Topiknyitó: Portfolio 2013. 06. 19. 18:55

Elhunyt Horn Gyula  

Ugrás a cikkhez
Életének 81. évében szerdán meghalt Horn Gyula volt miniszterelnök. A kormány részvétét és együttérzését fejezte ki az elhunyt családjának. Horn Gyula hosszan tartó, súlyos betegséget követően, a Magyar Honvédség Egészségügyi Központban (a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=185498
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 10. 07:31
Törölt hozzászólás
#120
_Macika_
_Macika_ 2020. 02. 17. 20:56
#119
Huszonkettedik évértékelő beszédét tartotta vasárnap a miniszterelnök a Várkert Bazárban. A kormány a korábban lesajnált klímaváltozás elleni harc élére állna, Orbán Viktor faültetést, elektromos buszokat ígért, és azt, hogy megszüntetik az illegális szemétlerakókat. 
.
Ezúttal is sok szó esett Soros Györgyről, a kormányfő még Horn Gyulának is köszönetet mondott, amiért nem engedte, hogy a milliárdos megvegye az OTP-t
loliense 2013. 06. 23. 21:09
Előzmény: #117  exmnbs1
#118
Hát nem fog

Még a saját sirjánál előbb végig kell hallgatnia a fidesz vezetőjének ocsmadék beszédét is
exmnbs1 2013. 06. 23. 19:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#117
így van, egyben a legsikeresebb külügyminiszter
Nyugodjék békében
ujonc 2013. 06. 21. 11:00
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#116
Ezzel szemben akinek most van munkája, alaposan kihasználják! Munkaidőkeret, három műszak, folyamatos munka, stb.
"Ha nem tetszik el lehet menni, sorban állnak a kapu előtt a jelentkezők!"
Aki meg nem akar vagy nem tud vagy lerabol amíg Te dolgozol vagy vegetál a semmiből.
A verseny most sem létezik a keleti tömb el van osztva az állami földek "bérbe vannak adva" a "nemzeti dohányboltok" elosztva.
Én Csepelen dolgozom egy olyan gyárban ahol már Weiss Mannfréd idejében is ment a termelés. Jellemzően ugyan azt a terméket állítjuk elő, mint akkor, persze konstrukciós "fejlesztésekkel". Értsd az akkor előállítottak még ma is üzemelnek, A mostaniak "fejlesztésük" révén,(vékonyabb anyagválasztás), ami súlycsökkenéshez és alapanyag megtakarításhoz vezet, már a húsz évet sem fogja bírni. De miért is kellene? Ha a garancia lejár, még csak meg sem javíttasd. Vegyél újat! Ez a mai szemlélet. Ennyit az akkori silány termékekről! Nézd meg hány Ladát látsz az utakon, aztán menj ki nyugatra és keresd az évfolyamtársait a nyugati tömbből.
Törölt felhasználó 2013. 06. 21. 08:33
Előzmény: #114  kexelt
#115
Ahogy elnézem, kánikulai...
kexelt 2013. 06. 21. 08:30
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#114
103-as....

"....és énekelkesd a kettes megállóban..."

ez mit jelent? Énekelkesd? Ez milyen szó?

:-)
csendben 2013. 06. 21. 08:23
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#113
már csak 37000Ft...
pampa 2013. 06. 21. 08:21
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#112
Akkor már érthető miért csak 40-45 között elkövetett gaztetteket vizsgálják "nagyítóval". A 45 utáni és az 56-utáni időkben elkövetett gazságok büntetlenül maradnak? Akkor kezdik el vizsgálni amikor már nem lesz életben egy érintett sem?

szvsz
Törölt felhasználó 2013. 06. 20. 21:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#111
Azért nem lehet utána nézni dolgoknak, mert az akkori szemét gazemberek gyerekei vannak most hatalmon.
Törölt felhasználó 2013. 06. 20. 21:40
Törölt hozzászólás
#110
Törölt felhasználó 2013. 06. 20. 18:47
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#109
" Emiatt a minőség silány volt, bár olcsó is"

És mindenki meg tudta venni. Most van minden és 49000 Ft-os közmunkabér és munkanélküliség.
Szerinted aki ennyiből él, jobban él mint akkor éltek?
Ne csak egy gazdasági fórum résztvevőit vedd figyelembe. Vannak mások is.
Törölt felhasználó 2013. 06. 20. 18:21
Előzmény: #107  Törölt felhasználó
#108
Ja jól van. :)
Törölt felhasználó 2013. 06. 20. 18:20
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#107
Ez az ökör mondta a munkásőrt. Gondoltam hagy örüljön....
Törölt felhasználó 2013. 06. 20. 18:18
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#106
"Első kérdésedre válaszolván, jómagam 1921 -ben komszomolista voltam Moszkvában."

Szóval akkor te most több, mint 100 éves vagy? Sőt valószínűleg több mint 105?
Törölt felhasználó 2013. 06. 20. 18:15
Előzmény: #104  kukutyinbenko
#105
Intelligencia , és realitás.
Egy kupac szart megtudok különböztetni egy sokkal nagyobb kupac szartól.
Nem nosztalgia, döbbenet részemről.
kukutyinbenko 2013. 06. 20. 18:06
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#104
Az hogy a cocializmus egyre több visszássága, vadhajtása köszön vissza manapság, engem spec elborzaszt. De ettől még nem lesz szalonképesebb sem maga a letűnt rendszer, sem a csahosai. Ha pedig ilyen világosan látod a negatívumokat is, nem értem miből fakad a nosztalgia iránta.
Törölt felhasználó 2013. 06. 20. 17:56
Előzmény: #102  opposition2002
#103
rohadt büdös kommunista banda, fára lesztek felakasztva" három év letöltendő börtönre ítéltek. Meg azokra is vadásztak, akik CPg-t, vagy Bizottság-ot hallgattak.

Az ilyen állatokat minden hatalom büntetné.
Javaslom, javítsd ki Orbánra, és énekelkesd a kettes megállóban...
Persze ne tedd, nagyon elqrnák a nyarad.
opposition2002 2013. 06. 20. 17:46
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#102
Hát, ez a kései időkben azt pofáztál amit akartál azért nem minden esetben volt így. Elég csak visszaemlékezni a CPg punkzenekarra, akinek a frontemberét valamikor 1986-87 tájákán azért a dalszöveg részletéért, hogy "rohadt büdös kommunista banda, fára lesztek felakasztva" három év letöltendő börtönre ítéltek. Meg azokra is vadásztak, akik CPg-t, vagy Bizottság-ot hallgattak.

Szintén a nyolcvanas évek vége felé rendeztek néhány szkinhed pert is, ahol a térgyalóteremben az ügyész a vádlottakkal szemben a koronás címeres zászló birtoklását súlyosbító tényként prezentálta (később a rendszerváltás után pedig már bíróként ugyanazon címer alatt hirdetett ítéletet)...
Törölt felhasználó 2013. 06. 20. 17:45
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#101
Kontra szelekció volt a káder választásnál, sok idióta került gazdasági vezető posztokra. A minisztériumokban hasonló arányban voltak a hatökrök.Ebből kifolyólag kevés sikeres mezőgazdasági ,vagy ipari létesítményünk volt.

A fentiek ma a Fidesz alatt újra igazak.
Nyilván sok sok minden kritizálni való van a múltból, de nem azzal kéne foglalkozni, hogy pont ugyanez jött vissza, csak még rosszabb kiadásban?!
Törölt felhasználó 2013. 06. 20. 17:37
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#100
Csak sorban.
Aki etette a gyerekét, az nem nagyon bánta, hogy mesterségesen nem munkanélküli.
Nem vitás, sokba került, de legalább az " áldott nép" jelentős része jól járt.
Sok büdös paraszt volt, írtam is, de nem 3 darab uralkodott szemérmetlenül.
A kései időkben azt pofáztál, amit akartál,a rendőr elfordult, ha részegen kommunistázott valaki.
Fideszes önkormányzatnál meg ma is tartsd a pofád, ha megrendelést akarsz.
Első kérdésedre válaszolván, jómagam 1921 -ben komszomolista voltam Moszkvában. Az őseim Magyar várost alapítottak egykoron,de én Trockij és Kun Béla társaságában elfajzottam, sajnos.

Marha az tudatlan gyökér, aki ismeretlenül ilyen titulusokat aggaszt másokra.
Törölt felhasználó 2013. 06. 20. 17:25
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#99
Azaz munkahelyeket kreáltak, mert tilos volt a munkanélküliség. Tervgazdaság. Eltervezték, hogy nem lehet munkanélküliség, ezért létrehoztak olyan munkahelyeket is amelyeknek semmi hasznuk nem volt. Verseny nem létezett. Emiatt a minőség silány volt, bár olcsó is. Például trabant, wartburg, zsiguli, moszkvics. A versenyt úgy akadályozták, hogy tiltották az importot.
goapsy1
goapsy1 2013. 06. 20. 17:07
Előzmény: #97  kukutyinbenko
#98
Mint látod, nem is vitattam, hogy az is egy szélsőséges, tarthatatlan állapot volt, pont, mint ez.
Egy normális középúton kéne már járni, ami nem engedi az ilyen túlkapásokat, viszont nem csak a bűnözők jogairól hozsannázik mindenki.
kukutyinbenko 2013. 06. 20. 16:29
Előzmény: #94  goapsy1
#97
Ja csak a nosztalgiázók a dolognak azt az oldalát nem domborítják ki, milyen szerepe volt a csendőrségnek pl. a választások idején. Hogyan tartották távol a szavazófülkétől az arra érdemteleneket. De arról sem nagyon esik szó hányszor és hogyan éltek vissza a hatalmukkal a dolgos hétköznapok során. Az ilyen piszkos kis részleteket általában kigyomlálják a köztudatból.
goapsy1
goapsy1 2013. 06. 20. 16:10
Előzmény: #91  cumi01
#96
Rövid volt?
94-2010, ez testvérek között is 16 év.
Torgyán ennél sokkal rövidebb volt. :D

Torgyánnal épeszű ember nem állt össze, az meg mindkét oldal választóit pofán csapta volna, ha a fidesz meg az mszp 98-ban összeáll, miután gyakorlatilag egymás ellen ment addig a verseny.
Orbán részéről meg érdekes kör lett volna: 88-kb 94ig liberális, utána konzervatív, majd 98-ban meg összeállni a szocikkal. :D
Akkoriban még nem volt meg az a vakhitű zombiserege, ami ma mindent elnéz neki. :))
Törölt felhasználó 2013. 06. 20. 16:08
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#95
aztamindenit te valami 70-es munkásőr vagy?

volt munkája mindenkinek-mesterségesen bentartottak mindenkit a rendszerbe akár kellett akár nem.
téliszalámi-hát emlékeim szerint még venni sem nagyon lehetett,egy ismerősünk a csemegénél volt igazgató,na neki volt
büdös paraszt-hát persze a régi jó vezetők mind agysebészek voltak
kutya baja nem lett-kivéve akinek lett
ma lesz valakinek baja ha szid akárkit? ez a fórum is élő példa az elnyomásra
gyerektábor-na ezzel tényleg nem volt semmi gond
gyűlölet-hát az szerintem régebben is volt,de tény ekkora különbségek nem voltak,de ugye ez is mesterséges volt
lányokról inkább semmit

az ilyen marhák viszik előbbre a világot bakker :))
goapsy1
goapsy1 2013. 06. 20. 16:03
Előzmény: #92  kukutyinbenko
#94
Mint a legtöbb mítosznak, ennek is van minimális valóságalapja, kérdés, mennyi.

Ami manapság a rendőrséggel történik, az az akkorihoz képest másik szélsőség. Akkor a csendőr kis túlzással azt csinált, amit akart, most meg...

1-2 éves a sztori, mikor a zsarut azért büntették meg, mert meg mert bilincselni egy tolvajt. (!) Ennyire azért nagyon nem kéne átesni a ló túloldalára.
Aki az ilyen eseteket látja, abban teljes joggal ébredhet némi nosztalgia, és még csak hibáztatni sem lehet miatta.
goapsy1
goapsy1 2013. 06. 20. 15:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#93
A sok mocskos spekuláns épp várja a visszajelzést a professiontől, addig itt üti el az időt.
kukutyinbenko 2013. 06. 20. 15:46
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#92
Ez a nosztalgia kb. annyira nyugszik valós tényeken, mint a másik oldal Horthy nosztalgiája. Csak ők a csendőrpofonokat és a közmunkaprogramot sírják inkább vissza, némi szalonzsidózással vegyítve.
cumi01 2013. 06. 20. 15:36
Előzmény: #71  goapsy1
#91
Akkor az MSZP-nek kellett volna vagy Torgyánnal vagy a FIDESZ-szel összeállnia. MSZP + SZDSZ kicsit rövid volt.
Törölt felhasználó 2013. 06. 20. 15:12
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#90
Helyesen - volt munkája mindenkinek.
csendben 2013. 06. 20. 15:12
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#89
"ma sokkal de sokkal jobb érzés Magyar állampolgárnak lenni!!!!!! "

Ami pénzért vagy szavazatijogért megvehető!!!

csendben 2013. 06. 20. 15:08
Előzmény: #86  kukutyinbenko
#88
szerintem félreértetted a mondandómat...
Törölt felhasználó 2013. 06. 20. 15:07
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#87
Hülye ember az, aki a kései szocializmust visszasírja.
Azért, mert nem volt munkája mindenkinek?
Azért, mert az a szar téliszalámi minden hűtőben ott lapult?
Azért, mert akkor a buta büdös paraszt max párttitkár volt, és nem miniszterelnök,
mindenki tudta , hogy bunkó, senki nem rajongott érte, szidta mint a bokrot, aztán kutya baja nem lett?
Vagy azért, mert a gyerekek táborba mentek, jól telt a korai ifjúságuk?
Vagy tán mert nem gyűlölték egymást az emberek annyit,mint napjainkban?
Esetleg nem ilyen főzni nem , de nyafogni annál inkább tudó műanyagcsöcsű lányok voltak ?/ ez persze rendszerfüggetlen/
Hosszasan lehetne sorolni, egy biztos, ma sokkal de sokkal jobb érzés Magyar állampolgárnak lenni!!!!!!


kukutyinbenko 2013. 06. 20. 15:06
Előzmény: #84  csendben
#86
Lehet hogy én is félreértettem valamit?
Én a cocializmus iránti szerintem hamis nosztalgiáról írtam, nem a rendszerváltás utáni állapotokról, főleg nem a mai helyzetről.
kukutyinbenko 2013. 06. 20. 14:59
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#85
Egyrészt nálunk a demokráciát/kapitalizmust még alig húsz éve űzik. Hasonlítsd össze az 1965-ös állapotokat a maival és nem biztos hogy visszakérnéd azt az időszakot.
Másrészt a cocializmus mindenhol megbukott nem csak nálunk, viszont a kapitalizmus a legtöbb helyen köszöni szépen jól van.
Ergo a mi készülékünkben lehet a hiba. Erre pedig szerintem a történelmünkben és a kultúránkban keresendő a megoldás.
csendben 2013. 06. 20. 14:57
Előzmény: #81  kukutyinbenko
#84
Ezt a "szabad választás" dolgot a 2/3-dal kellene megvitatnod...
"Szabad mozgás": ki és miben akadályot meg Téged,míg másokat nem?
"szabad vélemény nyilvánítás": ebben a nagy demokráciában ilyent számonkérni...
Nem is értelek!
A teli hasról meg csak annyit,hogy sok ember örülne,ha naponta csak 1x tele lenne a has... (a gyerekekről nem is beszélve...)
csendben 2013. 06. 20. 14:53
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#83
kell ahhoz a cuclializmus,hogy a munkádért ne segélyt,hanem bért kapj?
És ahhoz,hogy januárban tudj tervezni egy gazdasági évre?
én pl. erről beszélek!

Hol írtam a csillebérci záborról,vagy a SzOT üdülés visszasírásáról?

Törölt felhasználó 2013. 06. 20. 14:45
Törölt hozzászólás
#82
kukutyinbenko 2013. 06. 20. 14:41
Előzmény: #72  csendben
#81
Igazi létbiztonság ebben az országban nem is tudom volt-e valaha. A lakosság többségének tartok tőle soha nem volt alkalma ezt megélni. Ma pedig a viszonylagosan nyugodt periódus (nagyjából a 70-es évek, +/- 1-2 év) iránti nosztalgia keveredik az elmúlt fiatalság iránt érzett természetes nosztalgiával. A cocializmus bő négy évtizedéből ennyi adatott a kisembereknek is csupán. Nyilván egyénenként lebontva lehet benne szórás, de a nyolcvanas évektől aztán kezdődött a hiteltörlesztés rögösebb időszaka. És ez is csupán az anyagi része a dolognak. Hol maradtak az alapvető szabadságjogok (szabad mozgás, szabad vélemény nyilvánítás, szabad választás)?????
Számomra ezek ugyanolyan fontosak mint a teli has, sőt.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek