Topiknyitó: Portfolio 2013. 04. 11. 14:54

Devizahitelesek nyertek pert - Évek óta folyt jogtalan kamatemelés  

Ugrás a cikkhez
Pert nyert első fokon két devizahiteles a bankjával szemben, mert - amint a Debreceni Törvényszék csütörtöki ítélete kimondja - a kölcsönszerződés csak jogokat biztosított a pénzintézeteknek a kamatemelésre, ezzel kapcsolatos kötelezettségeket...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=182504
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 06. 19. 17:09
Előzmény: #759  Törölt felhasználó
#760
Nem tudod az elvet a gyakorlattól szétválasztani.

Elv: milyen jó lenne, ha 150 Ft lenne a CHF. Gyakorlat: nem annyi, hiába ez a vágyad és hiába lenne jó sokmindenkinek, tehát hiába görcsölsz ezen.

Te a vágyaidat írtad le: legyen minden devizahitel Ft-os. Jaj de szép vágy. Nekem is sok vágyam van. De a gyakorlati megvalósíthatóság nélkül ezek vágyak maradnak.
Törölt felhasználó 2013. 06. 19. 17:00
Előzmény: #756  Törölt felhasználó
#759
Így van, nagyon jól mondod... egy csomó mindennel nem vagyok tisztában. Ez persze nem jelenti azt, hogy ne tudnék róla többet nálad, csak tisztában vagyok a korlátaimmal.

Próbáld kicsit távolabbról nézni a problémát (szélesítsd a látóköröd), és akkor érteni fogod, amit írtam.
Te a gyakorlati megvalósításon görcsölsz, és hajtogatod, hogy miért is nem lehet ezt, meg azt... De előbb egy elvi megoldás kell, amihez aztán simán megtalálható a gyakorlat.

Törölt felhasználó 2013. 06. 19. 16:52
Előzmény: #755  Törölt felhasználó
#758
Tudom, hogy ha akarnád, akkor megértenéd, de úgy tűnik, nem akarod megérteni.

Nem a hitelek THM-éről van szó, hanem az alapkamatról!!
Próbálj ezen a vonalon elindulni.
Törölt felhasználó 2013. 06. 19. 14:29
Előzmény: #754  Törölt felhasználó
#757
és a Ft-osított devizahitelnél:
1. Milyen árfolyamon forintosítanál?
2. Ha a jegybanki alapkamatot kellene utólag megfizetnie a Ft-osított devizahiteleseknek, akkor miért kapnának ők jelentős kamatkedvezményt azokhoz képest, akik nem akartak kockáztatni és eleve Ft hitelt vettek fel? Miért jutalmaznád a devizahiteleseket?
Törölt felhasználó 2013. 06. 19. 14:28
Előzmény: #754  Törölt felhasználó
#756
"Ha a Kúria úgy dönt, hogy a bankok is sárosak, akkor így lehetne tiszta lapot nyitni, mert az eredeti állapot visszaállítása senkinek sem lenne jó. A bankok megkapnák a 10milliós hitel jegybanki kamatát (ami számukra persze veszteséget jelent)."

Úgy tűnik, sem a jogrend alapjaival, sem a bankok működésével, pénzügyek alapjaival nem vagy tisztában.

A bíróság EGY KONKRÉT ügyben, egy konkrét szerződésben, konkrét pontokban mondja ki, hogy az jogszerű-e vagy sem.

Visszacsinálni semmit nem lehet. Ahogy a bankok devizában denominált hitelkövetelését sem lehet tollvonással Ft-osítani, mert amögött nyitott devizapozíciók (határidős és fx swap pozik) állnak. Ezeket nem lehet visszacsinálni, de sok ezek milliárd Ft értékben azonnal lezárni sem.
Törölt felhasználó 2013. 06. 19. 14:23
Előzmény: #754  Törölt felhasználó
#755
Amikor a devizahitelek kamata 6-8% volt, akkor a Ft-osé 12-15%. A különbözet egy 10 milliós 25 éves futamidejű hitelnél 5-6 év alatt (2013 van és nyilván a 2008 előtt felvett hitelekkel van a gond) 2-3 millió Ft nagyságrend.
Törölt felhasználó 2013. 06. 19. 13:14
Előzmény: #748  Törölt felhasználó
#754
Igen, ezt akartam írni, csak nem bonyolódtam a részletekbe. :) A jegybanki(!!!) kamatokra gondoltam, nem a THM-re

A dev. hitelek 5-7.5%-os THM-el futottak/futnak. Ami nem nagyon különbözik/különbözött a mindenkori jegybanki kamattól és ott van még az oda-vissza váltás legalább 1%-a is. Vagyis az eddigi befizetések simán fedezik a kamatkülönbözetet.

Ha a Kúria úgy dönt, hogy a bankok is sárosak, akkor így lehetne tiszta lapot nyitni, mert az eredeti állapot visszaállítása senkinek sem lenne jó. A bankok megkapnák a 10milliós hitel jegybanki kamatát (ami számukra persze veszteséget jelent).
Törölt felhasználó 2013. 06. 18. 22:13
Előzmény: #752  Törölt felhasználó
#753
Hozzászólásod a kuruc.info fórumán nyilván rendben lenne, egy gazdasági fórumon ciki. De egy valamire azért reagálok:

"elég sarcot beszedtek most az államon a sor, hogy törlesszen azoknak akiket kirabolta a bankok segítségével"

Az állam jelenleg a bankokat sújtó adókkal (pl. tranzakciós adó) nem "törleszt", hanem ugyanazokat "sarcolja", mint a bank, a banki ügyfeleket. Csak mondom.
Törölt felhasználó 2013. 06. 18. 22:03
#752
röviden, ez egy nemzetközi financiális csalás a hitelnyújtó résézről, nincs az a jog amely a bankokat megvédené, az oka is érdekes 2001 körüli MNB kamat, ennyi röviden...elég sarcot beszedtek most az államon a sor, hogy törlesszen azoknak akiket kirabolta a bankok segítségével
Törölt felhasználó 2013. 06. 18. 21:42
Előzmény: #749  Alilou3
#751
Egyébként, ha te érted, hogy gondolta, megoszthatod mindenkivel. Nos, leírod?
Törölt felhasználó 2013. 06. 18. 21:39
Előzmény: #749  Alilou3
#750
Nem, én nem próbáltal kiforgatni a szavait, ő maga ezt írta le. Ha nem ezt akarta, akkor nem írta le jól, ezért tettem fel a kérdést.
Alilou3 2013. 06. 18. 21:19
Előzmény: #748  Törölt felhasználó
#749
Mindenkinek probálod forgatni a szavait? Olvassál jobban a sorok között, talán egyszer megérted
Törölt felhasználó 2013. 06. 18. 20:14
Előzmény: #746  Törölt felhasználó
#748
Biztos ezt akartad írni?
- Átszámítják HUF-ra a hiteleket... Akkor azonnal 240-es CHF-en fixálod a teljes tőketartozást.
- Ft kamatokat számítasz a múltra... Akkor több évnyi CHF-HUF kamatkülönbözetet kéne azonnal befizetnie a devizahiteleseknek (ez már egy 10 milliós hitelnél is milliós nagyságrend.
Alilou3 2013. 06. 18. 18:10
Előzmény: #746  Törölt felhasználó
#747
++++++
Törölt felhasználó 2013. 06. 18. 17:59
Előzmény: #745  Phylaxa
#746
Így van.
A bankoknak bele kell törődniük, hogy vége az "aranykor"-nak. Szerintem egy olyan megoldás lesz a (közel??) jövőben (persze, ha a Kúria nem hódol be a PSZÁF nem is burkolt utasításának), hogy a meglévő dev. hiteleket átszámítják HUF-ra... a kezdetektől, a törlesztéseket is... a törlesztéskor aktuális árfolyamon. A múltra megállapítanak egy átlag HUF kamatot... és agyő dev. hitel.
Aztán amit az ügyfél bukik, azt bukja, (ha akarja folytathatja HUF-ban....), amit a bank, azt a bank bukja.
Phylaxa 2013. 06. 17. 22:38
Előzmény: #735  Törölt felhasználó
#745
Az, hogy sokan szidják okkal vagy ok nélkül az egy dolog. Ettől a probléma még nem lesz megoldva. Azt kell látniuk majd azoknak akik a jövőben hitelt vesznek fel, hogy tényleg van változás. Amíg pl. az "egyoldalú" szerződésmódosítás benne van a szerződésben, addig szerintem ne is reménykedjenek a bankok. Márpedig valóban szükség van rájuk, mint ahogyan nekik is a valós vásárlóerőre.
Phylaxa 2013. 06. 17. 22:32
Előzmény: #739  Törölt felhasználó
#744
A bankok hibáztak. Egyébként ha tényleg törvényesen járnának el és a szerződések nagy része semmis, akkor se tudnák nagyon sokan azonnal visszafizetni az eredeti összeget. Tehát megoldást kellene találni a problémára és nem hülyeségekről beszélni.

Van ötleted a megoldásra vagy tovább szeretnél dagonyázni a hülyeségben?!
Törölt felhasználó 2013. 06. 17. 22:06
Előzmény: #741  Alilou3
#743
Hogy manci mit szól ehhez, azt nem tudom, hozzáteszem, nen egészen világos, hogy mit is akarsz, de ezt nálad már megszoktuk, eddig sem kényeztetted el az olvasókat egyértelmű, érthető, tiszta gondolatokkal.

Rónával kapcsolatban meg emlékeztetnélek rá, hogy olyannyira ért a devizapiacokhoz, hogy egy amúgy szakmailag, fundamentálisan stabil alapokkal rendelkező céget sikerült viszonylag rövid idő alatt a teljes, klasszikus csődig (hitelezők visznek mindent) eljuttatnia, mindezt a teljesen rosszul kezelt devizamozgásoknak köszönhetően (megrendelésbeli, vagy költségoldali sokkhatás nélkül). Persze, hogy a NABI-ról van szó, ami a közgazdasági felsőoktatásban régóta esettanulmány is lett. Nos, minden tiszteletem mellett azt kell, hogy mondjam, hogy Róna devizaügyletekben inkább hallgasson.
Alilou3 2013. 06. 17. 20:39
Előzmény: #741  Alilou3
#742
Most kit véd kit..
Róna aki szeretne védeni az eladosódott devizahiteleseket, vagy a PSZÁF a bankokat...?
Idáig védted és emlegetted, most ehhez mit szólsz?
Alilou3 2013. 06. 17. 20:35
Előzmény: #739  Törölt felhasználó
#741
Kedves Manci,

Na most ugrott a majom a vizben, linkelem azt amit nem írtál, remélem eltünsz innen a PSZÁF-el együtt

(#595) Re: Tényleg azt gondoljátok, hogy a devizahitelesek peréről vitáztok?

Értékelés: 0

előzmény (#594: Alilou3) | válasz erre | 2013. május 20. - 22:53

Ezt valóban érdemes elmenteni és utóbb a kórképedhez csatolni.

Semmi mást nem bizonyít, minthogy róna nem ért hozzá, a PSZÁF meg igen.

manci007
Jelzés a moderátornak

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek