Topiknyitó: Eros 2012. 12. 21. 17:32

1312-13  

...csütörtökön itt kezdünk...

..akivel ma beszéltünk,tudják miről van szó..

...de,mindenkit várunk, aki shortol longol...trédel,vagy hatizik...befektet vagy csak spekizik....

...de csak normális hangvételben...

..addig is.

..Áldott Békés Karácsonyt...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
maxwax
maxwax 2015. 03. 18. 10:23
Előzmény: #9479  BudFox
#9480
Rakerestem, es a leiras alapjan valoszinuleg ugyanaz a rendszer. Csak en bementem az erstebe es ott inteztem mindent, semmi portfolio.
BudFox
BudFox 2015. 03. 18. 10:00
Előzmény: #9478  maxwax
#9479
nekem most is van Portfolio -Pro -m, ami ugye az Erste bankban van vezetve...

az ugyanaz ? vagy van a "sima" erste banknak is rendszere ?

kérdés hogy két számla Erste bankban biztonságos -e ? vagy akkor már másik bank kell vészterv -nek.
maxwax
maxwax 2015. 03. 17. 16:17
Előzmény: #9477  BudFox
#9478
Csatlakozom az elottem szolokhoz, en is az erstet ajanlom. Tobbiek mar leirtak rola minden lenyegeset, es szerintem nem rossz a feluletuk, sot, stabil is.

Tegnap elbucsuztam longjaimtol, nem tetszik az, ami tozsdenken folyik. Meg nem tudom, meddig, de most kivarok, illetve inditottam nehany shortot - legfeljebb dobom, ha tobb a kettonel.
BudFox
BudFox 2015. 03. 17. 14:57
Előzmény: #9473  Hathor
#9477
Hmm....megfontolom ezeket...

egyelőre rendeződjön ez az ügy..aztán meglátjuk
Eros 2015. 03. 17. 14:55
Előzmény: #9475  Hathor
#9476
..nem tudom mi alapján engednek,vagy csak brokertől függ,de a mol topoikban balunak is ennyi,ha jól tudom...s ő nem kereskedik annyit napi szinten....nekem akkor azért engedtem,mert állandóan 100-200 k. volt nyitva,s mellette meg volt rv.-m is bőven...lényegében a hatizást azért kezdtem el,mert fedeztem vele a nyitott rv. pozikat...,majd amikor már látszott a tiszta irány,a veszteségeset zártam,s a másikat bővítettem...
Hathor
Hathor 2015. 03. 17. 12:56
Előzmény: #9474  Eros
#9475
15ért jól lealkudtad. Az jó ár.
Nekem 25náluk, na de azért mert randomon forgok, ott meg nem.
Eros 2015. 03. 17. 12:17
Előzmény: #9473  Hathor
#9474
..ersténél nekem 15p. volt a hati...s ebből már nem nagyon akartak engedni,még akkor sem,amikor már éves szinten 1.mrd is volt az össz forgalmam...de a lényeg a biztonság,s az ott megvan...külföldről is sokat kereskedtem vele,semmi gond nem volt...persze apróbb rendszerfuttatási hibák előfordultak...egyedül ami zvart,hogy mindig kellett broker engedély,ha pénzt akartam átvezetni a bef. számláról...amúgy az tányleg jó volt,hogy amikor nem rv.-be toltam a pénzem,beraktam pénzpiaciba,ment rá a kamat,s közben meg fedezte a hati pozikat...s így a költség lazán 0-ra ment egy hosszabb időszak esetén...
Hathor
Hathor 2015. 03. 16. 22:06
Előzmény: #9472  BudFox
#9473
Szia!

Te sokat forogsz, így árban fontos, hogy jó legyen a cég.
OTP, CIB, raffi felejtos szerintem.
Erste jo lehet, ha banki hátteret szeretnél, de nem túl jók a feluletei.
Én nem szeretem a netbrokert, sem az Erstebrokert. Sokat kimaradtak az adatok, üresek voltak a kőnyvek. Grafikon sem tetszik, nem tudom megszokni. Kbc mögött a kh anyabankja van. Azt nem lehet minden kh fiókban nyitni! Én Pesten csak a központban tudtam, vagy az Örs vezér tèren. Ennek jo a feluletei, árai az összes közül második legjobb. Random a legolcsóbb, de bróker ceg banki háttér nélkül.
Nekem mindháromnal van számlám. Random jo, gyors, olcsó.
Nincsenek kötvényei. A vásárolt részvények kelernel vannak.
Beva 6mlioig van. Lehet nyitni családtag nevére is, akkor 2x6milla Beva van. Erste talán a legbiztosabb, ha nyugalomra mész, tőke védelemre. De értékpapírra ott is 6milla gari van csak. Ellenben drága.
Hatira sok a 25-25pont. Teljesíteni kell mennyiséget, az olcsóbb árhoz. 20milla prompt havi forgalomnal ingyen reál van randomnal, kbcnel, de erstenel is lehet alkudni, csak forgalmat kell csinálni.
Erstenel jo az is, hogy pénzpiaci alap melletti pénzed fedezetul szolgál Hati kotesre, es pénzpiacin kamatozik közben.
Szóval mérlegelni kell mi a fontos neked.
Randomnal Hati kötés 5-5pont! Az nagyon kellemes pozi nyitasra.
BudFox
BudFox 2015. 03. 16. 20:55
Előzmény: #9471  sk61
#9472
Hathor a Randomnál van...úgyhogy ez már ismerős...

viszont - tanulva a hibákból - olyat szeretnék ami mögött egy tőkeerős bank áll..

hátha azok nem nyúlják le a részvényeket..

1. Erste - ez jó
2. K&H féle KBC equitas.
3. esetleg OTP ? valaki dícsérte a rendszerét nemrég..
4. esetleg Raiffeisen, vagy valami brókercég amelyik a Raiffeisen -el áll kapcsolatban.

( ahogy a híradásokat elnézem...120 napig is eltart ez a zárolás - és ha visszakapom a pénzem - már ha visszakapom - akkor kell majd menekíteni)

...addig felhívogatom azokat amiket ajánlottatok nekem...
sk61
sk61 2015. 03. 16. 19:15
Előzmény: #9469  BudFox
#9471
Szerintem jó ez is:
link
BudFox
BudFox 2015. 03. 16. 19:11
Előzmény: #9464  Eros
#9470
No akkor a Portfolio Pro rendszerem az már megvan - a papíron Erste befektetési Zrt van ráírva...ez mondjuk már régóta megvan.

jöhetne a KBC equitas a K&H bankál, de meg kell kérdezni majd hogy mennyire stabil ez a bank..

még kéne egy 3.

az OTP annyira vacak lenne ?
ha mondjuk részvényeket akarok csak venni..
BudFox
BudFox 2015. 03. 16. 19:08
Előzmény: #9463  -bubu-
#9469
Köszi.

tehát akkor a KBC equitast -ha akarok nyitni akkor a vidéki K&H bankban is el lehet intézni..talán.

ez jó közel lenne hozzám..

Eros 2015. 03. 16. 18:28
Előzmény: #9467  Stiv
#9468
..ez így van...netbroki is ingyen volt nekem mindig...s ha napi shortom éppen nem akartam zárni nap végén,nem kellett hatira kötni,hanem másnap vagy lezártam,vagy akkor átkötötte...ez költségkímélő volt...az én brokim is tőzsdézik ...és tényleg adott jó tippeket,meg az elemzéseik is jobban követik a valóságot...anno a telora is megmondta pl. amikor 300 körül oldalazott,hogy hamarosan 350 felett lesz...meg is játszottam...igaz otp shortban szívtunk is együtt...és a netbrokiban minden egy hejen lekereskedhető...nyeszer,tbsz...álampapírok,certik,és külföldi rv.-k...deviza adás-vétel...bár itt is előfordult párszol éves szinten,hogy beállt a könyv,de akkor általában mindenhol...
Stiv
Stiv 2015. 03. 16. 18:13
Előzmény: #9464  Eros
#9467
A pénzmozgatásban az erste verhetetlen,
meg PMÁK-BMÁK államkötvényt is lehet neten venni.

Prémium ügyfeleknek meg ingyenes az utalás,kapnak hozzá prémium bankárt és kapcsolattartót is..

Amúgy az erste jobb tippeket adnak mint a budacash,meg a concorde..
Törölt felhasználó 2015. 03. 16. 17:58
Előzmény: #9462  BudFox
#9466
A normálisabb brókercégek kereskedés szempontjából általában olcsóbbak, miatt a nagybankok.
Én annak idején ezért mentem el a CIB-től, ahol kezdetnek nyitottam egy értékpapírszámlát a folyószámlám mellé.
A Randomhoz lehet befizetni a Raiffeisennél, KBC-hez értelemszerűen a K&H fiókokban, ezek azért nagyobb vidéki városokban is vannak.

Részvényeknél is sokat jelent, hogy 0,2% vagy 0,4% a jutalék vagy hogy pl. a CIB-nél van letétkezelési díj, azaz a meglévő részvényeid után levonnak még egy kicsit negyedévente... :)

De az se mindegy hogy egy hati konti 300 Ft vagy 50, mert az egyiken van oda-vissza 60 pont a másikon meg csak 10...
100 pont elmozdulás esetén a nyereség több, mint felét elviszi, nem mindegy, hogy mondjuk 100 kontival kerestél 90 ezret tisztán vagy csak 40-et...
Stiv
Stiv 2015. 03. 16. 17:18
Előzmény: #9462  BudFox
#9465
A cibes ebroker egy ócska ősrendszer,
buxhati szerintem még mindig nincs + 15-20 percenként kidob..0,4% a normál vétel
(1.5 éve már nincs számlám..)
---
Otp,Raiffeisen,drága..
---
K&h itt van számlám,online kereskedési rendszere közepes.Nagy összegű megbízásnál,gyakori hogy,késik a könyv..
---
Random rendszere a legstabilabb,
ám pénzkifizetéshez oda kell szólni...
Eros 2015. 03. 16. 17:04
Előzmény: #9462  BudFox
#9464
..Szia...a kbc nem rossz,de az erste rugalmasabb és jobb volt nekem...én anno erre váltottam egykoron..kedvezményt is ki lehetett alkudni,ha már jó forgalmakat értél el..a brokim tényleg segítőkész volt,bármikor hívhattam,ha még szabin volt,akkor is segített...most is mindent ingyen zárt le,és szüntetett meg...bár erste fiok nem sok maradt...de ha egyszer megkötöd a szerződést,minden számládat neten kersztül tudod kezelni,s mozgatni ide-oda...akár több bef. számlát is nyithatsz...a limit miatt nem is árt...ha kell összehozlak ezzel a sráccal...
-bubu-
-bubu- 2015. 03. 16. 15:56
Előzmény: #9462  BudFox
#9463
link itt nézz szét

K&H anyabankja a KBC belga nagy bank
BudFox
BudFox 2015. 03. 16. 15:28
Előzmény: #9460  safilaci
#9462
Cib Bank ?
van Szombathelyen..majd bemegyek Köszi.

a másik a Raiffeisen ?
az is van elérhető közelségben..megnézhetem azt is..

és mit gondoltok a K & H -ról ?
annak vajon van online kereskedési rendszere ?
meg ugye itt van még az OTP is.
Mecsek 2015. 03. 16. 13:34
Előzmény: #9460  safilaci
#9461
Igaz,de ha nekem kéne dönteni,a Random Capital-t is megnézném.Költség oldalról sem lényegtelen a döntés.
Amúgy a marsalbotot minden közkatona a tarsolyába horja.
Van egy szép mondóka engedelmetekkel:6 jó szolgám hírt hoz nékem,nem tévednek soha,a nevük: MIT,MIKOR,MIÉRT,HOL,HOGYAN,KICSODA.
Nekem ez egy jó sorvezető,mióta online nyomom a témát.A véleményeket meghallgatom,de senkit,magamon kívül nem kell sem szidni,sem dícsérni,mert az entert én engedem el.

Topik gazda

Eros
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek