Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 03. 08. 10:00

Olaj és Gáz  

Lehet én vagyok béna, sőt biztos, de én nem találtam itthoni pörgő olaj topicot. gázt igen, de nem nagy forgalommal.



Ugyanakkor elég jó kis forgalom megy bennük, certiben is és forexen is és jók a lehetőségek is benne (nyerni is és veszteni is.) :)

Lehet a kutya sem jön be, meg látjuk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
totoro
totoro 2021. 10. 19. 15:46
Előzmény: #44599  totoro
#44600
Na végre. Nem értem, mintha figyelnék, hogy amibe többen beszálltak, az ne menjen amikor forduló van. Kiszálltam, 430k nyerő, nekem ennyi elég mára, biztos ami biztos.
totoro
totoro 2021. 10. 19. 15:41
#44599
Én vettem TL65  certit, de persze árjegyző eltűnt, nehogy ki tudjak szállni most szép nyerővel...
vvince
vvince 2021. 10. 19. 14:40
#44598
Biztos ami biztos én zártam a shortot (5.4-ről). Szerintem 4.8 körül meg kellene akadnia.
Magicmaan
Magicmaan 2021. 10. 19. 13:46
Előzmény: #44596  Horrido
#44597
Kezd talán hűvösebb lenni az amcsiknál, hátha számít valamit, bár az EU meg esik kicsit. 
Ki kell bírni a hideg eljöveteléig, Putyin NS2-je nem fog elindulni január előtt, addig csimbum lehet és új csúcsok. 
Horrido 2021. 10. 19. 13:08
Előzmény: #44595  Magicmaan
#44596
Megvárják az amcsikat, az utóbbi napokban mindíg ők adták meg az igazi irányt.
Magicmaan
Magicmaan 2021. 10. 19. 13:00
Előzmény: #44594  Horrido
#44595
Én pont fordítva látom, megindult volna fel, aztán 5.052-től visszaöntötték.. még az alakzat is támogatta volna legalább az 5.150 környékét..
Horrido 2021. 10. 19. 12:51
Előzmény: #44591  Magicmaan
#44594
Reggel óta nem igen mozgott és mivel felfelé nem ment megindították lefelé. Talán a héten nem mennek 4.5 alá, várják az első hideg betörést.
Magicmaan
Magicmaan 2021. 10. 19. 12:13
Előzmény: #44591  Magicmaan
#44592
Picit fellendülne egyből öntik rá mintha nem lenne holnap.
Magicmaan
Magicmaan 2021. 10. 19. 12:13
Előzmény: #44590  Magicmaan
#44591
Kellett írnom   😀
Rohadjanak meg most már tényleg. 
Magicmaan
Magicmaan 2021. 10. 19. 11:59
Előzmény: #44589  smith83
#44590
Mintha pihenne az öntőgép.
smith83
smith83 2021. 10. 19. 09:46
Előzmény: #44585  shale
#44589

Arra gondoltam, hogy az exponenciális emelkedés megbotlott, a későn csatlakozókat bedarálják. Más szempontból meg kicsit hűlnie kell a dolognak, de az előző hsz-ben én is azt írtam, hogy ez még long, épp korrekció van (ABC), mely szükségszerű egy ilyen menetelés után:
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211019v00xydmd8.jpeg
bonti
bonti 2021. 10. 19. 09:26
#44588
Nálam az a baj, hogy amikor eredmények vannak, akkor azt hiszem uralom a dolgot. Pedig nem. Nyerők után pihenni kéne. Ahogy egyszer dereng írta. Múlt héten írta valaki, azt hiszem 5.7 környékén (csak kell neki pár nap), hogy nem lesz már ez 6 és benéz 5 alá. Nem hittünk neki. Én legalábbis nem. Pedig voltak short pozijaim. De hogy nem járjak úgy mint csanyesz, minden emelkedésnél dobtam. Nem kellett volna. De az sem jó, amikor ki akarunk ülni valamit. Mert lehet, hogy örökre bent ragadunk. Lásd Csányez. :( Engem mindig leszólnak, hogy szerencsejáték. Mert szerintem az. A nagyok eldönti hogy mi lesz, és van annyi tőkéjük, hogy azt csinálnak amit akarnak. Jöhet itt bármilyen elemzés meg időjárás. Ha szerencséd elkapod és örülni kell neki. Ha nincs, hagyni a francba. Majd később. Tegnap az olajshort is jó tipp lett volna. De mivel magnézium is mondta hogy kontraindikátor vagyok, így végül dobtam. Igaz vásáoltam vissza, de lényegesen kisebb profittal. A gizivel nem tudom mi lesz. Tippelek, mint minden nap. Meghallgatok/elolvasok mindenkit.  Dereng és Magic szava nekem sokat nyom a latba. A döntést meg én hozom meg. Aztán bizom a szerencsébe. Nagy nyerőt tréderek. 
Magicmaan
Magicmaan 2021. 10. 19. 08:56
Előzmény: #44584  smith83
#44587
Valóban nem jó egy lapra tenni mindent, mert az hatalmas buktát is tud hozni, mint ahogy most nekem két jól beszívott long trade.. 6.070 környéke, majd 5.550-nél dobás, illetve most 5.900 környéke, de még ezt nem dobtam.
Ha azt csinálja, amit írsz, akkor még bizony szenvedés lesz, illetve az időjárás sem kegyes a longnak, bár hátha ekkora esés után ma egy kis felpattanás lesz. Meglátjuk.
dereng
dereng 2021. 10. 19. 08:51
Előzmény: #44582  Cimballi
#44586
Köszönöm a biztatást. Április óta szép pénzt adott a Gizi lassan de biztosan vissza veszi. Igen sok hibát elkovetunk vele szemben. Elliot hullámokban nem hittem mert sok ismerős elvérzett. De ez is olyan TA elem amit folyton felül kell bírálni mint minden más. Alázat ez a legfontosabb a piaccal szemben fontos félre rakni az egót mert ez most is nagy hibám! 
shale 2021. 10. 19. 08:42
Előzmény: #44584  smith83
#44585
Kijozanódás ? Az olajnak napi szinten nyúlnak alá,  jönnek majd itt is ) . Ez az ár még mindig olcsó. 
smith83
smith83 2021. 10. 19. 08:15
Előzmény: #44582  Cimballi
#44584

Szia Cimballi,
egyetértek, én is a C-t keresem. Ha A=C egyezőség teljesülne, akkor valahol 4,55 körül már elhalhatna. Bár sok volt tegnap a 8% körüli esés, mégsem volt benne olyan tempó, mint az A hullám első felében, annak ellenére, hogy tegnap már a C 3. alhulláma futhatott. Az A-ban zuhant, tegnap viszont szépen építette az egyes hullámokat. Ennek a 3. hullámnak az 5-ös alhullámában már végig a gyorsító középvonala felett haladt lefelé, 3-as és 5-ös között megjelent a divergencia is, szóval tényleg jöhetne a nagyobb 4-es esetleg 5,2-5,3 körüli magasságba való visszatéréssel. A 3-as mozgása alapján viszont már kevesebb esélyt adok annak, hogy az 5-ösben még be tudjon gyorsulni, inkább egy elhaló esést valószínűsítek, ami ettől persze még meg tud nyúlni, kivéreztetve a longosokat. Indikátorokat nem mutatok, mert az investingen a tf váltással sajnos elcsúsznak a más tf-en berajzolt vonalak.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20211019v00xv0zal.jpeg
Az alábbi nagyon jó meglátás, hiszen alapvetően Elliott is a piaci hangulatot képezi le. Az elmúlt napokban ebben a topicban, de még a 4ig topicban is (!!!) volt aki arról érdeklődött, hogy milyen termékkel lehetne gázban kereskedni, mert hallotta hogy szárnyal - elnézést, de kvázi jönnek a "Mari nénik", ami tényleg a trend kifulladását jelzi, már a csapból is ez a téma folyik, a portfolio is naponta többször frissülő cikkben foglalkozik vele, szóval már oda az előny, az elán.
"Elfogytak az olyan félelmet tápláló események, amelyek rövid távon még több befektetőt, vagy félős embert húznának be. Magyarán mindenki észrevette a drágulást, akinek számított."
Korrekció, kijózanodás van, amikor a későn érkezők nem értik miért nem száguld tovább a vonat, sőt esik, miután már ők is felszálltak. Ettől még a trend továbbra is long, de ahogy korábban is írtam, a tavalyi alj óta érdemi korrekció eddig nem volt, a tetőépítés pedig már pár hete gyanús. Gizi piaca sajnos/nem sajnos nem olyan stabil, mint az olaj, még ha gyakran annak árához van is kötve az árazása, de ha 30 évet visszanézünk, akkor csupa tüske a mozgása, amikor a félelem magasba repítette, majd a pánik elmúltával a kiinduló állapot közelébe esett az ára. Ezen viszont kár agonizálni, nem akar itt senki sem gázba fektetni, vagy hogy számára bárki is leszállítsa azt a gázt, amit kötött (ezt is írtam már korábban), a spekulánsnak a mozgás kell, az pedig itt van rendesen. :)))
@Magic, fontos a tőke védelme, korábban Te is nyeltél le nagy buktákat, pont emiatt. Ne kövesd el azt a hibát, mint Csányesz! Én is beragadtam a longba, de (szerencsére) relatív kis pozival. A certi kiütésig nem gondolom, hogy el tud menni, de még ha be is dőlne, az idei évemet nem tudja elrontani, ezért én kicsit máshogy állok hozzá. Köztünk egyébként még alapvető különbség, hogy én nem teszek fel mindent egy lapra (vagy az összes  tojást egy kosárba), idén 32 termékben volt trade-em, nem beleszámolva a certik esetén a különböző sorozatokat, vagy a long - short irányú certiket.
Magicmaan
Magicmaan 2021. 10. 19. 07:27
Előzmény: #44582  Cimballi
#44583
Köszi a meglátásaidat!
Nagyon rosszul vettük fel a pozit, 5.900nál, így most elég komoly stressz tesztet végez a gizi, legalábbis nálam.
Most az enyhe időjárást teszik "felelőssé", hogy azért szakad, de hát enyhe időjárás van már 3 hete, amikor meg új csúcsra ment. Szóval úgy van, ahogy írod, egyszerűen úgy gondolják, hogy nem kell venni, mert nem kell félni attól, hogy hiány lesz.
USAban ez igaz is szerintem, hiszen közel 5 éves átlagon vannak a tározók, és a legkeményebb hideg tél során is 1/3 telítettségi szinten zártak.
Erre sajnos még tudják adni, abban bízom, hogy a 4.898 talán elég volt, de közben ismét jönnek az 1 perces gyertyák, ami 15-20 ponttal viszi le.
Szerintem ezt nagyobb erők csinálják, a short irányra ráerősítve.
Amíg nem lesz újra vételi erő, addig nyomni fogják ezt a beöntést, mert 5.9ről idáig bejött. 
Cimballi
Cimballi 2021. 10. 19. 03:20
Előzmény: #44511  dereng
#44582
Dereng, hajrá ;) Örülök, ha foglalkozol vele. Ha megengedtek pár szót...
Igazából amit most csináltok itt az NG-ben az akkor működne, kvázi magát javítaná valamennyi idő után egy-egy rossz ütemű belépőtök, ahogy a piacok fluktuálnak, ha meg tudnátok találni, mikor van C, vagy 3-as hullám. Már ez is sokat lendítene a bolton, ugyanis az már fél siker, ha az ilyen egyirányú utcákban nem mentek szembe. Szvsz a trend még simán Up, és itt egy C hullám tart lefelé. Szurkolok, hogy elég legyen 4.7-4.8 támasznak és ne a 4.0-t keresse. A C hullámokban az a cifraság, hogy ugyan korrekció része (kontratrend-elem), de amikor megy, akkor épp addig megy, hogy azt már nehéz legyen kiülni.
Ne keressétek, hogy miért csinálja ezt a korrekciót. Elfogytak az olyan félelmet tápláló események, amelyek rövid távon még több befektetőt, vagy félős embert húznának be. Magyarán mindenki észrevette a drágulást, akinek számított.
Elliottilag: Mivel exponenciálisan emelkedett, közel megháromszorozódott az ára egy huzamban mire elege lett a magaslati levegőből. A csúcs közelében erősen gyanús, hogy ennek a nagy - majdnem triplázó - harmadik hullámnak az ötödik alhulláma nyúlt meg, ezért ilyenkor borzasztóan éles a visszaesés, ez a törvényszerű.
totoro
totoro 2021. 10. 18. 22:31
Előzmény: #44579  Magicmaan
#44581
Nem fog addig lenézni, vagyis ha addig lenéz, akkor már 4-ig, de szerintem még ma visszateszik 5 fölé, túl szép lenne, ha lemenne a 4.8-as támaszig, hogy nyugisan megvegyem :)

Topik gazda

Denes2
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek