Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
badsector1
badsector1 2023. 01. 14. 14:19
Előzmény: #92455  zintan
#92460
itt egy újkeletű hülye definíció, ami szerintem igaz a nemzeti konzultációt kitöltő narancsokra:
   
"Miről ismerszik meg a hülye?
Egy évtizedekre elkallódott tanulmány egyszerű, de nagyszerű módon segít mindenkinek abban, hogy kiszúrja az idiótákat – akár a privát életében, akár a politika világában. Carlo M. Cipolla olasz gazdaságtörténész arra is figyelmeztetett már a ’70-es években, hogy a hülyék hatalma és társadalmi veszélyessége egyaránt tetemes.
KAPCSOLÓDÓ Miért hiszik azt a hülyék, hogy ők okosak?
  
Röviden azért, mert még ahhoz is hülyék, hogy észrevegyék, hogy hülyék. A pszichológiának van egy hosszabb és tudományosabb magyarázata is.A vonatkozó szellemességek már-már közhelyszámba mennek mifelénk is. Hogy hülyének lenni olyan, mint halottnak: az ember körül mindenki szenved, de ő maga nem értesül soha az egészről. Meg hogy az a baj a világgal, hogy az okosak tele vannak kételyekkel, ellenben a hülyék holtbiztosak mindenben. És persze az Albert Einstennek tulajdonított klasszikus: „Két dolog végtelen; a világegyetem és az emberi hülyeség, bár a világegyetemben nem vagyok biztos.”"Hülyének lenni nem magányos műfajCipolla megközelítésének újszerűsége abban áll, hogy szerinte az ostobaság nem mentális vagy intellektuális kategória. Nem az általános műveltség hiánya vagy éppen az elemi logikára való képtelenség tesz valakit menthetetlenül butává, hanem az a mód, ahogyan közlekedik a társadalmi valóságban, vagyis amiként más emberekkel bánik.Ezen a ponton bújik elő hősünkből a gazdaságtörténész: Cipolla ugyanis a viselkedések által okozott kár és realizált haszon elemzési hálóját alkotta meg. Négy eset lehetséges.
  • Aki hasznára van másoknak és önmagának is, az bölcs.
  • Aki hasznára van másoknak, de ebből ő nem profitál (sőt...), az balek.
  • Aki kárt okoz másoknak, és ettől neki jobb lesz, az bandita.
  • Aki pedig kárt okoz másoknak úgy, hogy ő maga az égvilágon semmit sem nyer vele (sőt...), az buta. Ne finomkodjunk, nem érdemlik meg: hülye.
  • A hülye ész és értelem nélkül vesz el naponta a világból anélkül, hogy hozzáadna bármit is, vagy tettei által ő maga jottányit is gyarapodna. Hangulatilag lehúz vagy felidegesít, bezavar, feltart, méreget, kóstolgat, beszól, ócsárol, kötekedik, kását kever, vagy egyenesen bajt okoz, rombol – lényeg, hogy neki az égvilágon semmi haszna nincsen mindebből.A hülye azért hülye, mert (a nem Thomas Mann-i, hanem Cipolla-i értelemben) nem tud nem hülye lenni. Ez veszélyesCipolla maga hívja fel a figyelmet a hülyehordák által hordozott veszélyekre.Egyrészt mindenki mindig alábecsüli a számukat – nem csupán a balekok, de gyakran a bölcsek is. Megtévesztő lehet az iskolázottság, a munkakör, az anyagi helyzet, de még akár a nemzetiség is. Ám mivel ez a fajta ostobaság semmi ilyesmivel sem függ össze, egészen nyugodtan lehet egy Nobel-díjas is hülye. Sőt, egyenesen az a legvalószínűbb, hogy minden szociológiai csoportban körülbelül ugyanannyi van belőlük – véli a szerző.Továbbá mivel ez egy konzekvens létezési mód számukra a világban, a hülyék fő szabály szerint mindig ostobák; egész életük arról szól, hogy vacakabbá tegyék a világot. Ezért a buták még a banditáknál is veszélyesebbek, hiszen utóbbiak esetében legalább az tudható, hogy mi a személyes céljuk (a privát haszon maximalizálása).Egyetlen dolog nem világos csupán Carlo M. Cipolla szórakoztatóan tanulságos elemzéseiből: vajon a világ hangulatát a buták adják, az irányát pedig a bölcsek – vagy esetleg fordítva?"
    qpec 2023. 01. 14. 14:07
    Előzmény: #92457  rockmaster
    #92459
    Az Eu-ban piackövető árazás van és nem 27+4%ÁFA!Az energiaárak követésével ragyogóan látszik az eredmény Az üzemanyagára szeptemberben 2.3-2.7 Euro volt,most 1 euróval olcsóbb,pl-Ez visszaköszön az árakban is,ahogy az élelmiszerek 7%-os Áfája.Na ez nálunk nem következik be.Nem csökken semminek az ára,mert az extra pofit adó,a maradó magas gázár,amit 5-öd áron kapunk Putykó vezértől,meg a kivezetendő élelmiszer ársapka +a hiányzó élelmiszerek importból való biztosítása a jó árasított Euróval Kaja fronton az első félévben biztos 25% élelmiszerinfláció növekedést okoz,jelentős kereslet csökkenés mellett is.A mezőgazdaság termelési költségei -szakemberek,termelők,gazdálkodók számítása szerint-minimum duplázódnak,amiből az következik,hogy az árak nem állnak vissza a tavalyi szintre.Ha még az idő sem kedvez esetleg aszályos lesz ez az év is,garantáltanbeüt a 40%-os élelmiszer infla az idén is.
    WLM 2023. 01. 14. 13:51
    Előzmény: #92457  rockmaster
    #92458
    Furcsán énekelsz és szemmel láthatóan imádod a refréneket. 
    rockmaster 2023. 01. 14. 13:38
    Előzmény: #92445  WLM
    #92457
    Kit érdekel?
    Az Eu-ban csökken az infla, miközben Ocsmány miatt Hungáriában rohamosan nő!
    Ez ellen a nagypofájú náci és bűnbandája semmit sem tesz, tovább építi a Putyin-Orbán háborús koalíciót!
    WLM 2023. 01. 14. 13:17
    Előzmény: #92455  zintan
    #92456
    Tökéletes, acsarkodás mentes, megkérdőjelezhetetlen hozzászólás. 
    zintan
    zintan 2023. 01. 14. 13:13
    Előzmény: #92449  WLM
    #92455
    Természetesen nem mindenki hülye, aki kitöltötte ezt a szájbarágós konzultációt. De ezeknek a jelentős többsége valós információ deficittel rendelkezik. Ennek oka, a ner médiabirodalom által sugárzott fidesz propaganda. 
    WLM 2023. 01. 14. 13:12
    Előzmény: #92453  janosvitez
    #92454
    Nem érdekelt, de erről a legutóbbiról (lehet az én hibám, vagy a sűrűre sikerült ünnepeké) nem is nagyon hallottam. 
    janosvitez 2023. 01. 14. 13:07
    Előzmény: #92452  WLM
    #92453
    Te miért nem töltötted ki???
    WLM 2023. 01. 14. 13:04
    Előzmény: #92450  badsector1
    #92452
    Én nem töltöttem ki, akkor én normális vagyok? Na ugye? :) Ez nem ezen múlik. Ki a normális ? Attól, hogy valaki szerényebb képességű (mert ugye csak ilyen töltheti ki(szerintetek)), de jóravaló, jóhiszemű, szelíd, becsületes ember, amiért kitöltötte már bukta is a normális titulust? Nem stimmel. 
    WLM 2023. 01. 14. 12:57
    Előzmény: #92447  janosvitez
    #92451
    Mindenhol vannak szürke foltok, nyilván, ha le akarom járatni valamelyiket a gyenge pontokat sulykolom, de az objektivitás egy másik történet. 
    badsector1
    badsector1 2023. 01. 14. 12:56
    Előzmény: #92449  WLM
    #92450
    Szerinted normális ember kitölti a kamu konzultációt?
    WLM 2023. 01. 14. 12:53
    Előzmény: #92446  badsector1
    #92449
    Természetesen nem, de, ha Euler úr szerint mindenki hülye aki kitöltötte a konzultációt, gondoltam szembesítem egy másik verzióval, aminek pont annyi létjogosultsága van, mint az ővének. 
    euler 2023. 01. 14. 12:40
    Előzmény: #92447  janosvitez
    #92448
    "Nem állítom, hogy rapid tempóban várható az ébredezés, de azt gondolom, hogy sok kicsi sokra megy. Még akkor is, ha nehezen értelmezhető kicsinek a mindenkit érintő brutális infláció, az oktatás leépülése, az egészségügy vonaglása, a szociális biztonság hiánya, a rezsiárak emelkedése – főként azért, mert választási ígéretről van szó -, és várható a bizonyos élelmiszerek ársapkájának az eltörlése is, amit bevezetni sem kellett volna, mert több kárt okozott, mint amennyi haszna volt. 
    Rogyadozik a propagandagépezet annak ellenére, hogy súlyos százmilliárdokat költ erre a kormány. A hazugságokkal az a baj, hogy idővel mindig kiderülnek. Most is ez történt. A sok-sok hazugság egymásra rakódik, és előbb vagy utóbb lavinát indít el. Az soha nem szép látvány. Most sem lesz az." 14 évvel Orbán Viktor eljövetele után
    janosvitez 2023. 01. 14. 12:35
    Előzmény: #92444  WLM
    #92447
    Szerintem a fidesz táborába vannak sokan eltévelyedve.. -)))
    badsector1
    badsector1 2023. 01. 14. 12:34
    Előzmény: #92444  WLM
    #92446
    Szerint a fidesz táborban csak normálisak vannak ?
    :))))))))
    WLM 2023. 01. 14. 12:27
    Előzmény: #92442  rockmaster
    #92445
    Persze persze működnek, főleg az EU-s infláció tekintetében. Az egyik mentorod Gay Verhofstadt sem ért veled egyet. Az orosz offenzívát kizárólag az egyre fogyatkozó, hősiesen küzdő ukrán hadsereg lassítja, nem pedig a világ polgárait sanyargató szankciók. 
    WLM 2023. 01. 14. 12:15
    Előzmény: #92443  euler
    #92444
    Tiszteletem Euler úr! Jól tudtad, kb.ennyire csappant, a főként a DK szavazótáborába tömörült eltévelyedettek száma. 
    euler 2023. 01. 14. 11:59
    Előzmény: #92442  rockmaster
    #92443
    10 %, az sok!
    Úgy tudtam a népességnek csak  5 %-a a szabadon járkáló elmebeteg.
    rockmaster 2023. 01. 14. 11:31
    Előzmény: #92440  Placa02
    #92442
    10 millióból kb. 1 millió küldte vissza?
    MegaLOL..... bruhahahaha :)))))
    Ennek semmi jelentősége sincs!
    A szankciók igenis működnek, a gáz ára azóta leesett, és Európában már csökken az infla.... amíg a nagypofájú náci Ocsmány miatt itthon még mindig nő az egekig!
    Az működne, ha nem 31% lenne az ÁFA, hanem mondjuk 20%!!!!
    zintan
    zintan 2023. 01. 14. 11:30
    #92441
    "A miniszterelnök közösségi oldalán megosztott bejegyzésében arról írt, hogy történelmi csúcson vannak Magyarország pénzügyi tartalékai."
    https://propeller.hu/itthon/3894516-hatalmas-bejelentest-tett-orban-viktor?utm_source=hirkereso.hu&utm_medium=referral
    "Hála" a 25%-os infációnak, e nélkül sz@rba lenne a pü-i tartalék. Mindezt az emberek megtakarításai és reálbér csökkenése terhére sikerült elérni. Gratula ezért a csuti géniusznak. Lesz megint majd miből lopniuk.

    Topik gazda

    ________
    ________
    3 4 4

    aktív fórumozók


    friss hírek További hírek