Topiknyitó: Portfolio 2013. 04. 11. 14:54

Devizahitelesek nyertek pert - Évek óta folyt jogtalan kamatemelés  

Ugrás a cikkhez
Pert nyert első fokon két devizahiteles a bankjával szemben, mert - amint a Debreceni Törvényszék csütörtöki ítélete kimondja - a kölcsönszerződés csak jogokat biztosított a pénzintézeteknek a kamatemelésre, ezzel kapcsolatos kötelezettségeket...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=182504
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 14:05
Előzmény: #1139  Törölt felhasználó
#1140
A két dolog összekeverése, egyenrangúvá tétele mindenképpen hülyeség. Mert a cascot devizában fizettetni nem csak sokkal tisztességtelenebb, hanem törvénytelen is. Nem ugyanaz a kettő.

Másrészt bankokat is büntettek már meg hasonlóan (nem pont ugyanezért), tehát a felháborodásod lényege is hibás, miszerint egyik megteheti, másik nem. Nem, a törvénytelent egyik sem teheti meg.
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 14:01
Előzmény: #1138  Törölt felhasználó
#1139
Na.. örülök, hogy végre megértetted, miért is másoltam be, amit bemásoltam.

Pont amiatt, amit a 2. pontban írtál

Jobb lett volna mégis egy kicsit messzebbről nézni a dolgot, akkor nem kellett volna felesleges köröket futnod.

Már csak azt az apró különbséget kéne észrevenned, hogy nem azt mondtam, hogy törvénytelen, hanem azt, hogy tisztességtelen.

Ugyanis, ami törvényes, az még nem feltétlenül tisztességes is.
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 13:26
Előzmény: #1137  Törölt felhasználó
#1138
Nem világosodtál meg.

1. A bank fűtési költsége természetesen benne van a törlesztőben. Ahogy, ha autót veszel, az autógyár irodáinak klímaköltsége is. Szerintem egy gazdasági fórumon ez nem kéne, hogy se meglepő legyen, se felháborító. Ha vállalkozásod van, akkor bizony a te irodád ilyen költségét is az ügyfeleid fizetik.

2. A kezelési ktg devizában denominálásával egyébként nem értek egyet. Éppen azért, mert a hazai bankok általános költségei nem devizában keletkeznek. Csak a hitellel összefüggő díjak (pl. swapok, határidős ügyletek kötési díjai, jutalékai), ezek viszont nem tesznek ki évi 2-2.5%-ot. Tehát sokallom is ezt a tételt. Sokallom és nem értek egyet a devizában felszámolással. Ettől még törvényes. De mindezeket sokszor leírtam már. (a kezelési ktg-ek Ft-osítása és alacsonyabb szinten maximálásával pl. jó sokat csökkenhetne a törlesztő és ez piackonform, szabályozási lépés lehet, de az állam nem szabályozni akar, hanem pénzt beszedni)

Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 12:19
Előzmény: #1136  Törölt felhasználó
#1137
ok-ok... köszönöm, hogy megvilágosítotad elmém!!!

Most akkor már tudom, hogy a bank fűtési költsége nincs benne a dev. hitelek törlesztőrészletében.

Köszönöm, megnyugtattál!!!!
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 12:12
Előzmény: #1135  Törölt felhasználó
#1136
Nincs ezen mit távolabbról szemlélni. Egy konkrét cég egy bizonyos szabálytalanságot elkövetett, ezért megbüntették. Ahogy büntetett már meg a PSZÁF bankot és biztosítót is más, sok ügyfelet érintő szabálytalanság miatt.

Szerintem neked kéne inkább tisztán, elfogultságmentesen látnod és nem minden annak igazolását keresni, hogy "szemét bankok".

"Az egyik konstrukcióban nem szabad a költségeket devizában elszámolni, a másikban viszont igen."

A másiknak sem szabad a hiteltől tök külön álló tételt devizában elszámolnia. A casco NEM a hitel része, opcionális lehetőség, és ráadásul nem is a bank nyújtja, hanem a bankkal szerződésben álló biztosító. Ez egy Ft-ban meghatározott összeg. Ezt devizában elszámolni nem csoda, hogy megállapították, hogy törvénytelen. A bank a kezelési ktg-et számolja devizában, de a kezelési ktg TÖRVÉNY szerint a hitelösszeg %-ában kerül kifejezésre, ergo egy devizahitelnél TÖRVÉNYILEG devizás.

Most kb. olyan butaság, amit mondasz, hogy szegény Suzukist megbüntették 90 km/h-val, bezzeg a BMW-st 130-al nem. Csak éppen azt az apróságot felejtetted el, hogy a Suzukis lakott területen az 50 helyett ment 90-nel, a BMW-s meg sztrádán ment 130-al.
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 11:48
Előzmény: #1134  Törölt felhasználó
#1135
Nem csalódtam benned.... megint sikerült eltalálnod szarva közt a tőgyét....

Próbáld már meg néha kicsit távolabbról nézni a folyamatokat és észrevenni a párhuzamokat, illetve az ellentmondásokat.

A banki dev.hitelezés vs. dev. autólizing kapcsán hoztam ezt be.

Az egyik konstrukcióban nem szabad a költségeket devizában elszámolni, a másikban viszont igen.
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 11:38
Előzmény: #1133  Törölt felhasználó
#1134
Elárulod, hogy melyik bank számolta fel a cascot devizában?

Nekem van eurós autóhitelem, és a casco Ft-os benne. Banki.

Valótlanságot kár állítani.

"Ja persze, tudom, biztos a törvény engedi, azért aztán nem tisztességtelen."

Bármit nem enged a törvény, ezért büntették meg a Lombardot.
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 11:34
#1133
"Devizában számolta fel fogyasztóival szemben a járművek forintban megállapított casco díját a Lombard Lízing Zrt., emellett egyik díjtétele többszöri emelése során elmulasztotta előzetesen időben tájékoztatni fogyasztóit. A PSZÁF ma publikált határozataiban összesen 25 millió forint bírságot szabott ki a társaságra, megtiltotta a jogsértő gyakorlat folytatását, s kötelezte a törvénysértően beszedett mintegy 380 millió forint fogyasztók részére való visszafizetésére."

link

Amit a bankoknak szabad, azt másnak bizony nem!!!
Mert ugyebár a banknak minden költsége devizában jelentkezett... Ja persze, tudom, biztos a törvény engedi, azért aztán nem tisztességtelen.
signal2
signal2 2013. 07. 02. 11:28
Előzmény: #1131  Phylaxa
#1132
Így van, ezt írtam arra, hogy a felelőtlenek kimentése rontja a fizetési morált és javítja a hitelfelvételi kedvet, azaz a fidesz-vezetésű önkormányzatok már jó előre tudtak az állami adósság-átvételről, részben ezért vettek fel elképesztő mértékű hiteleket.
Phylaxa 2013. 07. 02. 11:10
Előzmény: #1120  signal2
#1131
" Ne feledd, ott már 2006 óta narancsuralom van, tehát ők adósították el az önkorikat."

Ezt nem te írtad? No comment.
Phylaxa 2013. 07. 02. 11:08
Előzmény: #1121  Törölt felhasználó
#1130
Legyen igazad! Pár év múlva meglátjuk.
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 10:35
Előzmény: #1125  Törölt felhasználó
#1129
"és viszik is ki talicskán 5 éve főleg"

5 éve nincs nagyon mit kitalicskázzanak.
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 10:26
Előzmény: #1127  Törölt felhasználó
#1128
Persze a tények nem szokták zavarni az ide írókat...
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 10:25
Előzmény: #1126  signal2
#1127
Jó régóta. Az elmúlt tizenX év összevont adatai alapján a bankrendszer egésze az OTP kivételével nem termelt jelentős profitot.
signal2
signal2 2013. 07. 02. 10:22
Előzmény: #1125  Törölt felhasználó
#1126
A legjövedelmezőbb bank az OTP Magyarországon...
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 09:55
Előzmény: #1123  Törölt felhasználó
#1125
ti meg vitaképesek vagytok a magyar emberek számára elfogadhatatlan, tényként kezelt banki felsőbbrendűségről.....ne csak nézzetek, lássatok is...a nyugati bankokat semmi nem köti ide a hasznon kívül....és viszik is ki talicskán 5 éve főleg, majd végezve a dolgukat viszlátot mondanak
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 09:53
Előzmény: #1123  Törölt felhasználó
#1124
ti meg vitaképesek vagytok a magyar emberek számára elfogadhatatlan, tényként kezelt banki felsőbbrendűségről.....ne csak nézzetek, lássatok is...a nyugati bankokat semmi nem köti ide a hasznon kívül....és viszik is ki talicskán 5 éve főleg, majd végezve a dolgukat viszlátot mondanak
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 09:47
Előzmény: #1122  Törölt felhasználó
#1123
Ezzel a tudással te vitaképtelen vagy itt.
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 09:38
Előzmény: #1119  Phylaxa
#1122
felelősök:
-nyugatról lefizetett magyar vezetők
-a nyugati bankok, akik 95 %-ban vannak jelen nálunk...elhúznak a gányba, amint lehet....már 5 éve ezt teszik....
Mi meg itt maradunk és mindenki néz ki a fejéből.....
Törölt felhasználó 2013. 07. 02. 09:23
Előzmény: #1116  Phylaxa
#1121
Gyűlik, de kamatmentesen. És a piaci árfolyam helyett 180-on törlesztenek (250 vs. 180). A te javaslatodnál tehát kedvezőbb az árfolyamgát.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek