Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 10. 11. 09:55
Előzmény: #87337  Sehmet
#87340
12 év 2/3 után elmúltnyócévezni? Erre futja?
Sehmet
Sehmet 2022. 10. 11. 09:54
Előzmény: #87335  ________
#87339
Dehogy! De nem értem, hogy milyen teljesítményre gondolsz? Úgy gondod, hogy a háború által befolyásolt  forint-árfolyam és az infláció a 12 éves gazdasági teljesítmény mérésének legfontosabb mutatója?
Törölt felhasználó 2022. 10. 11. 09:53
Előzmény: #87321  Sehmet
#87338
"A másik ok, hogy nekem személyesen is megfelel a kormány gazdaságpolitikája,"
A lét határozza meg a tudatot, kiváló példa vagy.
Sehmet
Sehmet 2022. 10. 11. 09:51
Előzmény: #87328  Ivanhoe
#87337

Előbb várjuk meg a többi ország inflációs adatait is, aztán meglátjuk, hogy a rezsicsökkentést magába foglaló, Eustat által publikált augusztusi adathoz viszonyítottan 1,5 %-kal növekvő magyar infláció lesz-e a legnagyobb "gyorsulás".
De lenne egy-két kérdésem is. Szerinted, ha az ellenzék lenne hatalmon akkor milyenek lennének a lakosságot terhelő rezsidíjak és mennyi lenne az infláció? Memento! 2007-ben - a jelenleg éppen romokban heverő, önmagát is irányítani képtelen ellenzék regnálása idején - 7 %-os volt az infláció, 5-5-szorosa az EU átlagának. Most mit csinálnának másként? Ők elkezdték a leszakadást az orosz szénhidrogénekről? Azt gondolod, hogy a megújuló, alternatív energiaforrásokkal ki lehetne váltani a gázt, vagy ki lehetne máshonnan építeni olyan rendszert, amivel 5-10 éven belül kiválthatnánk az orosz gázt? 2002-2010 alatt ez miért nem volt napirenden? Persze, maradhatnak ezek költői kérdések is, vagy jöhet rájuk valami szürreális idealista válasz is.
________
________ 2022. 10. 11. 09:51
Előzmény: #87321  Sehmet
#87335

te úgy érted, hogy minél nagyobb az infláció, annál jobb a teljesítmény? :)
Aha értem már a "LOGIKÀDAT"
Szent_Gellert 2022. 10. 11. 09:49
Előzmény: #87323  ngergo1985
#87334
Tökéletesen látod. De ezt egy vallásos kormányfanatikus soha nem fogja belátni. Főleg akkor, ha a rendszer pillanatnyi haszonélvezőinek szűk rétegébe tartozik/tartozott.
00000 2022. 10. 11. 09:49
Törölt hozzászólás
#87333
Törölt felhasználó 2022. 10. 11. 09:43
Előzmény: #87325  Sehmet
#87331
Csak annyit mondok, nézd meg Szlovákiát. Teljesen hasonló adottságai voltak és vannak, mint nekünk, csak a szlovák átlagember számára a kenyér ára nem lett 2x, mint minálunk. 
Ott sem szentek a politikusok, de valahogy mégiscsak jobban csinálták, sokkal jobban. 
Ugyanúgy rászorulnak az energia importra, mint mi, ezzel ne gyere, ez nem érv. 
Lehetne már egy öszödi beszédet tartani a jelenlegi miniszterelnöknek is az el...tuk témában.
Törölt felhasználó 2022. 10. 11. 09:42
Előzmény: #87327  Bandi_ujonc
#87330
És tudnak kormányozni.
Sehmet
Sehmet 2022. 10. 11. 09:41
Előzmény: #87324  Peterbond
#87329
Akkor félreértés volt, mert az októberben megjelenő inflációs adatra tippeltem, de van egy olyan értésem, hogy a "tippem" fölé az október inflációban sem megyünk, ugyanis a szeptemberi infláció az augusztusihoz képest csak 1,5 %-kal emelkedett. De fenntartom azt is, hogy ez áprilisig nem igazán fog csökkenni. 
Ivanhoe 2022. 10. 11. 09:40
Előzmény: #87321  Sehmet
#87328
"Jelenleg az EU-ban nálunk rosszabb helyzetben lévő államok is vannak"
Nem, csak nálunk később gyűrűzött be. Ez csak a kezdet.
Itt gyorsul a legjobban,
Bandi_ujonc 2022. 10. 11. 09:40
Előzmény: #87321  Sehmet
#87327
Eurhuf 428
Alapkamat 13%
Infla 20+ % (valóságban 50+)
Külkermérleg: a 12 hónapra visszatekintő hiány már 5,7 milliárd euró.
Prímán tartják a gazdaságot. 
Peterbond 2022. 10. 11. 09:37
Előzmény: #87313  Sehmet
#87326
Csak hogy a 10%-ban náluk bent van az energia ár mi meg kicsaltuk a miénkből. ezért írogattam be az energia ár nélkülit hogy látszódjon nálunk a nélkül is a legdurvább az inflációnk. Azzal együtt meg még durvább lenne ha nem hazudnánk le ársapkákkal ami nem megállítja az inflációt csak elfedi.
.
És a mostaniba volt valójában bent először a lakossági energia ( egyből 62%-al ) és máris 205 fölé dobtt minket. Pedig még mindig van rajta ársapka csak egy részét oldották fel.
.
De már vagy 10 milliószor leírtam neked, csak nem akarod látni.
Sehmet
Sehmet 2022. 10. 11. 09:37
Előzmény: #87320  ________
#87325
Az első ponttal egyetértek, de ezzel nemcsak mi vagyunk így. A második pontban tett megállapításoddal azonban nem tudok egyetérteni, mivel most az oroszok gazdasági fegyverként használják a szankciókkal szemben a "gáz- és olajfegyvert", aminek komoly ára lesz - különösen már most a télen, azonban közép- és hosszabb távon nekik sem lesz érdekük a szénhidrogén-termelés visszafogása, és kénytelenek lesznek azt gazdasági érdekeik miatt euróért és USD-ért eladni nyugatra - a háború után, bárhogyan is ér véget az. Persze, függetlenedni kellene tőle, de most és még legalább 5-10 évig nem lesz reális alternatívája az orosz gáznak, mivel kellene néhány-ezer kilométer hosszú vezeték vagy egy tengeri kikötő és több-ezer-milliárdért megfelelő kapacitású feldolgozó-átalakítás. Persze, ezt a nyugat is megsínyli, mert a nyugati fejlődés, életszínvonal - többek között - az akkor olcsó gázra épült. Így vannak ezzel a németektől az olaszokig. El kell búcsúzni most sok évig a "jóléti államtól".
Peterbond 2022. 10. 11. 09:34
Előzmény: #87321  Sehmet
#87324
"Egyébként én 21-22 %-ra tippeltem. Ahhoz képest alacsonyabb volt a szeptemberi infláció."
.
No-no azt te Októberre tippelted.
ngergo1985 2022. 10. 11. 09:32
Előzmény: #87319  ________
#87323
Ezt úgy birom, mikor ilyen Sehmet féléket szembesít az ember a rengeteg gazdasági baklövéssel, amit a regnáló hatalom elkövetett, és mindig jön válaszként egy "DE", vagy valami magyarázat, mint most is, hogy de a magyar infláció csak 3. meg 4. volt az Eu-ban! :)  Micsoda teljesítmény, egy 27 tagú csoportosulásban 3-4. legrosszabbnak lenni szinte mindenben. 3-4. legrosszabb inflációs adat,kozmetikázva szándékosan fél tucat olyan dologgal, melyek árstop nélkül utcahosszal az első helyre tenne minket, közben az nem számít hogy ilyen hosszú távon ezek sokkal nagyobb kárt és öngerjesztő hatást érnek el az inflációban. A 2-3. legalacsonyabb átlag bérek az Eu-ban, ez is fantasztikus, megsüvegelendő teljesítmény. Vásárlóértéken a 2. legalacsonyabb EU-s bér, hát ezt is illik megtapsolni. Az egész EU-ban a legnagyobb mértékben növekvő lakásárak, amivel tehetősebb családi háttérrel nem rendelkező 20-35 éves korosztályt teljesen kipattintottak az ingatlanpiacról. Nem csoda, hogy a megkérdezett egyetemisták 80%-a nem itthon akar elhelyezkedni az iskola után. Amikor ezek feljönnek, mindig van egy DE, mindig van valami kifogás, magyarázat, hogy de miért is jó a jelenlegi rendszer. Eszméletlen.
00000 2022. 10. 11. 09:29
Törölt hozzászólás
#87322
Sehmet
Sehmet 2022. 10. 11. 09:28
Előzmény: #87319  ________
#87321

Egyébként én 21-22 %-ra tippeltem. Ahhoz képest alacsonyabb volt a szeptemberi infláció.
Nem értem a "teljesítmény" fogalmát adott helyzetben és szövegkontextusban. Én a legkormányképesebb alternatívára szavaztam, amelyik még a pandémia és a háború ellenére is tartja a gazdaságot, és - Feri és néhány megszállott követőjén kívül - nem kell az IMF-hez rohanni, hogy elkerüljük az államcsődöt, mint 2008 után, amikor elsőként kopogtattunk az IMF-nél. Jelenleg az EU-ban nálunk rosszabb helyzetben lévő államok is vannak - a volt kommunista blokkon kívül például az olaszok, spanyolok. De most majd jönnek Meloniék, és egy kis életet lehelnek Olaszországba is.
A másik ok, hogy nekem személyesen is megfelel a kormány gazdaságpolitikája, és ugye az alap határozza meg a felépítményt az utódpártok elődpárt(ok)tól átvett marxista politikai ideológiája szerint, nevezetesen nem úgy általában az emberből, hanem az adott társadalmi és gazdasági viszonyok között élő, és helyzetét meghatározó körülmények által meghatározott tudatú emberből indulunk ki. Remélem, érthető voltam.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek