Topiknyitó: Portfolio 2013. 05. 30. 11:20

Orbán: Nem lehetetlen az egy számjegyű szja  

Ugrás a cikkhez
Nem lehetetlen az egy számjegyű személyi jövedelemadó (szja) bevezetése Magyarországon - mondta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön. A kormányfő a Fókuszban a nemzeti érdek című budapesti konferencián Európa egyik legígéretesebb gazdaságának...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=184597
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
p-b 2013. 06. 02. 13:15
Előzmény: #157  ts3
#160
Magyarán, hogy Jumbó "matek zseni" is megértse:
A jövedelmi arányokban kifejezve
68,3%-a az átlag alatti 31,7%-a átlag feletti
jövedelemmel rendelkezik.
_pampa 2013. 06. 02. 13:05
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#159
A SZUEZ cégről csak annyit, hogy egy Dél-Amerikai államban "polgárháború" tört ki miatta...Franciaországban is pereskedtek vele, talán ki is tiltották és még elég sok országban van peres ügye...
Teljesen logikus volt, hogy egy ilyen cégnek kell privatizálnia a pécsi vízművet. Ráadásul a szerződés is elég "érdekesre" sikeredett.

szvsz
Törölt felhasználó 2013. 06. 02. 13:00
Előzmény: #146  Phylaxa
#158
Ezt, amire reagáltál, jumbonak írtam és az energetikai cégekről volt szó.
ts3 2013. 06. 02. 12:59
Előzmény: #113  jumbo2
#157
"2012:
1. ötöd 8,4%
2. ötöd 14,2%
3. ötöd 17,9%
4. ötöd 22,8%
5. ötöd 36,6%"

"Ez mit jelent? Ez így értelmezhetetlen."

Próbáltam valami statisztikai adattal alátámasztani a jövedelemeloszlást.

Szóval a jövedelmek alsó ötödébe tartozók keresik az összjövedelem 8,4%-át, míg a jövedelmek felső ötödébe tartozók keresik meg az összjövedelem 36,6%-át.

Másik értelmezés: jövedelmek alsó négyötödébe tartozók keresik az összjövedelem 64,4%-át, míg a jövedelmek felső ötödébe tartozók keresik meg az összjövedelem 36,6%-át.
_pampa 2013. 06. 02. 12:57
Előzmény: #150  p-b
#156
Értem én amit írsz....de ez ugyanaz a "reklámszöveg" amit a szolgáltatók mondanak.
A jelenlegi kormány is ezt alkalmazza.
A fejlesztésnek,beruházásnak ezen a területen látványosnak kellene lennie.
Minden közterületen található az emberek nap mint nap látják.Ezért alkalmaznak ilyen megfogalmazást, hogy "ütemezés" szerint végzik,így mindenki megnyugodhat, hogy éppen most nem ők vannak soron....

szvsz
Törölt felhasználó 2013. 06. 02. 12:52
Előzmény: #149  Phylaxa
#155
Egyszer csökkentették nagy hírveréssel, azóta pedig ott drágul a legnagyobb mértékben. Az állam fizette Pécs helyett, a Tettye pedig már veszteséges lett.
Phylaxa 2013. 06. 02. 12:51
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#154
Akik megveszik. :)
Törölt felhasználó 2013. 06. 02. 12:49
Előzmény: #137  jumbo2
#153
"Vagy egy év múlva kénytelen lesz eladni az e-on. Ez a valószínűbb."

Ugy tudom már el akarják adni a lakossági áramszolgáltatást. És akkor ki fogja betolni a veszteséget ?

p-b 2013. 06. 02. 12:46
Előzmény: #149  Phylaxa
#152
Semmit sem változott az árszint. Állítólag a mell.vízmérők cseréje kb 3 szorosába kerül azóta.
Kivágtak az ablakon kb. 3 mrd állami forintot, az önkormányzatot megsegítve. Persze ez is diadalmenet volt, hisz elsőre 10 mrd-ot zengtek be.
Valakik biztos jól jártak, de azok nem pécsi vízfelhasználók/adófizetők voltak sztem..
Phylaxa 2013. 06. 02. 12:43
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#151
Nem is azért van az állami, hogy örök és megingathatalan, vagy bármilyen ideológiát testesítsen meg. Azért van mert kell, hogy egy társadalom alapvető szükségleteit biztosítsa. Ezért vannak fejlettebb államok is. Csak ott nem ideologizálnak, hanem teszik a dolgukat. :)
p-b 2013. 06. 02. 12:39
Előzmény: #144  _pampa
#150
Biztos van ütemtervük, hogy hol, mikor és mit karbantartanak, cserélnek, fejlesztenek. Nyilván egy nagyobb létszámú településnél nagyobb az amortizációs szint, így a karbantartás és egyéb járulékos munka is.

De nem is ezen van a fő hangsúly, hogy elvonnak a cégektől bizonyos összegeket, hanem azt hogy ebben a formában. Ennél már az is ezerszer jobb volt, amikor az "elmút nyóc évben" nem alanyi, hanem rászorultsági alapon adtak segítséget az embereknek. Persze ez sem volt hosszútávra nézve hatékony, de ennél a módszernél bizonyára. Ez amit most csinálnak, az olyan, amikor egy 70 éves nőre rápakolnak fél kg púdert, hogy jobban nézzen ki egy darabig.
Ez a populista módszer egyszeri hatás lesz csak költségben, inflációban, meg minden statisztikában. Ennek sokszorosába fog kerülni pár éven belül, azaz amit ma látszólag megnyernek az emberek a vámon, annak sokszorosát kifizetik majd a réven.
Fejlesztésk nélkül visszafejlődés van. A beruházásokat/fejlesztéseket kellene ösztönözni, hogy az árhatás csökkenése tartósabb legyen, mint egy választási kampány időtartama.
Phylaxa 2013. 06. 02. 12:39
Előzmény: #143  p-b
#149
Ha jól tudom, akkor Pécsett fenékbe rúgták a franciák vízközmű cégét, mert baromira drága volt, stb. A kérdésem az lenne, hogy azóta mennyibe kerül az ivóvíz Pécsett? Mert, ha jól olvastam a minap akkor ugyanolyan kifizethetetlen, mint volt. :)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 06. 02. 12:38
Előzmény: #99  jumbo2
#148
szerintem nem minden huszadik keres millát, szerintem 6-800 ezer és másfél milla között keres a multinacionális adórabszolgák nagy része. minimálbért keres rengeteg x6-os bmw-t üzemeltető mozgássérült, meg az iskolázatlan alsó réteg, akik mondjuk pont a legnagyobb pártdrukkerek is egyben

100 szónak is 1 a vége, a többség szart se keres

én támogatom amúgy az egykulcsot meg ilyesmit, de itt azért kibaszott nagy porhinés meg átbaszás esete forog fenn a proliszinten, ezt is látni kell
Törölt felhasználó 2013. 06. 02. 12:36
Előzmény: #117  jumbo2
#147
"Majd kiderül 5 év múlva"

5 év??? Minimális tőkével indultak és már veszteségesek. Ha 1-2 évig kihuzzák már szép eredméyn lesz. Eddig tartottak a régi fejlesztések. És ugye tudod mennyit vállalt ár Pécstől az állam.
Ugye kitalálod hol a legmagasabb a vízdíj?

Mire kellene várni 5 évet ?

Phylaxa 2013. 06. 02. 12:30
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#146
A MALÉV-ról volt korábban véleményem és az nem is változott. Viszont a MALÉV nem oktatás, nem egészségügy és nem közbiztonság.
_pampa 2013. 06. 02. 12:26
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#145
Az áramszünetek most is folyamatosak voltak egy síterepen.Attól volt hangos télen a média.
Ez nem karbantartás,fejlesztés függő.

szsvz
_pampa 2013. 06. 02. 12:22
Előzmény: #132  p-b
#144
Értem.
Akkor az idő is relatív....

Azt a tarafót amiről kapom az áramot nem cserélték le még idáig. Jól bírja így nem kell.Ahogyan azt a vezetéket sem ami ellátja árammal...
Egyedül amit kicseréltek az egy fém szakaszoló oszlop volt és lecserélték betonra. Valószínűleg valami EU-s előírás lehet.
Ennyi volt az a fejlesztés amit észleletem.
Igen, még valamit az ügyfélszolgálati irodát átépítették "csillogó,villogóra",és megszüntették a karbantartó részleget. Külsős KFT-vel kötöttek szerződést...és még valamit van egy nem lakott ingatlanom és egy év alatt 3x voltak órát ellenőrizni,átplombázni...

Ennyit érzékeltem abból az "őrült nagy" fejlesztésből ami megvalósult a privatizáció után...és most ez lesz szüneteltetve.....

szsvz
p-b 2013. 06. 02. 12:22
Előzmény: #136  jumbo2
#143
Most sírjak, vagy röhögjek rajtad?

1. Igen ez a célja, hogy megerősítse a magadfajtákat a hitében, hogy milyen jót tesznek veled (rövidtávon).
30%-os rezsivágás esetén talán még neked sem kell sokat gondolkodnod, ha felkapcsolod a lámpát miért is nem világít.

2. ...És mit gondolsz ezek az olcsó cégek mennyire lesznek lepusztulva. Ki és miből és főleg minek és kiknek a terhére fogják orvosolni/feltőkésíteni, hogy ismét életképes legyen a cég? Idáig már nem sikerült eljutnod, ugye?
Törölt felhasználó 2013. 06. 02. 12:18
Előzmény: #136  jumbo2
#142
2. A MÁV, BKV, Malév pont azt igazolja ugye, hogy olyan jó és olcsó, ha valami magyar állami...
Törölt felhasználó 2013. 06. 02. 12:16
Előzmény: #136  jumbo2
#141
Azt hittem, hogy magadtól is rájössz: szétszivatni a befektetőket lehet, hogy népszerű tökös magyar virtus egy Fidesz fan kocsmában, de gazdaságpoltikailag hosszútávon elég káros. Többet bukhatsz vele, mint amennyit nyersz.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek