Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 03. 17. 19:52

Ciprusi forex brokerek  

Fxpro-nal szamlam. Nemtudom, holnap Tudok-e kereskedni.



Aszem menekulok a ciprusi forex cegektol. Valakinek van valami infoja?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bpmcwap
bpmcwap 2013. 03. 18. 09:05
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#20
nekem ugyan nincs kint számlám én szintén tőzsdekutyával vagyok zenész és csak egy kisebb összeggel játszadozom a forexen, de ezek a kijelentések elég gázok úgy is mint az IronFX képviselőjétől és úgy is mint egy pénzintézet magyar alkalmazottjától... Egyrészt felhívnám figyelmét hogy időnként vannak adóamnesztiák, tehát nagyon nem kell félnie a következményektől, másrészt a biztonság szó mint olyan pénzügyi körökben kissé mást takar mint az az IronFXnél és önnél.... szerintem.... NEm önbe szeretnék kötni, inkább felhívni a figyelmét rá, hogy várja meg a felettesei hivatalos állásfoglalását - ha csak nem azt képviseli............
BudFox
BudFox 2013. 03. 18. 09:05
Előzmény: #17  bpmcwap
#19
Hello BPMC
emlékszem még rám...régen beszéltünk.

Mennyi a tőkeáttét ilyen Ciprusi forex cégeknél ? legalábbis nálad ?

mennyi a költség ?
bpmcwap
bpmcwap 2013. 03. 18. 09:01
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#18
nem is az a bibi, hanem eltekintve pár szerencseifjútól azért a ciprusi pénzek gazdái hát nem éppen jóhiszemű emberek közössége... egy dolog hogy a tőzsdék milyen választ adnak erre az intézkedésekre, számomra inkább az a kérdés hogy a számla tulajdonosai mit lépnek...
bpmcwap
bpmcwap 2013. 03. 18. 08:58
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#17
szevasz, nekem egyenlőre nem vontak le semmit, de kíváncsi leszek rá.
Törölt felhasználó 2013. 03. 18. 08:58
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#16
Nem tudom milyen alapon lehet összehasonlítani a kamatadót ami nem visszamenőleges hatállyal érvényes és egy a betétek teljes összegére terhelendő adót visszamenőleges hatállyal.
Ez döbbenetesen buta intézkedés volt, ami sokkal nagyobb károkkal jár, mint amennyi hasznot hoz. Úgy is mondhatnám unortodox.
Az ép eszű emberek az ilyesmit nagyon nem kedvelik. És Európa jobbik felén ők vannak többségben.
Törölt felhasználó 2013. 03. 18. 08:55
Előzmény: #13  xmann
#15
Az hogy áthelyeztük az ügyfelek pénzét az egy szívesség a részünkről, így nem kell adót fizetni azoknak akik nem profitáltak a Ciprusi 0%-os adóból.
A saját bankszámlám cipruson van és engem személyesen érintett a dolog. Mégsem panaszkodok.

A ciprusi bankok továbbra is biztonságosak és én személy szerint továbbra is itt tartom a pénzemet.

Másrészt a legtöbb Magyar ügyfél pénze egyébként is a Raiffeisen-ben volt és van jelenleg is.
Törölt felhasználó 2013. 03. 18. 08:48
Előzmény: #11  totoro
#14
akkor válasszuk ketté a dolgot:

1. Az IronFX-nél elhelyezett ügyfél tőkét nem érinti az adó mert ezek időben át lettek helyezve.

2. Az adó amit most szabtak ki az egy jó dolog. Ezzel az ország adóssága jelentősen le lett csökkentve, és amíg a vagyonosabb emberek évekig milliókat kerestek a 0%-os kamatadó miatt most egy egyszeri adóval visszakap belőle az állam. (erre mondtam hogy más EU-s országokban elég magas van ahol 50% felett van)

Remélem így teljesen tiszta a helyzet.
xmann 2013. 03. 18. 08:43
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#13
Az egyetlen hihető válasz az lett volna, hogy "már korábban sem tartottunk ciprusi bankokban pénzt, mert nem éreztük biztonságosnak". Ebben az esetben nem érintené az ügyfeleket az egész. Ez az utólagos áthelyezés a "kockázatkezelők" által komolytalan
xmann 2013. 03. 18. 08:41
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#12
Továbbá nevetséges az is, hogy "nem éreztük jogosnak" hogy megfizessük ezt az adót. Senki sem érzi annak, és ha lehetett volna, akkor mindenki elutalta volna a ciprusi bankokból a pénzt, hogy ne fizesse meg. Csakhogy az utalásokat befagyasztották, és aki bent volt pénteken cipruson, az ki is fogja fizetni az adót, attól függetlenül hogy nem érzi jogosnak. Továbbá az előző hozzászóló is rávilágított, hogy összevissza beszél az adó témában is. Az egész válasz hiteltelen
totoro
totoro 2013. 03. 18. 08:37
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Ön itt azt írja hogy csak a kamatokat adóztatják, és ez "nem magas egyszeri költség" pedig nem kamatadóról van szó, hanem a tőkét illetékelték, azaz a tőkéből buktak 6,75 vagy 9,9%-ot a betétesek. Szóval szerintem amíg keveri a szezont a fazonnal, addig nem túl hiteles ez a megnyugtatásnak szánt szöveg.
Törölt felhasználó 2013. 03. 18. 08:09
#10
Az összes ügyfél tőke át lett helyezve a kockázatkezelők által a UBS (Union Bank of Switzerland), a BNP Paribas (Banque Nationale de Paris) és a Raiffeisen bankokba, elővigyázatosságból.

Így egyetlen ügyfél tőkéjét sem érinti a rendelkezés.

Itt nem biztonságról van szó.

Itt egy egyszeri megadóztatása van az összes bankszámlának, ami cipruson van tartva. Európa nagy részében 25% vagy magasabb adó terheli alapból a bankbetétek utáni kamatnak.

Így a 6.75% - 100K alatt és 9.90% - 100K felett nem magas egyszeri költség.
Ciprus továbbra is biztonságos marad.

Az hogy az ügyfelek tőkéje áthelyezésre került nem a biztonság miatt történt, hanem azért mert nem éreztük jogosnak hogy a mi ügyfeleink is megfizessék ezt az adót.

Ha van kérdés még ebben a témában nyugodtan tegyétek fel.

Zoltan Nemeth
Senior Account Manager

e ZNemeth@ironfx.com
t +357 25027850
m +357 96860400

IronFX Financial Services Limited
2, Iapetou Street, Agios Athanasios, 4101 Limassol, Cyprus
t +357 25027000  f +357 25027001  www.IronFX.com
kardkovacsi 2013. 03. 18. 01:10
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#9
Én azt nem értem miért tradelnek egyesek ilyen bucket shop cégekkel amikor ott vannak olyan nagy cégek több milliós(dollárban) biztosítással mint az Interactive Brokers. Emelett még a forex spreadjeik is brutál jók (a swapjuk az tényleg gáz). De ha mindenképp európai brókert akar valaki akkor ott van a Dukascopy.
Törölt felhasználó 2013. 03. 17. 22:45
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#8
lehet hogy igazad van kiderül holnap de hogy ők hol parkoltatják az ügyfelek pénzét magán ügyük senki nem kérte őket erre ez a költség így nem terhelhető át esetleg tőkeátételi fedezetet emelheti vagy a spreedet
Nekem amúgy nem ciprusi cégnél van a számlám igy tétt nélkül szólók hozzá.
Törölt felhasználó 2013. 03. 17. 22:28
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Haat nem tudom, ha egy ilyenbe bele mennek, akkor még az is elhozzak a penzuket, akik nem akartak... 6-10%, amikor a bonus befizetesekre eleri a 20%ot is... szoval a helyukbe tuti, hogy nem huznam ra az ugyfelekre, de az is biztos, hogy ha nem vagyok ciprusi, akkor huzok onnan ahogy csak tudok!! nem is ertem a magyar embereknek minek kell kulfoldi szamlakon kereskedni?! ha gond van, akkor majd kirepulnek es siman elintezik, vagy milyen erdekkepviselthez tudnak fordulni?? sajnos itthon a felelotlenseg hatartalan... :(
Törölt felhasználó 2013. 03. 17. 21:38
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#6
a legtöbb cég az ügyfélpénzeket bankszámlán parkoltatja, így közvetve mindenképpen érint majd sok kereskedőt
Törölt felhasználó 2013. 03. 17. 21:04
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Szerintem sem vonatkozik a fuggetlen brokercegekre, csak a bankokra!
erre azert szerintem minden magyarnak erdemes lesz figyelnie, mert egy esetleges kellemtlen nemzetkozi hullamnal kivancsi lennek az unio uj felteteleire majd...
Törölt felhasználó 2013. 03. 17. 20:49
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Szerintem csak a bank betétekre vonatkozik az egyszeri adó ezért nem biztos értékpapír számlákra is vonatkozna
Törölt felhasználó 2013. 03. 17. 20:33
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#3
Látom itt hírdet az ironfx. az is a ciprusi de keményen
Törölt felhasználó 2013. 03. 17. 19:57
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
link

Es a lista a ciprusi forex cegektol. Ha itt van szamlatok Belem egyutt izgulhattok

Topik gazda

tozsdekutya
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek