Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Branko
Branko 2020. 06. 16. 16:15
Előzmény: #13815  badsector1
#13820

hiába gúnyolódsz, azóta utánanéztem és valóban készült ilyen és valóban az lett az eredménye
a lényeg pedig marad ugyanaz,: nem sikerült népszerűbbé tennie magát orbán ellenzékének az utóbbi 4 hónapban, még a ti segítségetekkel sem
vmit rosszul csináltak ők is, meg ti is
ezzel kéne szembenéznetek, de nem megy..
kispangit 2020. 06. 16. 15:59
#13819
Hirtelen gyorsasággal eltűnt a boltokból az iráni pisztácia, és felváltotta az ízetlen szar kaliforniai. Találtak valami fogást a csüngőhasú csúti uborkás vajdán meg a tolvaj sleppjén Trumpék.
sanka 2020. 06. 16. 15:42
Előzmény: #13815  badsector1
#13818
Komolyan felkészült az arc:))
signal2
signal2 2020. 06. 16. 15:18
Előzmény: #13814  Branko
#13817
Én nem kétlem, hogy az e,berek azt gondolják, hogy rendben ment a járványkezelés, hiszen ezt mondák be napi 200-szor a rádióban, és ezt reklámozták óriásplakátokon. Az átlagember pedig nem tudja megítélni (de jelenleg a szakemberek sem), hogy mennyire volt hatékony vagy megfelelő a védekezés minden szempontot figyelembe véve. 
Én nem óriásplakátokról, rádióreklámokból és propagandahíradókból tájékozódom, hanem magam által kikeresett statisztikákból, jogszabálytervezetekből, jegyzőkönyvekből, tanulmányokból, és ez alapján alakítom ki a véleményemet. Többek között ezek alapján állítom, hogy a veszélyhelyzet kihirdetése Alaptörvény-ellenes volt, a járványügyi statisztikákat jórészt eltitkolták, és több alkalommal érthetetlen korrekciókat is végeztek rajta, hogy felesleges volt az ágykiürítés és lélegeztetőgép-beszerzés, ésatöbbi, amikről lent írtam. 
Nekem saját narratívám van, tehát biztosan van legalább 3-féle, de inkább sokkal több. 
Törölt felhasználó 2020. 06. 16. 14:52
Előzmény: #13778  Peterbond
#13816
Persze, jól megy az OTP-nek mert részben vállakozókkal dolgoztat, akiket azonnal ki tud rugni. Senki ne higyje, hogy aki az OTP-nek dolgozik, az mind bejelentett főállású OTP alkalmazott. Vannak a kifehérített fogú makulátlan OTP plakát arcok, és van a valóság. 
badsector1
badsector1 2020. 06. 16. 14:52
Előzmény: #13814  Branko
#13815
Akkor most kiemelek egy pár szót a szösszenetedből:
sajnos nem tudom már pontosan de mintha, ezt sem tudom ez kinek a felmérése volt de úgy emlékszem az lett az eredmény, hogy 
:))
Branko
Branko 2020. 06. 16. 14:46
Előzmény: #13812  signal2
#13814

mindenki azt olvas ki / emel ki  a történésekből amit jónak látkétféle narratíva van és lesz is mindig (hatalom vs ellenzék), de a lényeget az elején elismertedsajnos nem tudom már pontosan de mintha készült volna arról felmérés, elégedettek voltak e összességében a magyarok a kormány válságkezelésével, ezt sem tudom ez kinek a felmérése volt de úgy emlékszem az lett az eredmény, hogy a döntő többség elégedett volt vele
Kolyok
Kolyok 2020. 06. 16. 14:40
Előzmény: #13811  Peterbond
#13813
Ezt nagyon jól összefoglaltad, most jön majd az az időszak amikor már csak a duma kevés lesz... Bár a Branko féléknek elég ha péntekenként belehazudik a Kossuth rádióba és onnantól kezdve boldogság van nekik egész héten, a sötétség elfed mindent...
signal2
signal2 2020. 06. 16. 14:28
Előzmény: #13807  Branko
#13812
"az utóbbi pár hónapban és főleg vírusügyben a fidesz leiskolázta ellenzéket"- ez így is van. Az intézkedések mérlegelésénél legalább akkora súllyal estek latba a politikai kérdések, mint a szakmaiak. Ez tisztán látszott.
Mondom, amíg az mszp-s politikusok lemondtak 1 havi fizetésükről, a momentumosok lakosoknak hordták ki a szájmaszkokat, a dk-sok a kórházakba a felszerelést, addig a fideszes urak a megnövelt tiszteletdíjukért parádéztak a parlamentben, gúnyt űztek az országgyűlésből a felhatalmazási törvényes játékukkal, lejáratókampányt folytattak Karácsony ellen, uszítottak a budapesti lakosok ellen, és milliárdokért óriásplakátokon fényezték magukat, hoztak egy sor járvánnyal össze nem függő intézkedést, elkezdték kivéreztetni az önkormányzatokat, és mindemellett szépen titkolják mai napig a részletes adatokat és információkat.
Peterbond 2020. 06. 16. 14:26
Előzmény: #13810  Peterbond
#13811
Az államadósságunkban amúgy van egy bő 10%-os csökkentés ami valójában csak a malacpersely feltörése volt. Gyakorlatilag 2010-óta mi kb 2-3 % GDP arányos csökkentést csináltunk 2019-ig. Elrejtettük az Exim bankba úgy 2%-ot feléltünk majd 10% megtakarítást  ( nem beszélve, hogy így könnyebb is volt a hiányt kezelni ha nem teszünk félre egy fillért se ) és így 80%-ról lejöttünk 68%-ra. Lényegében 2014-ig pont ugyanannyira adósodtunk el mint a szoci időkben csak jól trükköztünk hogy a bruttó adóság nullán legyen. 2014 óta amióta arany korszak van tudtunk pár százalékot csökkenteni. Közbe hogy elmondhassuk hogy a gazdaságunk robog maxon ment ( 3% hiányig ) a költekezés és EU pénz lehívás bármire csak pörögjön. Így most amikor tényleg kéne segítés és stimulus a gazdaságnak alig van keret. A gazdaságélénkítő programjaink a már meglévő kiadások újrapántlikázása, kiegészítve pár ellenzéki önkormányzat szivatási intézkedéssel és extra oligarha kitöméssel.
Peterbond 2020. 06. 16. 14:18
Előzmény: #13806  Karvalytokes
#13810
"Korábbi rossz gazdaságpolitikának ára van, az említett országok nincsenek úgy eladósodva mint mi."
.
Mindent azért ne fogjunk már erre kérem. Különösen ne 2016-ig.
.
Különösen amúgy hogy az eladósodásban SEMMIT se változtattunk 2014-ig. Ahogy most is mi minusz 2%-os hiányt csinálunk miközben fél EU már évek óta pluszos. A Németek pont ugyanannyira voltak eladósodva mint mi. ők 10%-al többet csökkentettek nettó EU befizetőként még mi még most is évi 7-8%-át a költségvetésnek EU pénzként kapunk ( 1000-1500 milliárd szemben a szoci időszak 3-500 milliárdjával szemben ). A világgazdaság legkedvezőbb környezete van iszonyat alacsony sőt egyes országoknál NEGATÍV kamattal állampapírok esetében. Az EU felszívta az összes munkanélkülinket már 2014-től.
badsector1
badsector1 2020. 06. 16. 14:00
Előzmény: #13807  Branko
#13809
Szerinted is jó ötlet volt 10-20 ezer beteget hazazavarni a kórházakból?
badsector1
badsector1 2020. 06. 16. 13:58
Előzmény: #13806  Karvalytokes
#13808
10 éve van hatalmo orbány.
Mennyi idő kell amíg lecsökkent az adósságot?
50?
Branko
Branko 2020. 06. 16. 13:55
Előzmény: #13798  signal2
#13807

nincs "namost"bukóban lévő ellenzék van, és oylan kormány amely ellenzékhez  képest eddig jól jött ki a vírusügybőlahogy Trök Gábor mondta az atv-ben, "az utóbbi pár hónapban és főleg vírusügyben a fidesz leiskolázta ellenzéket
""Hiába próbálod besározni az ellenzéket ebben a témában, és mosdatni a kormány"
az igazság az, hogy orbán ellenzéke saját magát sározta be a vírusügyben félresikerült és lelepleződött politikájával, a kormányt pedig nem én, hanem a saját intézkedései mosdatták végig a vírusügy alatt eddig, amit a közvéleménykutatási adatok vissza is igazolnak, hiszen a Mediánnál még erősödött is a fidesz, az elenzék pedig csak stagnál
Karvalytokes
Karvalytokes 2020. 06. 16. 13:46
Előzmény: #13805  Peterbond
#13806
Korábbi rossz gazdaságpolitikának ára van, az emlitett országok nincsenek úgy eladósodva mint mi.
Peterbond 2020. 06. 16. 13:21
Előzmény: #13802  Karvalytokes
#13805
OK én bruttó bér arányában néztem ez pedig a munkaerőköltség arányában. Akkor viszont a 45%-od félreértettem.
Azért ha megnézed a környékünktől messze magasan vagyunk és még 2018-ban is a végén szerepeltünk. Olyan országok között amelyek magas szociális juttatásokat adnak a magas elvonás mellé. Mi ezzel szemben sok elvonás kevés juttatással dolgozunk.
Nézd meg pl a szlovák vagy a lengyel szintet vagy a csehet. A lengyel állom távolságban 35%-on de a másik kettő is 3-4% pontra.
badsector1
badsector1 2020. 06. 16. 13:17
Előzmény: #13803  Karvalytokes
#13804
Már a minuszokból is rossz következtetést vonsz le.
Elvtársozást akkor kezded, mikor teljesen elfogytál. :))
Karvalytokes
Karvalytokes 2020. 06. 16. 13:12
Előzmény: #13801  badsector1
#13803
Te lehet hogy jobban élsz de az elvtársaid nem... a minuszokból ez következik.:)))
badsector1
badsector1 2020. 06. 16. 13:09
Előzmény: #13796  Karvalytokes
#13801
Én jobban élek mint az átlag portugál vagy görög, rólad nem tudom hogy jobban élsz-e náluk.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek