Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 03. 08. 10:00

Olaj és Gáz  

Lehet én vagyok béna, sőt biztos, de én nem találtam itthoni pörgő olaj topicot. gázt igen, de nem nagy forgalommal.



Ugyanakkor elég jó kis forgalom megy bennük, certiben is és forexen is és jók a lehetőségek is benne (nyerni is és veszteni is.) :)

Lehet a kutya sem jön be, meg látjuk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 07. 01. 14:39
Előzmény: #12031  longforever
#12040
Thomas küldi: WTI: A rúdhoz mérten túl hosszú zászlóból letört, pedig a lobogtatás még emelkedő háromszög is volt. Ebben a lekörben lejjebb vártam volna, a tavaly augusztusi 40 $-os aljnál készültem vételre, nem ment addig. 47--54, 44--52 felpattanásokat figyelembe véve 49 $ környékéig kellene most mennie. Olaj-gáz mozgását nagy mértékben befolyásolja a túl sokan egy irányban állást követő stopp vadászatok, ez a gázban lehet jobban megfigyelni, amikor az időjárás a fűtés által nem befolyásolja semennyire az árfolyamot. Volt benne amikor 6 hétig változott felváltva a hetes gyertyák színe, hétfői réssel föl nyitást egész hetes esés, utána réssel le követően emelkedés jött, azon a héten adtam nullában még márciusban, meg a roll-overes árfolyam elugrások a certiárhoz képest, ami szélmalomharcá teszi a veszteséges pozi nyerőbe fordulását. MOL: Már sokadszor babrál ki velem, mert fundás értékelés szempontjait túlzottan veszem figyelembe. Az EPS 1/4-ét fizették osztaléknak csupán, ami így is 3% hozam a mostani záróár alapján, Zwack, ANY, szinte fullra fizet, meg ott az P/EPS 10 fölött, MOL 7,5, továbbra is alulértékelt az OTP-vel szemben is. Szimmetrikus háromszög 2000 HUF-os függőleges magasságára vettem először 22-őn, utána még 2x higítottam. 21,500-as talppal látszik csökkenő háromszög, meg a szimmetrikusból is lefelé lépett ki, mind a kettő 20,000-re mutat, csak bízni tudok benne, hogy nem hozza a célárat. Richter: $-Rubel gyengülés ellenére is tudott emelkedni, szintet tartani, továbbra is évi 600-800 HUF árfolyam emelkedésre számítok 2022-ig, mert addig kitart az originális pirulák forgalmának növekedése. ObamaCare eltörlésével kapcsolatos gyógyszertámogatás, lefaragás jelent az árfolyamra veszélyt. TA-san semmi különös az emelkedő trend sértetlen. OTP-ben elmaradni látszanak a beharangozott akvizíciók, anélkül nem fog tudni 9400 fölé menni, a fundamentumok nagyon erősek, NPL90 lefedettsége páratlan, ha értékesítenek a bedőltekből, vagy 20% szabadul fel a profitsorra a 90% fölötti céltartalékból. A két 9400-as csúcsból a duplát elképzelhetetlennek tartom, a hati shortosok arról ábrándoznak, sávozást feltételezek 8750-es aljjal.
Longgforevernek, köszi!
eurocent 2017. 07. 01. 12:26
Előzmény: #12021  eurocent
#12039
WTI 1M: link Jelenleg ez a hosszú távi WTI elképzelésem, azaz két útvonalat tartok valószínűnek.Lényeg:1. A kék a fő trend csatorna. Amíg abból ki nem jön az árfolyam, addig a piros útvonal a valószínűbb. Ez az elképzelést támogatja a 2/4 vélt hullám váltakozási elve is: 2 komplex, 4 egyszerű. Ha így lesz, akkor nagy valószínűséggel ehhez jelentős USD erősödés fog társulni. 2. Amint az árfolyam havi charton kilép a kék csatornából, nagyobb eséllyel a kék útvonal fog megvalósulni. Ebben az esetben tippem szerint a vélt max 6x célárat egy csapkodós ED formában fogja WTI elérni. Ha így lesz, akkor nagy valószínűséggel ehhez jelentős USD gyengülés fog társulni (jelenleg ennek vagyunk szemtanúi, de a kocka bármikor fordulhat). Az előbbiekhez érdemes a következőket figyelembe venni:1. Rövid és hosszú távon nem valószínű, hogy hiány lesz olaj kínálatból2. Pár nappal korábban írta pomperj, hogy a WTI-nél sokkal inkább az ár hat a keresletre és nem fordítva. Ismét egy másik fórumtárs javasolta egy másiknak, hogy olaj várható mozgásához rakja egymás alá SP és WTI chartot és fogja látni a lényeget, mindössze a lényegere nem utalt. De a két chart összevetéséből jól látszik, hogy jelentős index emelkedéshez jelentős WTI esés társul, társult. Az egyensúlyi ár is látszik, ami 3x körül van. Nem nehéz kikövetkeztetni, hogy további gazdasági/index emelkedéshez nem magas olajár fog tartozni. Erre a vezetőink már rég rájöttek, max mi kereskedők nem akarjuk elhinni.3. A fenti chartból jól látszik, hogy ha WTI 39-38 alá esik, akkor game over és biztosra vehető, hogy 1x-ig esik.4. Trump jelezte, hogy a következő években értékesítik USA olaj tartalékainak jelentős részét. Tételezzük fel, hogy nem blöfföl. A kérdés, hogy ezt milyen piacon akarja megtenni. Pl Európa, Ázsia? Mivel itt a piaci beszállítók adottak, valamivel vonzóvá kell tenni az adott ország részére az USD-ben jegyzett eladási árat. Ezt nagy valószínűséggel az adott ország devizanemének az erősödésével fogják elérni. Mintha ezt tapasztalnánk. Ezzel megvalósulhat Trump terve, hogy nő USA export kivitele. Nyilván a meglévő beszállítók ezt nem fogják szó nélkül hagyni és beindulhat a további árháború.5. Tegnap egy kb 55 kilométeres szakaszon 8 magyar, zöld rendszámú, különböző márkájú és kategóriájú, tisztán elektromos autót számoltam össze. Azaz már az autózásban is érzékelhető a technilógiaváltás.
Törölt felhasználó 2017. 07. 01. 11:52
Előzmény: #12035  eurocent
#12038
én egy tanácsot adtam Balunak, hogy ne foglalkozzon azzal, ki mit ír a fórumon, meg ki hova várja.ennyi.kereskedési terve meg már onnantól van elvileg, hogy nyitott egy pozit. most (még) bukóban van. de ez változhat.
Törölt felhasználó 2017. 07. 01. 11:47
Előzmény: #12034  Törölt felhasználó
#12037
miért is?
Tibi0002 2017. 07. 01. 11:34
Előzmény: #12035  eurocent
#12036
link Erről beszéltünk többször. Az Opec nem tudja betartatni a saját megállapodását.
eurocent 2017. 07. 01. 10:59
Előzmény: #12033  Törölt felhasználó
#12035
Ezzel a szemlélettel nem értek egyet! Egy kereskedőnek mindig kell legyen egy konkrét kereskedési terve a kiszemelt/tradelt termékkel kapcsolatban. Ezzel kísérletet tesz a "nagyfiúk" tervének a megfejtésére. Ha ez sikerül, akkor nyer.Ha egy kereskedő nem ezt teszi, akkor valóban jobban teszi ha az el nem bukott pénzből "relax :)"-ál.
Törölt felhasználó 2017. 07. 01. 10:52
Előzmény: #12028  longforever
#12034
Sziasztok!Bocsi, hogy beleugatok, de nagyon más egy mol tészvényt kiülni mrg egy sok sebből vérző certit.
Törölt felhasználó 2017. 07. 01. 10:22
Előzmény: #12025  Törölt felhasználó
#12033
ezt is annyiszor irtam már neked: tök mindegy, itt a fórumon ki mit irogat. lehet hogy pozija sincs. az olaj ár meg úgyis arra megy, amerre a nagyfiúk mozgatják. tök mindegy, hogy a világban mit irogatnak a kisbüfik, legyen az investing.com vagy portfolio.hu :)ha lesz 20, nem azért lesz, mert itt azt írták. de ha 60ig felrántják, az sem azért, mert te meg oda várod :)relax :)
eurocent 2017. 07. 01. 08:38
Előzmény: #12027  Törölt felhasználó
#12032
off: építő jelleggel és max jóindulatból írom, hogy írásaidból nekem az jön le, hogy neked sokkal inkább egy hús-vér beszélgetőtársra lenne szükséged. onLentebb olvashatsz néhány célárat, amit mások és én is leírtam. Ezek teljesülni látszanak. Amíg nincs érdemi változás, mi értelme leírni 20szor, hogy WTI emelkedett újabb fél centet...
longforever 2017. 06. 30. 22:58
Előzmény: #12030  Törölt felhasználó
#12031
Thanks.......ahogy nagy tudasu forum kollegank irna÷Good Luck....
Törölt felhasználó 2017. 06. 30. 22:53
Előzmény: #12029  longforever
#12030
néha ír, most a héten nem írt, olvassa majd sztem amit írtál és jelentkezik, ha ír bemásolom majd...:)
longforever 2017. 06. 30. 22:29
Előzmény: #12027  Törölt felhasználó
#12029
THOMASSAL MI UJSAG, TUDSZ ROLA VALAMIT? ERDELELNE A MEGLATASA MOL,RICSI+OTIRA!
longforever 2017. 06. 30. 22:25
Előzmény: #12027  Törölt felhasználó
#12028
Ugyan mar... A Molt is kidrukkoltuk......
Törölt felhasználó 2017. 06. 30. 22:13
Előzmény: #12026  longforever
#12027
köszönöm hálásan, sajnos még nagyon-nagyon rosszul állok ....50 felett kezdene javulni a kép, meg nagyon kéne dollár long is hozzá...szóval kell a drukkolás...:)
longforever 2017. 06. 30. 21:55
Előzmény: #12025  Törölt felhasználó
#12026
SZIA Balu, drukkolokNeked mert kozvetetten en is oil longban vagyok erdekelt......Hajra..
Törölt felhasználó 2017. 06. 30. 21:49
#12025
Ezt mondom: olaj emelkedik, kihal a fórum, esik megjelentek, mintha ebben a topikba csak az olajat lebeszélők, ellene spekulálok írnának, ilyenkor nem jön senki h talán mégse esik 20-ig...mindegy ám, csak annyira ez látszik és nem csak most...
Hmmz
Hmmz 2017. 06. 28. 21:26
Előzmény: #12016  Törölt felhasználó
#12024
Van hatása, csak balance-ba van a többi hatással.. kb mindig..most pl legnagyobb részt a túlkínálattal.akkor sokadszor:Az árat nem az fogja eldönteni hogy a rájfájzen szakemberei mit irnak vagy hogy én mit mondok..vagy hogy egy magyar olaj forumon mi zajlik éppen. ezek országok és hatalmas érdekcsoportok harcaiMi csak utasok lehetünk.. jóesetben A turbócertit meg ha elég ideig játszod nem lehet kétséges a kimentel..még az is lehet hogy 1000x nyersz, azt 1001-re megy minden a levesbe..csak idő kérdése
Törölt felhasználó 2017. 06. 28. 20:50
#12023
link majdha 70 dolláros olajat ír mindenki akkor short ))
Track-tor 2017. 06. 28. 20:01
Előzmény: #12011  -bubu-
#12022
Ha megtalálod, azért közzé tehetnéd! Köszi! Nekem is az a gyanúm, hogy valami nem stimmel az árjegyzéssel. Van ezeknek felügyeleti szerve? Szerintem megérne egy levelet..
eurocent 2017. 06. 28. 19:45
#12021
WTI 20170621 óta csinált egy abc formának nézhető emelkedést és (átmenetileg?) elgyengült. Ha ennyi volt az emelkedés, akkor ez egy korrekciós hullám, folytatódhat az esés.A további emelkedéshez el kellene érnie a 45,3-45,5 sávot. Ha ezt teljesíti, akkor megnyílhat az esély 47,3x elérésére. Ebben az esetben köztes szintekre nincs értelme spekulálni.

Topik gazda

Denes2
1 1 1

aktív fórumozók