Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
euler 2023. 03. 28. 12:56
Előzmény: #99952  signal2
#99960
Talán nem csak abban gondolkodhatna egy párt, hogy mindenáron hatalomra kerüljön és minél tovább ott maradjon.
El kell mondani a bajokat a megoldási lehetőségekkel együtt, még ha azok megszorításokkal is járnak. Persze elviselhető mértékben és a "szebb jövő" reményében.
Azt is lehet csinálni, hogy az új kormány már a kampányban felvállalja, hogy tűzoltásra alakul és egy vagy két év múlva új választásokat ír ki. Régebben én is emlegettem a "kamikáze" kormányt, ha valaki még emlékszik rá.
Lennének megoldások ha nem a hatalom önmagában lenne a fő cél.
És egy idézet:
"Nem ígérhetek mást, csak vért, erőfeszítést, verítéket és könnyeket!"
signal2
signal2 2023. 03. 28. 12:56
Előzmény: #99954  Paja1975
#99959
Egyébként MZP az igazat mondta. Rezsi hatósági árak helyett a felhasználás csökkentése kell, nem kell mindenhova mindenféle EÜ ellátás, stb.
badsector1
badsector1 2023. 03. 28. 12:54
Előzmény: #99924  euler
#99958
Nem kell ennnyire kockán tekinteni a topikra, a gipszkarton nem hátráltatja orbán bukását.
badsector1
badsector1 2023. 03. 28. 12:52
Előzmény: #99940  Paja1975
#99957
"Emberek nincs penz. "
    
Amíg csődbe nem megyünk addig van pénz, az oktatást és az egészségügyet ha lassan rohasztják, akkor hozzászokik a fideszagy.
Sehmet
Sehmet 2023. 03. 28. 12:52
Előzmény: #99938  EURHUF_goes_to_haven
#99956

Mivel megszólíttattam, néhány mondatban reagálnék. Szerintem nem biztos, hogy jó ötlet, ha most térsz vissza Magyarországra. Anyai ágú, német származású nagypapám kitelepített testvéreinek gyermekei is már gondolkodtak ilyenen, de igyekeztem őket lebeszélni, ezért csak addig jutottak el, hogy Budapesten egy lakást, Balatongyörökön pedig egy nyaralót vettek, és egy-egy hónapot töltenek itt el évente. Nem a pénz miatt akarnának visszatelepedni, hisz mérnökként, orvosként, sőt még rendőrtisztként is jó a fizetésük és jó nyugdíjat kapnak, hanem a gyökerek miatt. A posztkommunista utódpártokat nem kedvelik, mert az elődpárt(ok)nak jelentős szerepe volt a kitelepítések végrehajtásában, noha az nagyhatalmi döntés volt, amit ráadásul Magyarországon egy kicsit el is szabotáltak. Orbánékról pedig a mainstream média rosszakat ír, az AfD-s médiumok kivételével, ezért amikor itthon vannak, nem is igazán értik, hogy miért nem olyan Magyarország az ő tapasztalatuk szerint, mint amit kint hallanak, olvasnak róla.
De egyelőre nem egyszerű a helyzet, pandémia, háború, a kormánypártok által sokszor túltolt nyomulás és olyan helyzetekben is szembemenetel a nemzetközösséggel, multilaterális nemzetközi szervezetekkel, amikor nincs különösebb értelme. Ugyanakkor ott van a tehetségtelen, nemzetrontó ellenzék a Gyurcsány által vezetett legerősebb pártjával, és az Apró-klánnal.
A lejáratás nem most kezdődött, a szocik kampányát segítő Ron Werber hozta be a kétezres évek elején, a külhoni magyarok gyűlöletével, Kövér "köteles" beszédének kiforgatásával, ergo a másokat besározó negatív kampánnyal.
Márki-Zay apolitikus, beszédkényszerrel, amiben olyan sületlenségeket mondott, amit ki sem nagyon kellett forgatni, például azt, hogy a vidéken élők alkoholisták, és már reggel is alig lehet józan emberrel találkozni, és még egy keresztrejtvényt sem tudnak megfejteni, akik nem őt támogatják, meg aztán egy védelmi szövetségnek - amelyik nem támad, hanem védekezik, ezért jött létre - kérésére katonákat adna az ukrajnai beavatkozásra, amit kvázi háború indítását jelentené, stb. - szóval ezeket nem kellett "megvágni", összefüggésikben és teljességükben a politikai idiotizmus képét mutatták Márki-Zayról, az ellenzék nem véletlenül állt ki mögüle már az elején.
00000 2023. 03. 28. 12:52
Törölt hozzászólás
#99955
Paja1975 2023. 03. 28. 12:43
Előzmény: #99952  signal2
#99954
Az angol kampany, Mikor kijottem 20 eve, arrol szolt, hogy melyik part hol szoritani meg, az angol pm et par honapja levaltottak, mert adocsokkentest lengetett be es megborult a font. Szerintem otthon is latjak az emberek, hogy a gazdasag romokban, es valtozas kell.
signal2
signal2 2023. 03. 28. 12:43
Előzmény: #99948  Paja1975
#99953
MOndjuk így átolvasva én sem vagyo kteljesen elégedett a programmal, még ha ez csak egy erősen rövid kivonat is.
signal2
signal2 2023. 03. 28. 12:38
Előzmény: #99950  Paja1975
#99952
Úgy gondolom, hoyg az LMP Schiffer alatt azt kommunikálta, amit gondolt, amiben hitt. 7%-ra volt elég. Nézhetjük nem gyereknek a választókat, de akkor hogy nyerhet a fidesz 13 éve program nélkül, szimpla hazugságokkal, uszítással? Te tényleg hiszel abban, hoyg nyerhet bárhol a világon olyan párt, amelyik azzal kampányol, hogy mostantól sajnos több adót kell beszednem, mert több hitelt nem tud felvenni az állam, vagy mostantól nem kapsz segítséget az életkezdéshez, stb? No way.
signal2
signal2 2023. 03. 28. 12:35
Előzmény: #99948  Paja1975
#99951
Az ember emberközpontú, így mindennek emberközpontúnak kell lennie, amit az ember teremt. Különben maga ellen teremti, ami értelmetlen. A gazdaság nem önálló valami, hanem az ember által kitalált rendszer. Piac önmagában nem létezik. A legjobb az lenne, ha mindenki azt csinálhatná, amit szeret, ha a boldogulást az döntené el, hogy ki milyen jól csinálja, amit csinál, és nem kellene megszakadni, hogy annyit keress, hogy nyugodtan élj. 
A Momentum egyébként követeli az ársapkák kivezetését, és az állami támogatások visszavágást, az állam szereplének csökkentését a gazdaságban, a verseny érdemalapra helyezését. Ez nekem elég piacpárti.
Paja1975 2023. 03. 28. 12:32
Előzmény: #99949  signal2
#99950
Szerintem barmit lehet kommunikalni, ami igaz. En mar a fiamnak is elmondom az igazsagot, barmennyire faj, ebbol tanul . Ne nezzuk a valasztokat gyereknek 
signal2
signal2 2023. 03. 28. 12:30
Előzmény: #99946  Paja1975
#99949

HOzzáteszem, az összes kommunikációs zsakmeber, ivételnél nélkül azt mondja, hogy ezt nem szabad kommunikálni. 
Paja1975 2023. 03. 28. 12:27
Előzmény: #99945  signal2
#99948
Benne is van az oldal cimebe a balloldali eszme: emberkozpontu gazdasag. A gazdasag nem emberkozpontu, a gazdasag nem nezi az embert, csak mukodik a piac, valakinek jobban, valakinek roszabbul. A piac teszi a dolgat es pont nem nezi, nem is nezheti az embert, Hiszen az mar diszkriminacio vagy Magyarorszag eseteben balloldali gazdasagpolitika 
euler 2023. 03. 28. 12:25
Előzmény: #99939  signal2
#99947
Nagyon igazad van, de be kellene látni, hogy a leváltáshoz már jóval több kellene mint eddig. Ez már 2018-ban legkésőbb bebizonyosodott, 2022-ben pedig megerősödött.
Értem én, hogy aktivistaként kicsit másképp látod a dolgot, de talán pont ez akadályoz is a tisztánlátásban.
Nem hiszem, hogy a legutóbbi választáson nálam nagyobb támogatója voltál a teljes összefogásnak, nem voltál, mert mindig voltak kitételeid, és most is azt mondom, hogy ezen kívül nincs más békés lehetőség.
.
Tökéletesen egyetértek veled, hogy olyan nagy a baj, amikor már félre kell tenni az ellentéteket, ha ki akarunk kecmeregni belőle. A problémamegoldás lényege a rangsorolás, a legnagyobb bajt kell legelőször elhárítani. Ez pedig most az, hogy nincs valós, egységes és cselekvőképes ellenzék. Ha nem képesek elérni a támogatást (adományok, pultozás, aktivisták), akkor alkalmatlanok. Nem tragédia ez, hanem egy megoldandó helyzet.
.
Persze a legnagyobb baj, hogy kiépülhetett ez a mocskos rendszer. Ennek az okait és a változtatási lehetőségeit kell keresni. De kell hozzá egy egységes vezető erő, ami jelenleg nem az ellenzéki pártok sokasága, részben azokért a tecnikai jellegű okokért amit felsoroltál, de nem csak azért. Rendszerszintű a probléma náluk, amin nem nagyon tudnak túllendülni. De én még nem adtam fel a reményt és teszek is érte. (Nem itt a topikban, ez csak egyféle szórakoztató pótcselekvés. De ez magánügy.) 
Paja1975 2023. 03. 28. 12:23
Előzmény: #99943  signal2
#99946
Ezeket a dolgokat 35 eve nem tudjuk megoldani. Tudod miert? Mert nincs egy part, aki kiallna es elmondana, hogy a nagy rendszerek atallakitasai, a valtozasok penzbe kerulnek es sok kellemetlenseggel jarnak. Mi megy 30 eve? Ki iger tobbet, 13. havi nyugdij, csok, stb. Ma mar ott tartunk, hogy ugyanolyan magyar allampolgar es az egyik fizet adot, a masik nem. Vicc ez a magyar politika es ez egyre roszabb lesz, a fiatalok elmennek, nem lesz adofizeto, felborul a koltsegvetes, stb. A momentum abszolut nem piacbarat, talan par eve az volt, most belelapultak a magyar ki mond szebbet versenybe. Ki lesz az , aki kiall es elmondja, hogy 30 eve csak szorjuk a penzt. Es nem csak ellopjak, hanem elmegy 13 havira, csokra, kedvezmenyes hitelekre, igazsagtalan szelso balloldali intezkedesekre. Ki fogja elmondani, hogy nincs penz? Az osszes baromsagot meg kell szintetni, el kell torolni minden sapkat, stb. Ja es kerem magyarok, tessenek felnonni es ne az allam csocson logni. 
signal2
signal2 2023. 03. 28. 12:22
Előzmény: #99944  signal2
#99945
Itt még egyesével is lehet javaslatokat tenni:
https://momentum.hu/emberkozpontu-gazdasag/
signal2
signal2 2023. 03. 28. 12:14
Előzmény: #99942  Törölt felhasználó
#99944
Van emailcímük, facebook oldaluk, néhánynak egyéb felülete is, ahol ezt megteheted távolról is. Szerintem inden jó ötletnek örülnek. 
Azt azonban továbbra is tudni kell, hogy pénz és önkéntesek nélkül semmi látható dolog nem fog történni.
signal2
signal2 2023. 03. 28. 12:13
Előzmény: #99940  Paja1975
#99943
MIért, mi a jobboldali gazdaságpolitika? A több bér például hogyan nem fér bele? Főleg, ha azt nem az állam, hanem a cégek fizetik? A Momentum egyébként színtisztán piacpárti és érdemalapú, azaz egy meritokrácia híve. A PM az, amelyik szélsőbalos. De a jelenben nem is biztos, hogy ezek alapján a klasszikus besorolások alapján kell gondolkodni. Amikor feléljük a Föld erőforrásait.
Itthon olyan dolgokat kell sürgősen megoldani, mitn a jogbiztonság, az oktatás színvonala, a gazdasági szereplők versenyképessége, a mindent átható korrupció visszaszorítása, a jogállamiság helyeállítása. És ezekben minden ellenzéki párt egyetért. Tehát akár 1 megerősödve, akár koalícióban, de ezek megtörténnek, ha nyernek. Az adórendszerben történő finomkodás huszadrangú kérdés. 
Törölt felhasználó 2023. 03. 28. 12:08
#99942
vagy pl. el kellene járni az ellenzéki pártok fógaó óráira, és elmondani a képviselőiknek, hoga mit várunk tőlük. Ötleteket is lehetne adni nekik.
signal2
signal2 2023. 03. 28. 12:08
Előzmény: #99938  EURHUF_goes_to_haven
#99941
Én meg heti 15 órát tettem bele 1,5 éven keresztül a 20k projektbe, és utaltam kb 200 ezer Ft a különböző pártoknak, civil szervezeteknek. 
Azt kell megérteni, hoyg a változásért áldozni kell, nem is keveset, mert a fidesz mögött ott van a teljes állami erőforrás. Pénzt és személyes időt is. Az ellenzéki prtok tagságának döntő része szintén önkéntesen dolgozik. Cserébe még az ellenzékiektől is csak fikázást kapnak. Segítséget, pénzt, lelki támogatást, jó öteleket viszont nem.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek