Topiknyitó: Portfolio 2013. 04. 11. 14:54

Devizahitelesek nyertek pert - Évek óta folyt jogtalan kamatemelés  

Ugrás a cikkhez
Pert nyert első fokon két devizahiteles a bankjával szemben, mert - amint a Debreceni Törvényszék csütörtöki ítélete kimondja - a kölcsönszerződés csak jogokat biztosított a pénzintézeteknek a kamatemelésre, ezzel kapcsolatos kötelezettségeket...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=182504
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 06. 19. 17:55
Előzmény: #776  Törölt felhasználó
#780
Nem, nem KELL felrugni!!!!
DE!!! Ha azt a szerződést törvénytelennek találja a bíróság....... Akkor??? Akkor mi legyen??
Törölt felhasználó 2013. 06. 19. 17:53
Előzmény: #775  Törölt felhasználó
#779
Hmmmm... ezt mondtam volna???
Eddig azt hittem, hogy arra utaltam, hogy ha tömegével mondják semmisnek a dev.hitelszerződéseket, akkor hogyan lehetne a kvázi eredeti állapotot visszaállítani.

Ismét csak azt tudom ajánlani, hogy próbálj elszakadni attól, hogy "ki jár jobbam ki jár rosszabbul..." ez csak a tisztánlátásodat akadályozza.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 06. 19. 17:51
Előzmény: #762  Törölt felhasználó
#778
én (mint nem érintett) drukkolok a devizahiteleseknek, hogy kapjanak vissza egy jelentősebb summát a bankoktól, lehetőleg az egyoldalú módosítások indokolatlansága miatt (eléggé ad hoc módon változtatgattak a bankok, ill. sok esetben a bedőlő hitelek miatti buktát akarták a még fizetőkkel finanszíroztatni), de arra, hogy a teljes szerződés semmis legyen, nem sok esélyt látok, pláne, hogy PSZÁF Karcsi is beszállt a ringbe...

sztem egy reális célkitűzést is fogalmazzatok bele a keresetbe arra az esetre, ha a Kúria enged pszáfkaresz nyomásának, stb.
Phylaxa 2013. 06. 19. 17:51
Előzmény: #773  Törölt felhasználó
#777
Azon gondolkodtál már, ha lesz 10000 semmis szerződés akkor mit fogsz beírni? Mert azt, hogy mások ötletelnek és te pedig azt mondod, hogy ezért meg azért nem ok, az baromi könnyű. Kb ezért tart itt egyébként a gazdaság, mert "majd az idő megoldja, még vegetálunk 10-20 évig aztán csak vége".

Régi magyar módszer egyébként. :)
Törölt felhasználó 2013. 06. 19. 17:49
Előzmény: #774  Törölt felhasználó
#776
"Itt egy jogi kérdésről van szó."

2 fél kötött egy szerződést, eddig ok. És szerinted most ezt miért kéne felrúgni és az egyik számára jelentős veszteséget okozni?
Törölt felhasználó 2013. 06. 19. 17:47
Előzmény: #774  Törölt felhasználó
#775
Ez nem válasz a problémára. 2 fél szerződést kötött. Rajtuk kívülálló okok miatt az egyik bukik. Te most azt akarod mondani, hogy ne bukjon az egyik, bukjon a másik inkább. Milyen alapon?
Törölt felhasználó 2013. 06. 19. 17:42
Előzmény: #771  Törölt felhasználó
#774
Azt hiszem, kicsit elfogultan állsz ehhez a kérdéshez.

Itt egy jogi kérdésről van szó. Nem arról, hogy a szerződő felekkel mi történt a szerződéstől megkötött időben, vagy, hogy mit, mértek fel rosszul.

Amúgy, ebben az esetben úgy tűnik, a bankok sokkal rosszabbul mérték fel a lehetőségeket -pedig ők a "hozzáértők"-, egyébként nem lenne annyi bedőlőben lévő hitel, szóval nem kéne egy ki hibázott nagyobbat vetélkedőt indítani.
Törölt felhasználó 2013. 06. 19. 17:40
Előzmény: #770  Phylaxa
#773
"Az a probléma, hogy te majd csak akkor kezdesz el gondolkodni, hogy valamit kellene tenni, ha tömegesen kezdenek el pert veszteni a bankok. Ez pedig probléma, mert akkor tényleg nagy baj lesz."

Egyelőre van 1-2000 elbukott per, meg 2 árfolyamrés jogszerűtlen alkalmazását kimondó ítélet.
Törölt felhasználó 2013. 06. 19. 17:38
Előzmény: #770  Phylaxa
#772
"Ezt az "Én nem vettem fel deviza alapú hitelt, mert nem akartam nyerészkedni, hát szívják meg akik megtették!" dolgot pedig le kellene már zárni."

Ilyet én sose mondtam. Márcsak azért sem, mert volt is, van is devizahitelem. (volt már leketyegett is, volt végtörlesztett is, meg van most is).
Törölt felhasználó 2013. 06. 19. 17:36
Előzmény: #768  Törölt felhasználó
#771
"Ez a bank magánügye..."

Az meg a hiteles magánügye, hogy rosszul mérte fel a devizahitelét és most bajban van. Saját logikáddal tehát nincs is miről beszélni, hiszen ez az adósok magánügye.
Phylaxa 2013. 06. 19. 17:36
Előzmény: #761  Törölt felhasználó
#770
Az a probléma, hogy te majd csak akkor kezdesz el gondolkodni, hogy valamit kellene tenni, ha tömegesen kezdenek el pert veszteni a bankok. Ez pedig probléma, mert akkor tényleg nagy baj lesz.

Ezt az "Én nem vettem fel deviza alapú hitelt, mert nem akartam nyerészkedni, hát szívják meg akik megtették!" dolgot pedig le kellene már zárni. Mivel a bankok és az állam is, valamint a hitelt felvevők is hibáztak ezért ezt meg kell oldani.

A továbbiakban pedig az ilyen hiteleket felejtsük már el jogilag. Szerintem még mindig kevesen látják, hogy mekkora a probléma.
Törölt felhasználó 2013. 06. 19. 17:35
Előzmény: #767  Törölt felhasználó
#769
Értem, tehát aki nyert, az megtarthatja, aki bukott, azt a bankrendszer, az ország szetverésének árán is segítsük ki. (megjegyzem, a lépésnek olyan extrém következményei lehetnek, hogy a megmentettek se biztos, hogy végeredményben jól járnak).
Törölt felhasználó 2013. 06. 19. 17:33
Előzmény: #766  Törölt felhasználó
#768
"Csakhogy a bank nyitott ugyanilyen összegben fx swap pozikat. Azokat nem tudod visszacsinálni. "

Ez a bank magánügye..., mint ahogy az a hiteles magánügye, ha közben elveszítette az állását.

Nem szabadna, hogy a Kúria, vagy a bíróságok álláspontját befolyásolja.

Törölt felhasználó 2013. 06. 19. 17:30
Előzmény: #765  Törölt felhasználó
#767
Ez a kérdés már megint nem méltó hozzád!!!!

Próbálj elszakadni attól, hogy ki jár jól, ki jár rosszul... Pont ezért van még terítéken ez az egész, mert mindenki ezzel foglalkozik, ahelyett, hogy valami elvszerű, kerek, törvényes (de nem valami most hirtelen meghozott törvény szerint) megoldást találjon rá.
Törölt felhasználó 2013. 06. 19. 17:29
Előzmény: #762  Törölt felhasználó
#766
"mivel senki sem kapott CHF-et, hanem csak HUF-ot"

Csakhogy a bank nyitott ugyanilyen összegben fx swap pozikat. Azokat nem tudod visszacsinálni.

Megjegyzem: eleve nagyon "elvi" a szöveged, mert egy ilyen intézkedés meghozatala beláthatatlan következményekkel járna.
Törölt felhasználó 2013. 06. 19. 17:25
Előzmény: #762  Törölt felhasználó
#765
Kérdés: és akinek már lejárt a tartozása és jól járt az árfolyammal és kamatkülönbözettel, azzal befizettetnél?
Törölt felhasználó 2013. 06. 19. 17:21
Előzmény: #762  Törölt felhasználó
#764
Ja... az első ponthoz még annyit, hogy a maradék CHF-et természetesen a mai árfolyamon forintasítanám, de ez következik az korábbiakból.
Törölt felhasználó 2013. 06. 19. 17:18
Előzmény: #760  Törölt felhasználó
#763
Kérlek, olvass figyelmesebben!!
Törölt felhasználó 2013. 06. 19. 17:16
Előzmény: #757  Törölt felhasználó
#762
Ez már nagyon a gyakorlati részhez tartozik ugyan, de -csak ötlet szinten, ne köss bele minden vesszőbe- pl akár így is lehet:

"1. Milyen árfolyamon forintosítanál? "
mivel senki sem kapott CHF-et, hanem csak HUF-ot ezért a kezdeti árfolyam adott. A törlesztésekkor is megvan az árfolyam, tehát ez is adott, hogy mennyivel csökkent a CHF tartozás (CHF kamattal és bankköltségek nélkül!!!!).
Akár az is lehetne, hogy a bank csak a CHF kamatait kaphatná.... de legyünk nagyvonalúak... kapja meg mindenkori jegybanki alapkamatot. Innen már biztos tovább tudod számolni.

Persze a bank ekkor nem kapná meg a nyereségét, a költségeit stb.... De nem is cél, hisz ha a szerződés semmis, akkor elvileg a kezdeti állapotot kell visszaállítani. De mivel ez nem lehetséges... ezért lenne ez egy mód az eredeti állapot kvázi visszaállítására.

A hitelből még hátramaradt részről már úgy állapodnak meg, ahogy akarnak.

"2. Ha a jegybanki alapkamatot kellene utólag megfizetnie a Ft-osított devizahiteleseknek, akkor miért kapnának ők jelentős kamatkedvezményt azokhoz képest, akik nem akartak kockáztatni és eleve Ft hitelt vettek fel? Miért jutalmaznád a devizahiteleseket?"

Mivel ez inkább egy hangulatkeltő szónoki kérdés, vegyük úgy, mintha meg sem kérdezted volna. (Ugyanis a perről van szó és az ítélet esetleges következményeiről.)
Törölt felhasználó 2013. 06. 19. 17:11
Előzmény: #758  Törölt felhasználó
#761
Én értem, amit írsz, te nem látod a szépen hangzó elvi elképzeléseid gyakorlati alapvető hibáit. A kérdéseimre se válaszoltál. Ott van a lenti 2 pont, válaszolsz rájuk?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek