Topiknyitó: pf2 2013. 03. 15. 11:35

március 15 körüli hóhelyzet  

ez azért röhelyes.



14 kora délután elindulunk síelni - azakor még csak csak egy karambolos M1 és a határhig nyolc óra alatt érünk el.



Ott a osztrákok viszonylag tisztán tartott utakkal fogadnak. Igaz , aki nyári gumival jött vagy félreteszik vagy vetetnek vele egy téli gumit és hóláncot.is.



Most hallom , bevetik a Magyar Honvédséget , hát a katasztrófavédelem már a husvéti locsolásra készült - meteórologia -előre jelezte az itéletídőt.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bigyula 2013. 03. 16. 09:41
#20
"Orbán: Az utolsó embert is kihoztuk az utolsó hóakadály mögül

A miniszterelnök szerint nincs olyan magyar ma este, aki ne kapna enni, inni.

Mindenki biztonságban van, "az utolsó embert is kihoztuk az utolsó hóakadály mögül is" - jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök péntek este. A kormányfő ezt a Szépművészeti Múzeumban közölte azon a hagyományteremtő vacsorán, amelyet a nemzeti ünnepen Kossuth-díjjal kitüntetett művészek tiszteletére adtak. Az ott készült videó kevéssel háromnegyed tíz előtt került fel Orbán Viktor Facebook-oldalára.

A miniszterelnök - aki péntek délután, miután hazaérkezett az európai uniós tagállamok állam- és kormányfőinek brüsszeli találkozójáról, felkereste a mentést irányító operatív törzset - rövid beszédében úgy fogalmazott: "a hír az, hogy az utolsó embert is kihoztuk az utolsó hóakadály mögül is, tehát nincs olyan magyar ma este, aki ne kapna enni, inni, és ne lenne biztonságban". A kormányfő bejelentését taps fogadta."

Mondta mindezt tegnap este 8-9 körül...
bigyula 2013. 03. 16. 09:15
#19
"Megnyitották az M1-est, aztán lezárták"

Pedig Viktor megmondta, hogy már mindenkit kimentettek...
Törölt felhasználó 2013. 03. 16. 08:56
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#18
Törölt felhasználó 2013. 03. 16. 08:30
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
Lehet igazad van. Elvégre csak velem történt meg, Te biztos tudod a tutit.
Törölt felhasználó 2013. 03. 16. 08:22
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#16
azt sem tudod miről beszélsz......
Törölt felhasználó 2013. 03. 16. 08:14
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
Budaörsön a Hársfa utcai iskolában alakitottak ki melegedőt. Állitólag szükség van takaróra meleg ruhára, ételre italra. A Vöröskeresztet próbáltam hivni, de senki nem veszi fel.
Tud vki telefonszámot, hogy lehet őket elérni?
Törölt felhasználó 2013. 03. 16. 07:23
Előzmény: #12  pf2
#14
"Valahol olvastam , hogy Ausztria átveszi Magyarország azon területeit , ahol nem tudnak a VEZETŐK megbirkózni egy ilyen egyszerű feladattal , mint 4 nappal előre jelzett lehűlés és hóvihar."

Akkor Szabolcs biztos osztrák terület lesz:))
A fél megye átlag 30-35 órára áram és fűtés nélkül maradt:(((
Törölt felhasználó 2013. 03. 16. 07:08
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#13
Nincs gond.

Egyébként itt lehet követni a helyzetet.

link
pf2 2013. 03. 16. 05:39
#12
Valahol olvastam , hogy Ausztria átveszi Magyarország azon területeit , ahol nem tudnak a VEZETŐK megbirkózni egy ilyen egyszerű feladattal , mint 4 nappal előre jelzett lehűlés és hóvihar.

Állítólag a március 15-i kokárdát szabadon lehet hordani egész Ausztria területén , székely zászló is elfér a többi mellett))

Ja , ja média még mindig kis testvérre tekint Mo-ra . Érdeklődnek , most ők kérték a mi segítségünket , hogy mentsük meg Ausztriát vagy Magyar Kormány volt töketlen ( később a EU csúcson nem szeretnének újdonságot hallani)

Állítólag kell 20 db hokotró 2 db hómaro sok-sok lapat , forró , tea , zsíros kenyér és egy darab döntésképes ember.

Pl:Szlovéniába , Horvátországba be sem engedték a kamionokat - más esetben - ehhez hasonló ítélet idő volt. Kamionnak meg nézték a gumijaikat és nem baksist kértek a határon.

Utcára kiküldött rendőröknek lapátot adtak , nem tömegoszlatásra készített pajzsot , valamint forró teát és ellátást is.

Viszont Miniszterelnök és Belügyminiszter , Katasztrófavédelmi Miniszter nem tart közösen ledorongoló értekezletet Ausztriában.
Törölt felhasználó 2013. 03. 15. 18:59
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Valamikor februárban amikor épp sem fagyveszély nem volt, sem hó az utakon, szórták a sót mint a hülyék. Szintén februárban egy másik hókotró meg egy utcával arrébb teljesen lebontotta az egyik ház kerítését mert megcsúszott az úton.
Ezek a magyar hókotrók.
Törölt felhasználó 2013. 03. 15. 18:53
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Így igaz, én sem.

Egyébként meg a katasztrófavédelem kellene hogy az utolsó legyen. A hókotróink bénák, az autósok jó része meg lespórolja a téli gumit, hólánc meg minek a kocsiba, baromi sok helyet foglal, aztán párak miatt máris százak ragadnak az úton mint hófogók.
Törölt felhasználó 2013. 03. 15. 18:45
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Igazad van, elnézést, hidd el, nem a kint rekedteken viccelődik senki.
Törölt felhasználó 2013. 03. 15. 18:42
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Szerintem nem olyan vicces ez. Talán képzelnétek annak a helyébe, aki 20 órája ül kisgyerekkel az autópályán és senki feléje sem néz.
A katasztrófavédelmet meg nem kellett volna szétverni: az egy profi tárulat volt.
Római-parton a nagy árvizek idején 2 nap alatt épitettek olyan gátat a semmiből, hogy csak néztünk.
Csak nem kellene kirugdosni a szakembereket.
Inkább segíteni kellene: a facebookon gyógyszereket, kaját, melegt teát, takarókat ajánlanak fel, van aki azt irja, van két erős karja két nap szabija meg néhány haverja: hová menjen segiteni?
Ha nem három kisgyerekkel ülnék itthon, én is valahol kaját osztani mennék...
Törölt felhasználó 2013. 03. 15. 18:37
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#7
:DDDDDDDDDDDD
Törölt felhasználó 2013. 03. 15. 18:25
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
jav.: hagyjam
Törölt felhasználó 2013. 03. 15. 18:25
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#5
Én most kaptam sms-t hogy el ne haggyam az autóm.
Itthon ülök, netezek, autóm nincs is.
Vagy lehet hogy kapok ? :-)
Törölt felhasználó 2013. 03. 15. 18:14
Előzmény: #3  pf2
#4
pf2 2013. 03. 15. 17:58
Előzmény: #1  pf2
#3
Ahhoz képest ,hogy osztrák média azon röhög , hogy forró teát ,akarót , ennivalót , hótólot küldött át a magyar félnek !Győr körül adják át tapasztalatukat a magyar katasztrófavédelemnek ugy látom még sincs probléma itt. Pedig a 30 fős csapatunkból 8- 10 fő érkezett meg Magyarországról a többiek mind "állítólag 20 órája ülnek valahol a uton".
Törölt felhasználó 2013. 03. 15. 17:54
Előzmény: #1  pf2
#2
Elképesztő.
A Facebookon csomóan kérnek segitséget - sokan több kicsi gyerekkel, hátuk mögött már egy hóban töltött éjszakával - mert senki nem néz rájuk, csak hülye sms-ket kapnak a belügytől.
Ilyet én még nem láttam.
Veszprém mindig gáz volt, ha esik a hó, én éltem ott és tudom milyen sunyi tud lenni ott az időjárás télen.
DE. Az átkos szocializmusban ilyenkor ahelyi laktanyákból kivezényelték a lánctalpasokat meg a terepjárókat és kiszedték a jónépet, elvitték Várpalotáig vagy valamilyen városig ahol volt szállás.
Ez igy nem megy!

Topik gazda

pf2
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek