Topiknyitó: tigus7313 2012. 11. 12. 15:46

Alteo Nyrt.  

Most olvastgattam a féléves jelentésüket.



egész magas színvonalú, és meglehetősen informatív (Wallis jelenlét ellenére).

a menedzsment is jónak tűnik.

ez az év már komolyabb EBIDTA-t és eredményt sejtet.

A METÁR életbelépése mérföldkő lehet a cég életében.



ugyan még illikvid, de 3 befektető kapott kb. 160 ezer db-ot a Wallistól, lasssan kezdenek forgalmat és közkézt csinálni.

Ez persze kell is, hiszen tőkeemelést terveznek. (Magyarországon kívül szeretnének terjeszkedni, ami a jelenlegi helyzetben inkább pozitívum)



Tevékenységileg E-Starhoz hasonlítanak (másban nem), de alternatív energiák felé mennek, kevesebb önkori és lakossági, több ipari ügyféllel.

A kötvényekből befolyó pénzből jelentős Ebidtát tereme4lő cégeket vettek eddig.



A Wallis miatt nem valószínűsíthető az E-Starhoz hasonló végkimenet.



Kérdés, mennyire akarnak kisbefektetőket is beengedni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
eszpe2 2023. 02. 05. 20:02
Előzmény: #5658  Xrol
#5660
Az ajánlatban azt írták, hogy a vételi ajánlat MNB-hez benyújtásától a zárónapig ők nem adnak el részvényt, és a "hármak" között van egy szindikátusi szerződést is, amiben egymás javára elővásárlási jogot és együttes értékesítést kötöttek ki, ezért nem hiszem, hogy most ők adogatnák és nyomnák le. (Az persze nem zárható ki, hogy egy "haver" korábban bevásárolt, és most kicsit szorítja lefelé. Valószínűleg nem december elején találták ki, hogy Karácsony előtt bedobnak egy ajánlatot.) Viszont a zárónapot követően a "hármak" már nem vállaltak elidegenítési tilalmat.
.
Szerintem kb. 2950-90 lehet az a szint, ami fölött nem éri meg csak azért belevenni rövid távra, hogy az ember eladja 3040-en. Illetve kb. itt még megérheti eladni annak, aki ki akar szállni és nem akar várni kb. 1,5 hónapot a pénzre, papírozni, transzferálni.
eszpe2 2023. 02. 05. 19:29
Előzmény: #5656  Fidem
#5659
Ajánlati ár 3040 Ft, ha az időszak alatt elfogadod majd az ajánlatot. Ez a törvény szerinti minimum ár, kevesebbet nem ajánlhattak.
(Van egy rész az ajánlatban az adózásról, amihez annyira nem értek, de azt írják, hogy akkor kaphat valaki kevesebbet, ha az eladásból származó nyereség "árfolyamnyereségből származó jövedelemként" adóköteles (vagyis nem ellenőrzött tőkepiaci ügyletként adózik), és akkor az Equilor levon az ajánlati árból SZJA előleget és szoc.ho.-t is. Ekkor kaphatsz kevesebbet is a számlára, mint a 3040 Ft.
De főszabályként ETÜ adózást írnak, megkapod a 3040 Ft-ot normál számlára és a nyereséget majd 2024 májusig kell bevallani és leadózni a többi tőzsdei tranzakcióval együtt. Vagy ha a részvényeket TBSZ/NYESZ-ről transzferálod el, akkor pedig a nyereség nem adóköteles, csak akkor, ha a TBSZ/NYESZ-t később feltöröd, akkor az minden mással együtt. Ha van normál számlán és TBSZ-en is papír, az egyes felajánlott pakkok nyeresége úgy adózik, amilyen számláról transzferálod azokat.)
Xrol 2023. 02. 04. 10:32
Előzmény: #5653  eszpe2
#5658
Lehet valami abban az elméletemben, hogy nem véletlen ez a 3,33%-3,33%-3,33%-os vételi megoszlásos dolog (MOL, Tiborcz, Jellinek)? Szerintem itt valamelyik vevőnek csak annyi a szerepe, hogy segítsen az árfolyam lent tartásában az állandó eladási pozíciójával: 3,33%-kal nem kell jelentenie, ha elad, viszont tudja paráztatni a részvényeseket, hogy fogadják el a 3040-es kötelező vételi ajánlatot. Persze ez is csak egy elmélet, de nehezen tudom elhinni, hogy józanul, logikusan gondolkodó befektetők egy igen jövedelmező részvényt eladnának 3000 Ft alatt úgy, hogy 3040-ért ugyanezt meg tudnák tenni rövid távon belül.
portfolyo 2023. 02. 04. 09:36
Előzmény: #5653  eszpe2
#5657
Ha minden igaz az alteo a BUX része tehát ha adják a BUXot akkor adják az alteot is. Ez a tipikus esete amikor az index eladásából profitalhatnak a válogatók.
Fidem
Fidem 2023. 02. 03. 23:48
Előzmény: #5653  eszpe2
#5656
3040 ez már 100% vagy lehet változás? 
eszpe2 2023. 02. 03. 20:45
Előzmény: #5654  zeed77
#5655
👍
zeed77
zeed77 2023. 02. 03. 19:36
#5654
Vettem még egy keveset 
eszpe2 2023. 02. 03. 15:08
Előzmény: #5651  zeed77
#5653
Igen. Nem ér meg neki plusz 270-280 e Ft-ot az, hogy papírokat kitölti, 5-10.000 a transzfer, nyilatkozatot leadja, és tuti számlán a pénz kb. 5-6 hét múlva? Szerintem sokan nem értik, hogy mi történik most rövidtávon. (És ha esnének a piacok addig, vagy ha jön egy évfordulós orosz támadás február végén, ez akkor is 3040 Ft.)
Egyébként ha jól saccolom, kb. 1-2 napja lehet még az MNB-nek a határidőből (ma/hétfő?).
kupec 2023. 02. 03. 14:56
Előzmény: #5649  dönci88
#5652
Hacsak nem MOL-lal való összeolvadás lesz, megfelelő átváltási áron. Természetesen MOL papírokra.
zeed77
zeed77 2023. 02. 03. 14:47
#5651
Ki adja el ennyiért? Érthetetlen 
Bull56 2023. 02. 03. 12:01
Előzmény: #5649  dönci88
#5650
És az alacsony árfolyam csak a vételi ajánlat lezárultáig érdeke az ajánlattevőknek
dönci88
dönci88 2023. 02. 03. 11:41
Előzmény: #5648  csuloktata
#5649
Ha idén nem lesz kiszorítás, és a MOL tőkéjének és hátterének is köszönhetően, még több pozitív fejlesztés, tervezet, új project kerül előtérbe, akkor az árfolyamot nem lehet majd sztem ilyen manipulatív módon lennt tartani…akkor nem 2600 hanem 4000 felett lesz majd sztem
csuloktata 2023. 02. 03. 10:00
Előzmény: #5647  hold66
#5648

Miért lenne? Nem mennek 90 % fölé. Majd leverik az árat, s két év múlva. 2600-on... Talán.
Saját zsebüket tömik, nem a tiéd...
hold66 2023. 02. 02. 23:26
Előzmény: #5646  Bull56
#5647
Tetszik a cikk, de lássuk a medvét, ha lesz felajánlás lesz e utána kiszorítás?
Bull56 2023. 02. 02. 22:27
#5646
https://forbes.hu/penz/alteo-mol-tiborcz-jellinek-velemeny/
Csakhogy legyen olvasnivaló (ha valaki még nem olvasta volna) ebben a nagy csendben
eszpe2 2023. 01. 31. 18:55
Előzmény: #5644  Fidem
#5645
Igazából még el sem kezdődött. Az MNB jóváhagyja mostanában az ajánlatot, utána publikálják, ahol kell. A kezdő- és zárónapok benne lesznek majd az ajánlatban.
Fidem
Fidem 2023. 01. 31. 18:29
#5644
Mikor lesz a vételi ajánlat zárása? Köszönöm! 
Bull56 2023. 01. 31. 17:19
#5643
Piaci szereplők hiányában az új tulajok tartják ezen a szinten az árfolyamot, hogy aztán az elbizonytalanodott kisrészvényesek felajánlják a pakkjukat. 
dönci88
dönci88 2023. 01. 31. 17:14
Előzmény: #5641  eszpe2
#5642
Köszi
eszpe2 2023. 01. 31. 17:07
Előzmény: #5639  dönci88
#5641
Szia! Ez mind csak egyéni vélemény, kicsit hosszú lett.
Én úgy értelmeztem az ajánlatot, hogy
- amikor az MNB jóváhagyása után elkezdődik az ajánlat elfogadási időszak, az időszak alatt, várhatóan kb. a köv. 1-1,5 hónapban eladható lesz 3040 Ft ajánlati áron (ehhez ki kell majd tölteni az elfogadó nyilatkozatot, saját brókercégnél kell adni egy transzferálási megbízást a papírokra és le kell adni vagy be kell küldeni az elfogadó nyilatkozatot az Equilorhoz).
- az időszak zárása után már nem garantált a 3040 Ft.
- HA az időszak zárásakor vagy azután 3 hónapon belül 90% fölé mennének az ajánlattevők és kiszorítás lenne belőle (szerintem nem érik majd el, és nem lesz), akkor is 3040 Ft-ot kapnál (vagy a saját tőke 1 részvényre eső értékét, amelyik a magasabb, de szerintem ez akkor is a 3040 lenne).
- HA elérnék a 90%-ot de nem akarnák kiszorítani a kicsiket, te akkor is eladhatnád nekik 3040 Ft-on (vagy a saját tőke...) még 3 hónapig.
(Valaki írta itt is korábban, hogy ha nagyon a kiszorításra mentek volna rá, akkor ilyen nagy közkéznél inkább prémiumot kellett volna ajánlaniuk, és nem csak a törvény szerinti minimum árat.)
.
Ha rosszul értelmeznék valamit, kérem javítsátok, senkit nem szeretnék félrevezetni, még véletlenül sem. (Akinek pénze áll benne, akár buy and hold befektetőként, akár rövidebb távú speki jelleggel, kötelező esti olvasmány a vételi ajánlat, ilyenkor kint úgyis csak hideg, szél és sötét van.) ;)
.
-----------------
Pár gondolat még. Hogy az ajánlat zárása után mi várható, fel vagy le, passz, senki nem lát bele az einstandolók és a kisrészvényesek fejébe. (Gondolom, hogy hazai alapok, intézmények is tartanak belőle valamennyit, jó lenne tudni mondjuk az év végi arányukat. Én nem hiszem, hogy a nemzetközi ESG ratinggel rendelkező egyetlen hazai megújuló/energiacéget most eldobnák, folyamatos növekedésben van, eddig is szépen kereshettek vele, és az egyik leghitelesebb menedzsment a jelenlegi. Decemberben a Scope is felülvizsgálat alá helyezte a credit ratinget a felminősítés lehetőségével, a MOL megjelenése miatt. De ha alapkezelő lennék és mégis ki akarnék szállni, nem adnám oda ennyiért, hanem várnék egy megkeresésre az ajánlat zárása után egy magasabb áron.)
@calvados: nem társasház, de az Alteonál a részvénykönyvben benne van az infó, és meg lehetne náluk nézni, hogy kik a részvényesek.
.
Az ajánlathoz csatolt működési tervben leírták, hogy a jelenlegi működés + üzleti modell megfelelő, jelenleg nem terveznek ezeken módosítani, támogatják a mostani stratégia és célok megvalósítását, amik alapján én 2023-ban egy nagyon gyors és erős irányváltást még nem várnék. Persze lehetnek majd olyan események később, amiket többen írtak, hogy átszerveznek, tevékenységet vagy leányt pakolásznak ki-/be, de ez szerintem szintén nem fél-egy éves időtáv.
Legutóbbi elemzések (még az ajánlat előttről) és a MOL miatti szinergiák, potenciál alapján örülnék neki, ha a zárás után felfelé indulna el, és év végére 4000 közelében lenne az árfolyam, de ez csak az egyéni várakozásom.
És persze a másik serpenyőben megjelentek új kockázatok is, mint a NER, meg hogy a MOL mellett a kisbefektetők többször nem jártak jól (TVK kivásárlás, MOL-kormány viszonya, osztalék-alapítványosdi stb.). 
.
Ma valaki egy relatív nagyobb pakkot eladott. Lehet, hogy februárban kell neki a pénz (lakáshoz, akármihez, nem tudni, hogy milyen beker árral volt neki), nem várt tovább, de ez mindegy is, mert betette a könyvbe és mások ezen a szinten nagyon hamar meg is vették tőle. Reggel még azt hittem, egy-két nap lesz, amíg elfogy. Nem "pánik eladás" volt, hogy gyorsan szabadul és leönti pl. 2600-ig (csak írtam egy számot).
.
Szerintem egyelőre figyelni kell hideg fejjel, követni a híreket, várni az igazgatósági véleményt az ajánlatról (esetleg tesznek-e mellé egy független pénzügyi szakértői véleményt is?), és várni a Q4-et stb. Ezek után még mindig el lehet dönteni az időszak zárásáig, hogy valaki odaadja-e 3040-en, vagy sem.

Topik gazda

tigus7313
3 4 4

aktív fórumozók