Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 04. 04. 12:05

Matolcsy egy zseni!!  

Magyarországon a vállalati hitelek állománya 2008 vége óta folyamatosan csökken. Ez a jelenség különösen hátrányosan érinti a kis- és középvállalkozásokat, mivel őket a hitelkínálati korlátok is jobban sújtják, illetve nehezebben találnak maguknak alternatív finanszírozást. A jelenlegi makrogazdasági környezetben - törvényi felhatalmazás alapján - lehetőség van arra, hogy az MNB a hitelintézetek együttműködésével egy célzott hitelprogrammal - az árstabilitás veszélyeztetése nélkül - a fenntartható gazdasági növekedést támogassa.



A Növekedési Hitel Program alapvető célja, hogy kedvezményes jegybanki finanszírozás segítségével a kis és középvállalatok finanszírozási helyzetén segítsen, mert az kiemelten fontos a termelőkapacitások, valamint a munkahelyek megőrzése és gyarapítása céljából. A kedvezményes kamatláb a hitellel rendelkező vállalatok számára az alacsonyabb törlesztő részleteken keresztül alacsonyabb költségeket eredményez, melynek mind jövedelmezőségi, mind likviditási szempontból pozitív a hatása. A mérséklődő adósságszolgálati terhek miatt csökken a hitelállomány minőségének romlása, így végső soron a banki portfólió-minőségre is pozitív hatással lehet. Mindezek mellett a program a bankok mérlegpozícióján keresztül a hitelezési képességet is javíthatja.



A lakossági hitelezés és a devizahitelek problémájának kezelésére számos kormányzati program áll rendelkezésre, ezért a jegybank nem tervezi hasonló program kidolgozását a lakosság számára.

A Növekedési Hitel Program része továbbá a gazdaság külső sérülékenységének a mérséklése, ami egyben lehetővé teszi a jegybanki kamatkiadások csökkentését is. A kedvezményes kamatozású jegybanki refinanszírozás nyújtása, amely a kkv hitelezés ösztönzését célozza, növeli az MNB mérlegfőösszegét és ezen belül a forrásoldalon a 2 hetes kötvény állományát, így a GDP ma már 1%-ához közelítő kamatkiadásokat. A kéthetes kötvényállomány felépülése jórészt az államadósságon belül a devizaadósság aránya növekedésének, illetve az ország válság előtt és alatt nyilvánvalóvá vált pénzügyi sérülékenységéből kiinduló devizatartalék emelkedésnek volt egyenes következménye, amely jelenleg az MNB forrásoldalának legnagyobb tétele. Ennek költsége - amely beavatkozás nélkül tovább emelkedne a kedvezményes jegybanki finanszírozás forrásköltségével - azonban mérsékelhető az ország sérülékenységének csökkentésével.



Kedvezményes jegybanki refinanszírozás forint alapú kkv hitelek folyósítására



Az MNB a hitelintézetek bevonásával Növekedési Hitel Programot kezdeményez, melynek során átmeneti jelleggel, korlátozott mennyiségben, kedvezményes kamatozású refinanszírozási hitelt nyújt kereskedelmi bankok számára. A program keretösszege 250 milliárd forint, a jegybanki hitel kamata 0%.

A programban részt venni kívánó hitelintézeteknek a kedvezményes kamatozású jegybanki hitelt fix feláron kell a kkv-k számára tovább adni. Szándékaink szerint ez a felár nem lesz nagyobb 2 százalékpontnál, így a vállalati hitel kamata maximum 2% lehet. Ennek eléréséhez szükség lehet garanciaprogramok igénybevételére is. Erről és a program további részleteiről az MNB tárgyalást kezdeményez a hitelintézetekkel.



A tárgyalások során a jegybank számít az üzleti szféra képviselőinek együttműködésére is a kedvezményes hitelek megfelelő célzottságának kialakításában azzal a céllal, hogy a kedvezményes hitelek kizárólag azokban az ágazatokban és azokat a kis- és középvállalati adósokat érjék el, amelyek egészséges üzleti modellel rendelkeznek és növekedni szeretnének. Becsléseink szerint a hitelszűke nem egyformán érinti a vállalati szektor szereplőit. Különösen hátrányosan sújtják a szigorú hitelkínálati korlátok a kis- és középvállalkozásokat, ugyanakkor a számukra a banki finanszírozásnak nincs valódi alternatívája. Iparági megoszlás szerint vizsgálva a hitelkínálatot azt tapasztaltuk, hogy a hitelezési feltételek olyan ágazatokban is jelentősen szigorodtak, amelyek a potenciális növekedés szempontjából kulcsfontosságúak lehetnek. Ezzel szemben más, tartós értékesítési problémákkal küszködő iparágakban kényszerhitelezésre, vagyis a tartósan rossz hitelképességű vállalatok mesterséges életben tartására utaló jeleket látunk.



Mindezek miatt indokolt lehet a kedvezményes hitel ágazat és vállalatméret alapján célzott felhasználása.

A program hatására a jegybank mérlegfőösszeg megnő. Eszközeinek állománya teljes kihasználtság esetén a 250 milliárd forintos refinanszírozó hitellel emelkedik, miközben forrásoldala is ugyanennyivel bővül. A többlet sterilizációs állományra fizetett kamat az MNB közvetlen hozzájárulása a hitelezés ösztönzéséhez, ugyanis ezzel szemben eszközoldalon kamatmentes hitel jelenik meg. Ezt a költséget azonban ellensúlyozza a program további eleme.

A hitelintézetek programhoz való hozzájárulása a velük való megállapodás alapján úgy valósulna meg, hogy egy átlagos kkv-t jellemző hitelkockázati szintnek megfelelő felár helyett csak - a hitelintézetekkel folytatandó tárgyalás kiindulópontját képező - 2%-ot építenek be a hitelkamatokba. Az alacsonyabb felár miatt kieső jövedelmet azonban kompenzálhatja az adósok javuló fizetési képessége, ami a jóval a piac alatti kamattehertől remélhető.



A jegybank a hitelprogrammal nem vállal fel vállalati hitelkockázatot. Ennek a kockázatnak a felmérése és kezelése továbbra is a bankrendszer feladata. A program tehát azon túl, hogy a kisebb vállalatokat célozza, és esetleg ágazati preferenciákat is fog tartalmazni, a források allokálásában alapvetően a kereskedelmi bankok hitelezési döntéseire támaszkodik.



A jegybanki hitelprogram célzottságánál, méreténél és egyszeri jellegénél fogva nem befolyásolja a kamatpolitika vitelét és hatékonyságát, azaz nem jön létre "kettős kamatláb". A kamatpolitika továbbra is óvatos és kiszámítható marad. A program célzottsága biztosítja, hogy a kedvezményes finanszírozás az üzleti aktivitást élénkítse, és ne befolyásolja a pénzügyi eszközárakat. A program keretében kihelyezhető, alacsony kamatozású refinanszírozás maximális mennyisége pedig korlátozott, a hazai bankok teljes vállalati hitelállományának mindössze 4%-a, a kkv hitelállomány 7%-a.



A hitelösztönzés ezen formája nem veszélyezteti az MNB elsődleges célját, az árstabilitás fenntartását. A jelenlegi, tartós kereslethiánnyal jellemezhető makrogazdasági környezetben az infláció tartósan a cél alatt maradhat. A célzott hitelösztönzés hozzájárulhat a potenciális növekedés erődítéséhez azáltal, hogy nem hagyja leépülni a termelőkapacitásokat. Tekintettel arra, hogy a program középtávon a potenciális kibocsátásra is hat, az ebből fakadó középtávú inflációs nyomás elhanyagolható, így az elsődleges cél szempontjából nem befolyásolja érdemben a kamatpolitikát.



Kedvezményes jegybanki refinanszírozás KKV devizahitelek forintra váltására



Az MNB - szintén a hitelintézetek bevonásával - átmeneti jelleggel, korlátozott mennyiségű, kedvezményes refinanszírozási hitelt kíván folyósítani kkv adósok fennálló devizahiteleinek forintra konvertálásához. A program keretösszege 250 milliárd forint, a jegybanki hitel kamata 0%. A program további feltételei - felár nagysága és célzottsága tekintetében - is megegyeznek az előző programpontéval. A program keretében kihelyezhető, alacsony kamatozású refinanszírozás maximális mennyisége itt is korlátozott: a hazai bankok kkv devizahitel-állományának legfeljebb a 15%-a.



A forinthitelekhez való nehéz hozzáférés mellett a kkv-szektor másik nagy problémája a kintlévő devizahitelek magas aránya. A kkv-hitelállomány közel fele deviza alapú, melynek összege 1860 milliárd forint (állomány 54%-a), 15000 vállalathoz kapcsolódóan. Ezeknek a hiteleknek a devizaneme nagyrészt euró (86 százalék), kisebb részt svájci frank (14 százalék). A svájci frank alapú devizahitelekkel rendelkező kkv-knak (257 milliárd forint) feltételezhetően nincs természetes vagy mesterséges fedezete, így ezek a cégek jelentős árfolyamkockázatnak vannak kitéve. A kkv-devizahitelek forintra váltását célzó program javítja az érintett vállalatok hitelképességét, és kiszámítható gazdálkodást tesz lehetővé számukra.



Annak érdekében, hogy az érintett devizahitelek forintra konvertálása ne okozzon volatilitást a forint árfolyamában, a jegybank a végtörlesztés esetén már sikerrel alkalmazott eljárást követi: a hitelek devizakonverziójához a hitelintézetek számára devizát bocsát rendelkezésre piaci áron a devizatartalék terhére annak feltételével, hogy a hitelintézetek vállalják, hogy abból a rövid lejáratú külföldi forrásaikat fizetik vissza. Így az ország rövid devizatartozásai és devizatartaléka ugyanolyan mértékben csökkennek, vagyis Magyarország devizatartalék-megfelelése változatlan marad.



A kétéves likviditást nyújtó hiteltender felfüggesztése



Figyelembe véve a tartósan kedvező külső pénz- és tőkepiaci környezetet, valamint a bankok tartósan stabil likviditási helyzetét, az MNB a kétéves fedezett hiteltendert határozatlan időre felfüggeszti. Pénzpiaci turbulencia esetén az eszköz reaktiválásával lehetőség van a likviditási sokkok kezelésére és annak biztosítására, hogy a hosszú források hiánya ne legyen gátja a vállalati hitelezésnek.



A gazdaság sérülékenységének és az ezzel együtt járó kamatkiadások csökkentése



Az MNB a Kormánnyal és a hitelintézetekkel közösen programot dolgoz ki a gazdaság sérülékenységének csökkentésére. A program az ország rövid külső adósságának 1000 milliárd forintos csökkenését célozza meg, ami - az eddig is alkalmazott szabályoknak megfelelő módon - mérsékli a jegybank devizatartalék-igényét. Ezzel párhuzamosan a kéthetes MNB-kötvény állománya - a jegybank elsődleges célja és a pénzügyi stabilitás veszélyeztetése nélkül - 3600 milliárd forintra csökken. A program során a tartalék-megfelelést az biztosítja, hogy az MNB devizaeszközének felhasználása és az egy éven belül lejáró külföldi adósság azonos mértékben csökken. A devizatartalékok legfeljebb egy tizedének a felhasználása (annak a sebezhetőségi forrásnak a mérséklésére, amely miatt a tartalék megképzésre került) teljesen összhangban van a jegybanki tartalékolás - a pénzügyi piacok által eddig is - elfogadott alapelveivel. A program során egyúttal az ország bruttó külső adóssága is mérséklődne.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
geza77
geza77 2020. 11. 18. 08:50
#6980

Nehogy tönkremenjenek a szomszédok!

Ők nem tudják, hogy értékteleníteni kell a valutát?

Hová jutnak majd így?

És mi?eurhuf     +35,53%
eurpln     +15,94%   
eurczk     +  5,15%  
eurhrk     +  4,16%
https://www.kapwing.com/videos/5fb4cc02e3d34000a91a30c1
több mint 1/3adát ellopták csak a megtakarításoknak amit pénzben tartott a nép.
Azért az a 20%, ami csak a lengyelekhez képest van 2010.04.hó óta nem semmi. A 30+% ról csehekhez vagy horvátokhoz viszonyítva nem is beszélve.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 11. 18. 08:33
Előzmény: #6974  franc0
#6979
Hát ez annyi sebből vérzik hogy az már komoly vérfürdő.
- "a magyar emberek többségének elege van a nemzetközi tőke korlátlan, antidemokratikus uralmából" az ilyen kunbélás cuccokat honnan közvéleménykutatod?
- a cél szentesíti? hagyjuk már ezeket a machiavellista idiótaságokat, nem szentesíti. állambá minket szolgál, emlékezz.
- nem, nem a forint árfolyam az elbaszás, az csak egy tünete, amúgy már rég eurónak kéne lennie
- faszt nem érdekes az árfolyam az átlagszavazónak, csak nem tudja
- ez a londonból elintézik is egy gyöngyszem, erős kép, sokat kellett szívni hozzá annak aki felfestette
a többi faszságblokkot már átugranám mert nekem ez túl intenzív, csak annyi hogy a fosint nem 10, hanem több mint negyven százalékkal szarta magát összébb a matolcsizmus alatt eddig, és figyelj erősen mert még nincs vége.
geza77
geza77 2020. 11. 18. 08:17
#6978

Ha a vétó miatt, meg a perifériák miatt, akkor, most ez ,hogy is van?
Ha a vétó miatt akkor a lengyelek miért is nem?
eurhuf    +1,97% gyengülés
eurpln      -0,07 erősödés
eurczk     -0,12 erősödés
eurhrk     -0,10 erősödés
https://www.kapwing.com/videos/5fb4c9abe8ed9300e6a629f1
Törölt felhasználó 2020. 11. 18. 06:52
Előzmény: #6974  franc0
#6977

Orbánnak célja, hogy kivezesse a magyarokat az eu-ból, ezt jó eséllyel el is fogja érni.
Akik azon morfondíroznak, hogy ez csak egy újabb népszavazással lehetséges és ezt a nép úgysem fogja megszavazni, azok hatalmasat tévednek.
Erősödnek azok a hangok Európában akik ebben a formában nem tudják elképzelni hosszú távon az eu. fennmaradását. Mutogatnak Magyarországra és Lengyelországra ahol folyamatosan rombolják az európai értékeket és ezzel aláássák az egész európai értékrendszert és ezekkel a romboló országokkal szemben, jogszabályok hiánya miatt az EU. is tehetetlen.
A háttérben zajlanak az események, van olyan politikus több is, akik szerint az a megoldás erre a csiki-csuki helyzetre, ha az 50-dik cikkely szerint ami a brexit, 25 tagállam egységesen kilép, kihagyva a lengyeleket és a magyarokat és utána újra alakítják az Uniót.
Ebben az esetben nincs népszavazás, hoppon maradnak a magyarok és nagyon rábaxnak a kiejtéssel.
Szerintem Orbán erre játszik, jár a szája, hogy ő az eu.-ban képzeli el Magyarország jövőjét, azonban többször is bizonyította nagyobb ügyekben, hogy csupán beetet és hazudik..
"ne azt nézzék, hogy mit mondunk hanem, hogy mit csinálunk"
Törölt felhasználó 2020. 11. 18. 03:34
Előzmény: #6971  franc0
#6976

1. Ilyen szempont alapján az összehasonlítás is ostobaság, itt nem is értem, hogy mit szeretnél.
2. Annyi köze van, hogy ez újabb forintgyengüléshez vezet, amit minden forintban megtakarító érezni fog. (ellopják a pénzed egy részét)
3. Jegybanknak az árfolyam stabilitás a legfontosabb feladata, ehhez képest a forint nagy kilengésekkel (volatilitás) mozog, ez a jegybankot minősíti, negatív értelemben. A forint vásárlói értékét nem tudja megtartani, ami szintén a feladata lenne.
TLTRO. Ki a tököm akar hozzájárulni az olcsón kihelyezett hitelek törlesztéséhez, ha ő maga nem vette igénybe az olcsó hiteleket. Az MNB. működésében én is látok pozitív dolgokat, de összességében csapnivaló teljesítményt nyújt, jó példa erre, hogy a válság berobbanása alacsony devizatartalékkal és azonnali kamatemeléssel érintett minket.
Annyira nem gyűlölöm a fideszt mint gondolod, nekem előnyösek, de ez nektek hátrány.
(nem bízom a magyar pénzügyi rendszerben, ez miatt sem tudok itt befektetni. A gazdaság is haveri és manipulált, korrupt, így ebben is csak az arbitrázs lehetőségek érdekelnek.)
Persze értem én azt is, hogy fidesz-fanatikusként ezeket te, nem nagyon érted, de ez így van rendben.
Törölt felhasználó 2020. 11. 18. 02:49
Előzmény: #6974  franc0
#6975
Nem a válság miatt gyengül. 10 éve ezt teszi, gyönyörű trendet rajzolva.
Sajnos inflációt gerjeszt, és a magyar vagyon elértéktelenedését okozza a külfölddel szemben.
Nem mellesleg a Bp.-i ingatlanárak növekedését is részben a gyenge forint okozta, mivel olcsóbb lett egy 100 milliós ingatlan egy külföldinek.
Sajnos a komoly forintgyengülés ellenére a fizetési mérleg aktívuma eltűnt, így a magyar gazdaságpolitika most már kényszerpályán mozog, és folyamatosan gyengíteni kell a forintot, különben a fizetési mérleg fenntarthatatlan lesz.
Ennek növekvő infláció, és gyengülő forint a hosszútávú következménye. Nincs belőle innentől kiút.
Egyet biztosan tudok, a forint elleni fogadáson csak nyerni lehet.
Mondjuk ez nekem igen kedvező, mert a mindennapi kiadásomon kívül minden tőkém külföldi devizában van. 
franc0 2020. 11. 18. 01:51
Előzmény: #6973  PusztaPutyin
#6974

Elmondom szerintem mi van.
1. a magyar emberek többségének elege van a nemzetközi tőke korlátlan, antidemokratikus uralmából.
2. az 1. pont kapcsán a cél szentesíti az eszközt. (mire találták ki az erős államot ha nem erre???).
Mi az elbaszás? Hogy felszaladt ez EUR/HUF? A centrum-periféria berendezkedés miatt nyilvánvaló, hogy egy válságban gyengülni fog a félperiféria devizája. Ezt maga Soros is leírta ebben a könyvében: https://bookline.hu/product/home.action?_v=Soros_Gyorgy_A_globalis_kapitalizmus_va&type=20&id=1063518
Ha éppen szabadságharcol az ország, akkor pláne. Londonból elintézik.
A különbség az, hogy ma nem annyira érdekes az árfolyam az átlagszavazónak. Fix forinthitele van a többségnek, ájfón nélkül meg lehet élni.
Akit meg zavar az árfolyam, exportáljon és kap eurót. Ennyi.
Nekem annyira nem fáj, hogy a külföldieknek nem adunk extra kamatot. Pénzben meg amúgysem tart értelmes ember megtakarítást 1971 óta.
Abban igazad van, hogy olyan szavazók is be lettek vonva akikre a kutyámat nem bíznám, dehát kétharmadhoz ez elkerülhetetlen, tekintve hogy az emberek 80%-a segghülye. Segghülyék nélkül nem lehet választást nyerni. Ezt tudomásul kell venni.
Szóval 10% gyengülés nem a világvége, engem személy szerint sokkal jobban zavartak a duplázó-triplázó ingatlanárak, de ezt sem mato intézte így hanem a világ összes jegybankja, együtt.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 11. 18. 01:35
Előzmény: #6971  franc0
#6973
nem ez van hanem hogy a narancskommerek szerint gyurcsótány elkúrta, ami után szerintük joggal lángol a kuka és fröcsög a fradistanyál a kossuth téren, viszont minden amit a kleptokraták basznak el arról soros, az eu, az uralkodó szélirány meg a lapjárás tehet, nem szegény csutmák majom
impudent 2020. 11. 18. 00:06
Előzmény: #6971  franc0
#6972
Mondjuk nem köllött vóna hagyni hugy a ft igy légyengüljön és az infla lappangva köményen mögjelenjen az Ű áldásos tevékenységével.
Amúgy meg Té is tudod kinek nyomtat pinzt.
Nem a népnek.
A nép csak ki van téve ezeknek az őrülteknek
franc0 2020. 11. 17. 23:50
Előzmény: #6968  Törölt felhasználó
#6971
Én megértem, hogy nem szereted a fideszt, de ne menjünk már egy szakmai szint alá. Az alábbi kérdésekre nem ártana válaszolni, mielőtt folytatod a rinyát:
1. az EKB kötvényvásárlási programja hányszorosa az MNB programjának?
2. mi köze a piaci kötvényvásárlásoknak a MÁP Pluszhoz?
3. úgy mégis mi a fészkes fene lenne a dolga egy jegybankárnak nullkamatoknál, mint hogy a lehető legtöbb pénzt nyomtassa? Te nem pont ezt csinálnád, ha ott ülnél?
.
A helyzet valóban nem jó, de nem az MNB tehet róla, kényszerpályán mozgunk.
Az európai (alsó)középosztálynak kéne kicsit a sarkára állnia és kiegyenesíteni a kaszát, de hát ki a tököm érti mi az a TLTRO, inkább nézzük a VV10-et.
Ez van.
impudent 2020. 11. 17. 23:09
Előzmény: #6968  Törölt felhasználó
#6970
Szó nélkül és valahugy anyagiakkal is bírják a birkák
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 11. 17. 22:56
Előzmény: #6956  Stiv
#6969
visszatért elbaszcsi, átmeneti üzemzavar után ismét normalizálódni látszik a fosint tré minősége, mert erősen száguldva megy vissza fölfelé az eurhuf
Törölt felhasználó 2020. 11. 17. 15:27
#6968

"Végrehajtotta eszközvásárlási programjának technikai felülvizsgálatát az MNB – derül ki a jegybank keddi közleményéből. A program 1000 milliárd forintos keretösszegét megduplázzák, ez is arra utal, hogy tartós jelenléttel számolnak a kötvénypiacon."
Várható volt ez a lépés a zsenitől, csak az miatt, mert egyszerűen zseniális, ahogy kifosztja az állampapírokba terelt népet...
Komolyan mondom imádom ezt a faszit, tényleg hihetetlen, hogy mennyire ismeri a népet, hogy ezeket még ha megnyúzza, akkor is odatartják neki a hátukat.
Ez a bejelentés, hogy még többet nyomtatunk, újabb mélypontra viszi a forintot.
Tényleg elképesztő, hogy mit lehet művelni a magyar emberekkel és ők ezt szó nélkül tűrik.
geza77
geza77 2020. 11. 17. 14:00
#6967

A vétó hallatára megütötték a mhagyhar vhalutháth.
és a lengyelt?
euro / Fosint             +1,8%       gyengült
euro/lengyel zlotyi    -0,10%   erősödött
euro/cseh korona     -0,11%    erősödött 
https://www.kapwing.com/videos/5fb3c7a4761f8001027bea92
Stiv
Stiv 2020. 11. 17. 12:20
#6966
Hogyan reagálnak Matolcsy Györgyék az inflációra?
.
Ma a Monetáris Tanács ülésezik, arról dönt, hogy hozzányúljon-e a 0,6 százalékos jegybanki alapkamathoz. Úgy véljük, sem az októberi fogyasztóiár-index, sem a forint árfolyama nem ad most okot a változtatásra. A következő, december közepén esedékes összejövetelen már más lehet a helyzet, akkor publikálják a jegybank legfrissebb gazdasági prognózisait.
.
https://mfor.hu/cikkek/makro/hogyan-reagalnak-matolcsy-gyorgyek-az-inflaciora.html
Stiv
Stiv 2020. 11. 17. 12:15
#6965
Itt is nagyot ütött a válság: három éve nem volt ilyen magas a magyar államadósság
.
A harmadik negyedév végére a GDP 73,8 százalékára emelkedett az államháztartás bruttó adóssága – derül ki az MNB által közölt előzetes pénzügyi számlák adataiból. Ennél magasabb éppen három éve volt az adósságráta, és ezzel még nincs vége a válságnak.
.
A harmadik negyedévben 3,5 százalékponttal 73,8%-ra emelkedett Magyarország GDP-arányos államadóssága – közölte kedd reggel az MNB. Az Eximbank nélkül számítva 72,1 százalék a ráta, de mi évek óta az előbbit vesszük figyelembe, hiszen a korábbi elszámolási vita gyakorlatilag eldőlt az Eurostat javára.
.
NOMINÁLISAN AZ ADÓSSÁG ÖSSZEGE KÖZELÍTI A 35 EZER MILLIÁRD FORINTOT, EZ MAJDNEM 4000 MILLIÁRDOS NÖVEKEDÉST JELENT HÁROM NEGYEDÉV ALATT.
.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20201117/itt-is-nagyot-utott-a-valsag-harom-eve-nem-volt-ilyen-magas-a-magyar-allamadossag-457840
PF_modi1fasz_anyjatbsszameg9 2020. 11. 12. 01:30
Törölt hozzászólás
#6964
Stiv
Stiv 2020. 11. 10. 13:30
Előzmény: #6962  PusztaPutyin
#6963
A valóságtól jó messze van, a lényeg ne kelljen alapkamatot emelni. 
Ezekkel a számokkal elhitetik az emberekkel, hogy jó döntés magyar állampapír pluszt venni.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 11. 10. 11:43
Előzmény: #6955  Stiv
#6962
Azért ez mekkora ordas hazugság.
SeldonKuper 2020. 11. 10. 11:25
Előzmény: #6960  Stiv
#6961
Aztán a "latinok" miért szenvednek még az euro miatt mindig? Miért hagyja ezt az UNIO parlamentje? 
Pedig jogállam a spanyol az olasz meg a görög is!
Talán nekik továbbra is jár a jogállami támogatás?

Topik gazda

kublaj1
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek