Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_Sigorszky
_Sigorszky 2021. 09. 04. 14:31
#46539
https://hirklikk.hu/kozelet/paul-lendvai-orban-egy-cinikus-hatalompolitikus/386329?fbclid=IwAR3vLvCj-fGwKc1N0sDQwnI_RP_e8NqibEcz5Eg5hyKj83s7mAqMZ2H4ZJI
"Nagy csodálója vagyok Angela Merkelnek. De azt hiszem, egyik legnagyobb hibája az volt, hogy Lengyelországgal és Magyarországgal kapcsolatban nagy visszafogottságot tanúsított. Néhány negatív fejleményt el lehetett volna kerülni, ha Németország jobban beveti magát".„Ezt már nem lehet helyrehozni” – mondja az interjúban Lendvai Pál, aki úgy véli, hogy ha Armin Laschet, a kereszténydemokraták jelöltje lesz a német kancellár, ő sem mutatkozik majd következetesnek Orbánnal szemben. Lendvai szerint az „illiberális demokrácia” fogalmának használata „hülyeség”, Orbánnak csak intellektuális alátámasztásul szolgál. Az ő célja a magyar állam átépítése. Magyarország nem illiberális demokrácia, hanem hibrid demokrácia, amely rendelkezik a demokrácia bizonyos díszítő elemeivel, így létezik egy kis ellenzéki média, adottak a személyes szabadságjogok, de minden hatalmi eszköz a Fidesz kezében van. Orbán „ebben a rendszerben a párt- és kormányfő. A Fidesz vele együtt áll és bukik” – mondja Lendvai Pál, a Die Weltnek adott interjújában.
Nos, remélem bukik!
Törölt felhasználó 2021. 09. 04. 12:50
Előzmény: #46537  Törölt felhasználó
#46538
Fradit elnézve érthetetlen a rasszizmus megjelenése. Már bő 20 éve, hogy megvolt az első színesbőrű válogattunk. 
Orbán primitív uszítása szerencsére az ő pályáját mérgezi, meg is érdemlik egymást!
Törölt felhasználó 2021. 09. 04. 08:29
Előzmény: #46536  euler
#46537
Inkább ne is felelősségről beszéljünk hanem bűnről, mert nagy különbség hogy nem tesznek semmit a rasszizmussal szemben vagy bátorítják azt.
Mivel a kormányzati kommunikáció már sebtibe kisajátította az angolokkal való összehasonlítgatást az UEFA sarokba szorítására innentől kezde megtévesztő használni azt.  Végigolvastam én a cikket és érzékeltem is hogy jó szándékkal íródott- nem is akartam basztatni. Sajnos az van, hogy az a normális ember aki a béközépbe beül az korpa közé keveredett és nem maradt más választása mint távol maradni. Nem tudom hogy ki-ki mit ért ultrák alatt, én azt a 10000 embert aki az utcákon félelemkeltően vonulgat. Attól tartok hogy manapság ők a béközép és aki azon belülről akarja mentegetni magát az még nincs tisztában a helyzet súlyával.
Na ennyi. Megyek szorolapozni, nem leszek itt ma.
euler 2021. 09. 04. 02:29
Előzmény: #46534  Törölt felhasználó
#46536
Nekem nem volt annyira furcsa, a teljes(!) poszt elolvasása után és tudva azt, hogy a szerző történész, és írt ő már mást is, pl. az „Orbán. Egy despota Európában” c. könyvet.
 A kép teljességéhez hozzátartozik, egy fb poszttól meg ne várjuk, hogy minden vetületet kielemez.
Azt is mindenki tudja, hogy az angolok nagyjából megfogták a saját ultráikat, ami nálunk csak az egyesületeknél történt meg, a válogatott meccseiről nem tiltották ki őket. Így szükségszerű, hogy ez a szurkolótábornak nem nevezhető primitív csürhe itt verődik össze, főleg a balhé miatt (persze meglehetősen szervezettek ők, és csak látszólag a sportszeretet tartja össze őket). 
Hogy miért tűri/védi/támogatja őket a rendszer azt az általam linkelt cikkekben már jól leírták, csak ismételni tudnám. De nem értek veled egyet veled, hogy "itt mindenki látja a kormányzat felelősségét". Még "itt" sem látja mindenki, inkább úgy pontos.
janosvitez 2021. 09. 03. 22:06
Előzmény: #46523  Törölt felhasználó
#46535
Ne is tudom 
Szerintem elmebeteg....kedves Máriánk...kis ország anglia??
Törölt felhasználó 2021. 09. 03. 21:40
Előzmény: #46532  euler
#46534
Nem értem miért kell foglalkozni az angol hordákkal. Az nem a mi problémánk. Vagy úgy gondolja a költő, hogy törleszteni valónk van? :)
Nem értem, hogy az angol elvtársakkal  ( gondolom Johnsonék) mi a gondja. Köztudottan focihuligánok voltak, vagy kormányszinten legalizálják a rasszizmust és ezért nincs erkölcsi alapjuk minősiteni a magyar hordákat?
Amúgy a lényeget tekintve, szerintem itt mindenki látja a kormányzat felelősségét.
gazmber 2021. 09. 03. 21:22
Előzmény: #46517  gazmber
#46533

ez meg a hét aranyköpése is lehetne☺
"Putyin: a demokráciát nem lehet erőltetni, ha szükség van rá, kialakul magától..."
már ha csirájában nem fojtjuk és tiporjuk el..☺
euler 2021. 09. 03. 20:38
Előzmény: #46528  euler
#46532
Na, egy kis kedvcsináló a lenti poszt teljes elolvasására:
"... Kezdjük azzal, hogy az angolok jobban tennék, ha mélyen kussolnának, mert nincs a világegyetemben olyan suttyó, bunkó, arrogáns, erőszakos és semmilyen mértéket nem ismerő (főleg jónéhány pint of beer után) "szurkolótábor", mint az angol. Nincs európai nagyváros, ahol ezek a szuburbán hordák ne "alkottak" volna az utóbbi 40-45 évben. Szóval: szerénység és visszafogottság, angol elvtársak. 
Most pedig ejtsünk egy pár szót a "mieinkről". Sokkakkal ellentétben én voltam már B-középben ...
... null-négynél nem huhogunk, nem majmozunk, hanem kussban ülünk és elgondolkodunk azon, hogy az elköltött párezer milliárd forint miként hasznosult ezen a tétmeccsen. 
Még valami. Könnyű lenne minden felelősséget hárítani a kapu mögött álló agysebészek, neuropszichiáterek, asztrofizikusok hadára. Ők a látható rossz, ők az eltorzult alkat látható jelei. Amit nem láttunk a közvetítésen, az az érzéketlenségre, a nemzeti érzelemre alapozott kegyetlenséget-kíméletlenséget osztogató állami szintű úszítás, ami mindezt nemcsak lehetővé tette, hanem nap mint nap támogatja és legitimálja. 
Innen kell felállni, NER-társak. Nemcsak a nullnégyből, hanem abból az erkölcsi züllésből, amibe sikerült elsüllyedni."
https://www.facebook.com/stefano.bottoni1/posts/10222726024794091
_Sigorszky
_Sigorszky 2021. 09. 03. 20:32
Előzmény: #46519  rockmaster
#46531
Mért? Halad?
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 09. 03. 20:24
Előzmény: #46527  Törölt felhasználó
#46530

Azért igaz és hiteles, mert Schmidt Mária írta?!
Nagyon súlyos érvelési hiba! :)
Törölt felhasználó 2021. 09. 03. 20:14
Előzmény: #46526  WLM
#46529
Tehetnének többet is..Egy térdelés és minden ok?
euler 2021. 09. 03. 20:06
Előzmény: #46524  WLM
#46528
Üdv! Örülök, hogy egyetértünk.
Az a kép nekem tényleg elég az egészből, nem beszélve a nemzetközi visszhangunkról.
Ide jutottunk az orbáni "magyar ember nem térdel" gőgnacionalizmusától. Persze ez az egész nagyon is illeszkedik a ner-hez, eszköz is és cél is.
Nem tudom ezt jobban elmondani, mint egy írás ugyanonnan ahonnan a képet idéztem.
Az érces hangvételen túl lehet lendülni, akit zavar, de nagyon értelmes helyzetkép.Ne szépítsük a rendszerszintű és államilag gerjesztett magyar rasszizmust
(A 444-en is van egy jó írás, ami egy kicsit áttekinti, hogy hogyan alakult ki nálunk ez a szurkolói "kultúra" - finomabb hangvétellel. A fidesz és a majomhangok - de már fizetős lett.)
Törölt felhasználó 2021. 09. 03. 19:38
Előzmény: #46526  WLM
#46527
Szia!
Idéztem.Schmidt Mária írta
WLM 2021. 09. 03. 19:30
Előzmény: #46523  Törölt felhasználó
#46526
Sok szomorú igazságot írtál, de talán túl mélyre ástál. A térdelés szerintem a rasszizmus elleni kiállás és pont. Abban maximálisan egyetértek veled, hogy semmiképpen sem az angoloknak kellene minket kioktatni szurkolói etikettről. 
sanka 2021. 09. 03. 19:22
Előzmény: #46523  Törölt felhasználó
#46525

" A britek vendégként jöttek fővárosunkba, és egy olyan gesztussal hergelték a magyar szurkolókat, amit mi álságos pótcselekvésnek érzünk."
Nem olvastam végig csak eddig, elég volt ennyi is, butaságom története, egyszerűbben faszság!!
WLM 2021. 09. 03. 19:20
Előzmény: #46522  euler
#46524
Tiszteletem Euler uram! Ezer éve :). Szerintem nagy hiba nem térdelni. Nagyon olcsón lehetne sok jó pontot szerezni, amire lássuk be nagy szükség lenne az EU és főleg a juttatásaik tekintetében. A respect felirat ugyan azt jelenti. Ha azt elviselik a mezükön, akkor ezzel mi a baj? A térdelés csak egy nyomatékosabb verziója a respect-nek. Tekinthetnék egy tornagyakorlatnak, vagy a bemelegítés részének. Mióta nem a nemzeti himnuszok alatt zajlik, érthetetlen az erős óckodás. Ráadásul teljes mértékben összeegyeztető lenne még a Fidesz main stream-mel is,hiszen a rasszizmus elleni kiállás kötelező és minden politikai témától független. 
Törölt felhasználó 2021. 09. 03. 19:16
Előzmény: #46522  euler
#46523
Megdöbbentett az az érzéketlen és a szokásos brit gyarmatosító attitűdről tanúbizonyságot tevő bejegyzése, ami elítéli a magyar drukkereket állítólagos rasszizmusukért. A britek vendégként jöttek fővárosunkba, és egy olyan gesztussal hergelték a magyar szurkolókat, amit mi álságos pótcselekvésnek érzünk. A britek évszázadokon keresztül gyarmatosították a világ különböző részeit, a mai napig egy kasztrendszeren alapuló elaggott világot működtetnek. Mi soha nem gyarmatosítottunk senkit. Ezért azt tanácsolom, hogy olyan országban térdelgessenek, ahol erre igény van. Álságos és hivalkodó, a brit moralizálást kifejező gesztusukkal nem tesznek semmit sem meg nem történté, sem jóvá. És akkor arról még nem beszéltem, hogy mi magyarok a britektől soha, semmi jót nem kaptunk. Trianon felelősségét, ahogy az egész elhibázott bűnös versailles-i szerződést ugyan a brit PR-felelősök mintegy száz évre át tudták tolni a franciákra, de ma már senki nem gondolja, hogy az akkori világ vezető hatalmát, a brit világbirodalmat a tönkrevert és megrogyott franciák utasítgatták. Az 1918-as fegyverszünet utáni közel 1 millió németet éheztetett a brit blokád halálra, ami persze a németek dolga lenne, ha lenne bennük civil kurázsi, én csak jelzem, hogy tudjuk. Ahogy azt is tudjuk, hogy a II. világháború alatt több millió indiait is halálra éheztettek, mert elvették a gabonájukat, hogy a felsőbbrendű briteknek legyen. Churchill rasszista indoklása persze nem okoz Önnek problémát, különben nem őt tartaná példaképének. Soha, ismétlem, soha nem fogjuk megbocsátani, hogy 1944 őszén egy sajtpapíron osztották fel Sztálinnal térségünket és toltak át minket Ázsiába!De most térjünk vissza a focihoz. Az EB-döntőn a britek, ahogy évtizedek óta mindig, csürheként viselkedtek. Megvertek több szurkolót, 11-est hibázó feketebőrű focistáikat rasszista támadások érték. A meccsen jelenlevő Vilmos herceg és Ön sem gratulált a győztes olasz köztársasági elnöknek, ami igazán bunkó dolog. Ahogy az olasz himnusz kifütyülése is. Az eredményhirdetést a legyőzött angolok nem várták meg, és nem adták meg a tiszteletet a győztesnek. Londont a focidrukkerek összehányták, összevizelték, összeszemetelték. Áttörték a kordont, jegy nélkül nyomultak be, ráadásul pandémia idején, mindenfajta ellenőrzés nélkül. Úgy viselkedtek, ahogy szoktak. Azóta is várom, hogy milyen büntetést kapnak, mert minket persze példásan megreguláznak majd.Boris Johnson, maga egy kis, széteső ország élén áll. Törődjön bele és söprögessen a saját háza táján. Van mit.
euler 2021. 09. 03. 18:53
Előzmény: #46521  sztanil
#46522
sztanil 2021. 09. 03. 16:48
#46521

Beérett viktor agymosása, ezzel hivatalosan is a magyar lett a legaljasabb nemzet a világon:
https://telex.hu/sport/2021/09/02/koronavirusban-meghalt-jamaicai-hiressegrol-emlekezett-meg-sterling-a-golja-utan
Hallottam külföldön élő rokon gyerektől, hogy nem mondja meg a barátainak, ha hazajön a magyar rokonokhoz, már szégyellnie kell minket.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek