Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2021. 05. 13. 16:13
Előzmény: #40318  szieszta
#40320

légy nyugodt a magánklinikára járó derékhad nem a saját pénzét költi hanem mondjuk céges keretet használ
az extrém magas árak is a túlszabályozáshoz és az efféle teljesen átgondolatlan burkolt szubvenciókhoz kapcsolódnak
szieszta 2021. 05. 13. 15:30
Előzmény: #40316  pitcairn2
#40319

Aki meg utána, az meg megtapasztalhatta  a szabad rablás, többpártrendszer és oligarchikus irányítás kialakulását. A privatizációról nem beszélve.
Mikor a dögledező cégek igazgatói átvedlettek tulajdonossá és máris tudták, hogyan lehet gazdaságosan működni. Vagy kirabolták és bedobták.
szieszta 2021. 05. 13. 15:24
Előzmény: #40314  Peterbond
#40318

Azt nem tudom, hogy a kommunizmus hozta-e ki az emberekből a rosszat, de ez ugyan így jelen van a nyugati országokban is, sőt. Csak ott lobbitevékenységnek hívják. Sokszor jelennek meg hírek, hogy a nagy cégek hogyan fizettek le vezetőket. Milliókról beszélünk, illetve milliárdokról. Szociban valaki kapott egy libát, kolbászt, szalonnát egy kis előnyért, vagy gyorsabb elbírálásért. Az orvosnak elég volt egy üveg bor, vagy egy kis hazai, vagy egy csomag kávé. Most? Az átlagember a magánklinikát meg sem közelíti, olyan árak vannak. Igaz, ott nem kell hálapénz.
Persze a szociban volt egy mondás, amit nem lopsz el, azt a családod elől veszed el. Aztán a tejfeldolgozóból vitt haza 2 vajat. Nem milliós értékek voltak, mint mostanában.
szieszta 2021. 05. 13. 15:14
Előzmény: #40314  Peterbond
#40317

Nem akartam megkérdőjelezni senkinek sem a becsületességét. Minden ember más és az idő mindent megszépít.
Én is becsületesnek érzem magam, de ha valamin tudok többet nyerni, azért annak örülök. Ez lopásnak (becstelenségnek) számít?
A sógorom olyan, hogyha látja, hogy valaki meg van szorulva, arany áron intézkedik. Kellett sürgősen fuvaros, elintézte, de 3 szoros áron. persze a fuvaros az alap árat kapta, a drága a sürgős intézkedés volt.
Ez becstelenség?
Lölö építi egész Magyarországot. Meg lehet támadni az elnyert pályázatokat? Szerintem nem, hiszen törvényt nem sért.
pitcairn2 2021. 05. 13. 15:02
Előzmény: #40314  Peterbond
#40316

aki 1990 előtt nőtt fel annak legalább személyes tapasztalati vannak a központi tervezésre alapozott népboldogítás szépségeiről...
badsector1
badsector1 2021. 05. 13. 14:48
#40315
"Bayer, Rákay és Palkovics is óriási kedvezménnyel vehetné meg az önkormányzati lakását a Várban"
"Törvénymódosítást nyújtott be a Fidesz, amelynek értelmében megvehetnék a lakók a budai Vár műemléki épületeiben lévő önkormányzati lakásokat. Azok is részesülnének a kedvezményekből, akik nemrég szereztek ott lakást."
Peterbond 2021. 05. 13. 14:24
Előzmény: #40301  szieszta
#40314
Vannak anekdoták és vannak azért olyan sztorik amiket azoktól halottam akik megélték vagy akik megtapasztalták. Apám ezt azért mesélte hogy megértsem milyen ember volt a dédapám és mit miért tett. Apám is elismerte a nagyapját de ő maga ezt túlzott naivságnak tartotta. Szóval biztos hogy nem kitalálta. Sok esetben apám is inkább cinikusan látja a világot mint te.
.
Én azért úgy vagyok vele hogy a kommunizmus hozta ezt elő sok emberből mert ott ezt a rosszat tapasztalták meg. És persze most meg azok a vezetők akik ezen nevelkedtek tartják fenn azzal hogy ők is úgy cselekszenek. Pl ezért is szeretnék én olyan korosztályból látni többet a parlamentben akik már 1990 után nőttek fel és szocializálódtak.
sityaki 2021. 05. 13. 14:14
Előzmény: #40299  szieszta
#40313
Könnyen bizonyítható, hogy a fideszes törvények az állam szándékos kirablására és magánkézbe adására irányulnak, tehát visszaélés a hatalommal. Ezek a törvények semmisnek nyilváníthatók, mint ahogy a tákolmányuk is. Csupán akarat kérdése.
pitcairn2 2021. 05. 13. 13:57
Előzmény: #40300  janosvitez
#40312
akkor vmi normális alternatívát kéne mutatni...
pitcairn2 2021. 05. 13. 13:56
Előzmény: #40303  signal2
#40311

az elmúlt évtized nem "történelmi lehetőség" volt hanem globális szinten koordinált kamikaze pálya...
semmit sem kellett volna 2008-ban "megmenteni"...
semmit...
az ég egy adta világon semmit...
badsector1
badsector1 2021. 05. 13. 13:24
Előzmény: #40309  krida
#40310
amatőrök írnak ilyeneket.
krida
krida 2021. 05. 13. 13:22
Előzmény: #40308  badsector1
#40309
Nem baj, ADA: +16% 🙂
badsector1
badsector1 2021. 05. 13. 13:13
Előzmény: #40307  krida
#40308
már megint ezzel a hülyeséggel jössz?
  
ahelyett, hogy arról beszélnél, hogy a komcsik épp most készülnek elprivatizálni az önkormányzati ingatlanokat.
krida
krida 2021. 05. 13. 13:00
#40307

A Danube Institute vendégkutatójaként érkezett hazánkba Rod Dreher, amerikai író, aki a következőket mondta: "Puha totalitarizmusnak nevezem azt, ami ma Amerikában végbemegy. A faji és a genderideológia az egész intézményrendszert áthatja, nincs előle menekvés." - na, majd ez lesz nálunk is, ha az ellenzék nyer! A következőkkel folytatta: "..nagyon izgat, ami ma Magyarországon zajlik. Az önök országa nem nagyon szerepel az amerikai hírekben, de amikor igen, akkor negatív szövegösszefüggésben." - csodálkozunk? mindenki ismeri az amcsi-libsi médiát, Trump jópárszor beszólt nekik, és lám-lám igaza is volt: a CNN - persze utólag - elismerte döbbenetes manipulációit. Dehát ezt mindenki tudja, és nemcsak az amerikaiak. Rod így folytatja: "Az amerikai média nagyon baloldali, és az ördögöt látja Orbán Viktorban. Szerintem sem szent, sem pedig ördög, hanem egy érdekes politikus, és kíváncsi voltam rá, mit tesz valójában." Rod a gender ideológiát azért tartja veszélyesnek, mert az kétségbe vonja, amire civilizációnk annyi aspektusa épül: a férfi és a női nem kettősségét. "Mindig katasztrófával nézünk szembe, amikor egy ideológia nevében biológiai tényeket vonunk kétségbe" -mondta. "Ami Trumpot illeti, neki számos kérdésben jó megérzései voltak, de nem érdekelte a politika csak önmaga. Orbán fegyelmezettségének és intellektusának is híján volt."
Nos, a felsőfokú oktatási intézmények mindig is készek voltak a különböző legeszementebb ideológiák kiszolgálására, és olyan körítéssel végezték e nemes tevékenységüket, amellyel könnyen megvezették - és megvezetik - a "gondolkodó" embert. Gondoljunk akár arra, hogy milyen készségesen váltak a komcsi ideológia szócsövévé, s napjainkban is örömmel teszik magukévá a kor hazugságait, olyan csomagolással, amely csomagolás miatt sokan igaznak vélik a hazugságokat is.
szieszta 2021. 05. 13. 12:53
Előzmény: #40303  signal2
#40306

Egyszer voltam egy gyűlésen, ahol azt vitatták, hogy a gazdák, akik nem termelnek már cukorrépát, továbbra is kapják-e a támogatást, vagy inkább osztják szét mindenki között. Erre a legnagyobb kedvezményezett felállt és mondta, hogy "kisegítenének titeket azok a fillérek"? Ha mindenki között  lenne szét osztva, az csak tényleg 1-2 ezrest jelentene.
Azt tudni kell, hogy nem mindenki termelhetett, mert kvóta rendszer volt. A cukorrépa meg jól hozott a konyhára.
Nem pofátlan??? Nekem jól jönnek a milliók (amit több évig kaptak), csak azért, mert már nem termelhetik az aranytojást. A többi meg dögöljön meg.
Ez hasonló, mint ami most megy, minek kellene sok modern vállalkozást támogatni, ha van egy nagyon tehetséges gázszerelőnk.
badsector1
badsector1 2021. 05. 13. 12:29
Előzmény: #40288  bozso49
#40305
opus-ból lesz énekes halott?
janosvitez 2021. 05. 13. 12:28
Előzmény: #40302  szieszta
#40304
Ebbe én is benne lennék...
Megérdemelnék..-))
signal2
signal2 2021. 05. 13. 12:17
Előzmény: #40299  szieszta
#40303
Ezért szoktam én törvényesített lopásnak hívni. Pedig tényleg történelmi lehetőség volt az elmúlt évtized. Minimális kamatkörnyezet, bődületesen sik heáramló EU-s pénz. Tele lehetne az ország modern magyar vállalkozádokkal, egyenletesen elosztva az egész országban.
szieszta 2021. 05. 13. 12:11
Előzmény: #40300  janosvitez
#40302

Egyet is értenék, de melyik lehetne a kevésbé rossz?
Én legszívesebben az egész politikai elitet befognám egy kis "málenkij robotra", persze a csókosokkal együtt, had legyen lehetőségük ledolgozni a megelőlegezett vagyont.
A stadionokat át lehetne alakítani munkatáborokká és már a szálláshely meg az őrzésük is biztosítva lenne, nehogy valami bajuk essen. Csak a beléptető rendszert kéne kiléptetővé alakítani. :-)
szieszta 2021. 05. 13. 11:44
Előzmény: #40297  Peterbond
#40301

Annyi ilyen mesét hallottam már a nagyapáinkról, dédapáinkról, hogy el is hiszem, meg nem is.
Apám viszont TSZ elnök volt és mikor építették a fejőházat, felajánlották neki, hogy lehet egy kicsit drágább is, ami az ő zsebébe vándorolhatna, visszautasította. Ő egy igazi kommunista, aki még most is hisz benne, hogy a közösség érdekei fontosabbak, mint a magánérdek. A TSZ neki szent volt, nem is szereztük meg, csak a fizetését hordta haza, ami nem volt a legmagasabb., csak a 8. volt a fizetési listán.
Miután nyugdíjba vonult, 2 évig bírta a következő elnök és magánkézbe került a csődbe ment TSZ.
Vagy elhiszitek, vagy nem. :-)

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek