Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 03. 08. 10:00

Olaj és Gáz  

Lehet én vagyok béna, sőt biztos, de én nem találtam itthoni pörgő olaj topicot. gázt igen, de nem nagy forgalommal.



Ugyanakkor elég jó kis forgalom megy bennük, certiben is és forexen is és jók a lehetőségek is benne (nyerni is és veszteni is.) :)

Lehet a kutya sem jön be, meg látjuk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 08. 24. 06:45
Előzmény: #1659  Törölt felhasználó
#1660
Szia Xautista,

Ne is mond nagyon pipa vagyok...
Ugy nez ki hogy kb. 8-15 munka nap kellett volna hogy 1 nemzetkozi long/short alapot indithassak...(nehany papir hianyzott)
Erre nem elmegy a piac elolem...
(tudod milyen konyu felulteljesiteni a benchmarkokat, ha eppen 1 komolyabb korrekcioban esetleg 1 medve elejen inditod...)
Eleve 20-40% elonnyel kezdesz...

Hogy oszinte legyek nem nyulok se NZD se AUD-hoz, viszont a CAD-nak ha nem is minden rezduleset; de figyelem es meg van USD/CAD longom is....
Nem tudom mikor fog fordulni az olaj ill. a CAD,de ha fordult akarok benne piramist epiteni USD,CHF es JPY ellen...

Aranyban es ezustben is nagyon szeretnek 1 kisebb lekort, mert szeretnek bennuk ujabb fizikai pozikat felvenni...

Van nehany kisebb shortom, bar nem tokeletes belepo, mert a DAX-ot 10650 korulrol szerettem volna inditani,de csak 10300-rol van, de szerencsere van NDX,DJ30 es S&P500 shortom is...
ma akartam nyitasba adni meg Daxlibol, gondoltam csinalunk 100-250 pipet felfele nyitas korul a sok amator berakott veteli megbizasai miatt, de ugy latom ez most nem igy fog torteni...,de legalabb keresek 1 kis penzt a shortokkal, karpotolja az aranybanyaszok negativ teljesitmenyet, szerencsere mar 20% alatt volt a teljes portfoliom rv kitettsege...es 16 cegben benne vagyok...
az atlag kockazat 0,4%/pozi, nehany kisebb cegben 0,2%-os kockazat, es NST,NCM,SBM,EVN,SAR-ban pedig elmeletileg 0,6%-os kockazatom van/ kereskedes, de ha ezek holnap tonkre mennenek akkor is pluszos volt a kereskedesuk, mert tobb profit mar a zsebben mint a kockazatuk...

Ja es volt nehany AUD/CAD longom ill. van nehany kisebb veteli megbizasom ebben,de meg nem ertuk el a szintet ahol a megbizasok vannak...

EUR/USD-ban varnek 1 visszatesztet ill. az EUR/GBP-ben kellene a kovetkezo 2-3 napban elindulnia 1 viszatesztnek ami 3-5 napos lehetne es ott felugranek a vonatra long oldalon...
(persze ezek az elkepzelesek aztan meglatjuk mit ad a piac...

Sok pipet neked is!

u.i.:Gondolom nem nezted az EGP.asx-et ami nem jott be a BB-s strategianal multkor...
kozben kiderult, hogy mivel palyaztak Brisbine-be 1 uj kaszinora ami mar nem emlekszem 4-6 szalloda lanccal es retail resszel a kinaiakkal egyutt csinalnak, ha jol emlekszem 4-5 eves project, es egyebkent a pletyka hogy Brisbane indul a 2028-as olimpiaert, ill. a Macau-on beleptetett penzmosasi torvenyek miatt az ECHO Group es a Crown-ba nott meg a premium jatekosok szama....
szoval 1 szonak is szaz a vege 4-4,4-en vissza akarok szallni bele amikor megontik a reszvenyt a mostani korrekcioban ill. medveben, nem nagy tokevel talan 1 misivel, befektetes keppen....
;)
Törölt felhasználó 2015. 08. 24. 05:45
Előzmény: #1658  Törölt felhasználó
#1659
Szia Vuki!

Remélem jól vagy.

Ott a pont , ebbe minden kezdő beleesik :)

NZDUSD figyelőn van erősen, eddig egy longot vágtam 0-ban ki.Te nyitottál már benne?

Aranyban még legalább várnék egy le kört, ha nem lesz akkor nem nyitok longot.

Sok pipet :)

Törölt felhasználó 2015. 08. 24. 01:12
Előzmény: #1657  kardkovacsi
#1658
nem hiszem hogy megharagszik erte...
elmeletileg sokan ertik gyakorlatilag piciket mas a helyzet....
mert ugy is lehet nyereseges hosszutavon az ember ha valaki tobbet kockaztat mint amekkora a nyeresege 1 kereskedesen, persze ehez magasabb talalati arany kell....
es itt jutunk el a legtobb ujonc kereskedo alap problemajahoz...
ugyanis a nagyon nagy tobbseg a talalati aranyra koncentral....
;)
kardkovacsi 2015. 08. 23. 23:40
Előzmény: #1655  Törölt felhasználó
#1657
Ez tényleg kukacoskodás, mert általában mindenki risk/rewardnak hívja mindenki. Azt nem tudom miért :). Anno én is néztem de hogy ez pont fordítva kéne hogy legyen.
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 23:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#1656
Amit 1652-ben leírtak előttem, fontos dolog. Ezek a futures termékekre épülő származtatott cuccok a görgetés költsége miatt alkalmatlanok hosszú távú tartásra. Nézd meg egymás mellett /CL és USO pár éves chartját. (/NG - UNG esetén még egyértelműbb.)
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 22:40
Előzmény: #1654  Törölt felhasználó
#1655
Szia,

bocs hogy kijavitalak, de risk/rewards az kockazat/hozam arany...
hozam/kockazat arany pedig reward/risk...

;)
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 22:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#1654
A "DD" az a drawdown roviditese, ami azt fejezi ki, hogy mekkora bukot vagy kepes elviselni. Az "RR" az szerintem pedig a risk/reward ratio, azaz hogy mekkora a hozam/kockazat arany.

Kepzeld el azt, hogy 100USD aron veszel valamit, es te 90USD-ra teszed a stop-loss szitedet, es 105USD-on viszont kiszallnal. Akkor neked 10% a DD-d (10USD bukot vagy hajlando elviselni, ami a toked 10%-a) es 2:1 az RR-ed, azaz 2 egysegnyi penzt (10USD-ot) teszel kockara 1 egysegnyi penz (5USD) hozam remenyeben. Ez nem egy jo trade.

Hosszu tavon a toke vedelme a legfontosabb. Ha ketsegeid vannak, felezd a poziciodat, vagy zard le az egeszet. Foleg ugy, hogy ha jol ertem nincs tapasztalatod, tehat fogalmad sincs, hogy a rolloverek es a hataridos atkotesek (contago, amirol McDee irt korabban) szoval ezek miatt egyaltalan VALAHA megterul-e ez a befektetesed.
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 22:31
Előzmény: #1651  Törölt felhasználó
#1653
5 usd a break even. Miről beszélsz?
kardkovacsi 2015. 08. 23. 22:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#1652
Azért óvatosan ezzel. Nem tudom tudod-e de az olajnál a tartásnak is van ára. Gyakorlatilag a tárolás költsége ami legtöbbször megnyilvánul az egyes kontraktusok közti árkülönbségben. Azaz mondjuk az épp a héten kifutó szeptemberi kontraktus olcsóbb volt kb. 50-60 centtel (ha jól emlékszem) az októberinél. Amúgy ez szinte az összes kontrkatusnál megfigyelhető. Tehát 1-2%-ot folyamatosan buksz havonta, mert ezek a certifikátok legtöbbször a front hónapot tartják és azt görgetik tovább mindig lejáratkor.
Törölt felhasználó 2015. 08. 23. 21:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#1651
Ne izgulj a szaudiak is nyavalyognak már, nem tudják sokáig 40 alatt tartani.
bebi_csibe 2015. 08. 23. 19:49
Törölt hozzászólás
#1650
Törölt felhasználó 2015. 08. 22. 17:22
Előzmény: #1643  pomperj
#1649
Szia!

Igen, így van Nekem is már nagyon bizsereg a tenyerem, benne lehet simán a 28 a havis Bolli szalagok alja is oda mutat, de ugye ott már olyan vételi erő lesz ami azt a bizonyos kalapácsgyertyát fogja eredményezni amit várok, vagy dragonfly doji-t, amit még el tudnémk képzelni, az a baj, hogy itt nagyon kell figyelni és mindig gép vagy telefonellenőrzés alatt tartani a chatot és igen ennek a gyertyaformációnak létrejöttét, egy OPEC közeli közleményhez társítanám.

Szólok, hogy mikor merek belenyúlni.
Törölt felhasználó 2015. 08. 22. 17:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#1648
Figyelj a DD-re, ebből következik az RR is.

Vesztes pozit kidobni, nyertes pozit futtatni.
Törölt felhasználó 2015. 08. 22. 17:06
Előzmény: #1646  kimpaa
#1647
Azt tuti kicsinálják :( szerintem 90%, mondjuk a pozimnak jó, mert csak részlegesen zártam.
kimpaa
kimpaa 2015. 08. 21. 21:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#1646
Egy olaj long certi van mar csak 37.58-s kiütéssel. Az meg gondolom meglesz jövő héten.
bebi_csibe 2015. 08. 21. 21:01
Törölt hozzászólás
#1645
Törölt felhasználó 2015. 08. 21. 20:53
Előzmény: #1643  pomperj
#1644
1. A Szaudiak nemrég bocsájtottak ki több milliárdos (usa egységgel trilliárdos))) kötvényt. Elkelt!

2. Pont a Szaudiak nyomják le az olajat!?

3, Több 100 milliárd (usa egységgel trilliárd)) tartalékuk van még!

Figyelem! Ezt nem napi hír!
Hanem SAS News!
pomperj
pomperj 2015. 08. 21. 20:39
Előzmény: #1641  Törölt felhasználó
#1643
Majd egyeztessunk, hogy mit latunk. Nekem mar nagyon kozelinek (par het) latszik az alja, a hullam struktura sem enged sok teret innen;
A szamolasom 41 es 28 kozotti (WTI) szintre mutat. Es most mar benne vagyunk.

Es a Szaudok is egyre nagyobb sz@rban vannak, lasd Tadawul, szoval, nekik is kompromisszum kellene.
Most, hogy SPY megrogyott, a befekteteseik is zuhannak, szoval no rajtuk a nyomas. Es ha SPY esik meg 10%-ot, ilyen olaj arak mellett elfogy a penzuk...es akkor a kiraly mehet kolcsonkerni, vagy agyonlovik?

Szoval, ok is kimasznanak mar ebbol a felesleges balhebol.

Egy sajtotajekoztato mondjuk, hogy 10Mb/dayrol lemennek 8Mb/day-re, az mar megtenne a dolgat;-)

Most en is ugy tervezem, 35 korul ovatosan elkezdek venni.
McDee 2015. 08. 21. 06:58
Előzmény: #1640  kardos74
#1642
Mindenesetre a CHF árfolyam elengedést követő botrányok (egyik) főszereplője. Nem tudom, mi igaz a panaszokból, de nemzetközi méretű elementáris ügyfélfelháborodás van. Hírek szerint mindenki veszített. Long és short irányban állók is. link
Törölt felhasználó 2015. 08. 21. 06:39
Előzmény: #1636  pomperj
#1641
Szia ! Jó látni :)

Én is így gondolom. Annyira harangozzák ezt a 35-öt, hogy talán a kimerülési valahol 30-35 között állhat meg, utána viszont én is egy olajbummra számítok. Egy háború is fölhajthatja az árat ( sajnos ).

Topik gazda

Denes2
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek