Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 08. 19. 22:12
Törölt hozzászólás
#45920
Törölt felhasználó 2021. 08. 19. 22:12
Törölt hozzászólás
#45919
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 08. 19. 22:06
Előzmény: #45917  Peterbond
#45918
Afganisztán helyzete kulturális/vallási kérdés (probléma), aminek megoldására nem létezik sem katonai sem pedig gazdasági megoldás!
Peterbond 2021. 08. 19. 21:59
Előzmény: #45912  badsector1
#45917
Nem azt mondtam hogy tobbseguk, de tomegbazisuk mindenkepp kell legyen kulonben honnan toboroztak vagy 60.000 katonat es ha nem lett volna tamogatottsaguk hogy nem tudtak 20 ev alatt az amcsik felszamolni oket? 
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 08. 19. 21:13
#45916

Az afganisztáni témához kapcsolódó komolyabb, szakmaibb összefoglaló:
https://hu.euronews.com/2021/04/16/amerika-szabadulna-leghosszabb-haborujatol-ugy-hogy-privatizalja
A cikkben szerepel, hogy: "Az USA-t ráadásul köti a tálibokkal tavaly létrejött kivonási egyezmény is."
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 08. 19. 21:06
Előzmény: #45914  WLM
#45915
Sajnos nem volt!Felesleges ember áldozatok árán maradhattak volna csak.
"A jelenlegi afganisztáni helyzet A 2015-ös esztendőtől visszaesett az Afganisztán tartózkodó amerikai katonák száma, először 10 ezerre, majd folyamatosan 10-20 ezer között mozgott 2020 -ig [lásd lenti grafikont] Donald Trump 2016-os kampányában egyértelmű ígéretet tett az amerikai választóknak arra, hogy ha hatalomra kerül, hazahívja Afganisztánból az amerikai katonákat. Ekkor már 900 milliárdra rúgott az afganisztáni háború költsége és 2300 -ra az amerikai halottak száma."
További részletek:
https://pervenimus.blog.hu/2019/02/19/a_17_eves_amerikai_jelenlet_vege_afganisztanban
Biden jól mondta, hogy "az elmúlt húsz évben soha sem volt alkalmas időpont a kivonulásra".
Most megoldotta, mint nagy Sándor a gordiuszi csomót.
WLM 2021. 08. 19. 20:45
Előzmény: #45909  Zöldbéla
#45914
Ez gyorsan ment, mármint a lehiggadás, én is próbálok finomabb lenni, mert nem tartalak egy hülyegyereknek, főleg az OTP-és tevékenységeid miatt. A víziót arra értettem, hogy már kétszer is elhagyta az ujjad az, hogy a tálibok kiirtása nem megoldás. Ezen Peterbond is megakadt, akár csak én. Senki sem gondolja azt, hogy az megoldás lenne. Köszönöm, hogy tisztáztad a fajtám definícióját. Azzal pedig nincs bajom, hogy kivonultak az amcsik, csak abban kételkedem, hogy nem volt humánusabb út. 
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 08. 19. 20:44
Előzmény: #45911  Peterbond
#45913

Ebben teljes mértékben egyetértünk!
Sajnos, nem lehet előre megmondani, hogy ki lesz a valóban megfelelő vezető.
Vannak kultúrák, amelyekben csak a despota uralkodót tisztelik,  ahol: kis demokrácia, és már oda a tekintély.
badsector1
badsector1 2021. 08. 19. 20:39
Előzmény: #45911  Peterbond
#45912
Táliboknak fegyverük van nem tömegbázisuk, és már a legelején a tömegbe kellet lőniük több városban.
Peterbond 2021. 08. 19. 20:15
Előzmény: #45904  Zöldbéla
#45911
A megoldás legkissebb része lett volna a katonai. Ha nincs mögötte tömegbázis akkor egyetlen terrorszervezet sem tudd sokáig kitartani ( kell emberi és anyagi bázis is, helyek ahol elrejtőzhetnek pénz amiből a katonákat fizetik ( mivel dolgozni nehezen lehet mellette ) és a fegyvereket.
.
Ha afganisztánban sikerült volna értelmes vezetőket támogatni és a körülményekhez képest egy szegény de normálisan működő államot felépíteni nem lett volna a tálboknak se ekkora terük. Nem mellesleg a tálibokkal is ( a népcsoporttal nem a fanatikus kissebbségükkel és vezetőkkel ) kellett volna kompromisszumot keresni egy normális együtéléshez, de a volt afgán vezetés nem igazán kezdett ezzel semmit hanem mindig is az amerikai jelenlétre alapozott. szóval elég sok mindent leheetet volna tenni és a legrosszabb megoldás a folyamatos öldöklés és katonai akciók fokozása lett volna az. Egy egy robbantás, dróntámadás egy faluban amiben 2 tálib harcos és 20 ártatlan halt meg újabb többszáz tálib harcost jelentett csak.
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 08. 19. 20:15
Előzmény: #45909  Zöldbéla
#45910
A "te fajtád" pedig annyit jelent, hogy: azok, akik a témát illetően úgy gondolkodnak mint te!
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 08. 19. 20:13
Előzmény: #45908  WLM
#45909

Milyen víziómat?
Mondtam, hogy baj van a szövegértéseddel!
WLM 2021. 08. 19. 20:09
Előzmény: #45906  Zöldbéla
#45908
Hoppá Bélus ! Látom emelted a tétet. A stílusod engem és a fajtámat igazol. Én a víziódat láttam betegesnek, nem pedig téged. Belátom ismét tévedtem. Ha szerinted minden jó így ahogy van, nincs ebben a témában miről beszélnünk. Talán, ha lehiggadtál, jó pihenést. 
Peterbond 2021. 08. 19. 20:08
Előzmény: #45899  sanka
#45907
"Így van, viszont ha a népnek nem tetszik akkor tegyenek ellene, ezt kellene itt is."
.
Nekünk is volt egy 56-unk. Szép volt hősies volt és tartott 12 napig. Utána meg a nagy csend 24 évig. Azért ne várjunk sokat civil fegyvertelen emberektől géppuskákkal szemben. Még a középkorban se lázadoztak olyan gyakran a népek pedig akkor egy kiegyenesített kasza és egy lándzsa között azért nem volt akkora különbség mint most kb kövek és botok vs kalasnyikov között.
.
Amúgy meg:
.
https://telex.hu/kulfold/2021/08/19/afganisztan-talibok-szovetsegesek-kollaboral-usa-nato
.
"Eközben szerda után csütörtökön is több afganisztáni városban tüntettek a tálibok ellen, írja az MTI. A tömeg a megmozdulásokon Afganisztán fekete-piros-zöld zászlóját emelte a magasba, és azt skandálta: „A zászlónk mi vagyunk!”. Helyszíni beszámolók szerint a tálibok tüzet nyitottak a demonstrálókra, akik közül többen is meghaltak. A szerdai tüntetéseken például az iszlamisták azokra céloztak, akik megpróbálták kitűzni az afgán zászlót, vagy letépték a tálibok fehér lobogóját."
.
Akik ezt amúgy istenesen elszúrták azok az afgán vezetők akiknek sikerült hónapokig visszatartani a katonaság fizetését aztán magára hagyni őket. És az amcsiknak is akik ilyen vezetőket tudtak támogatni ott. A nép nem rajong nagyon a tálibokért de a volt vezetőket se tartották sokra ( visszatartott bérek, magas korrupció ) és azokkal szemben a tálibok sok esetben alternatívának tűntek. Akiknek meg nem azoknak félelmet jelentettek a fanatikus harcosok, és kevesen kockázatták volna az életüket a volt afgán vezetésért.
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 08. 19. 19:45
Előzmény: #45905  WLM
#45906

Szerintem te vagy beteg és azok, akik nem látják be, hogy  Afganisztán reménytelen, és az európai/amerikai kultúrkörnek el kell engednie!
Az afgánok éljék az életüket, ahogy akarják és tudják!
Te és néhány hozzád hasonló ájvékol itt abban az értelemben, hogy "micsoda disznóság, hogy az amerikaiak magára hagyták az Afgán népet!"
És én lennék a lelketlen, az empátia teljes hiányában szenvedő!?
A te fajtádnak minden jó, ha az USA támadásáról van szó, és minden(ki) rossz, amit tesznek vagy aki egyetért velük!
A szövegértésedet pedig nem ártana csiszolni egy kicsit!
WLM 2021. 08. 19. 18:46
Előzmény: #45904  Zöldbéla
#45905
Béélus !  Én azt kérdeztem Sankától, hogy szerinte mit kellett volna tennie az afgánoknak. Sajnos nem kaptam választ. Erre te jössz ezzel a zavaros kérdésszerűséggel. Már másodszorra beszélsz a tálibok kiirtásáról. Remélem  nem ez az elfojtott vágyad, ami egyre többször a felszínre tör. Persze, hogy nem gondolok semmi ilyesmit komolyan , ez a te beteges víziód, hogy jut egyáltalán ilyesmi az eszedbe? Kérlek ne próbálj ilyesmit a számba adni, mert azonnal kihányom. A hsz. első, értelmezhető részére sem könnyű válaszolni, de megpróbálom. Talán először diszkréten, titokban, fokozatosan kiutaztathatták volna az amerikaiakat, majd az afgán segítőket és aztán kellett volna bejelenteni a teljes kivonulást. Lehetséges, hogy kisebb lett volna a pánik, mint így. 
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 08. 19. 18:01
Előzmény: #45891  WLM
#45904

Az amerikai katonáknak mit kellett volna tenniük? Mindenkit (otta többség fegyveres civil) agyonlőni, aki "tálib-gyanús"?!
Ezt te sem gondolhatod komolyan!
________
________ 2021. 08. 19. 17:07
Előzmény: #45884  Shareholder
#45903
Azt mondod, hogy:
Hajrá tolvaj orbán???
Hajrá terrorista tálibok???
Őket ezért szeretitek.
signal2
signal2 2021. 08. 19. 16:55
Előzmény: #45899  sanka
#45902
Itthon a szavazó nép felének tetszik, ami van. Vagy legalábbis ennek egy része úgy gondolja, hogy ennél csak rosszabb jöhet.
signal2
signal2 2021. 08. 19. 16:54
Előzmény: #45900  sanka
#45901
Valószínűleg nem, de adjunk nekik egy esélyt. Szerintem közembertől nem várható el, hogy halálba rohanjon. A katona má más kérdés, de ha nem volt kifizetve a bére, és nem volt megfelelő a felszerelése, akkor nem is volt igazi katona.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek