Topiknyitó: Portfolio 2013. 01. 07. 07:15

Érdemes igyekezni az E-Star hitelezőinek  

Ugrás a cikkhez
Közeleg a határidő az E-Starnál, hogy a hitelezők regisztrálják a társasággal szemben fennálló követeléseiket a vagyonfelügyelőnél, erre legkésőbb jövő pénteken lesz még lehetőségük. A regisztrációnak költsége van, ennek elmulasztása azonban súlyos...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=177770
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pf2 2013. 01. 09. 09:03
Előzmény: #24  pf2
#25
Mindenkinek , akit érint , esetleg ismerősnek tovább lehet adni.

Miután a csődtörvény lehetőséget ad arra , hogy mindenki akár egy papírfecnin is beadja igényét .
Az igényt a csődgondnok bírálja el és ad visszajelzést( E-STAR "csa" meg befogja a száját az audit Bizottságával , pénzügyi machinátorával együtt) az ugye már beérkezettnek számít legfeljebb huzakodni lehet ISN szám jó,, kamatszámítás jó , meghatalmazás jó , stb, stb..

Mondjuk az jó ha két tanúval hitelesíttette van és a határnapig postára ad egy ( tértivevényes levelet ), ami arról szol , hogy nekem is lógnak pénzzel.

Millenárisíg még sok minden történhet , ne maradjon ki senki , mert pénze elveszett , szavazatával meg mások fognak játszani.
pf2 2013. 01. 07. 19:26
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
A közgyűlési határozatot kell megnézni , a szavazat arányokat, Soós leszavazását egyes kérdésekben.
És ha kötvényesek úgy döntenek , hogy 50 millió részvényt kell kibocsátani , akkor Csabikának és kamucégeinek örökre vége.
Törölt felhasználó 2013. 01. 07. 17:56
Előzmény: #22  pf2
#23
hogyan szorítanák meg a kötvényesek a zsinórt?
pf2 2013. 01. 07. 17:14
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
Nem értelmetlen a E-STAR vezetése szempontjából, nem törvénytelen , etikátlan.Persze , aki részvényes kikérheti , nem tagadhatják meg bejegyzett részvényesnek az internetes elküldést.

De , de , de , most már csőd büntetet kockáztat , ha pénzt próbál kilopni Soós Cs.

48,9% a részvényesek közül már a kisbüfiké. Meg lehet szorítani a nyakán a zsinórt a kötvényesekel
Törölt felhasználó 2013. 01. 07. 16:55
Előzmény: #18  vigkrisz
#21
érthetetlen a kommunikációja az E Star-nak.
Például miért kell személyesen elutaznia mindenkinek az E Star székhelyére, aki meg akarja tekinteni a csődegyezségi javaslatot?
vigkrisz 2013. 01. 07. 16:26
Előzmény: #18  vigkrisz
#20
az újabb közgyűlést 3 hét alatt már nem zavarják le, ezért február 4-i tárgyaláson nem tudom, mit lehetne megtárgyalni
vigkrisz 2013. 01. 07. 16:21
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#19
a kisrészvényesek helyzete pedig sajnálatos, a kötvényesek pénze mellett a részvényesi értéket is "eljátszotta" a menedzsment
vigkrisz 2013. 01. 07. 16:16
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#18
SCS levele szerint:
"Az egyezségi javaslat 2013. január 28. napjától megtekinthető a Társaság székhelyén munkanapokon 10-15 óra között"
vigkrisz 2013. 01. 07. 16:14
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#17
olcsón megúszni pedig nyilván nem a kisrészvényesek fogják így, hanem a jelenlegi menedzsment
Törölt felhasználó 2013. 01. 07. 16:13
Előzmény: #11  watson
#16
Valami ilyesmire gondoltam én is. Az viszont szinte biztos, hogy 4-én még nem lesz megállapodás, mivel az csak akkor lehetne, ha 5 millió db részvénnyel beérnék a hitelezők. Nem fogják, így nem lesz megállapodás, a normális ajánlat meg pl. az 50 millió db részvényt fogja jelenteni. Ha a következő részvényesi közgyűlés ezt nem fogadja el, akkor veszélybe kerül Soós 1 milliárdos kölcsöne is, így ahhoz se kell nagy jóstehetség, hogy nagy eséllyel végül el fogják fogadni.
vigkrisz 2013. 01. 07. 16:12
Előzmény: #14  vigkrisz
#15
a kötvényesek pedig tulajdonosokká válnak, így kell érteni az "átadást"
vigkrisz 2013. 01. 07. 16:10
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
a jelenlegi részvényeseknek ilyen értelemben már nincsen semmije, és az árfolyam is le fog menni a névértékére vagy nullára
Törölt felhasználó 2013. 01. 07. 15:55
Előzmény: #12  vigkrisz
#13
Persze én kistulaj vagyok, de azért ha nekem valaki odajön, hogy "adjam át a tulajdonrészem", szerinted...?? Akkor mit gondolnak a nagyobbak...? Persze, adjuk oda, hogyne, akkor olcsón megússzuk... Nem lesz semmink, az nagyon olcsó...
vigkrisz 2013. 01. 07. 15:41
Előzmény: #11  watson
#12
nem nagyon tud mit ajánlani a cég, az a minimum, hogy a jelenlegi tulajdonosok átadják a céget a kötvényeseknek és akkor esetleg olcsón megússzák..
hacsak nem húz elő SCS a kalapból egy újabb rejtélyes megmentőt :-)
watson
watson 2013. 01. 07. 15:00
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#11
"4-én nagy valószínűséggel a hitelezők vissza fogják dobni a cég ajánlatát, dolgozzon ki egy normálisat."

nem hinném...

... inkább ultimátumot adnak, hogy vagy 50mdbos tőkeemelést elfogad a cég, vagy csődegyezség lezárása és felszámolásban új részvények felosztása...
pf2 2013. 01. 07. 13:06
Előzmény: #8  vigkrisz
#10
Amennyiben a felügyeleti szerven belül a PSZÁF-et gondolja bárki az csalódhat.

Próbálja máris a Fogyasztóvédelem felé terelni a problémát, ott aztán annyira értenek hozzá , mint tyúk az ÁBC-hez.

Mondjuk PSZÁF döntésalapozók az átlagos 400.000 Ft/hó fizetésért, semmit sem tesznek ilyen esetben . Itt már dönteni és nem csak a tv. különböző paragrafusait kéne mondogatni.
Kisbefektetőket nem szeretik .
Jöhetnek a Soós Csaba , dr.Rényí Gábor , etc túlképzett cégvezetők , vezérigazgatók , elnökök mindazok , akik kamucégeket igazgatnak.
Egyszerű emberek , kiskötvényesek pénzéből élnek.
vigkrisz 2013. 01. 07. 09:15
Előzmény: #7  pf2
#9
valószínűleg a "jövő péntek" kifejezés azért szerepelhet többször a cikkben, mert a múlt héten írták még :-)
vigkrisz 2013. 01. 07. 09:13
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#8
ha valami olyan hiányzik, ami a hirdetményben előírt tartalmi követelményekben benne van, akkor mindenképpen kérjél újat
hogy meggyorsítsd a kérésed teljesítését, megemlítheted, hogy a felügyeleti szervhez fordulsz
pf2 2013. 01. 07. 08:59
Előzmény: #4  pf2
#7
A cikk megemlíti január 11-t- mint határnapot - és mondtam csomó slamposság van benne , olyan Portfoliós módon.

Egyébként bármilyen igényt elküldhetsz , legfeljebb a csődgondnokkal később pontosítasz.
Inkább az a lényeg , hogy gyakorlat alapján az E-STAR"fa" vezetése egy csomó papírt nem fog megtalálni és ezért 500.000 Ft -os bírságot fog kapni. Ezzel is csökkentve a pénzt , mert a legelső kielégített a csődeljárásból származó költségek.
Törölt felhasználó 2013. 01. 07. 08:54
Előzmény: #5  vigkrisz
#6
nem hiszitek, mi történt: két néven vannak az RFV kötvényeink, a másik névre megérkezett az igazolás és nem ugyanazt tartalmazza!
nincs rajta a cég neve és székhelye, csak az értékpapír neve, isin kódja és db száma!
pedig ugyanúgy és ugyanazt kértük!
most ezért új igazolást kell kérni?
vigkrisz 2013. 01. 07. 08:51
Előzmény: #4  pf2
#5
de most péntekig akkor is fel kell adni az anyagot, ez a jövő péntek elég félrevezető és többször is szerepel a cikkben
pf2 2013. 01. 07. 08:22
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
ptk szerint az igazolt feladást pl. tértivevényen lévő dátum alapján köteles pl.a csődfelszámoló is elfogani. Ezért a cikk helyes.

Mondjuk egy csomó slamposság van benne.
Törölt felhasználó 2013. 01. 07. 07:55
Előzmény: #1  Portfolio
#3
Február 4-én nagy eséllyel nem születik egyezség, mivel a cég vezetése még mindig komolytalan játékot folytat. Sokadik próbálkozás már ez a hitelezők kifosztására. 4-én nagy valószínűséggel a hitelezők vissza fogják dobni a cég ajánlatát, dolgozzon ki egy normálisat.
Törölt felhasználó 2013. 01. 07. 07:52
Előzmény: #1  portfolio
#2
A cikkben többször is tévesen jövő pénteket jelölik meg határidőnek, holott most péntekig kell az igényt jelezni.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek