Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 03. 00:52
Előzmény: #2299  mereszZenesz
#2300
Igen, a korrekciókat eddig erre kellett kihasználni (pozibővítés, stb.) Persze pár korrekcióban a pozibővítés óhatatlanul kimarad, dehát akkor is... ezeket kell keresni az új beszállóra. Á la anti-Martingál.
mereszZenesz 2017. 09. 03. 00:15
Előzmény: #2298  Fridi66
#2299
Igen ütik az egész crypto szektort.. Lehet a beszálási pontokat keresni.. Óóóvatosan nem kapkodva :D
Fridi66
Fridi66 2017. 09. 03. 00:07
#2298
Most vegyetek kriptovalutát, medve van: LTC: €65Dash: €288ETH: €280XRP: €0.19BCH: €483Bitcoin: €3820 Én már bevásároltam, kicsit elkapkodtam reggel, most még olcsóbb
Törölt felhasználó 2017. 09. 01. 12:40
Előzmény: #2296  zotyó
#2297
UPDATE: VisszavonásA délután folyamán cáfolat érkezett az ügyben, legalábbis a hír a korábbi formájában nem igaz. A Moszkvai Értéktőzsde mindössze a pénzügyminiszter-helyettes kijelentésvel megegyező álláspontot képvisel, miszerint a kriptovaluta kereskedés csak képzett befektetőknek, szabályozott platformon lesz elérhető, a jövőben valamikor...
zotyó 2017. 08. 31. 22:23
Előzmény: #2295  Törölt felhasználó
#2296
Köszi, figyelem. Más: "A Moszkvai Értéktőzsde olyan infrastruktúra kiépítésén dolgozik, mely lehetővé teszi a kriptovalutákkal történő kereskedést. A tervek szerint kriptovalutákkal, azok derivatíváival és ETF-ekkel (Tőzsdén Kereskedett Befektetési Alap) is kereskednének." link Üdv:
Törölt felhasználó 2017. 08. 27. 14:41
Előzmény: #2294  zotyó
#2295
Nezz ra az LTC-re...van ugye ez az atomic swap...:link kb. 2-2,5M$-ra van szukseg es ki lehet venni az order bookbol az osszes jelenleg benn levo eladasi megbizast...80$ felett pedig az LTC nagyon gyorsan elmehet 100,200 akar 500 vagy extrem esetben 1000$-ig is...szoval ha folytatodik a momentum lehet benne 1 gyors felkor....(nincs ra garancia, de konyeden elofordulhat)...
zotyó 2017. 08. 25. 18:57
Előzmény: #2293  zotyó
#2294
Trump és a Bitcoin link Üdv:
zotyó 2017. 08. 25. 18:55
Előzmény: #2289  Törölt felhasználó
#2293
"Az Economist magazin 1988. január 9-i száma a poszt elején látható címlappal jelent meg. Az címlapon egy Főnix madár látható, aki előtt sorban hamvadnak el a különböző nemzetek valutái és a hamvakból megszületik maga a Főnix, a világ-pénz. Mellette a szöveg csak annyit mond: Állj készen a világ-pénzre! A madár nyakában pedig egy érme van, amin a 2018-as évszám szerepel. A fenti lapban pedig – többek között – ez szerepel (további részletek az interneten megtalálhatóak): „ 30 év múlva az amerikaiak, japánok és európaiak és még számos gazdag ország lakója és néhány szegényebbé is egy közös pénzzel fogják kifizetni a vásárlásaikat. Az árak nem dollárban, jenben vagy német márkában, hanem mondjuk főnix nevű pénzben lesznek megadva. A főnixet nem csak a vállalatok, hanem a vásárlók is szeretni fogják, mert sokkal kényelmesebb lesz, mint napjaink valutái, amik akkorra már inkább régieseknek fognak tűnni, köszönhetően a 20. században bekövetkező erodálódásuknak.„ 2018. Világ-pénz. Vajon melyik lesz az és mi vezet odáig?"link A "konspirációs teória" korábbi öt fejezete után megjelent az újabb írás a digitalcash.hu-n Trump és a Bitcoin címmel: link
Törölt felhasználó 2017. 08. 25. 16:57
Előzmény: #2283  Törölt felhasználó
#2292
link Kriptovaluták - Bitcoin a gyakorlatban - Debreczeni Barnabás (Shinrai) előadása a bitcoin kialakulásának története ,okai. ha volt már,akkor elnézést
zotyó 2017. 08. 25. 14:33
Előzmény: #2289  Törölt felhasználó
#2291
Értem, szerintem jól csináltad. Recesszióra számít Zsiday V. is: link Üdv:
Törölt felhasználó 2017. 08. 25. 11:02
Előzmény: #2279  KOpi-papa
#2290
Nem tudom jól gondolom-e,de nem feltétlen kell tőzsdézni ,ha van egy megbízható pénztárcád és ott tudsz váltogatni a currencyk közt. Tőzsdén olyanokat kell venni eladni,ami a pénztárcádnál nincs. A főbb kriptók közül több megtalálható a pénztárcákban is.ethereum,litecoin,bitcoin pld
Törölt felhasználó 2017. 08. 25. 10:04
Előzmény: #2288  zotyó
#2289
Persze hogy senki nem tudja pontosan mikor jon a korrekcio,de jelek azok vannak...es ugye nem tudjuk, hogy a krypto-k hogyan fognak viselkedni egy vilaggazdasagi recesszioban...Az hogy csokkentettem a krypto-kban a pozicioim egyszeru kockazatkezeles....az elmult 12-18 honapban tul nagyra nott a portfoliomon belul a krypto-k aranya...Ha azt nezem, hogy a profitbol tudok 1 olyan kereskedesi szamlat csinalni ami atlagosan kepes eves szinten kozel 2-3-szor annyi arfolyamnyereseget termelni, mint amit eloszor befektettem BTC-be...akkor ez logikus dontesnek bizonyul...Nem vagyok profi kereskedo, mert nagy resze a jovedelmemnek nem sajat szamlas kereskedesbol jon,de nevezhetem magam reszmunkaidos kereskedonek, mert a megtakaritasaimnak nagyobbik resze kereskedesbol szarmazik....En kepes vagyok hetekig, honapokig, akar nehany evig ulni 1 pozicioban ha az egyre nagyobb nyereseget mutat,de tobb mint 30%-os DD-t nem szeretek vegig csinalni a teljes portfoliomra vetitve....Lehet hogy rosszul dontottem, hogy most hoztam el a nyereseg nagy reszet,mert emelkedik meg az arfolyam,de a lehetseges veszteseg sokkal jobban zavarna mint a lehetseges nyereseg...a fenn marado BTC,BCH es LTC pozicioim pedig a tovabbi emelkedesnel karpotolni fog valamenyire...Viszont rezenestelen arcal leszek kepes ujbol erre a szektorra koncentralni ha esetleg esnenk 30-60%-ot...
zotyó 2017. 08. 25. 09:29
Előzmény: #2287  Törölt felhasználó
#2288
Köszönöm válaszod, reálisnak tűnik helyzetértékelésed. Nagyon nehéz szerintem belőni, hogy mikor fordul, és jön a korrekció. Lehet, még ma, ahogy az is, hogy a következő hónapokban még többszöröződik az árfolyam. Üdv:
Törölt felhasználó 2017. 08. 24. 23:53
Előzmény: #2286  zotyó
#2287
Szia, Komolyabb korrekciora, esetleges recessziora szamitok a kozel jovoben...idovel okosabbak leszunk.Amikor komolyabb likviditasi problemak vannak akkor meg olyan termekek is kepesek esni amiknek eppen emelkedniuk kellene (negativ korrelacioban vannak a rv piaccal)...lasd pl. Kinai tozsde luficska es az arany esete...A piacon sok szereplo hitelt, tokeattetelt is hasznal a befektetesei soran es amikor hirtelen kell a penz akkor azt adjak amit tudnak, hogy a hirtelen fellepo hianyt minnel hamarabb potolni tudjak...Tegyuk fel van 1 emberunk, akinek van lakashitele, kereskedesi szamlaja es meg kryptokban is van kisebb befektetese...ha a portfolioja korrekcio ill. meretesebb esesnel a tokeattetel miatt megkozeliti azt a szintet hogy margin call-t kapjon, akkor az esetek nagy reszeben a szereplok nem zarjak ill. csokkentik a poziciokat hanem, olyan befektetesekbol likvid eszkozokbol vonjak k a penzt ami konyeden es gyorsan ertekesitheto...fizikai nemesfemeknel, hataridos termekeknel, kryptoknal ez gyorsan megtortenik, amig jo nehany rv-nel T2 ill. T3 nap mulva van elszamolas....(szoval nem a lakashitelet nem fogja fizetni vagy a kereskedesi szamlajat zarja, hanem mivel egyszerubb a krypto-jat fogja eladni....meg akkor is ha azon hosszabb tavon jobb a hozam potencial...Az atlag ember ill. az emberek tobbsege, bajban ill. panikban nem racionalisan dont, hanem erzelmi alapon...Nem allitom, hogy fognak esni a kryptok ill. bitcoin; es meg ugy is hogy 6szamjegyu profitot kivettem ebbol az elmult 2 -2,5evben (kozel 80%-ot); a jelenlegi krypto pozicioim 4-szer akkora mint amivel kezdtem...;de kizarni se tudom hogy a kovetkezo honapokban nem kovetkezik be 1 komolyabb korrekcio ezekben is....Nem hiszem hogy BTC mondjuk 800-1000$ ala essen, ennek nagyon pici az eselye;de nem vagyok biztos abban sem hogy a kovetkezo 6-8 honap hasonlo lesz mint az elozo 1-2ev, lehet hogy jon 1 ujabb 1-3 eves pangas...Gondolom emlekszel 2013 ev vegere majd kellett kozel 3 ev hogy az arfolyam vissza maszon hasonlo szintre...Szoval elofordulhat megint 30-50%-os korrekcio; ha pedig az ember 8-12-szerezi egyes poziciokon elert nyereseget akkor idonkent nem art 1 kis penzt elhozni, elrakni szukosebb, esosebb napokra...
zotyó 2017. 08. 24. 21:46
Előzmény: #2278  Törölt felhasználó
#2286
"mert oszre komoly likviditasi problemakra szamitok a kulonbozo eszkozosztalyokban es ez a krypto-kra is komoly hatassal lehet..." Ha a tőzsdék zuhanni kezdenének, nem lehet, hogy a kiáramló pénzek éppen, hogy megtalálnák a biztonságos menedéket adó BTC-t? Nem tudom, csak töprengek... Üdv:
zotyó 2017. 08. 24. 21:37
Előzmény: #2279  KOpi-papa
#2285
Az alábbi fb csoportban is sok infóhoz juthatsz: link Üdv:
-pny
-pny 2017. 08. 24. 21:33
Előzmény: #2283  Törölt felhasználó
#2284
Látnoki képességeim nincsenek, gondolkozni szoktam... Viszont az idézett szöveged jelentését megmagyarázhatnád, mert érthetetlen. Köszi.
Törölt felhasználó 2017. 08. 24. 21:17
Előzmény: #2276  -pny
#2283
Szerintem a legtöbb kriptonpénz tulajdonosnak nincsenek pénzügyi alapjai. Mivel önnek vannak, haszálja ki, húzzon hasznot belőlük, sőt a látnoki képességeit is bevetheti.
Törölt felhasználó 2017. 08. 24. 21:13
Előzmény: #2273  Törölt felhasználó
#2282
az összes kriptonvalutát úgy bányásszák?
mereszZenesz 2017. 08. 24. 14:56
Előzmény: #2279  KOpi-papa
#2281
Itt tudsz adni venni Bitcoint, Ethert, Litecoint : link Az oldal megbizható én is használom, kifizitésekkel se volt eddig probléma.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek