Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 08. 24. 14:56
Előzmény: #2279  KOpi-papa
#2280
Nem, ismerek mo-i krypto tozsdeket...Ez a magyar blog rendkivul jo es a kozosseg segitokesz:link (toluk sok infot kaphatsz ill. velemenyem szerint erdemes olvasni a blogot rendszeresen, visszamenoleg is ill. a hozzaszolasokat) Velemenyem szerint konyebb penzt keresni hosszabb tavu pozikkal, itt nehany honapos poziciokra gondolok...(ez 1 volatilis es kevesbe szabalyozott piac) szoval csak ovatosan... Ha mindenkepp kereskedni akarsz akkor nezz utana BTC ill. krypto tozsdeknek...En kozel 1 hete hasznalom a KRAKEN-t, foleg eladasra,de csinaltam mar rajta nehany day tradet...:link Aranylag egyszeru hasznalni es ha tul vagy a verification proceduran, mind a be es kifizetesek es kereskedesi megbizasok hatekonyan mennek...(szoval nekem meg nem volt gondom vele)...
KOpi-papa
KOpi-papa 2017. 08. 24. 14:30
#2279
Szeretném a segítségeteket kérni! Kb. egy éve tözsdézem és most szeretném kipróbálni a kriptopénzekkel való kereskedést. Ajánlanátok nekem olyan felületet, ahol ezeket meg tudom vásárolni (Bitcoin, Ethereum, Litecoin,stb.)? Vagy esetleg tudtok olyan magyar oldalt, ahol a konkrét kereskedésről írnak?
Törölt felhasználó 2017. 08. 24. 14:15
Előzmény: #2277  zotyó
#2278
Orulok, hogy olvasod a blogot szerintem Csaba rendkivuli erdekes informaciokat oszt meg...Iden sikerult megfognom LTC-ben kozel 500%-os rallyt; es velemenyem szerint nagyon alul ertekelt a BTC-he viszonyitva...;de ami jelenleg a BTC es BCH korul es mas krypto-k korul megy az kicsiket ovatossagra int...Pont tegnap valtottam vissza a profitom 80%-t LTC-rol BTC-re....ill. 80-85%-at a BTC profitomnak elhoztam...hagytam nehanyat a kovetkezo nemzedeknek es magamnak,de jelentosen lecsokkentettem a kitettsegemet, mert oszre komoly likviditasi problemakra szamitok a kulonbozo eszkozosztalyokban es ez a krypto-kra is komoly hatassal lehet...
zotyó 2017. 08. 24. 10:10
Előzmény: #2269  Törölt felhasználó
#2277
Felértékelődhet a Litecoin szerepe a BTC Lightning Network-je miatt? Érdekes írás: link Üdv:
-pny
-pny 2017. 08. 23. 23:19
Előzmény: #2273  Törölt felhasználó
#2276
"A cash olcsóbb mint a BTC ezért mindenki a jobb beszálló miatt veszi." Hűha... Itt bizony még a pénzügyi alapok is hiányoznak láthatóan nemcsak a a BTC ismeret.
zotyó 2017. 08. 23. 22:04
Előzmény: #2270  zotyó
#2275
A "konspirációs teória" befejező része: link Üdv:
Törölt felhasználó 2017. 08. 21. 09:09
Előzmény: #2273  Törölt felhasználó
#2274
"A cash olcsóbb mint a BTC" Egy dollár 260 Ft,mégse lehet mondani,hogy a forint 260-szor rosszabb pénz,mint a dollár. Egyszerűen csak ennyi a keresztárfolyam és,ha dollárt veszel,akkor nem fog érdekelni,hogy mennyiért vetted,hanem azt,hogy mit tudsz belőle venni. Az,hogy a bitcoin 4000$ csak egy keresztárfolyam. Azt mutatja,hogy az adott darabszámú bitcoinért az emberek mennyit hajlandók fizetni,és azt használni. Az,hogy ez mennyiben lufi jó kérdés,de jelenleg a piacnak ennyiért éri meg.
Törölt felhasználó 2017. 08. 21. 08:08
Előzmény: #2271  mereszZenesz
#2273
A cash olcsóbb mint a BTC ezért mindenki a jobb beszálló miatt veszi. Szeretnék meglovagolni a BTC szárnyalását, aki abból kimaradt. A többi cripron is azért hullámzik eszeveszettül, mert minimális befektetéssel nagyot akarnak kaszálni, de valóságban még kevesebbet érnek, mint a Gazdálkodj okosan! játékpénzek. Az áramfogyasztás a kezelésükért és előállításukért meg legalább fűti a termet.
Törölt felhasználó 2017. 08. 21. 07:58
Előzmény: #2267  zotyó
#2272
A piac most azt árazza, hogy sikerült sok embert meggyőzni, hogy meggazdagodhat ezzekkel a könnyen kereskedhető kriptonokkal. A másik az alvilág, a harmadik az ázsiai "diktatúra" menekülővalutája. Én sem látom a jövőt, de számítógépekkel generált jel, amit videókártyások őriznek, nem érhet ennyit. Ez most egy divat, ugyanúgy, mint az elektromos autó, amely majd megmenti a világot.
mereszZenesz 2017. 08. 21. 00:31
Előzmény: #2270  zotyó
#2271
Érdekes dolgokat pecceget... De akkor most megtartja a BTC a 4000 dollárt és emelkedik tovább vagy mi lesz ?!? Mert a Bitcoin Cash jön fel mint a talajvíz... :D
zotyó 2017. 08. 20. 22:18
Előzmény: #2268  pitcairn2
#2270
"a bitcoin és a többi kriptoizé a bankárcimbik által kifejlesztett vagy átvett nemesfémellenes fegyver" Konspirációs teóriából születettek érdekesek is: link link link link Üdv:
Törölt felhasználó 2017. 08. 19. 23:40
Előzmény: #2268  pitcairn2
#2269
ACCHAIN lesz a bankarok altal fejlesztelt, hasznalt krypto...es ahogy a reklamban van "digital kingdom"-ban...(ha tenyleg ok allnak a haterben) akkor egyelore meg csak a raszoktatas a cukorkara lepesnel tartunk...
pitcairn2 2017. 08. 19. 22:16
Előzmény: #2267  zotyó
#2268
a bitcoin és a többi kriptoizé a bankárcimbik által kifejlesztett vagy átvett nemesfémellenes fegyver kb. ennyi lenne a "használati értéke" ügyes húzás volt ezt el kell ismerni
zotyó 2017. 08. 19. 21:14
Előzmény: #2264  Törölt felhasználó
#2267
"Ez egy virtuális értéktelen valami..." Ezt nem tudom szó nélkül hagyni. Szerintem a bitcoin és társai annyit fognak érni, amennyi a használati értékük lesz. A befektetők ezt próbálják beárazni, úgy tűnik, hogy nem tekintik értéktelennek. Ha utánaolvasol akár ebben a topikban, megértheted, hogy miért. Üdv:
Törölt felhasználó 2017. 08. 19. 09:39
Előzmény: #2265  Törölt felhasználó
#2266
egy pár darab hosszabb távon is életképes lehet. Sokat morfondíroztam én is,hogy mi van mögöttük,de ha megnézed,akkor van ,hisz tízezrek,százezrek,milliók ki tudja mennyien bányásszák őket drága gépeket vásárolva ,vagyis van mögötte teljesítnmény,csak épp nem csakány és fúrópajzs,és izzadt ,szénporos emberek termelik,hanem számító gépek,videókártyták. ,és a terméket meg használja a piac,vagyis bekerült a pénzforgalomba. Értéke van és van rá kereslet. Éjjel-nappal lehet vele fizetni azonnal,akár hétvágén is bármikor. Bármikor válthatsz. Anonim maradhatsz. Annyi pénztárcád van amennyit csak akasrz,nem kell havi díjat fizetni.... stb Gondolom az "alvilág" ,vagy a csalók is benne vannak vastagon ezek miatt,tehát nem valószínű,hogy megszünne a jövőben :)
Törölt felhasználó 2017. 08. 19. 09:31
Előzmény: #2259  Törölt felhasználó
#2265
Én nem vagyok egy crypto szakértő :)... Az oldalt ,amit linkeltél pár napja ismerem...olvasgattam pár bitcoinos fórumot ez alapján az 1 milliárd piaci kapitalizációjú bitcoinok azok,amik már elérték azt a szintet,ami "nem lehet véletlen" kategória. Ahogy nézem ez most 10 darab coin,ezek közül is két darab ethereum,meg 2 darab bitcoin van.A lényeg sztem inkább az,hogy a Bitcoin csapat egyik része csinált egy új bitcoint,ami már jobban kezeli a nagy forgalmat,vagyis fejlettebb,míg a régi tagok maradtak a megbízható bitcoinnál. A forgalom az új bitcoinban egyébként már ugyanyannyi most,mint a régiben,az árfolyam még tovább emelkedik,tehát könnyne elképzelhető,hogy a piac már ezt az újat fogja inkább támogatni a fejlettsége miatt,így a régi bitcoin és az új bitcoin ára valahol találkozik majd. Ez csak egy verzió,de ami eddig történt az azt támsztja alá,hogy a piac máris elkezdte használni,holott az infrastruktúra hozzá még nem is elterjedt. Itt nem egy vadiúj coinról van szó,hanem egy réginek az új változatáról sztem. De ott van pld az etherium,ami szintén nemcsak egy összetákolt coin,hanem a jövő pénzügyi rendszereinek az egyik előfutára lehet. lásd: link Ha nem is ezek a coinok lesznek használatban a jövőben,de a technológia ,amit képviselnek mindenképp a jövőbe mutat. Itt nem arról van szó,hogy a bitcoin,vagy az ethereum elsöpri a bankokat,hanem egy technikai újítás kellős közepén vagyunk. Ezeket a pénzeket a bankok támogatása nélkül si sokan használják fenntartva az árfolyamukat,vagy emelik. M Kicsit a dotcom lufihoz lehetne hasonlítani. biztos itt is rengeteg humbuk coin van,de ez egy olyan lufi aminek reális alapja van és közülük
Törölt felhasználó 2017. 08. 19. 07:29
Előzmény: #2263  zotyó
#2264
Mindenki szeretne meggazdagodni (munka nélkül), de a kriptonoknál, mivel nincs semmi mögöttük, csak a csordaszellem marad. Ki tudja jobban meggyőzni a befektetőket és mivel? Ez egy virtuális értéktelen valami, csak az emberek hajlandósága viheti az árfolyamot. Leegyszerűsítve: akinek van, az felbeszéli, ez természetes, aztán van aki ebbe ugrik és van aki másba. Nincs semilyen mutató, csak a grafikon.
zotyó 2017. 08. 18. 22:31
Előzmény: #2262  Törölt felhasználó
#2263
"Mit mondott Charlie Lee a Litecoinról?" link Üdv:
Törölt felhasználó 2017. 08. 18. 04:40
Előzmény: #2260  Törölt felhasználó
#2262
link ;)))
Törölt felhasználó 2017. 08. 17. 22:40
Előzmény: #2256  Törölt felhasználó
#2261
dark side

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek