Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
rockmaster 2020. 06. 24. 08:03
Előzmény: #14375  badsector1
#14380
Mindenhol kíméletlenül támadják a nem Orbán-párti polgármestereket, képviselőket.. egy egész hadosztály lehet a propaganda-gépezetben erre.
Akinek még mindig kétségei vannak:
Origo: A baloldal retteg a nemzeti konzultációtól
https://www.origo.hu/itthon/20200623-ifj-lomnici-zoltan-nemzeti-konzultacio-adatvedelmi-aggalyok.html
Neaztfigyeldamitmondok 2020. 06. 24. 07:49
Törölt hozzászólás
#14379
sanka 2020. 06. 24. 05:03
Előzmény: #14371  SeldonKuper
#14378
Kibújtál borzlyukból:))
sanka 2020. 06. 24. 05:00
Előzmény: #14373  rockmaster
#14377
Nem csak 1 lesz.
rockmaster 2020. 06. 23. 20:53
Előzmény: #14375  badsector1
#14376
Elvonja, majd elherdálja.... valószínű plakátokra és haverok zsebébe.
signal2
signal2 2020. 06. 23. 20:25
Előzmény: #14373  rockmaster
#14374
Na várjál, ha én önszántamból feladok egy levelet Hadházy Ákosnak, vagy személyesen átadom neki, akkor ő mit is sért? Semmit, mert ráutaló magatartással felhatalmaztam az adataim kezelésére.
Én a helyükben egyébként összesíteném a hozzájuk beérkezett íveket, és közzétenném az eredményt.
rockmaster 2020. 06. 23. 18:43
Előzmény: #14372  SeldonKuper
#14373
Az egész országból várják a besúgó Orbán-pártiak jelentkezését!
Minden megyei lap címlapján:
"Panasz esetén vizsgálat indulhat Hadházy legújabb akciója miatt.
Ha érkezik panasz Hadházy Ákos és társai akciója ellen, akkor vizsgálat indulhat az ügyben – mondta az Origónak Péterfalvi Attila, a NAIH elnöke.
Az, hogy ebben az ügyben indul-e eljárás, többek között attól is függ, hogy érkezik-e panasz az akció ellen."
Ennél többször pár mondatos cikkben nem lehet célozni arra, hogy minél előbb jelentse már fel valaki, hogy eljárás indulhasson :)))))
Tehát Orbán-pártiak, Mihasznák, hajrá, bégessetek :))))))))))
SeldonKuper 2020. 06. 23. 18:06
Előzmény: #14360  badsector1
#14372
81 %?!!!
Már megint a Churchill statisztika győzött! 
A jelentés szerzőit semmi nem befolyásolta a saját véleményükön kívül.
SeldonKuper 2020. 06. 23. 18:02
Előzmény: #14368  Tagore
#14371
A 90-es évek elején valakiknek sokat segítettek, hogy minden más irányba fordult!
Azóta is az az irány!
rockmaster 2020. 06. 23. 16:08
#14370
"hogy rovarirtó miatt pusztulhattak el tömegesen a méhek, amit burgonyára vagy repcére permetezhettek."
milyen méreg lehetett ez ???
Én a kertemben soha se permetezek vegetáció alatt. Csak a kikelet előtti lemosó permet...
gazmber 2020. 06. 23. 15:58
#14369

https://hvg.hu/zhvg/20200623_50_millio_mehet_mergeztek_meg_a_magyar_hatar_mellett#rss
50 millió méhet mérgeztek meg a magyar határ mellett
a 'körmösből' lett fülkés 'hakapeszi' gazdászok(?) 'hozzá(nem)értésének' ez a csodás eredménye(?) szvsz
Tagore
Tagore 2020. 06. 23. 15:51
#14368

Több esetben felmerült, hogy a jelenlegi magyar társadalom nem tud "kitermelni" jobb kormányzatot a jelenleginél. Elgondoltam, hogy ha az elmúlt századok kiemelkedő polgáraiból, vezetőiből válogathatnánk, mit lehetne összehozni........
Miniszterelnök. Teleki Pál
Külügyminiszter: Andrássy Gyula
Hadügyminiszter: Zrínyi Miklós  ----- VKF: Hunyadi János
Gazdaság- Fejlesztés: Széchenyi István
Pénzügy: Kossuth Lajos
Belügy: Dobó István
Igazságügy: Werbőczy István
Oktatás: Klebelsberg Kunó
Közlekedés: Baross Gábor
Egészségügy: Semmelweis Ignác
Sokan vannak, akik vezér nélkül el sem tudják képzelni az életüket, az országot........ám legyen: köztársaság helyett alkotmányos monarchia ------ két-három embert el is tudnék képzelni: Zsigmond (1368-1437), Mátyás ('443-1490), II. József (1741-1790) ........
Ebből is látszik,hogy adott korban nem nagyon jön össze egy "szuper csapat" ...... a kilencvenes évek elején volt esély, amikor nagyjából egy húron pendültünk, de Csurka, Torgyán porondra engedésével, Csoóri, Lezsák háttérmunkájával ------ és Csengey Dénes halálával minden más irányba mozdult.
globaltrend 2020. 06. 23. 15:36
Előzmény: #14365  Peterbond
#14367

az 1. pontodhoz: igen, lehet elvárásokat támasztani az aktuális kormánypárttal szemben és az hogy visszavegyenek az vagy megvalósul, vagy nem. nagyon összetett dolog szerintem a hatalomgyakorlás, vannak kötelező elemei, biztos hogy osztogatnod kell pl. az almát vagy a krumplit a választónak és ha támadnak akkor úgy támadsz vissza ahogy és amivel tudsz. ha egy kormány látja hogy ezen intézkedései mellett is ő a nyerő, akkor folytatja amit jónak lát, miért ne folytatná?   tudod ez kb. oylan mint amit én írtam, hogy mondjuk karácsony szavazói most biztosan nagyon szurkolnak neki hogy jól csinálja, de ez vagy összejön, vagy nem. jelen viszonyok közt csak annyit tehet a választó hogyha nem lát előrelépsét a ciklus alatt akkor majd mostmár nem a fideszre vagy nem Karácsonyra szsvaz, ha csalódott addigra benne.
3 év alatt bármi változhat: igen, elvileg igen. ezért írtam Szanyi pártját, de túl nagy jövőt nekik sem jósolnék azért (persze a tévedés kockázatát fenntartom)
globaltrend 2020. 06. 23. 15:19
Előzmény: #14364  Peterbond
#14366

alapvetően ebben is igazad van: "Az emberek hozzáállásán és a rendszerhez viszonyulásán kellene változtatni."
de ez sem valósítható meg, és ennek ezerféle oka van. lehet ebben részeredményeket elérni, de áttörést nem. már a szocializmusnak nevezett rendszernek sem sikerült a rendszerváltás előtt, pedig volt rá 43 éve. ők ugyebár egy újféle embertípust akartak kinevelni, amely meghaladta volna  az önző kapitalista mentalitást..nem sikerült, mert nem sikerülhetett mert az emebr már csak önző is meg irígy is..meg lopós is, meg hazudós is..nem mindneki, de sokan igen..  és erre ott van friss példaként az olasz 5csillag mozgalom: ők azzal nyeretk választást pár éve amivel te is meg peter_s is kb. érvelt, hogy "elég volt belőletek korrupt establishment azaz bal és jobb, elmentek a csába, mi vagyunk a tiszta civilek, mi majd megmutatjuk" és mi lett belőlük? semmi. ma már be sem jutnának a parlamentbe, csak a korábban nukott baloldallal összefogva (szó szerint elkurvulva, hiszenkorábban ők anyázták az a korrupt balt még ellenzékből) és parlamenti mateknek köszönhetően egy kényszerkoalícióban tartják magukat hatalmon, azaz lélegeztetőgépen. a szsvazóikat elárulták, és most alibiznek polgármesterkként meg minsizterekként hiszen addig sem kell visszamenni dolgozniuk, jó a fizetés, az elvek és a választók pedig le vannak sz..va..
" Többek között arra az érvre hogy "dehát látták mire képesek a 20 évben" ( a Fideszt is látták mire képes 14 évben megjegyzem és semmivel se pozitívabb szerintem"
ezt én is így értettem, úgy értettem, abban van legalább 20 éves tapasztalata a magyar választónak, hogy "elégedetlenek vagyunk most ezekkel de nem baj 4 év múlva leváltjuk őket és azok majd rendsek lesznek. sikerült is leváltani de rájöttünk, nem lettek rendesebbek ezek sem, és így tovább" szóval egyetértek én veled, csak nem működik a gyakorlatban mindaz (vagy nem úgy) ahogy te szertnéd
Peterbond 2020. 06. 23. 15:07
Előzmény: #14361  globaltrend
#14365
"vissza az elejére: én nem indultam ki abból, hogy te ellenzéki párttal akarsz választást nyerni - de reaálisan nézve, a fidsez leváltására ma csak az ellenzék azon része lehet képes amely bent ül a parlamentben, nem?"
.
1. Nekem nem elsődleges vél a Fidesz legyőzése. Látod mondod félreértem nem ezt akarod majd utána konkréta ezt írod le. Nekem megfelelne a Fidesz kormány is. Visszavett korrupcióval, visszavett uszítással és harci retorikával és nagyobb nemzeti egységben gondolkodással. Meg persze demokratikus gondolkodásmóddal nem autokratikus hatalomépítéssel. Nem azzal van a bajom hogy Orbán és nem Gyurcsány vagy aKarácsony vagy Bangóné csinálja ezt hanem hogy ezt csinálják.
.
2. A 2. részéhez a mondatnak: Egyébként 3 év alatt bármi változhat. előjöhet még most nem is létező párt aki 20-30%-ot ér el. Anno a Jobbik is rövid idő alatt robbant be. A Momentum még mindig nem parlamenti párt de majdnem a legerősebb elllenzéki párt jelenleg. Nem mellesleg 2022-ben keményen drukkolok annak hogy az MSZP kiessen a parlamentből is nem hogy kormányt váltson.
Peterbond 2020. 06. 23. 15:00
Előzmény: #14361  globaltrend
#14364
1. "én nem indultam ki abból, hogy te llenzéki párttal akarsz választást nyerni". Hát pedig az egész szöveg másról se szólt szerintem csak hogy így kell meggyőznie az ellenzéknek a választókat meg úgy csalódtak bennük meg minden.
.
2. "tehát amikor épp azzal szembesültek amit te is szeretnél, hogy jönne már végre egy Puzsérkaliberű igazi néptribun"
.
Nem szeretném. Egy lehetséges opciót soroltam fel. Többek között arra az érvre hogy "dehát látták mire képesek a 20 évben" ( a Fideszt is látták mire képes 14 évben megjegyzem és semmivel se pozitívabb szerintem ). Én alapvetően nem szeretem ezt a "várunk a nagy vezérre és őt kövessük" hozzáállást. Az hogy lecseréled Rákosit Kádárra, Orbánt Gyurcsányra még nem jelent semmit. A szovjetúnió alapjai nem változtak attól mert meghalt egy egy párttitkár. Az emberek hozzáállásán és a rendszerhez viszonyulásán kellene változtatni. Az embereknek nem kéne hagyni hogy a politikusok azt csináljanak amit akarnak hanem igenis fellépni ha a közös pénzünkkel szórakoznak ha a népet két táborra osztják és egymásnak ugrasztják. Amikor Vidék főváros, határon innen és határon túli magyar, balos jobbos vagy egyéb más viszonylatban szítják az ellentétett a tényleges nemzeti összefogás helyett. És persze akkor is amikor demokratikus rendszereket építenek le és az emberek kezéből egyre több lehetőséget vesznek ki és rendelnek magukhoz nagyobb hatalmat ( lásd még népszavazás ellehetetlenitése, tüntetések, politikai gyülekezések megnehezítése, civil szervezetek gyengítése, közintézmények pártpropanagaként használása stb... )
globaltrend 2020. 06. 23. 14:57
Előzmény: #14361  globaltrend
#14363

pici kiegészítés hozzá: aki pozícióban van mindig adni fog vmit a választóinak azért cserébe, hogy rászavaztak. ez elemi érdeke, ezen nem lehet változtatni. csak annyi max a különbség h. egyik párt krumlit szokott osztogatni a kerületében, a másik meg mondjuk almát, főleg a nyuggereknek
és parlamenten kívüli elenzéki vezéreknek, pártoknak csak kivételes történelmi pillanatokban aódhat meg a lehetőség arra, hogy tisztán önerőből olyan spontán népmozgalom csatlakozzon rájuk, amely képes lehet választást nyerni a semmiből
ez úgy 100 évente max. 2-szer előfordulhat, de többször nem
Kolyok
Kolyok 2020. 06. 23. 14:47
#14362
Na inflálunk tovább mindent, mivel gazdasági teljesítmény nincsen letesszük a forintot a béka segge alá... Kuszaszem jó partner ebben... A sok megvezetett szerencsétlen akik veszik a MÁP-ot vajon észreveszi, hogy a megtakarítása a valós infláció alatt teljesít minden évben? Csak a deviza...
globaltrend 2020. 06. 23. 14:46
Előzmény: #14348  Peterbond
#14361
én nem indultam ki abból, hogy te llenzéki párttal akarsz választást nyerniakkor félreértettél
a többi amit írtál abból csak kettőt emelnék ki: Puzsér tényleg jó példa, dehát őt éppen a jelenlegi ellenzéki pártok nyírták ki (a fidesznek igazából nem is kellett rá idpt vesztegetni), mihelyst szembesültek azzal hogy ő őket is bírálni meri, tehát amikor épp azzal szembesültek amit te is szeretnél, hogy jönne már végre egy Puzsérkaliberű igazi néptribun, aki úgymond végre az utca emberével azonosulva, önmagára építve és spontán, most sarkítok, "forradalmat csinálhatna és végre tényleg képes lehetne leváltani a fideszt hiszen népmozgalom kerekedne mellé gyorsan és úgy már menne a dolog"érted? jó helyen keresgélsz, csak éppen nem működik a dolog a gyakorlatban! mihelyst jönne egy új népvezér (Puzsér szerintem is egy jó srác egyébként), azt azonnal megfojtani próbálja a már pozícióban lévő (parlamentben ülő) ellenzéki establishment!Szanyikapitány új pártjára is nagy valószínűséggel ez a sors vár
vissza az elejére: én nem indultam ki abból, hogy te ellenzéki párttal akarsz választást nyerni - de reaálisan nézve, a fidsez leváltására ma csak az ellenzék azon része lehet képes amely bent ül a parlamentben, nem?

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek