Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Shortelek 2022. 04. 19. 08:21
Előzmény: #69619  kszsah1
#69620
Ha orbánon múlik hamarosan itt lesz újra a ruszki megszállás, nem Brüsszeltől kell félni, orbánnak kellene félnie tőlük.
kszsah1 2022. 04. 19. 08:16
#69619

kikellene lépni ebböl a bohóc eu ból , megszabadulni végre a brüsszeli bürokratáktól , elég volt a török , osztrák ,  szovjet megszállásból , most meg itt van Brüsszel a magyar nép nyakán ,
Gyerünk Huxit !
Törölt felhasználó 2022. 04. 19. 07:56
Előzmény: #69617  hellforceone
#69618
Ezt már párszor én is kértem, hogy mi a bajuk a brüsszeli adminisztrációval, bürokratákkal, satöbbivel, de soha egy választ nem kaptam. Brüsszel a létező pirézek. Ez van 
hellforceone 2022. 04. 19. 07:30
Előzmény: #69612  blackmirror
#69617
A hibát amúgy miért abban keresed, ahogy az EU kinéz?? Igazából leírnád részletesen, hogy ez alatt konkrétan mit is kellene érteni - ha már én is részletes beszámolót írtam neked. Szóval hol van a hiba a rendszerben?
hellforceone 2022. 04. 19. 07:26
Előzmény: #69612  blackmirror
#69616
Cca. 3 hete beszéltem egy otthoni barátommal. Előttem volt a LIDL pénztári cetli és elkezdtem neki sorolni az árakat és ledöbbent, ugyanis annyiba kerülnek itt a dolgok cca., mint otthon. Persze ez nekem sem volt új, mert én is járok otthon is vásárolni néha és látom az árakat. Benzin itt, ahol én élek (Bajorország déli része) 2,15 EUR, de szerintem az otthoni beavatkozás nélkül max 50 Ft differencia lenne (általában ugyanis ennyi van normál esetben). Egy sör egy jobb étteremben cca. 3,5-4 EUR (0,5 l). Főétel, normál (nem luxus étterem és csak egy normál sültre vagy hasonlóra gondolok), 14-18 EUR. A pandémia előtt, amikor az EUR még cca. 320 lehetett, a bodeni tónál egy sörért 3,2at vagy 3,5et fizettem, már nem emlékszem, de arra igen, hogy feltettem magamban a kérdést, vajon mennyi lenne ez a Balatonnál?? Megnéztem akkor egy pár helyen a neten és valami 900 Ft körül volt. Igen, Németországban még mindig drágább valamivel, na de az átlagbért ha összehasonlítom, akkor azt hiszem rájössz, hogy hol drágább az élet... ami a lakhatást illeti, nos, ugyan viszonylag kis városban élek (70ezer lakos), de nagyon szép helyen, gyakorlatilag egy üdülési övezet közepén. 75 nm lakás (20 éve épült, tehát nem egy szar altbau, ahol megfagysz, nem is tetőtérben vagyok, 3.emelet, lift van a házban és a ház alatt mélygarázs), erre fizetek rezsivel és egy mélygarázs parkolóval együtt 795 EUR-t (internet és villany nincs benne, a netem 20 EUR, villany 41). A rezsi nélküli csak tiszta lakás bérleti díj 560 EUR. A rezsi tartalmazza a ház körüli kis park gondozását, a hó eltakarítását a ház körül és a lépcsőház takarítását is. Szerintem Pesten egy hasonló lakásért cca. hasonló összeget fizetnék, csak annyit, amennyit itt, esélyem sem lenne megkeresni. Nyíregyházán egy 45nm-es lakás rezsivel együtt 160 (ezt ismerőstől tudom), de ráneztem ingatlan.com-ra is, 60-70 nm körüli lakás Nyíregyházán cca. 200 (rezsi nélkül!!!). Ha az aktuális árfolyammal számolok, akkor Nyíregyházán cca. annyi egy lakás, mint nekem most itt kint, a keresetről pedig ne beszéljünk. Ahol még mindig nagy a differencia, az konkrétan az ingatlanok ára, de szerintem ha az átlagfizetést és négyzetméter árakat összehasonlitjuk, valószínűleg akkor is torzítás lenne a vége, vagyis nem hasonlóan arányulnának. Hát "röviden" ennyi, remélem segített. 
Peterbond 2022. 04. 19. 00:28
Előzmény: #69612  blackmirror
#69614
Amugy szolgaltatas igen az joval dragabb lesz ahogy lakhatas is. Viszont sok termek es kifejezetten az ertekesek ( muszski cikkek, gepkocsik, laptopok mobilok ) semmivel se dragabbak mint itthon sot.
.
Uzemanyag pedig szinten hasonlo szinten vannak. ( na jo most a benzin stop miatt 480 vs 600 van de ez te is tudod mennyire valos )
.
Azert osszesegeben ugyanazt fogyasztva aranyaban a nyugati bered joval kevesebb resze megy el a legtobb termekre es sokkal tobbet lehet megtakaritani. Nem keves esetben annyit amennyi itthon a rendes bered lenne.
Peterbond 2022. 04. 19. 00:22
Előzmény: #69612  blackmirror
#69613
Beraktam mindket helyen egy aruhaz prospektusat. Meg lehet nezni en csak arrol irtam amit megneztem. Ha elemzest varsz keresd mashol engem nem fizetnek azert hogy reszletes elemezgetest tegyek. Szabadidombol ennyire tellet. De te is nekilathatsz es megnezheted amit javasoltal nekem. Szivesen olvasnam.
blackmirror
blackmirror 2022. 04. 19. 00:10
Előzmény: #69611  Peterbond
#69612
Ennek nincs sok értelme, hogy kiemelsz egy terméket a fogyasztási kosárból és annak az árát hasonlítod össze. Tedd mellé a lakhatást, szolgáltatásokat, üzemanyagárakat vagy egy sör árát a pubban és máris nem lesz annyira olcsó a nyugat. Az élelmiszerárak és a tartós fogyasztási cikkek a nyugati és a kelet-európai régióban hasonlóak, nincs nagy különbség, viszont a többi jószág esetében a nyugati országok drágábbak, igaz ott a bérszínvonal is magasabb. Nem kell őket sajnálni, jobban élnek de nem úgy van az, hogy csak 25 ft-al drágább a zsemle és mennyivel többet keresnek. Szét lehet ezt elemezni de amíg az EU így fog kinézni, ahogy most, a szakadék még jó darabig meg fog maradni a kelet- és nyugat európai országok között.
Peterbond 2022. 04. 18. 20:41
Előzmény: #69596  tokos.
#69611
"Ezt a másik nagy okosságot az ottani bérekről, meg végképp nem értem. Ott ennyi, nem most lett többszöröse a magyarnak. Jobban él az átlag? Mivel az EU belső piaca teljesen nyílt, elképesztő különbségek ilyenben nincsenek.
De mondjuk egy zsemle a péknél 1 euro. A lányom panaszkodott nemrég. Szóval hiába olcsó a liszt, a pékek munkájukért már megkerik a pénzüket."
-
Aldi kenyéráru hollandiában.
https://www.aldi.nl/producten/brood-bakkerij/vers-afgebakken-snacks.html
.
Magyar aldui pékáru:
https://www.aldi.hu/hu/kinalatunkbol/azon-melegeben/
.
Összevetheted. Az 1 eurós ( 350 forintos ) zsömle valamit nagyon kell hogy tudjon. Vágott zsemle magyarban 69 forint, kint 25 eurócent ( 95 forint ). Vajas croasant itthon 115 forint, kint 0.35 eurócent ( 133 forint ).
.
Nekem is meglepő hogy mennyire is olcsó a nyugat általában a bérekhez képest. És akkor sajnáljuk szegény nyugatot hogy bezzeg ott az infla meg nincs árstop. Hát basszus 500.000-es minimál bér mellett 69 helyett 95 forintos zsömle nem tűnik olyan rossz üzletnek. 
badsector1
badsector1 2022. 04. 18. 19:27
Előzmény: #69605  kszsah1
#69610
Kötéllaca megkéri putyint, hogy kösse fel magát?
Peterbond 2022. 04. 18. 18:36
Előzmény: #69596  tokos.
#69609
A bert azert hoztam mert alapbol megdragit mindent illetve osszeveteskepp nekik a berukhoz kepest mennyit jelent azaz ar.
.
Sehol se mobdtam hogy most eloztek be minket.
Törölt felhasználó 2022. 04. 18. 16:55
#69608
https://www.youtube.com/watch?v=yps7LuWKWDI&t=1940s
33:53-nál azért csak beleröhög, abba, hogy "a nem lakáj habitusú, igazi, komoly, ez emberek iránt elkötelezett újságírószakma rendkívül fontos dolog".
A kis jövőbelátó g*ci.
kszsah1 2022. 04. 18. 14:55
Előzmény: #69605  kszsah1
#69607
bár Angelánál tévedtem egy évet , de annyi szerintem belefér , így is késtek vele öt évet , 2015 ben kellett volna hazaárulásért biroság elé állitani  , de ami késik az nem múlik , Vlagyimir meg a Mutti egymás mellett fognak ülni a váslottak (vádlottak) padján ,     ennyi
Törölt felhasználó 2022. 04. 18. 14:46
Előzmény: #69605  kszsah1
#69606
Viktor ismét intézkedik?
kszsah1 2022. 04. 18. 14:42
Előzmény: #69604  badsector1
#69605
putyin május 30 ig (2022) ellesz takaritva éppúgy mint Mutti Merkel volt
badsector1
badsector1 2022. 04. 18. 14:35
#69604
"Az orosz diktátor étvágya egyre nő, akár több európai ország is potenciális áldozattá válhat – állítja egy amerikai diplomata.
Robert Pearson amerikai diplomata a The Hill amerikai újságnak beszélt Vlagyimir Putyin lehetséges nagyhatalmi terveiről.Az orosz diktátor nem korlátozza magát az Ukrajna elleni háborúra. Megpróbálhat más országokba is behatolni, köztük a NATO-tagállamokba is− mondta. Hozzátette, hogy szerinte Putyin a Szovjetunió határaihoz akar visszatérni, amihez több európai ország feletti ellenőrzést kellene megszereznie. Pearson megjegyezte, hogy Putyin potenciális áldozatainak listáján nemcsak Észtország, Lettország és Litvánia szerepel, hanem Lengyelország, Szlovákia, Magyarország, Bulgária és Moldova is.
Tudjuk, hogy ha Putyin életben marad, mindent megtesz annak érdekében, hogy minél messzebbre kiterjessze az orosz katonai jelenlétet Nyugaton. Arra fogja ösztönözni Minszket, hogy alárendelje magát Moszkvának, és félig állandósítsa az orosz csapatok jelenlétét. Az orosz balti határok mentén, például Kalinyingrádban növeli állomásozó haderői számát, hogy a NATO balti államait, emellett Lengyelországot és Németországot is megfélemlítse– mondta a diplomata."
   
a fidesz hülye nem azért szavazott 01G-re, hogy kimaradjunk a háborúból?
ja, hogy ez a háborúból való kimaradás nem 01G-n múlik hanem putyinon, az ne zavarja meg a narancsos agysebészeket.
tokos. 2022. 04. 18. 13:48
Előzmény: #69597  idegsüveges
#69603
Nálam ez mindig kérdés volt, hogy menni, vagy maradni, ha annak idején a Fidesz nem nyer 2010-ben jó eséllyel nem itt lennék, de a flat adó, illetve a családi adókedvezmény akkora pluszt adott, ami miatt nem lett volna értelme kimenni és újrakezdeni alulról.
Azóta változott némileg a helyzet, elsődlegesen a Ft-ot véreztették ki, illetve nincs családi adókedvezmény, de még mindig túl jól keresek itthon ahhoz, hogy kint kezdjem újra. 
Ez persze változhat bármikor.
tokos. 2022. 04. 18. 13:41
Előzmény: #69597  idegsüveges
#69602
Bocs, a jobban él az átlag után az igen lemaradt nálam. 
A lányom egyébként valószínűleg hazajön, nem a pénz miatt, bár szerintem itthon sem fogy nyomorogni, és a barátai is itt vannak.
Törölt felhasználó 2022. 04. 18. 12:53
Előzmény: #69600  kszsah1
#69601
46,50% és  43,85%
Hát ez tényleg totális!! :DDD

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek