Topiknyitó: Törölt felhasználó 2004. 05. 26. 11:18

Freesoft részvény  

Érdeklődöm, hogy ki mit hallott erről az új dologról, Vajon érdemes belecuccolni? Lehet hasonló sikersztorit láthatunk majd, mint a Graphi és az Econet esetében? Minden esetre én a cégnek még nem láttam a mérlegét, nagyjábólsemmit nem tudok róla. Az equilibror-nál és a Concorde-nál lehet majd jegyezni, de ott sem tudtak semmit sem mondani róla. Csak annyi valószínű, hogy júliusban indul majd a jegyzés illetve utána a tőzsdei bevezetés.
Üdv,
Hotf ace
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 12:27
Előzmény: #12458  Törölt felhasználó
#12460
Határidős részvényeken nem!!!
Azt minden nap a brókercég tartja nyilván.(Írtam régebben nekem is van 1000db,tehát tudom!)Ha a tulajdonos akarja ki is veheti a számlájáról,vagy ha akar vehet rajt részvényt megint.Azért írtam régebben,ha a cég tudja,hogy felfelé megy az árfolyam (pl:veszi tovább,vagy javul a cég,megrendelést vár,bejelentést tesz,stb)akkor rengeteg részvényt tud venni,mert nem kell több pénzt betolni részvényre,mert a határidőkön keletkezett lóvét felhasználhatja.Ezt a nyereséget viszont a cég a jelentésében nem tudja kimutatni,csak majd akkor ha eladja,vagy átköti.Tehát márciusban átköti a határidőit és ezért a
2012.1Q-ben jelentkezik ez pénzügyi nyereségként.Egyébként csütörtökön írtam,hogy 34millát nyerteg addig.Pénteken nem tudom volt-e átkötés.Lehet nem volt.A mai több mint 8,8millás nyereséggel már 1 hét alatt nyertek 42milla felett!!!

Határidőre egyébként elég akár a részvények értékenek a felét (vagy kevesebbet kifizetni)
A cégnek volt nem lehívott hitelkerete(abból is vehetett)illetve lehet az idén több mint 100millás nyeresége is.Azt is költhette saját papírok vásárlására.Humansoft 12,5%-át sem biztos,hogy ingyen engedte át.
Én még azt is eltudom képzelni,hogy 1 nagytulaj részvényei a biztosíték a határidős ügyletekre.(mivel részvényt is elfogadnak letétnek)Akár a kötvényekért kapott pénzből is költhetnek részvényre.
Tulajdonos csere a számomra azért lenne furcsa,mert Móricz és a Kaptár 2350ft-ért vett 400milláért.Móricz a papírt lefelé próbálta beszélni,akkor amikor kiderült,hogy van Free a MNYP-aknál.A többi cégnél azt mondták nem jelent a mnyp kockázatot,itt pedig azt ,hogy igen.
Móricz is lejjebb akarta látni a papírt.Most már biztos,hogy azért,hogy a cég olcsón vegyen.
Ez 1 hatalmas húzás.A BÉT-en egyedülálló.
Ha még 1 kicsit tovább huzzák az árfolyamot márciusra,akkor az 1Q-ben a pénzügyi nyerő miatt a cég nyereséges lehet.Tudjuk,hogy az 1Q-ben mindig nagy veszteség szokott lenni,mert szinte nem keletkezik bevétel.

Én tartom,hogy venni kell.Ennél a cégnél a tulajok és a vezérek mindent jól meggondolnak.Tudják mit csinálnak.Szemben több céggel a BÉT-en akik kapkodnak és átbasszák a kicsiket.
realmadrid 2011. 12. 27. 12:16
Előzmény: #12458  Törölt felhasználó
#12459
Ha az elmúlt napok vásárlásaiból levesszük a cég vételeit, akkor alig marad valami.
Két éve még a kis büfik csináltak napi 100 millás forgalmat több napon keresztül, most alig van forgalom a nagyok nélkül.
Csak egy két kicsi csíp bele.
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 11:47
Előzmény: #12457  Törölt felhasználó
#12458
Itt valami nagyon nem stimmel Rice!

A számaiddal csak az a baj, hogy tényleges nyereség csak akkor van a saját részvényen, ha eladják. Így, ha a cég vette a 85500 db-ot, az 128 millió azonnali kiadás, ha jól számolok.
Vagyis honnan van ez - és beleszámítva az előző vételeket is - 150 milliója a cégnek, mikor azt a szöveget nyomja, nem tudja a saját gépparkját felújítani, mert nincsen forrása.
Vagyis szerintem itt vagy valaki adott kölcsön nekik pénzt és cserébe majd megkapja a részvényeket (és hozzá már előre lezsugázta a többi tulajdonossal, hogy azt is megveszi), vagy valaki nagyon hülye a cégben. Ha ezt az utóbbit kizárjuk, akkor itt tulajdonoscsere lesz.

Addig is persze venni kell, hiszen felfelé megy a hullámvasút.
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 11:17
Előzmény: #12456  Törölt felhasználó
#12457
Ma is felkötötték a 2012.03-as határidőt.
Ez azt jelenti,hogy ma 103ft-ot emekedett és ha ez így marad,akkor a cégnek este a kimutatásnál megint több pénze lesz.85500db van X 103ft=8806500ft

Januárra várok 1 nagyobb cikket valamelyik gazdasági lapban,hogy miért is veszik a saját részvényeket és mik a cég tervei.Ezt régebben is írtam,hogy én így képzelem el a felfelé kört.Valószínű,hogy a 4Q eredménye is majd támogatja az árfolyamot.Én a mezőgazdasági projekttől is eredményt várok (2012-re igérték) mert nem tettek volna bele több mint 400millát(igaz ebből 200millát pályázaton nyertek)

Pénteki vételemen már nagy nyerő van:D
1500-on van eladó.Ma drágának tűnik,de 1 hét és már lehet nagyon olcsó vételnek,annak aki belecsip.Most csak a nagyok és a cég hátán kell utazni.
Szeptemberben többen is írtuk,hogy nem értjük miért esett 1600-1800ft közé a papír mikor a nyeresége nől és a cég javul.Hát azért,hogy a cég olcsón tudjon venni.
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 10:47
Előzmény: #12455  Törölt felhasználó
#12456
Azt én nem tudom,hogy cserélnek-e valakit.
Azt viszont igen,hogy a BÉT-en teljesen egyedül nekik sikerült nagyobb pakkot venni a cég részvényeiből történelmi minimumon.Hatalmas mennyiséget szippantottak ki 1 héten belül.Remélem veszik tovább.
Eredményük 2 éve javul.Látszik,hogy erre az 1 éve tartó lejtmenetre a nagyok is rásegítettek.Kicsik kidobták és 1-2 nagytól is sikerült elszedni.Felfelé továbbra is ezt várom.Vagyis további papír dobásokat a kicsiktől és 1-2 nagytól is.Persze megcsinálnak majd bent 1-2 limites napot is lefelé.Az már lehet,hogy 1800-2000 közt lesz.Szeptemberben még 1700 felett is volt.Azért a portfolió megint úgy beszél,hogy a kicsik dobják el,illetve ne álljanak vételre:"csaknem fél éve nem látott magasságban tartózkodnak".Közben az írás alatt van 1 grafikon ami szeptemberre 1800ft-os értéket is mutat:D
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 10:25
Előzmény: #12454  Törölt felhasználó
#12455
Le lecserélik az igazi Eck Icát és valami értelmeset is akarnak csinálni az informatikai piacon, akkor végre megint vezető cég lesz. Én ennek örülök.
Lehet, hogy az tartozásukat is megadják az alvállalkozóknak?
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 10:17
Előzmény: #12453  Törölt felhasználó
#12454
Lehet a 2350ft-os papírokat adta el:D

Na már a portfólió is nyomja,ők is észrevették:09:58 | Ráugrottak a FreeSoft-ra, kiakadt az árfolyam

Kiváncsi leszek a mai bejelentésre.
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 10:12
#12453
Valaki itt többségi tulajdont vásárolt 85500 részvénnyel.
1500 Ft-ért szabadult meg tőle Móricz. Nem egy nagy durranás, 1600 Ft-os kibocsátás esetén 1500-ért eladni.
Törölt felhasználó 2011. 12. 27. 10:09
Előzmény: #12451  poreci
#12452
EckIca és realmadrid lehet,hogy lemaradtak.
129millás forgalom.Valami készül.Nagyonsürgős lett a cégnek a papír vásárlása valamiért.
poreci 2011. 12. 26. 20:44
Előzmény: #12450  Törölt felhasználó
#12451
SanyiGabi, anélkül hogy meg akarnálak bántani: ha ez neked új info, akkor inkább bankbetétben tartsad a pénzed!
Törölt felhasználó 2011. 12. 25. 18:37
Előzmény: #12447  poreci
#12450
"A cég eredményként akkor számolja el a bevételt, amikor kiszámlázza a szolgáltatást/terméket."

Adót (nyereség) fizetsz azután, amit még meg sem kaptál? Miből? :-)))
poreci 2011. 12. 24. 13:59
Előzmény: #12448  Törölt felhasználó
#12449
Akkor másról beszélsz te és másról a többiek.
A többiek arról beszéltek, hogy növekednek a követelések -azaz azok tételek, amiket már kiszámláztak. Ezen követelések befolyása nem fog már semmi további extra bevételt hozni.

Amiről te beszélsz azok meg vagy olyan számvitelileg hibásan nem elszámolt tételek (bevételek és alvállalkozói számlák) amiket egy adott időszakban teljesítettek már és aktív illetve passzív időbeli elhatárolásként el kellett volna számolni, vagy olyan jogosan nem elszámolt teljesített szolgáltatások, amiknek a teljesítését a vevők valami miatt vitatják. Ha ebből valamit mégis elismernek a vevők, az valóban javíthat eredményt, de ekkor ez azt jelenti, hogy a vevőkkel nézeteltérések vannak, ami hosszú távon nem jelent jót.

Mindettől függetlenül én is bízom abban, hogy legalább 2k-ig visszajön az árfolyam újra.
Törölt felhasználó 2011. 12. 24. 00:51
Előzmény: #12447  poreci
#12448
3Q éves jelentést el kellett volna olvasnod.Idézek:
"Az ügyfelek részérl elvárás, hogy aláírt szerzdés nélkül is
teljesítsenek a vállalkozók, miközben a szerzdések jóváhagyási procedúrája hónapokig eltart, így a
számlázás is késbbre csúszik. A teljesítések átvétele egyre nehézkesebb, egyre több olyan igényt
támasztanak az átvétel során, amit a szerzdés nem rögzít. A szerzdések aláírásának, illetve a
teljesítések átvételének elhúzódása miatt az els félévre tervezett teljesítések nem kerülhettek bele a
háromnegyedév eredményébe.
Az üzleti eredmény éven belüli alakulására, az els három negyedévben, a veszteség jellemz, míg a
dönt részben a negyedik negyedévre es projektzárások miatt, a nyereség az év utolsó negyedévében
realizálódik. "
Tehát:NEM KERÜLHETETT BELE!!!
Ezt már beletették azt hiszem előtte is 1 jelentésbe.Akár nagyobb összeg is lehet.

Itt is van a 3Q-ből 1 érdekes idézet.
Itt nyilatkozik 13millás tételről is:
"Az elhatárolás nagyobb tétele (13 millió Ft) 2011. háromnegyed
éves tevékenységet terhel, le nem számlázott költségtételbl adódik"
Itt nyilatkozik 13millás tételről is.Ez csak 1 tétel!Akár több is lehet!

Tehát a számlázások is elhuzódnak a bevételekkel együtt.Egyébként szinte minden szerződésben kikötik,hogy a számla kiállításától hány nap a fizetési határidő,elvileg késedelmes teljesítés esetén a banki kamat 2X-esét fizeti a késedelmesen fizető fél.
Én arra gondoltam,hogy erről a késedelmes fizetésekről pontos adat nincs.Ez lehet akár 1 trükk is,hogy az árfolyamot lent tartsák,majd mikor bejelentik,hogy érkeztek a késedelmes lóvék,kihozhatnak 1 hatalmas nyereséget,ami természetesen az árfolyamot elindíthatja.

Én már régebben is írtam,hogy mi van akkor ha ez 1 nagyobb összeg?Lehet akár 50-60milla is!Most veszik,mert zt mondják itt az idő.Én bízom benne,hogy a jövő év a Freeé lesz.

Erste vétele.Azt nem értem,hogy érted,hogy techmikai.A Free a Equilor Befektetési Zrt.-nél veszi.Erste saját magának kellet,hogy vegye.Persze ezt majd átveheti a Humasoft,vagy a Free is,de most az Erste tulajdona.A lényeg,hogy fogy a kicsiknek és úgy néz ki,hogy lesz 1 hosszabb távú speki a papírban.
poreci 2011. 12. 24. 00:13
Előzmény: #12443  Törölt felhasználó
#12447
bocs rice, de itt égbekiálltó butaságot írtál!
A cég eredményként akkor számolja el a bevételt, amikor kiszámlázza a szolgáltatást/terméket.

Tehát a kintlévőség eredménye már benne van az eddigi nyereséges működésben.

Egy kintlévőség az már nem okozhat további nyereségeket egy cégnek (hacsak nem tudnak késedelmi kamatokat érvényesíteni), csak max veszteséget, ha ne fizetik ki a követeléseit.

Másrészről:
Az Erste vételét én továbbra sem tudom biztosra kijelenteni, hogy nem technikai, mert a cég vett 44k-t határidőn, mellette 2k-t saját részvényként, az Erste meg a maradék 42k-t...
De ha nem így van, akkor örülök.
Törölt felhasználó 2011. 12. 23. 22:46
Előzmény: #12445  Törölt felhasználó
#12446
Itt a lényeg:
A FreeSoft Nyrt. a mai napon – 2011.12.23-án – t3zsdei forgalomban az Equilor Befektetési Zrt.
közrem>ködésével 2.000 db saját részvényt vett, 1.322 Ft/db átlagáron.
A fenti tranzakció után a mai napon – 2011.12.23-án – a FreeSoft Nyrt. saját részvény állománya 2500
db-ról 4.500 db-ra (0,13%-ról 0,24%-ra) növekedett. A FreeSoft Nyrt. saját részvényre vonatkozó 2012.
márciusi lejáratú határid3s vételi pozíció kontraktusainak a száma nem változott az továbbra is 855 db.
FreeSoft Nyrt. ezen kívül saját részvényre, nem rendelkezik további határid3s pozícióval vagy opcióval.

Ez azt jelenti,hogy a cég veszi magát apránként.Valószínű nem akarja felnyomni az árfolyamot,hanem csak csipeget.
Ha nem lenne pénze,akkor átkötné,de veszi simán is magát.Ezt mondjuk én sem értem miért,illetve azt,hogy miért nem köti át határidőre.Szerintem van bőven pénze részvényre és majd ha magas dbszám jön össze akkor köti át,vagy ha magasabb árfolyamon lesz a papír,mert akkor pl.100ft-os emelkedés már 8milla feletti készpénzt jelent.
EckIca véleménye,hogy nincs a cégnek lóvéja ez eddig nagyon nem jön be.
A lényeg vesznek még 500db-ot és lesz nekik 90edb saját részvényük.Ez ahhoz képest,hogy 1-2hónapja itt sokan azt írták,hogy a cégnek nincs lóvéja és nem tud részvényt venni stb.Hidd el vesznek még többet is.Ahogy én is.
Törölt felhasználó 2011. 12. 23. 22:28
Előzmény: #12444  realmadrid
#12445
Így van,de azt ki mondta,hogy itt mindjárt 2000 lesz az árfolyam.(Én tavaszra azért fölé várom)A cégnek az a lényeg,hogy még olcsón tudjon pakkokat venni.(Nekem is)Szerintem ezt úgy csinálják,hogy 1 vagy 2 személy vagy cég megbízás alapján veszi,majd 1-ben átpasszolja.(Móricz és a Kaptárnál tuti ez volt.Ott 400milláról volt szó)Humansoft akvi után ment is felfelé az árfolyam rendesen.Ez a nagy le ami most van szinte minden papírban benne van.Jelenleg is.A lényeg melyik lesz az aki jól jön ki belőle.Takarékon is nyereséget termel,illetve ha fordul majd a piac megerősödve jön ki a válságból.Nálunk az informatikai cégek többsége nagyon nagy szarban van.Vannak cégek akik viszont ennek ellenére nyereséget termelnek.A Free is az.Ezek a cégek fognak kaszálni,ha fordul a piac.Humansoftnál már létszámbővítés volt a 3Q-ben.A BÉT-en sok cég van csődközeli állapotban.Ez nem.Figyeld meg jövőre már lesz Humansoft akvi is külföldön.A cég vezetése rájött,hogy itthon már elég nagy és ha külföldön terjeszkedik(gondolom valamelyik szomszédos országban)azzal megosztja a kockázatokat.
Szerintem a Syni minimum 1 évvel van most a Free mögött.Ha azt nézzük mennyivel volt nagyobb cég és az elmúlt 5 évben összehasonlítjuk a 2 cég működését akkor látni lehet,hogy a Free sokkal jobban vezetett cég.Akvik is jobbak,tulajdonosi szerkezet jobb.Ráadásul ott a főtulaj kiszállna itt veszi a Freet a főtulaj,az Erste és a cég is megkezdte.Ez azért történik,mert valamit már tudnak,amit mi kicsik nem.
realmadrid 2011. 12. 23. 21:41
Előzmény: #12443  Törölt felhasználó
#12444
Régóta figyelem a Free-t, azt is láttam hogy te már akkor felfelé vártad amikor a HUMANSOFT akvi volt, de ez azóta folyamatosan esik. 2009-ben volt egy rally (1650-2765) de azóta folyamatos esés 800-ig, úgy hogy a cég eredménye folyamatosan javult.

Az elmúlt évek tapasztalatai is azt mutatják hogy itt vége a rallynak. 800-ról ment 1485-ig, nem lehet azt várni hogy 1-2 hét alatt 2000 legyen. Ráadásul a kisbüfik adják folyamatosan, így jut olcsón részvényhez a Free.
Törölt felhasználó 2011. 12. 23. 21:26
Előzmény: #12442  Törölt felhasználó
#12443
Hát én ebben téged tényleg nem értelek.
Ezek szerint te azt nem látod,hogy ezt a vevők hiányában lenyomták 800-ig?Ez arra kellet,hogy a cég olcsón vegyen nagy tételt.Arra is jó,hogy sok kicsi eldobja a papírait,mert ha 800-ról nézzük a mai záró 73%-os emelkedés.Ha 1000-ről akkor pedig csak 38,5%.Nagy különbség.Ma is 13milla feletti volt a forgalom és még emelkedett is.1200-ig visszamehet,de szerintem onnét felfelé lesz az út.

Te a 3Q-re nagyon rossz jelentést vártál.(Jó lett)Kedden pedig azt írtad,2 dobás 2 nagyé és az 1-ik a vezető tisztségviselő:D (Human adott és Free vett)Most,hogy az Erste is beszállt tovább várod lefelé.
Az lesz megint érdekes,ha elindul majd felfelé,megint lesz részvényed és megint majd nyersz 20%-ot:D
A kintlévőséget a cég nem számolta el bevételnek,mert nem fizettek.ÍGY IS NYERESÉGES!Más cég a kintlévőségei miatt csődbemegy,itt javult a cég.Valahol hatalmas tartalék volt a cégben.(Humansoft)Ha beérkeznének a kintlévőségek,akkor az + bevételt jelent ami teljesen tiszta nyereség!
Szerinted az nem változás,hogy a cég nyeresége 2 éve javul?Arra nem gondolsz,hogy a kintlévőségekről a nyilatkozatok 2 éve kezdődtek és akár az is lehet,hogy jövőre nagyobb bevétel is lehet ebből?
Humansoftnak 1 nagyobb külföldi akvi nem lenne nagy dobás?
88000db részvény megvásárlása nem nagy dobás?Erste 5%-a?Én ma is csíptem belőle.
Tudom azt,hogy a következő 1,5 évet még végig fogom venni.Nem bánom ha adják többen mert itt 1100-1600 közt jó lenne minél több papírt begyűjtenem.
Törölt felhasználó 2011. 12. 23. 19:00
Előzmény: #12440  akibaci
#12442
akibaci!

Ha úgy lesz ahogy gondolod, az igen nehéz menet lesz. Szerintem valószínűbb a kifulladás és beáll a "normál ügymenet" és megyünk vissza 800-ra.
Mi változott, ami alátámasztaná, hogy tartós lesz az emelkedés? A Free saját időleges befektetési tevékenysége?
A cég nem változott, sőt januárban - információim szerint - megint leépít. A tenderei nyögve-nyelve mennek, de az állami megrendelők nem sietnek a fizetéssel. A kintlévőség igen tetemes.
Szóval itt nem lesz komoly változás, szerintem
Törölt felhasználó 2011. 12. 23. 19:00
Előzmény: #12440  akibaci
#12441
akibaci!

Ha úgy lesz ahogy gondolod, az igen nehéz menet lesz. Szerintem valószínűbb a kifulladás és beáll a "normál ügymenet" és megyünk vissza 800-ra.
Mi változott, ami alátámasztaná, hogy tartós lesz az emelkedés? A Free saját időleges befektetési tevékenysége?
A cég nem változott, sőt januárban - információim szerint - megint leépít. A tenderei nyögve-nyelve mennek, de az állami megrendelők nem sietnek a fizetéssel. A kintlévőség igen tetemes.
Szóval itt nem lesz komoly változás, szerintem

Topik gazda

hotface
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek