva lesz,vagy fizetős lesz. Nem lett. Amikor a zene,film stb letöltések a kiadók érdekeit sértették azt mondták,hogy be fogják tíltani. Látjuk,hogy ma is lehet letölteni ingyen ilyen tartalmakat.A kérdés tehát,hogy ha betíltjuk a tőzsdéket,vagy megpróbálják szabályozni a bitcoint,akkor azt meg lehet-e valósítani?Mert önmagában a bitcoin vagy más kriptozék nem törvényellenesek eleve. Vannak csaló ICO-k és vannak tisztességes ICO-k,vagyis vannak olyan vállalkozások,akik teljesen jóhiszeműen gyűjtenek pénzt a kriptoizéjükre,és van reális know how mögötte ,mint egy normál vállalkozás esetén IPO . Egyébként a kriptopiac a bankszektornak is bevétel a Fiat valuták/kriptoizék átváltási bevételeknél pld.
-pny
-pny 2017. 09. 14. 11:32
Előzmény: #2403  Törölt felhasználó
#2414
"Hiába limitált a mennyisége, ha folyamatosan újakat és még újabbakat alkotnak." Jaj. A limitált azt jelenti, véges a mennyisége (21 millió db, most már 16,5-nél járunk).
Törölt felhasználó 2017. 09. 14. 09:59
Előzmény: #2412  Törölt felhasználó
#2413
Ne a BTC vetelre koncentralj....tudod mint az fx piacon...ha BTC-t veszel az azt jelenti hogy eppen a fizetoeszkozodet shortolod ezzel szemben!!!Ha van USD vagy EUR-ban vagy mas fizetoeszkozben megtakaritasod es egy reszet ennek BTC-re valtod akkor csokkented a kockazatat eppen annak a devizanak amit birtokolsz, mondhatnam hogy diverzifikalsz....Nekem van USD, AUD,GBP, es kicsi EUR-m is es van BTC-m, BCH-m es LTC-m is... Nem irom le hogy mit kell csinalni, mert kiforgatjak a szavaim ill. valotlansagokat allitanak rolam,de nem olyan bonyolult hogy mit kell tenni....es kozel 40-45%-os eselyt adok arra hogy ki fogok venni meg a BTC-bol tobb szaz ezer USD esetleg AUD-t....(es eppen abban remenykedek, hogy minnel jobban ontsek meg oket).... Iden en noveltem nem csak a fizikai nemesfem keszletemet,de a banyaszokban levo reszesedeseimet is...de barmenyire biztos (nagyon valoszinunek tartok valamit); nem megyek all in-t...ha nem csak a fizikai nemesfemeket,de a nemesfem banyaszokban valo reszesedesemet vizsgalom akkor a likvid portfoliom tobb mint 50%-a ezekben van...(meg ugy is hogy el tudok kepzelni 20-25%-os korrekciot ezekben,de ezzel szemben akar 80-200%-os emelkedest is... Mint korabban irtam en nem engedhetem meg magamnak hogy ilyen jo hozam/kockazatu kereskedesi lehetoseget kihagyjak...es nem is tettem es nem is fogom...ha pedig tevedek fizetem a szamlat...
Törölt felhasználó 2017. 09. 14. 09:45
Előzmény: #2410  pitcairn2
#2412
USD valodi penz, esetleg az EUR???(mi all ezek mogott, nem mas mint a bizalom, es meg meg is adoztathatjak es el is vehetik...); ha szerencses idoszakba szuletik az ember akkor csak folyamatosan ertektelenitik...te is tudod mi a terv min. 2%-os inflacio....(ami a valosagban min. 5%-os, ha nem tobb)Ha ossze hasonlitasz 2 termeket: az egyiknek van eves szinten 5%-os inflacios ertekvesztese a masik csak orzi az erteket...melyik fog kijonni gyoztesen 10,15,20,25 esetleg hosszabb tavon???es akkor meg a panikrol nem is beszeltunk amikor a jegybankok majd all in-t mennek...te is tudod, hogy a legtobb fiat currency erteke idovel a 0-hoz kozelit....Nem allitom hogy a BTC valodi penz....es azt se hogy nem eshet az erteke 0-ra, bar ezt egyre nehezebben tudom jelenleg elkepzelni....en ugy velem 1 uj eszkozosztaly van kialakuloban mint a 2000-es evekben az internetes cegek...es igen ott is kidurrant a lufi...es a tobb szaz ill. ezer cegbol jo ha nehany eletben maradt de azok kozul jelenleg jo nehany multi billio dollaros ceg lett... Mi van ha egy nap bejelentik, hogy a fizikai aranyat, ezustot BTC-hez kotik, esetleg mast...(nem mondom hogy igy lesz,de nem tudom kizarni)... aranybol es ezustbol a hataridos piacon a mi kis JP morg.-es barataink annyit adnak el amennyit akarnak, akar tobb eves termelest is...es ha ez sem segit akkor valtoztatnak a szabalyokon, stb.stb. Velemenyem szerint a kryptok a kovetkezo 10 evben akar trillio USD-os erteket is felvehetnek; de hallottam mar 30 trillio dollaros elkepzelest is a kovetkezo evtizedekben... soha szoval vigyazz, mert azert az eletedet ill. teljes vagyonodat te se tenned arra hogy soha nem lesz az....inkabb fogalmazzunk ugy hogy nagyon de nagyon valoszinutlen ennek az eselye a te velemenyed szerint.... Szerintem pedig van meg benne minimum egy 500-1000%-os emelkedes...azt nem tudom honnan (lehet hogy 3500$-rol es az is lehet hogy 880-$-rol, bar en 1200$ ala nem igazan varnam egy jo darabig...)...Igy pedig szamomra elkepzelhetonek tunik mondjuk 2000-2500$-rol, hogy az ar elszalad nehany ev alatt mondjuk 10000-25000$-ig mondjuk 2030-ig....
pitcairn2 2017. 09. 14. 09:24
Előzmény: #2402  -pny
#2411
a második link persze 2017 január 1.-es de szerintem jól tudod te mindezt... kár, hogy ehhez képest folyamatosan valótlanságokat állítasz...
pitcairn2 2017. 09. 14. 09:20
Előzmény: #2405  Törölt felhasználó
#2410
a "mi a pénz?" kérdéskör körül bonyolódó fundamentális problémán te is igen nagyvonalúan felülemelkedsz... a bitcoin-ból soha nem lesz pénz... ennyi...
pitcairn2 2017. 09. 14. 09:18
Előzmény: #2402  -pny
#2409
és a komolyabb korrekció lehetőségét én se zártam ki... "(persze előtte még lemehet akár 3000 alá is)" link kár hogy ilyen "feledékeny" és "figyelemtelen" vagy...
pitcairn2 2017. 09. 14. 09:16
Előzmény: #2402  -pny
#2408
"Nocsak. 200-tól 4000-ig lefelé vártad." hamis 350 USD-nél 1200 USD fölé vártam... 2015. november 04. link és csak 1000 USD környékén kezdtem besokkalni az ízléstelen hájptól... január 01. 2016 link megjegyzem végig konzekvensen amellett érveltem, hogy végül nullára fog esni és ezt továbbra is fenntartom...
pitcairn2 2017. 09. 14. 09:12
Előzmény: #1143  pitcairn2
#2407
...............
pitcairn2 2017. 09. 14. 09:11
Előzmény: #834  pitcairn2
#2406
...............
Törölt felhasználó 2017. 09. 14. 09:02
#2405
Sziasztok, Be kell valljam az utobbi idoben en is kezdtem elbizonytalanodni a BTC aranak szarnyalasaval kapcsolatban.Az ev elejen volt ugye az ETF-s story, majd jott a Segwit es a Hardfork koruli vita...kozben a BTC ujabb es ujabb magasagokba emelkedett, nem is beszelve a tobbi krypto is szarnyalni kezett...LTC-ben peldaul tobb 1500%-os hozamott lehetett elerni kevesebb mint fel ev alatt....Akik regebb ota olvassak a hsz-mat azok tudjak hogy 2015.marcius. eleje ota nagyon pozitiv velemenyem van a BTC-vel kapcsolatban.Oszinten szolva minden varakozasomat felul multa az arfolyam emelkedes...Nyilvan az arfolyam nem fog folyamatosan emelkedni korrekciok visszaesesek nelkul, errol mar tobbszor beszeltunk...es ha minden igaz vegre elerkeztunk 1 kicsit normalisabb korrekciohoz, visszaeseshez....Az extrem pozitiv hangulat kezd szep lassan megvaltozni es egyre tobb negativumot lehet hallani...Nem szoktam ugymond "kontraindikatoroka"t alkalmazni..., nem igazan erdekel hogy emberek tevednek ill. teves kovetkeztetest vonnak le, ez az elet resze...es az intellegenciat az mutatja a legjobban hogy az ember kepes tevedeseit, teves kovetkezteteseit megvaltoztatni ill. az eredeti elkepzelesevel kapcsolatban ellentetes allaspontot kialakitani...Ehez rugalmassag kell, ezzel a rugalmassaggal nagyon kevesen rendelkeznek velemenyem szerint.Az utobbi napokban Jamie Dimon es mas JP Morg.-es emberke eleg negativ velemenyt fogalmazott meg a BTC-vel kapcsolatban...(na ha valakinek a szavain erdemes elgondolkodni ill. megkerdojelezni akkor o az...)A portfolion forumon levo szakerto (taxisgyuszi,daxlisgyuszi) ; (demo professzor vagy bajnok bubodoktor,lulo etc portfolio trollja) es a (Tekintetes asszony emerald) is megszolalt a hsz-mal kapcsolatban...szerencsere aki nem emlekezne, hogy ezek a rendkivuli szakertelemmel rendelkezo szemelyisegek milyen velemennyel voltak a BTC-vel kapcsolatban azok vissza kereshetik a hsz-kat amikor is a BTC 250USD korul forgott 2015. marciusaban.... Kereskedes egy nagyon nehez tevekenyseg es sajnos rengeteg felre vezeto informacio es rosszakaratu, irigy, rosszindulatu ember van, nyilvan vannak nehanyan akik nem rosszindulatbol csupan hanyagsagbol ill. lustasagbol ill. nem megfelelo informaciok birtokaban fogalmaznak meg velemenyt...igazabol nem erdemes ilyenek ellen harcolni, jobb egyszeruen figyelmen kivul hagyni a butasagaikat, szemelyeskedeseket....(persze mint demon, elmeletileg konnyu igy tenni a valosagban azonban sokkal nehezebb ezt tenni).... link link erdekesseg keppen ki is kezeli a Kraken krypto tozsde szamlait Japanban???-csak nem a JP Morgan....;)))))))) En azert tartom a legkorrektebb tevekenysegnek a kereskedest mert a kereskedes tukrot tart az ember ele es megmutatja nem csak az ember erossegeit,de a gyengesegeire is felhivja a figyelmet...en sem vagyok tokeletes, rengeteg hibaval rendelkezem,de a joszandekomat kevesen szoktak megkerdojelezni akik ismernek...es aki nem csak arra figyel hogy mit irok (az emberi kommunikacio tobb mint 80-90%-a nem a beszed nyelv; hanem mi az amit teszek, ill. osztok meg ami masok szamara akar erteket is kepviselhet).... Ez 1 gazdasagi forum, es gazdasagi dolgokrol, kulonbozo eszkozok kereskedeserol ill. befekteteserol kellene hogy szoljon...sajnos az esetek tobbsegeben ez nem valosul meg. szoval a kerdes kinek a velemenyet erdemes figyelembe venni???-akik valotlansagot allitanak, felre vezeto informacioval kabitjak a nagyerdemut-akik demon sem kepesek kereskedni 1 eszkozosztalyt amirol velemenyt alkotnak-akik meg demon se kereskedik az adott termeket-vagy esetleg azet aki folyamatosan kereskedi az adott termeket es az adott termekkel kapcsolatban informciokat oszt meg...Mindenki dontse el maga! es ha eddig nem sikerult volna sokkolnom az olvasot akkor jojjon egy kis prediction:a kovetkezo 5 evben a BTC ara megfogja halladni a DAX index pont szerinti erteket; es a kovetkezo 10 evben pedig a DJIA pont szerinti erteket...Nem allitom hogy elobb nem tortenhet ez meg es azt se hogy a kovetkezo 1-2 evben a BTC ara nem eshet innen meg 50-60%-ot...,de hosszabb tavon az 5 ill. 10 eves tavlatban a prediction amit hoztam eleg jo esely van.... Mindenkinek szep hetet kivanok!
Törölt felhasználó 2017. 09. 14. 07:29
Előzmény: #2403  Törölt felhasználó
#2404
Ezt most lehet máshova kellene írnom, csak annyiban függ össze a BTC-vel, hogy virtuális. Egyszer már írtam róla, hogy jó régen az interneten volt kialakulóban egy tiszta társadalom, egy virtuális világ. Az emberkék játszottak egy online játékot és társadalmat építettek. Állítólag volt aki a második életét töltötte ott, 8-10 órát naponta eltöltve a "másik közösségben". A program fejlesztői látva a sikert, egyre több opcióval ajándékozták meg a játékosokat, a saját fizetőeszközük mellett már köztársasági elnököt is választhattak és ha jól tudom épp egy "civilben" buszsofőr lett megválasztva. Egy virtuális életet éltek. Végül azzal lett vége, hogy a fejlesztők végre pénzt is akartak keresni és aki gyorsabban akart feljutni a ranglétrán, igenis valódi dollárt kellett átutalnia.Pár hónapon belül kicserélődött a "lakosság" mert sokan hajlandóak voltak fizetni a semmiért és kiszorították azokat, akik "gürizve" lettek valakik. Aztán magukra maradtak.
Törölt felhasználó 2017. 09. 14. 07:08
Előzmény: #2400  -pny
#2403
A higítás akkor fog bekövetkezni, mikor "satosi" és más nagy gyűjtögető elkezdi piacra dobni a többmillió eddig takarcsolgatott BTC-it, amit fillérekért bányászott, vagy vett. Hiába limitált a mennyisége, ha folyamatosan újakat és még újabbakat alkotnak. Szerintem azért is lassult a szárnyalása, majd aki már drágán vette, elkezdett szabadulni tőle. A zuhanást meg az fogja meg, hogy viszont a legtöbb tulajdonosnak fillérekbe került ezért nem annyira paráznak, kivárnak. Ugyanúgy, mint a pénztáros részvényeknél, egymást bíztatják, hogy nem szabad eladni, hátha fel tudják tornázni az árat és mivel csak egymás között adják, veszik a papírt, van is valami eredménye. Csak azt tudatosítani kell, hogy csak akkor tudják meg mennyit ér a befektetésük, ha pénzzé teszik azt. A bitcoin is csak annyit ér, amennyi dollárt fizetnek érte......remélem érted a megfogalmazást. Ameddig nem BTC-ben lesznek az árak és nem azt mondják, hogy a dollár mennyi bitcoint ér, addig nem beszélhetük fizetőeszközről.
-pny
-pny 2017. 09. 14. 00:42
Előzmény: #2401  pitcairn2
#2402
"megjegyzem, feltűnhetett volna, hogy most nem várom lefelé ezt az izét..." Nocsak. 200-tól 4000-ig lefelé vártad. Most 4000-nél már nem várod lefelé. Lehet, hogy eljött az ideje egy komolyabb korrekciónak:)
pitcairn2 2017. 09. 14. 00:39
Előzmény: #2398  -pny
#2401
megjegyzem, feltűnhetett volna, hogy most nem várom lefelé ezt az izét... mi több néhány hónapos távon inkább a nemesfém rali kifulladásától tartok... szóval szerintem a bitcoin trutymó néhány hónapon belül 5000 USD fölé fog menni... (persze előtte még lemehet akár 3000 alá is) de ez távolról sem jelenti, hogy hiszek benne vagy hogy ne lennék meggyőződve arról, hogy végül nullával fog végződni a történet szimplán csak úgy vélem, hogy hosszabb lesz ez a szemfényvesztés mint először gondoltam...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek