Topiknyitó: kata311 2013. 04. 15. 12:11

Állva tapsolt a zsűri és a közönség: óriási magyar siker Londonban  

jó, nem ide tartozik, de nagyon örülök ha valamiben mi is sikeresek vagyunk



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kata311
kata311 2013. 04. 22. 22:54
#20
na ezt is megkaptam, egyszerre lettem vérnarancsos fidesznyik meg fúj atv-s.....
mellesleg a hírstartról vettem le, függetlenül attól, hol jelent meg)

mindegy, örülök hogy vannak akiknek tetszett, pillanatnyi öröm, meghatottság jár nekünk is ebben a mocsok világban
szivacs
szivacs 2013. 04. 22. 22:30
Előzmény: #15  Giskard07
#19
Lehet, hogy Simon valóban nem tudja, hogy hol van az egyik eu tagállam, de akkor ez nem túl szép dolog tőle, mivel tavaly már megismerkedett egy magyar csapattal és azóta lett volna lehetősége megnézni a guglin, hol is teremnek efféle fickók.
Face Team basketball acrobatics 2012 link
szivacs
szivacs 2013. 04. 22. 22:23
Előzmény: #16  kukutyinbenko
#18
A Magyarországra nézvést pozitív híreknek a portfolió fórumán tapasztalt shortos attitűdű fogadtatására vonatkozó megállapítást nem igazán helytálló politikainak nevezni.

Nos, én is megelőlegezem neked a bizalmat, hogy tisztában vagy azzal, mi a különbség a mások által tett megállapítások summázása illetve a saját vélemény kifejtés közt. Ennek kizárása következtében viszont a csúsztatásod szándékoltságának lehetősége marad csupán.
Törölt felhasználó 2013. 04. 22. 16:18
Előzmény: #10  BuxVelem
#17
"Hát... Na mindegy, sziasztok!" Mondta az elején.
A végén meg "köpni ,nyelni " nem tudtak. Elképesztő ahogy pár percbe sűrítve, bemutatták az emberi lét összes boldogságát, küzdelmét és gyötrelmét, gyönyörű szép volt nagyon meghatott.
kukutyinbenko 2013. 04. 22. 16:11
Előzmény: #12  szivacs
#16
Már megbocsáss, de Te voltál aki egy ilyen bulvár hír kapcsán is azonnal annak politikai vetületét kezdi boncolgatni.

"a leegyszerűsítő skatulyázást a szellemi restség jeleként kérték itt számon többeken..."

" én is innen értesültem róla, nem az amúgy az atv-n csüngőktől..."

Ezt a két félmondatot nehéz lesz összhangba hoznod azt gondolom. Talán ezért, és az ezen a fórumon fellelhető írói munkásságod hasonló megnyilvánulásai miatt előlegeztem meg neked a bizalmat (fidesznyikezés).
Giskard07 2013. 04. 22. 16:02
Előzmény: #10  BuxVelem
#15
Szerintem nem helyes arra terelni a műsorvezető megszólalását, mintha csúnya véleménye lenne az országról. Az sokkal hihetőbb, ha fogalma sincs, merre van az adott ország.

Más: kicsit demagógnak tűnhet a kérdés, de miért is kell nekünk megfelelni a világnak? Mit is köszönhetünk neki? Mit adtunk a világnak és mit kaptunk vissza?
szivacs
szivacs 2013. 04. 22. 15:47
Előzmény: #13  kukutyinbenko
#14
Ugyan, ugyan, hát megfeledkezel nagy költőnk lényegbevágó meglátásáról?
Hiszen megtudhattuk tőle, hogy a magyarokba a fontos tulajdonságaik genetikailag bele vannak kódolva, mint például az alattvalóság. Ez a meglátás talán nem állja meg a helyét vagy netalántán csak a negatív tulajdonságokra vonatkozna, a pozitívokra nem?
kukutyinbenko 2013. 04. 22. 15:25
Előzmény: #11  szarvasvadasz
#13
Való igaz méretünkhöz képest meglehetősen sokszor bukkan fel magyar szál a tudományos életben. Viszont ezen a téren megfigyelhető, a valóságról tudomást nem vevő, a kedvezőbb kép érdekében azt kissé eltorzító látásmód.
Csak ebben a filmben pl. két apró helyesbítés. Szilárd a mozgó alkatrész nélküli hűtőrendszer szabadalmát egy ismeretlen német tudóssal közösen dolgozta ki, bizonyos Albert Einsteinnel.
Berényi Béla pedig Ausztriában született, ott tanult, majd Németországban dolgozott. Magyarországhoz sajnos az apja nevén kívül nem sok köze volt tudtommal.
És itt kell megemlíteni a legnagyobb problémát ezen a területen. Hiába a rengeteg Nobel-díj, találmány, ha az alkotóik szinte kivétel nélkül külföldön alkottak, legtöbbjük már a tanulmányait is ott végezte. Nem kevesen közülük nem önként, hanem származásuk és/vagy politikai nézeteik miatt kényszerültek távozni. Érdemes lenne elgondolkodni az okokon, és levonni a tanúságokat szerintem.
szivacs
szivacs 2013. 04. 22. 15:18
Előzmény: #9  kukutyinbenko
#12
ad 1. ez nem az én "gondolkodásom alapján történő megítélés" hanem az itteni tapasztalat. ("ti fidesznyikek" - jelzem, egyrészt nem vagyok az másrészt a leegyszerűsítő skatulyázást a szellemi restség jeleként kérték itt számon többeken - csak durvább megfogalmazásban)
ad 2. egyetértünk, a Fradinak én is!
ad 3. én is innen értesültem róla, nem az amúgy az atv-n csüngőktől, azóta viszont már több mint másfél millióan megnézték a youtube-on
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2013. 04. 22. 14:26
Előzmény: #10  BuxVelem
#11
Azért ez nem így van, ma is a leleményességünk, a kreativitásunk az egyik legnagyobb erősségünk, az már egy másik kérdés, hogy a vagyoni értékű jogok hol is hasznosulnak.

Egy szép video Magyarországról, mit is adtunk/adunk a világnak:

link
BuxVelem
BuxVelem 2013. 04. 22. 14:10
#10
Szép és láthatóan mindenkinek tetszett...

A "Honnan vagytok?" kérdésre adott "Magyarországról!" válaszra érdekes mosollyal és az "Ah... well, welcome!" mondattal reagált a műsorvezető... ami így együtt a mosollyal nagyjából annyit jelent "Hát... Na mindegy, sziasztok!"

Ennyi ma Magyarország a világban... egy rossz hírű cirkusz tele jobb sorsra és életre érdemes emberekkel!

link
kukutyinbenko 2013. 04. 22. 14:07
Előzmény: #2  szivacs
#9
" ha "Állva fújjolt a zsűri és a közönség: óriási magyar bukás Londonban" lett volna a topik címe, már 100 fölötti hsz-nál járna...:-("

1.Nem a saját torz gondolkodásod alapján kellene megítélni másokat. (jelzem ti fidesznyikek kaptatok anno rohamot Kertész irodalmi Nobel-díjától, úgyhogy saját szemben előbb a gerendát, azután másoknál a szálkát plz)
2.Én pl. ha a Felcsút FC nyerne BL-t ugyanúgy örülnék neki mint bármely más magyar csapat sikerének. Na jó, a Fradinak kicsit jobban.
3.Akár hiszitek akár nem nem mindenki csüng a különféle tehetségkutató műsorokon, valószínűleg ezért is lehet a mérsékelt érdeklődés egy gazdasági portálon.
Törölt felhasználó 2013. 04. 22. 13:18
Előzmény: #7  fxboy
#8
Isteni!
Ennek több értelme van, mint bármi másnak itt a fórumon:-)))
fxboy
fxboy 2013. 04. 22. 12:16
Előzmény: #1  kata311
#7

Köszönöm!!
jarisz 2013. 04. 22. 11:42
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#6
Valami vérnarancsos itt akart vele villogni, holott az Indere, origó fórumra való. vagy a HETI HAZUG Válasz fórumra. hihii
szivacs
szivacs 2013. 04. 22. 10:25
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#5
Azért van még jónéhány "nem tőzsdei fórumra hivatott" topics...
Törölt felhasználó 2013. 04. 22. 10:16
Törölt hozzászólás
#4
Törölt felhasználó 2013. 04. 22. 10:13
Előzmény: #2  szivacs
#3
1 hét alatt 1 hozzászólás! Igaz ez nem tőzsdei fórumra hivatott, valószínű ezért nem is szóltak hozzá.
szivacs
szivacs 2013. 04. 22. 09:44
Előzmény: #1  kata311
#2
Fantasztikus!!!

Köszönjük a linket!

(az viszont jellemző, hogy mennyien szóltak hozzá...

ha "Állva fújjolt a zsűri és a közönség: óriási magyar bukás Londonban" lett volna a topik címe, már 100 fölötti hsz-nál járna...:-(

Topik gazda

kata311
kata311
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek