Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2020. 05. 21. 14:56
Előzmény: #11676  gombócból_is_sok
#11680
Teljesen nyilván nem lehet megszüntetni, de összességében lehetne az a fejekben, hogy próbáljon meg mindenki a munkahely közelébe költözni. De mondom, ez a home office elterjedésével talán részben megoldódik.
Zöldbéla
Zöldbéla 2020. 05. 21. 14:56
Előzmény: #11678  gombócból_is_sok
#11679
Igazad van, de álságos a döntés, ugyanis ha kifelé 70 (ebben nem vagyok biztos) a megengedett, akkor az erzsébeti oldalon lakó emberek nem számítanak?
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 05. 21. 14:51
Előzmény: #11670  signal2
#11678
A Nagykőrösi 50 a befelé oldalon van a Wekerle szélének a zajvédelme miatt. Ez 4-500 méter, van rajta Pintérkapu is, de a felüljáró és a Gyáli út ismét 70-es.
Zöldbéla
Zöldbéla 2020. 05. 21. 14:49
Előzmény: #11672  gombócból_is_sok
#11677
Egyet értünk!
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 05. 21. 14:43
Előzmény: #11674  signal2
#11676
Én agglomerációban lakom. Amikor még nem saját vállalkozást vittem hanem budapesti munkahelyekre pályáztam, akkor rendre az agglomerációs lakóhelyemhez képest a város túloldalán, a nagykörúton túlra kaptam csak lehetőséget. Ez teljesen kikészített, de nem volt választásom, edukálhatott volna akárki, attól még kénytelen voltam irányonként 60-80 percet autózni, decemberben és árvíz idején még többet.
Zöldbéla
Zöldbéla 2020. 05. 21. 14:39
Előzmény: #11673  Törölt felhasználó
#11675
Én is elírtam: "felállalja". :D
signal2
signal2 2020. 05. 21. 14:35
Előzmény: #11671  Zöldbéla
#11674
Valóban, aminek 2 oka lehet: 1. a sok turista. 2. nagyon sokan a lakóhelyüktől távolra járnak dolgozni. Pl. teljesen természetes, hogy egy soroksári óbudára jár dolgozni. Pedig szerintem ennek nem kellene természetesnek lennie. És ezt szerintem pont a sűrű tömegközlekedési lehetőség teszi lehetővé. Nyilván edukáció is szükséges a változáshoz. Habár most úgy gondolom, hogy a mostani járványhelyzet után sok helyen meg fog maradni a home office lehetősége, és eleve kevesebben lesznek az utakon és a tömegközlekedési eszközökön is, mint előtte. Az csodálatos lenne.
Törölt felhasználó 2020. 05. 21. 14:28
Előzmény: #11669  Zöldbéla
#11673
Félvállal-ja akart lenni csak elírta. :D
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 05. 21. 14:27
Előzmény: #11665  Zöldbéla
#11672
A kerékpáros fixációja és autó ellenessége nekem is erős. De találkoztam már ilyen extrém gondolkodással a témában, hogy az a jó ha autóval senki nem megy sehová, az agglomerációban meg csináljanak amit akarnak, a rakpart meg legyen strand meg faszom rekreációs terület. Ja meg biciklivel a holdra is meg mindenhová. Ez most a csupasz bokájú szakállasoknál nagyon megy a fővárosban. Ezzel nem nagyon tudunk mit csinálni. Ebben a tekintetben a tulok Tartós jobban a földön járt.
Zöldbéla
Zöldbéla 2020. 05. 21. 14:25
Előzmény: #11670  signal2
#11671
A budapesti tömegközlekedés legfőbb jellemzője a tömeg! (Kivétel a külső kerületek.)
signal2
signal2 2020. 05. 21. 14:14
Előzmény: #11665  Zöldbéla
#11670
Nagykőrösin befele már rég 50 km/h van egy bizonyos ponttól kezdve, ki tudja, mi az oka.
A 30km/h egyelőre csak egy ötlet, és csk bizonyos helyeken eleve, és januárig van idő megvitatni. És ebben ez a lényeg! A fideszben kizárt bárminek is a nyilvános és alapos megvitatása. A jelenlegi budapesti vezetés nemcsak a fenti közlekedési koncepcióra hagy több hónapnyi vitaidőt, hanem pl. megkérdezni az embereket a parkok fejlesztéséről is. Tarlós alatt pl. a Nehru-partot szépen felújították bárkinek a megkérdezése nélkül, és pl. kihagyták a kerékpárutat, és teleszórták sárga és zöld műanyag padokkal. Most utólag legalább leírhattam a véleményemet róla. 
Azzal nyilván tisztában van a városvezetés, hogy a tömeg véleményével szemben nem lehet döntéseket hozni, így én arra számítok, hogy a 30 km/h-s sebességkorlátozás csak nagyon kevés helyen kerül majd bevezetésre. Ettől függetlenül én megvetem a kocsival járókat Budapesten. Teljesen értelmetlen, és minden autós minden lakó tüdejét szennyezi és roncsolja. Nem árt egyébként, ha ezzel tisztában vannak a volán mögött. 
Zöldbéla
Zöldbéla 2020. 05. 21. 14:10
Előzmény: #11664  SeldonKuper
#11669
Felállalja?
Ezzel?
"Boldog karácsonyt!"
Törölt felhasználó 2020. 05. 21. 14:10
Előzmény: #11659  SeldonKuper
#11668
A rendkivüli helyzetek segítenek helyére tenni a dolgokat. Az egyik portfoliós cikkben olvasom,hogy a koronavírus okozta válságban egyedülálló alkalom nyílik,hogy a magyar egészségügyet "helyes útra reformáljuk" . 
Vagyis amit eddig akadályoztak a belterjes viszonyok, az érdekek, most gordiuszi csomóként elvághatnánk és új alapokra helyezhetnénk azt.
Amit mondasz,hogy az ellenzéken belül is vannak alapvető világnézet-különbségek.
De most olyan rendkivüli helyzet van - a demokrácia leépítése és egy önkényuralom felépítése - hogy az ellen világnézetet félretéve lehet fellépni jobb és baloldalnak egyaránt,aki nem kormánypárti.
A cél a demokratikus állam helyreállítása és hogy ne legyen alkalma senkinek sem olyan egyeduralomra, amit azt rossz célra használ fel, mint most.
Ebben a helyzetben lehetne megtalálni a jobb és baloldal józan részének a közös ponttot, vagyis az ország józan részének a közös demokratikus minimumját független,hogy jobb vagy baloldali.
Az Orbán féle jobboldal  eljátszotta az esélyt,h józan politikai erőként tekintsük őket.
Mindegy,hogy jobb vagy baloldali kormány alakul, a lényeg,hogy demokratikus kereteken belül maradjon az ország olyan politikusokkal, akiknek van morális értékrendjük és ne a hatalom mámorában "ússzanak",mint a fidesz, akik úgy forognak,mint a szélkakas és azt eszköz válogatása nélkül.
Nekem olyan jobboldali politikusok is szimpatikussá váltak,akikkel nem egyezik a világnézetem,de emberileg és morálisan rendben vannak. Nem a világnézet számít ,hanem az emberség.
Aki erre képes és a magyarok érdekeit nézi, képviseli és tesz érte az legyen kormányon . Aki nem képes erre az meg ne. Ez a válaszom a kritikádra,amit a baloldalt illeti. 
A jelenlegi hatalom csak egy szűk réteg érdekeit nézi és mindenki más csak eszköz. 
lancaster
lancaster 2020. 05. 21. 14:09
Előzmény: #11666  lancaster
#11667
jav.: ballal=vállal
lancaster
lancaster 2020. 05. 21. 14:08
Előzmény: #11664  SeldonKuper
#11666

Bazinga!
Mit vállal fel????? Akkor vállalna fel ha ő is éhezne ahogy többi magyar a döntései nyomán. Pont hogy nem ballal fel semmit csak azt ami neki jó. Ezért diktátor, hazug tolvaj szarember! És aki rászavaz az is!
Zöldbéla
Zöldbéla 2020. 05. 21. 13:57
Előzmény: #11656  gombócból_is_sok
#11665
A tisztességét nem vontam kétségbe!
Az édesapját ért sajnálatos balesetre hivatkozva: 30km/h sebesség korlátozási kísérlet egész Budapestre, kerékpársáv javaslat a legforgalmasabb utakon.
Kész röhej, hogy az M5-ös bevezetőn (a Nagykőrösi úton) 50km/h-s korlátozás van, miközben az a gyalogosoktól teljesen elzárt, kereszteződés mentes útszakasz.
Igen a kerékpárosoknak is biztosítani kell a biztonságos közlekedését, de jobb híján . miért nem pl. az első párhuzamos utcába tereli őket?
Biztos, hogy egy autóbusznak a kerékpáros mögött kell araszolnia a pl. buszsávban?
Van az a "munkakör", amelyben bizonyos szintű javaslatok (a fentiek ilyenek) nem engedhetők meg.
Ezek apróságnak tűnnek, de a gondolkodás módra utalnak, és egy főpolgármesteri választást könnyen elbukhat velük.
SeldonKuper 2020. 05. 21. 13:57
Előzmény: #11663  euler
#11664
Annyit hozzátehetünk a megállapításodhoz, hogy az Orbán is személyesen felvállalja a döntéseiket.
euler 2020. 05. 21. 13:48
Előzmény: #11660  Zöldbéla
#11663
Ennek örülök. :)
Azt is érdemes szem előtt tartani, hogy Karácsonynak alig van/lehet önálló döntése, mert ezek legtöbbjéhez közgyűlési határozat szükséges. Arról sem hallani, hogy visszaélne a Közgyűlés ellenzéki többségével. Az ellenzék itt elég színes, nem egy egyként szavazó masszív tömb, mint a fidesznél szokás.
Az pedig külön szimpatikus, hogy nem bújik a Közgyűlés mögé, személyesen is felvállalja a döntéseket. Érzelmet pedig kötelező belevinni ebben a sivár politikai világunkban.
(A humor kezdeményeit is látom nála, ebből még több is elmenne szerintem).
signal2
signal2 2020. 05. 21. 13:39
Előzmény: #11661  SeldonKuper
#11662
fideszhez képest új.
Remélem, kielégítettem a kíváncsiságodat!
SeldonKuper 2020. 05. 21. 13:38
Előzmény: #11658  signal2
#11661
Kíváncsivá tettél!
Meg van már az új politikai erő, vagy majd csak 2022-ben lesz szerencsénk megismerni?
Ha nem lesz pénze a főpolgármesternek, majd megmondhatja, mit nem tudott megvalósítani a regnálása alatt!
Aztán ki lehet számolni mibe került a közpénzből meg sem valósult elképzelés.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek