Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 08. 17. 22:23
Előzmény: #2259  Törölt felhasználó
#2260
Ja és azt tudni kell, hogy a legtöbb befektetőnek ez a fiktív pénz nem hiányzik, mivel az elején fillérekért vették, bányászták, aztán ott lapul a "péntárcájukban". Az fizet majd rá, aki a végén száll be, pontosan úgy, mint egy piramisjátékban, de addig is jó kereseti lehetőség. Már azt sem lehet mondani, hogy arany áron adják ezt a digitális jelet, mert ez már drágább, ezért ugrálnak bele a most még filléres kriptonizékbe, azoknak is felverve az árát. Megjegyzem...hasonlóan, mint a tőzsdén jegyzett legtöbb papírnak.
Törölt felhasználó 2017. 08. 17. 22:15
Előzmény: #2258  Törölt felhasználó
#2259
A kriptonvalutákkal Dunát lehetne rekeszteni. Valamelyik mindig száguld, aztán esik. Ennél hullámzóbb grafikonokat még a szívorvosnál sem lehet látni. Az add ex 1222% ot emelkedett 1 hét alatt. El tudom képzelni, hogyan dörzsölik a kezüket a "feltalálók" biztosan nem számítottak ilyen kripton lázra, de hát mindent meg kell lovagolni, ha valaki pénzt akar keresni és ha az emberek szívesen áldoznak rá, hát legyen. Lehet nézegetni link
Törölt felhasználó 2017. 08. 17. 17:54
Előzmény: #2257  Törölt felhasználó
#2258
a bitcoin cash kilőtt,mint a rakéta... percek alatt 20%
Törölt felhasználó 2017. 08. 16. 17:17
Előzmény: #2256  Törölt felhasználó
#2257
Törölt felhasználó 2017. 08. 16. 14:21
Előzmény: #2246  Törölt felhasználó
#2256
ACCHAIN ez micsoda? és mi a lehetőség benne?
CaviaR
CaviaR 2017. 08. 16. 12:39
Előzmény: #2253  Törölt felhasználó
#2255
Bár rendelkeznék sok ismerettel, egyelőre még a belépő szintre törekszem. :) Rendben, zotyó írásait is követem! Köszönöm!
elemes
elemes 2017. 08. 16. 11:30
Előzmény: #2252  Törölt felhasználó
#2254
nem biztos, hogy átment az üzenet :) amikor én leírok pár mondatot, azt te elolvasod. pont úgy, mintha elmondtam volna. a bitcoinért viszont pénzt adsz -- és a bitcoin egyedüli értéke, hogy amíg hisznek abban, hogy növekedni fog az árfolyama, addig pénzt adnak érte. de hogy ez a hit meddig tart: holnap? november? 2019 május 5? ki tudja. a bitcoin mögött nincsen semmi.
Törölt felhasználó 2017. 08. 16. 11:11
Előzmény: #2250  CaviaR
#2253
Ha mar ilyen sok ismerettel rendelkezel nagyabol, akkor nagyabol meg lehet hogy penzt is fogsz vele keresni...Youtube-on rengeteg info van ingyen:link (angolul) zotyo korabban tett fel jo nehany videot ebben a topikban de idot kellene ra szannod hogy elolvasd a hsz-it ill. megnezd a linkelt videoit...
Törölt felhasználó 2017. 08. 16. 11:05
Előzmény: #2251  elemes
#2252
;))))))es ezt a hozzaszolast 1 virtualis gazdasagi oldalon es 1 virtualis forumon tetted ill. en 1 virtualis foumon olvastam, virtualis csatorna es egy virtualis halozatot vettunk igenybe...es a nagyszuleim sose hasznaltak az internetet, megis kepesek voltak leelni az eletuket, abban nem vagyok biztos hogy a te vagy en gyermekeink ill. unokaink kepesek lesznek virtualis halozatok nelkul elni...(persze erre is van esely)....;)kerdezd meg 1 mai 20-on evest, hogy hogy telefonalna ha nem lenne mobilja...???kolcsonkerne mastol :))))esetleg mennyi ideig lenne kepes internet hasznalata nelkul intezni az ugyes bajos dolgait...20-25 ev mulva meg csodalkozol majd hogy miert nem erdekelt ez a technologia, milyen is volt az internet 20 evvel ezelott???;)))
elemes
elemes 2017. 08. 16. 10:28
Előzmény: #2249  Törölt felhasználó
#2251
bámulatos, tehát a virtuális tevéket tenyésztőkre és a virtuális tevékkel kereskedőkre ráépült egy kiszolgáló iparág, virtuális teveistállókat lehet kapni :))))
CaviaR
CaviaR 2017. 08. 16. 10:23
Előzmény: #2249  Törölt felhasználó
#2250
na ebben volt új infó :) link <- itt kezdtem az informálódást, a trezort már nagyjából ismertem, a netes/mobilos/asztali gépes walletekről tudom mik de a papirosról még nem hallottam. Ezt is olvastam: link tehát az elméleti rész már kezd körvonalazódni, hol érdemes folytatnom az informálódást?
Törölt felhasználó 2017. 08. 16. 09:36
Előzmény: #2247  CaviaR
#2249
papirpenztarca (paper wallet) esetleg hasznalhatsz trezort, de annak koltsege kb. 30eft...link (mindenesetre tanuld eloszor meg hogyan tudsz papir penztarcat letrehozni offline)...vagy venned kell hardware wallet-et (mondjuk trezor az megbizhato)...van 1 olyan mondas hogy azt a BTC-t nem te birtoklod aminek a privat key-hez mas is hozza ferhet...(online semmikepp nem tartanam, csak minimalis ideig amig tranzakciot vegzel)...Szerintem ismerkedj a temakorrel elobb, vegezd el a hazi feladatot, es ha mar rendelkezel megfelelo informacioval akkor szep lassan dugd bele a labad ujat a mely vizbe...(nem biztos hogy ha beleveted magad meguszod kisebb-nagyobb serulesek nelkul)... Ez 1 nagyon uj technologia es szektor a befektetesi piacon nem nehany napon mulik hogy sikeres leszel vagy sem...(szemelyes tapasztalatom en aktivan tobb mint 40 orat szantam ra mielott megvettem ill. befektettem az elso 340AUD); majd hetente kb.20 orat szantam erre a temakorre es kellet vagy fel ev mire eljutottam az befekteteseim elertek 5000$-os szintet...Tobb mint 2 evvel kesobb nem irom le hogy hova lehet eljutni (6 szamjegyu szamokrol van szo $-ban)....Szoval ovatosan mert ez az igazi "vadnyugat"...
elemes
elemes 2017. 08. 16. 08:47
#2248
Amway
CaviaR
CaviaR 2017. 08. 16. 08:43
#2247
Sziasztok! Ti milyen BTC walletet használtok? Van értelme egy hardware-es walletnek, vagy inkább vmi webes vagy mobilos appot preferáltok? Illetve jó/rossz tapasztalat valamelyik kereskedő felülettel, van valakinek? Belevetném magam a BTC vagy BTH spájzolásba. :)
Törölt felhasználó 2017. 08. 12. 10:58
Előzmény: #2245  pitcairn2
#2246
Ha sok a szabadidod akkor nezz utana ACCHAIN-nak az interneten....(Ez a legnagyobb ujdonsag az alternativ mediaban)...Velemenyem szerint egyebkent Indiat hasznaljak kiserletkent a mi kis bankar barataink.
pitcairn2 2017. 08. 12. 10:37
Előzmény: #2243  Törölt felhasználó
#2245
"rengetegszer keltettek halalhiret es ettol csak egyre erosebb lett." persze mivel ez a bankárcimbik nemesfémellenes fegyvere:)
Törölt felhasználó 2017. 08. 12. 10:29
Előzmény: #2242  pitcairn2
#2244
PAAS-on huztak majdnem 15%-ot az elmult par napban...
Törölt felhasználó 2017. 08. 12. 10:27
Előzmény: #2240  pitcairn2
#2243
Ha huznak meg oket kicsit akkor ki tudnak venni 100K(AUD) ugy hogy minden kozeli csaladtagnak meg 1db BTC-t elrakhatnak "emlekbe" ha megis csak tul elne ezt a krypto penzek altal krealt maniat....(mert ez is benne van a pakliban)... es 1 ujabb 100K-s ujabb kereskedesi szamlaval ujabb kvantitiv momentum strategiat indithatnek utjara... Meg latjuk mi lesz belole, mar rengetegszer keltettek halalhiret es ettol csak egyre erosebb lett.
pitcairn2 2017. 08. 12. 10:24
Előzmény: #2241  Törölt felhasználó
#2242
én is csak a kedvenc kontraindikátoraim alapján mondom ezt és ehhez nagyon passzol a nemesfémbányászok hervasztó teljesítménye
Törölt felhasználó 2017. 08. 12. 10:17
Előzmény: #2238  pitcairn2
#2241
USD csak nem akar erosodni igazan...pedig kitettem nehany megfigyelo pozit...USD/JPY long es EUR/USD short es AUD/USD short(a heti profitom eleg jelentos reszet vitte...szoval a dollar csak nem akar igazan erosodni ill. az ev eleji gyenguleseben igazan nincs komolyabb korrekcio)...en is lefele vartam picivel korabban a nemesfemeket es banyaszokat,de ahogy az ezustot es platinat elnezem itt sem igazan akar jonni eses....pedig szeretnek meg iden vasarolni banyaszokat...szerencsere a platina es arany poziciom azert szepen muzsikalnak es index shortokkal is lehetett egy kis zsebpenzt keresni mostanaban....

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek