Topiknyitó: tigus7313 2012. 11. 12. 15:46

Alteo Nyrt.  

Most olvastgattam a féléves jelentésüket.



egész magas színvonalú, és meglehetősen informatív (Wallis jelenlét ellenére).

a menedzsment is jónak tűnik.

ez az év már komolyabb EBIDTA-t és eredményt sejtet.

A METÁR életbelépése mérföldkő lehet a cég életében.



ugyan még illikvid, de 3 befektető kapott kb. 160 ezer db-ot a Wallistól, lasssan kezdenek forgalmat és közkézt csinálni.

Ez persze kell is, hiszen tőkeemelést terveznek. (Magyarországon kívül szeretnének terjeszkedni, ami a jelenlegi helyzetben inkább pozitívum)



Tevékenységileg E-Starhoz hasonlítanak (másban nem), de alternatív energiák felé mennek, kevesebb önkori és lakossági, több ipari ügyféllel.

A kötvényekből befolyó pénzből jelentős Ebidtát tereme4lő cégeket vettek eddig.



A Wallis miatt nem valószínűsíthető az E-Starhoz hasonló végkimenet.



Kérdés, mennyire akarnak kisbefektetőket is beengedni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 12. 17. 13:59
Előzmény: #5318  Ati19
#5320
Annyit tennék hozzá, hogy láttam régebben 3 részvény kivezetést is.
Egis, a francia tulaj nagyvonalú ajánlatot tett.
Danubius, a német tulaj nagyvonalú ajánlatot tett.
TVK, a MOL mint tulaj egy pitiáner ajánlattal jelentkezett be.
Ati19 2022. 12. 17. 13:56
Előzmény: #5315  dexter
#5319
Szerintem azért, mert nagy tranzkció. Nagy tranzakcióra nehezebb vevőt találni. (?)
Ati19 2022. 12. 17. 13:54
#5318
Azért elég sok kimenet lehetséges. Nem feltétlen mind negatív az Alteo részvényesek részére. Ha a Mol kap egy nagy szeletet a tortából, az még nem azt jelenti, hogy az Alteo kivonul a tőzsdéről. Szerintem az sokkal egyszerűbben elképzelhető, hogy "business as usual". Ráadásul, ha az Alteo mögött ott a Mol, sokkal nagyobb beruházásokra van lehetőség.
dexter 2022. 12. 17. 13:53
Előzmény: #5316  daniel2121
#5317
Először nekem is ez ugrott be. Csak a szokásos fidess-es maffia megoldás...
daniel2121 2022. 12. 17. 13:50
Előzmény: #5315  dexter
#5316
Szépen megkérték őker😄
dexter 2022. 12. 17. 13:47
Előzmény: #5305  kerge
#5315
Jó kérdés. Független elemzések alapján 40-50%-al többet ér az alteo, mint amit a mol ajánlott. Kérdés miért adta el a wallis ilyen diszkont áron??
daniel2121 2022. 12. 17. 13:46
Előzmény: #5308  pundit
#5314
Wallis nem piti cég,de ha a ner akar valamit átgázolnak meg rajtuk is,vagy beadod a derekad vagy mehetsz a kukába,Alteo úgy szintén.Közelemben van olyan útépítő cég akiket persze csak papíron bekebeleztek. Ha nem működsz együtt nem lesz munkád ennyi...
eszpe2 2022. 12. 17. 13:22
Előzmény: #5310  bobi74
#5313
Ez nekem is eszembe jutott ma, hogy ezzel a -2 Mrd Ft extraadóval "megpingelték" a tulajdonosokat. Plusz látjuk, hogy hogyan szántották be pár hét/hónap alatt pl. a kis lakossági napelemes szektort, megtérülést stb. És 23:59-kor bármikor jöhet egy kormányrendelet, amit ráfognak az energiapiac átalakítására meg a rezsivédelemre meg a szankciókra, közben eléggé meg tudják nehezíteni az Alteo működési környezetét és boríthatják az üzleti modellt. Elkeserítő, hogy önerőből semmit nem tudnak teremteni, csak rombolnak mindent és elvesznek attól, aki értéket teremt ebben az országban. :-((
A legtranszparensebb cég volt,  aminek ezzel a tulajdonosi váltással kb. vége is van. (tőkealapok mögé elbújó névtelen/arctalan akárkik?, és a MOL?)
_Macika_
_Macika_ 2022. 12. 17. 13:20
#5312
hzs1g
eszpe2 2022. 12. 17. 13:10
Előzmény: #5301  dönci88
#5311

Szia! Nem bukod el a "befektetett pénzed". Ha a végén (az ajánlat eredményeként záráskor, vagy azután 3 hónapon belül tőzsdén vagy OTC-n még hozzá vásárolva) 90% fölé kerülnek és az ajánlattevők gyakorolják az egyoldalú vételi jogukat, akkor a maradék részvényesek kiszorítására kerül sor (ekkor neked eladási kötelezettséged lesz). Ilyenkor a számládról elveszik a papírt és jóváírják helyette a 3040 Ft/db ajánlati árat. (és fordítva, ha az ajánlat lezárásakor elérik a 90%-ot, akkor neked 90 napig eladási jogod lesz, nekik pedig vételi kötelezettségük az ajánlati áron).
.
Azt javasolnám, hogy próbáld meg elolvasni az ajánlatban legalább az alábbi részeket. Tudom, hogy ijesztő lehet a 60 oldalas doksi (még én is átpörgetem valamikor), és jogi bikkfanyelven íródott (szkennelt pdf, nem is kereshető...), de a saját érdekedben javasolnám, hogy olvass bele és egyeztessél a számlavezető bef.szolgáltatóddal vagy a lebonyolító Equilorral a lehetőségekről. (legalább kb. az 1.3.4-1.3.5 pontok, 3.1; 3.3; 4; 5; 6; 7; 10; Ez kb. 12 oldalnyi. + Adózási kérdések a 15. pontban, ez kb. 3 oldal). .
(korábban írtam egy kis hülyeséget, olyan opció szerintem nincs, hogy vételi ajánlatnál benne ragadok egy nem tőzsdei zrt.-ben kisrészvényesként, mert ha kivezetik és zrt-vé alakul, előtte már kiszorítanak engem.)
.
 Szerintem most ezek az opciók vannak:
1. tartani és várni valamire, akármi is jön (jövő évi célárak és osztalékpolitika most borult szerintem);
2. eladni a tőzsdén kb. most/januárban, most/eladáskor hozzájutsz a pénzedhez (adóbevallásnál rendes ETÜ adózás lesz, nyereség/veszteség szembeállítási lehetőség stb. Ha mondjuk csak 2023 januárban adod el, akkor decemberi eladáshoz képest +1 évet nyersz vele az adóbevalláshoz, ha nincs TBSZ-en a papír.)
3. felajánlani a papírokat a vételi ajánlat keretében, pénzt később kapod majd meg (macera, nyilatkozatok, el kell transzferáltatni a papírokat a jelenlegi bef.szolgáltatótól a megadott számlára, ennek is van valamennyi költsége és időigénye, stb. Adózásnál szerintem az ajánlat elfogadás, transzfer és eladás nem ETÜ ügyletként adózik, hanem OTC tranzakció, de ehhez olvasni kellene, vagy egyeztetni egy adószakértővel.)
4. tartással, ha nem lesz kiszorítás, benne maradsz kis-/nanorészvényesként továbbra is (Mennyire részesülsz majd az eredményekből? Milyen fordulatok lesznek a cég működésében?)
5. tartással, ha kiszorítanak, akkor elveszik a papírt és megkapod később az ajánlati árat (valamikor kb.  februárban vagy utána, ha később lesz kiszorítás). Adózás szerintem mint a 3. pontnál.
.
Ez mind csak magánvélemény, a saját értelmezésem, ha valamit rosszul írtam volna, kérem, javítsátok ki. Nem akarok véletlenül sem félrevezetni senkit. Mindenki higgadtan gondolja át, hogy mi lenne a jó neki, és először várjuk meg az ajánlat jóváhagyását, a végleges ajánlatot. Nézzétek át hétfőig az esetlegesen  beragadt/elfelejtett vételi/eladási megbízásokat, stopokat is, stb.
.
Jó hétvégét, most megyek és kezelem a mikroagyvérzést, amit ezek okoztak ma nekem.
bobi74 2022. 12. 17. 12:18
Előzmény: #5308  pundit
#5310
Szerintem a mádodik körös különadó kivetése sem volt véletlen.
Most ajánlottak egy árat, vagy elfogadod, vagy ellehetetlenítünk. Vajon miért nem lepődöm meg...
Egyébként a legtranszparensebb cég volt a parketten.
Bull56 2022. 12. 17. 12:13
Előzmény: #5305  kerge
#5309
Lehet, hogy ez csak a publikált ár?
Lehet még egyéb ellentételezés!?
pundit 2022. 12. 17. 11:50
Előzmény: #5307  Törölt felhasználó
#5308
egyszerűen érthetetlen a  wallis hozzáállása.
egy aranybányát adnak oda egy kavicsbányáért!
vmiért pénteken zárás elött eladtam egy kisebb csomagot, eskü nem tudtam semmiről :-)
Törölt felhasználó 2022. 12. 17. 11:36
#5307
Törölt felhasználó 2022. 12. 17. 11:26
Előzmény: #5304  Csibefasirt
#5306
A kis gömböc benyel mindent, majd szétreped a végén :D
kerge
kerge 2022. 12. 17. 11:26
#5305
ezt a Veresből kizsarolták? vagy hogy sikerült piaci ár alatt behúzni? vicc
Csibefasirt
Csibefasirt 2022. 12. 17. 10:50
#5304
Mindent elnyel a NER feneketlen kis pocakja ☺️
Ha egy ceg jol mukodik nelkuluk is, akkor az kell nekik ☺️
mereszZenesz 2022. 12. 17. 10:47
#5303
  • Minden eljáró fél külön-külön részvény adásvételi szerződéseket írt alá az Alteo többségi tulajdonosával, a Wallis Asset Management Zrt.-vel az Alteo alaptőkéjéből 3,330 százalékos, összességében pedig 9,990 százalékos részesedést megtestesítő törzsrészvények megvásárlására. A részvény adásvételi szerződése szerint 2872 forintos vételi áron részvényenként.
  • Annak érdekében, hogy megszerezzék a jelenleg a Wallis AM tulajdonában álló teljes, 61,557 százalékot kitevő részvénycsomagot, a felek egy további részvényadásvételi szerződést is aláírtak a Wallis AM-mel, a Wallis AM tulajdonában álló további 51,567 százalékos részesedést megtestesítő Alteo törzsrészvények megvásárlására, amely egyenlő részben kerül majd elosztásra a vásárlók között.
  •  A Mol, mint az összehangoltan ajánlattevő, a tőkepiacról szóló törvénynek megfelelően kötelező nyilvános vételi ajánlatot tett a következő fő feltételek mellett: egyrészt a kötelező nyilvános vételi ajánlat az Alteo által kibocsátott valamennyi törzsrészvényre vonatkozik. Másrészt a kötelező nyilvános vételi ajánlat keretein belül az ajánlati ár részvényenként 3040 forint.
  • dönci88
    dönci88 2022. 12. 17. 10:34
    Előzmény: #5299  eszpe2
    #5301
    Ha valaki nem adja el, és 90% fölé kerülnének, és kivezetés lesz, az bukhatja az egészet? ( nekem nem teljesen tiszta így, kérlek írd le egyszerűen) köszi

    Topik gazda

    tigus7313
    3 4 4

    aktív fórumozók


    friss hírek További hírek