Topiknyitó: pf2 2013. 03. 15. 11:35

március 15 körüli hóhelyzet  

ez azért röhelyes.



14 kora délután elindulunk síelni - azakor még csak csak egy karambolos M1 és a határhig nyolc óra alatt érünk el.



Ott a osztrákok viszonylag tisztán tartott utakkal fogadnak. Igaz , aki nyári gumival jött vagy félreteszik vagy vetetnek vele egy téli gumit és hóláncot.is.



Most hallom , bevetik a Magyar Honvédséget , hát a katasztrófavédelem már a husvéti locsolásra készült - meteórologia -előre jelezte az itéletídőt.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 04. 09. 14:02
Előzmény: #303  Sigorszky
#305
"Ezt hívják vastag bőrnek..."

Csak logikának.
Akik nem dícsérték őket azok senkik.
Mindenki - Senkik = Mindenki.
Logikailag működik a dolog. :D
bigyula 2013. 04. 09. 13:28
Előzmény: #303  Sigorszky
#304
"Ezt hívják vastag bőrnek..."

Meg szelektív emlékezetnek. Végül is, eltelt pár hét, és Pintér csak a szépre emlékezik...
Sigorszky 2013. 04. 09. 13:20
Előzmény: #302  Törölt felhasználó
#303
Pintérsanyi ma ia megveregette a saját vállát. "Mindenki csak dicsérte őket, akiket olyan nagyszerűen kimentettek."
Ezt hívják vastag bőrnek...
Törölt felhasználó 2013. 03. 23. 11:39
Előzmény: #301  Törölt felhasználó
#302
Forgassunk filmet:

A katasztrófa, amire senki nem számított...
A katasztrófa, ami minden képzeletett felülmúl...
A katasztrófa, ami romba dönti Magyarországot...
Orbán Viktor, Pintér Sándor - Hóhányó - Március 15-én 18:30-kor a Királyi TV-ben.
Törölt felhasználó 2013. 03. 23. 11:00
Előzmény: #299  Törölt felhasználó
#301
"De egy hengeres tömör tárgyat, ahol kicsi az ellenállás...?"

Vezetéket még nem figyeltem meg, de a fa ágakról biztos hogy leveri. Nem annyira a szélerősség hanem a mozgás miatt széttörik.
Hátha valaki meg tudja mondani.
Remélem az idén már nem lesz lehetőségem megfigyelni:))
Törölt felhasználó 2013. 03. 23. 10:47
Előzmény: #299  Törölt felhasználó
#300
Szerintem egyszerűen karbantartás hiánya. Itt évek óta megszokott,nem csak komoly vihar esetén, a kisebb áramszünet.

Törölt felhasználó 2013. 03. 23. 10:33
Előzmény: #297  Törölt felhasználó
#299
Csak találgatni tudok: ónos eső, sáros talaj, hanyag építés? Nem tudom a választ, nem vagyok ebben illetékes.
Azt viszont nehezen tudom elképzelni, hogy az általam korábban belinkelt képen lévő jeget a szél leverné. A fán lévő gyümölcsöt, vagy a jégcsapot, a cserepet a háztetőn, ahol alá tud kapni, azt elhiszem. De egy hengeres tömör tárgyat, ahol kicsi az ellenállás...?
Törölt felhasználó 2013. 03. 23. 09:40
Előzmény: #295  Törölt felhasználó
#298
Itt a közút jelentése 22-röl:

A Magyar Közút jelentése:

Időjárás:
A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében jelenleg borult az idő. A hőmérséklet +1 és +4 °C között alakul. Jó látótávolság, közepes erősségű É-i szél fúj. Kisvárda területén továbbra is erős É-i szél fúj.

Dolgozó gép
Jelenleg nincs szükség beavatkozásra, 35 gépünk készenlétben van.

Útállapotok:
A főutak jelenleg felszáradóak, néhol szárazak.
A mellékutak szintén felszáradóak, néhol szárazak.

Rendkívüli események:
Rendkívüli eseményről bejelentés nem érkezett.

18:18: Nyíregyháza: 28 km/h, É/ÉNY-i szél
Kisvárda: 28 km/h, É/ÉNY-i szél
Mátészalka: 28 km/h, É/ÉNY-i szél
Ibrány: 28 km/h, É/ÉNY-i szél
Vasmegyer: 28 km/h, É/ÉNY-i szél
Fehérgyarmat: 28 km/h, É/ÉNY-i szél
Nyírbátor: 28 km/h, É/ÉNY-i szél
Törölt felhasználó 2013. 03. 23. 09:37
Előzmény: #295  Törölt felhasználó
#297
Én azt nem értem hogy nem itt voltak a legnagyobb viharok. Akkor miért itt voltak a legnagyobb károk ?
A jegesedésről pedig úgy tudtam hogy szélcsendben jelent gondot, a szél "leveri" a jeget.
Aki a környéken lakik az tudja, hogy már kisebb szélnél is azonnal jelentkezik a zavar. Pár órás kieséssel már senki nem foglalkozik.

Törölt felhasználó 2013. 03. 23. 09:35
Előzmény: #294  pampa
#296
Figyelmeztették őket,hogy baj lehet, mégis a nép egy része ostobán és felelőtlenül útra kelt. / másik része nem síelni indult/

Ez nem az a nép volt, akit annak idején több irányból is figyelmeztettek, hogy baj lehet, mégis ostobán és felelőtlenül rokkant nagymamival, meg csecsemővel elindult mulattatni magát a Fidesz nagygyűlésre az Astoriához?!

Ne tetszett volna tömegeket idült hülyévé zülleszteni .
Törölt felhasználó 2013. 03. 23. 09:07
Előzmény: #280  Törölt felhasználó
#295
Valószínű, hogy csak ideiglenes megoldással oldották meg a problémát, ahogy azt a csendben által belinkelt cikk is sugallja: nagyrészt ugyanazon a területen voltak áramkimaradások. Gondolom, sáros talajon nem lehet újraalapozni a távvezetéktartó-oszlopokat, ahhoz meg kell várni a tavaszt.
Addig is marad az ideiglenes megoldás, ami azt jelenti, hogy ha jövő héten is szélviharok lesznek, akkor borítékolható az újabb áramkimaradás.
pampa 2013. 03. 23. 08:46
Előzmény: #293  Törölt felhasználó
#294
"Mivel ez egy pillanatig sem volt cél, most ne mutogassanak a hóban rekedt autósokra, hanem ha vihar van, menjenek oda, szabadítsák ki őket, vigyenek nekik meleg teát és kussoljanak. Ha tisztába kell tenni a lebutított magyar szavazókat, akkor tisztába kell tenni, ha ölben hazavinni őket egyesével, akkor azt. Mert senki sem kérte, hogy Önök, Kedves Kormány fogyatékosként kezeljenek minket, de ha már ránk erőltették ezt, akkor viseljék a következményeket.
Kávét kérek, kevéske mézzel. De meglehetősen gyorsan, különben másra szavazok."

Meleg teát vihettek volna az E-ON ellátási területén áram nélkül maradt állampolgároknak is, meg egy icipici aggregátort, hogy a télen levágott és a hűtőládában tárolt malacka nem romoljon el...
Vagy ők nem számítanak? Az ő szavazatuk nem ér ennyit? Pedig ők nem pár órát vagy akár többet "szenvedtek " el a kiszámíthatatlan időjárás miatt hanem több napig voltak áram és így fűtés nélkül.Csak pl. azokért kár akik így nem jutottak el az osztrák sítelepeken lefoglalt szállásukra és nem tudták élvezni jól megérdemelt munkájuk gyümölcsét?

Bizony annak az éremnek is két oldala van....csak a másik nemigazán alkalma egy kis Pintér vagy Orbán @nyázásra....

szvsz
Törölt felhasználó 2013. 03. 23. 04:51
Előzmény: #292  Törölt felhasználó
#293
link

Aranyos...
Törölt felhasználó 2013. 03. 22. 22:14
Előzmény: #285  Törölt felhasználó
#292
ne ellenségképet keress, a tényeket értékeld... bár azt hiszem, nem vagy rá képes. sajnos.
Törölt felhasználó 2013. 03. 22. 22:13
Előzmény: #282  Törölt felhasználó
#291
sajnállak nyomorodban... egyre szánalmasabb vagy. ébredj fel...
Törölt felhasználó 2013. 03. 22. 21:57
Előzmény: #289  Bekre_Pal
#290
Pillanatnyilag is rohamos mértékben adósodunk. amit Fideszes autisták sikernek könyvelnek el.

Az igazi tragédia azonban az, hogy egy nép egyénekből áll, akiket a hatalomra törekvő politika igyekszik megnyerni úgy, hogy alap tulajdonságaira apellál.
Ezek a tulajdonságok igen vegyesek, jók és kevésbé jók, szép számban rosszak.
Ez a kormány az emberek olyan zsigeri ösztöneit utazza meg, amik negatívak.
Idegen gyűlölet, mások bajai iránti részvétlenség, morális gátak lenullázása ha az érdek úgy kívánja, hatalmi ököljog érvényesítése, mindazoknak megvetése,kiknek eltérő véleménye van , stb. Az a kormány ,aki ezen érzések mentén keres -és talál- egyetértő szavazókat, az tragikus károkat okoz az országnak.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 22. 21:35
Előzmény: #282  Törölt felhasználó
#289
Legyen neked igazad, de szerintem tekintve, hogy 2018 csak 5 évre van és tempósan hanyatlunk, az is örömteli eredmény lesz, ha megállítva a zuhanást addigra visszanövekszünk kb. a mostani nyomorult szintre. Azért remélem, hogy tévedek.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 22. 21:30
Előzmény: #282  Törölt felhasználó
#288
Járd egy kicsit a világot, hombre, akkor fel fog tűnni valami, ami pl. nekem feltűnt:

4-5 éve a lengyelek, csehek szarabbul festettek nálunk, most pedig irígylésre méltónak látszik a helyzetük velünk összehasonlítva. Menj ki és látni fogod azokat a márkákat a vevőkért versenyezni, amelyek tőlünk kivonultak, látni fogod a jobb infrastruktúrát, a vendéglőket benépesítő tömegeket. A mi helyzetünk mondjuk, hogy albanizálódott, az övéké meg közelített a jóléti államok felé valamennyit. Hazatérni onnan olyan élmény, mint korábban innen Romániába átlépni volt. Kontrasztos, mégpedig szar értelemben. És ez pár éve még nem volt így.

És gyanítom, hogy még 1-2 évig lefelé fogunk menni, még a mostani szart is vissza fogjuk sírni, akkora dugóhúzóba kerültünk, hogy nem tudom, hogy veszi ki belőle orbán vagy akárki az országot. Szerintem irdatlan hitelfelvétellel fog elkezdődni a romeltakarítás és növekedés, amit aztán el se tudom képzelni, hogy és mikor fogunk tudni letörleszteni.
Törölt felhasználó 2013. 03. 22. 14:59
Előzmény: #286  Törölt felhasználó
#287
Szegény anyád, ilyen csúnyán beszélsz róla. Bár, aki ekkora bunkót nevelt...
Törölt felhasználó 2013. 03. 22. 14:47
Előzmény: #282  Törölt felhasználó
#286
ezeknek aztán magyarázhatod , hogy ezek 70 év alatt nem csináltak semmit...mind marha
Törölt felhasználó 2013. 03. 22. 14:46
Előzmény: #284  Törölt felhasználó
#285
nem kell hülyíteni ,látom hülye az magától is, alapból hülye....
Törölt felhasználó 2013. 03. 22. 14:42
Előzmény: #282  Törölt felhasználó
#284
Minek írsz, ha semmi értelmes nem jut eszedbe?!
1, 8 keresztül jobban éltek az emberek
ez bizony hitelfelvevésekbe került , nem vitás.
2, Ma ezek az a még hülyébbek legalább olyan mértékben adósítják az országot, viszont az emberek rosszabbul élnek.
3, 3000 milliárd mankóval egy fillérrel nem csökkentették az állam adósságot.
Munkahelyet a nevetséges közmunkán kívül nem teremtettek.
3, A nyoc évben épült ez az, a háromban semmi.
Mindenkinek szíve joga, kivel szimpatizál, de elégnek kéne lenni már a tartalmatlan rossz dumákból.
,. mert egy hülye ,vagy elhülyített népnek nincs jövője.

A többi csak rossz duma.
csendben 2013. 03. 22. 13:57
Előzmény: #282  Törölt felhasználó
#283
"Rosszabbul élünk,mont két éve,de jobban,mint két év múlva fogunk!"

Törölt felhasználó 2013. 03. 22. 13:52
Előzmény: #262  Törölt felhasználó
#282
Ha valakik 8 éven keresztül pusztítanak, akkor azt a Te agyad szerint pár év alatt ki lehet javítani.

Már el tetszett felejteni, hogy mit tettek a komcsik és a libsik?

A gazdaságot biztosan nem lehet rendbe hozni, csak más pályára lehet állítani, de az eredményekhez idő kell.

2018-ban nézzük meg, hogy hol fog tartani a gazdaság 2010-hez képest!

csendben 2013. 03. 22. 12:54
Előzmény: #280  Törölt felhasználó
#281

Topik gazda

pf2
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek