Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 15:03

Interactive Brokers   

Sziasztok,

Megköszönném, ha olyasvalaki(k) aki itt kereskedik, megosztaná tapasztalatait. (költség, felület, helpdesk, utalások- pénztranszfer, ilyesmi..)

köszi,

eF
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lo5o_ 2023. 01. 30. 20:43
Előzmény: #959  wantuu
#960
Azért írtam, hogy a NAV 2x-szer látná, mert nekem csak magyar részvény után volt osztalékom, és azt az IB már befizette a saját nevében. Külföldi részvényekre ez nem jó elmélet. :-)
wantuu 2023. 01. 30. 19:46
Előzmény: #957  lo5o_
#959
>  Igen, tavaly elég viccesek voltak ezzel az M30-cal. Nekünk elküldték, a NAV-nak meg nem. Ha meg beírtam az adatokat a webes nyomtatványkitöltő felületen, akkor az befizetendő adónak hozta ki az osztalék adóját.
Lehet az SZJA bevallás 65. vagy 67. sorba kellett volna kézzel beírni az IBKR által levont (befizetett) adót. Mondjuk ebben a NAV ügyfélszolgálat biztos tud pontosat mondani.
65. sor: A kifizetők által levont adóelőleg összege Mielőtt Ön ezt a sort kitölti, adja össze a 2021-es jövedelmeiről kiállított igazolások alapján a kifizetők (munkáltatók) által levont adóelőlegeket...
67. sor: A kifizetők által levont forrásadó összege Ebbe a sorba mindazon forrásadó együttes összegét kell beírnia, amit elkülönülten adózó jövedelmei (például osztalékból, árfolyamnyereségből, tartós befektetésből stb. származó jövedelem) után 2021-ben vont le a kifizető, és az az általa kiadott igazoláson is szerepel. Önnek a 2021-ben kifizetett, és még 2021-ben osztalékká nem vált osztalékelőlegből levont 15 százalékos adót nem itt, hanem az 56. sor „a” oszlopában kell szerepeltetnie. Ha Öntől a kifizető az értékpapír értékesítésekor árfolyamnyereség címén elért nyereségéből adót vont le, akkor a levont adó összegét ebben a sorban tüntesse fel! A külföldön is adóköteles osztalék, kamat, vállalkozásból kivont jövedelem után a külföldön levont adót ne itt vegye számításba, mert azokat az ilyen osztalék, kamat, és vállalkozásból kivont jövedelem utáni adó megállapításakor veheti figyelembe a 21SZJA-05-ös lap 182., 183. és a 184. sorok kitöltésekor.
> De szerintem az is simán elképzelhető, hogy mivel náluk a részvények nem az ügyfél nevével szerepelnek a részvényesek listájában, hanem az IB nevén futnak, ezért a NAVnak ezt nem is kell látnia, hiszen ők arról már kaptak infót, hogy az IB befizetett nekik X osztalékadót. Ezért az ügyfeleknek ezt nem is kell szerepeltetni, hiszen akkor 2x látszódna a NAVnál.
Érdekes elmélet, de ez felveti a kérdést, hogy Erste, KBC hogyan csinálja, mert feltételezem ott sem a saját nevedre iratják a külföldi részvényeket. :-)
borembuk 2023. 01. 30. 19:28
#958
Nem hangzik jól amiket írtok, ezek szerint idén sem sikerült nekik alapvető hibákat kijavítani? Jogszerű ez amit csinálnak?
lo5o_ 2023. 01. 30. 18:16
Előzmény: #955  wantuu
#957

Igen, tavaly elég viccesek voltak ezzel az M30-cal. Nekünk elküldték, a NAV-nak meg nem. Ha meg beírtam az adatokat a webes nyomtatványkitöltő felületen, akkor az befizetendő adónak hozta ki az osztalék adóját. Próbáltam kérdezni tőlük, hogy ezt mégis hogy, amire azt válaszolták, hogy ők nem adótanácsadók...
.
De szerintem az is simán elképzelhető, hogy mivel náluk a részvények nem az ügyfél nevével szerepelnek a részvényesek listájában, hanem az IB nevén futnak, ezért a NAVnak ezt nem is kell látnia, hiszen ők arról már kaptak infót, hogy az IB befizetett nekik X osztalékadót. Ezért az ügyfeleknek ezt nem is kell szerepeltetni, hiszen akkor 2x látszódna a NAVnál.
.
Ez az elméletem a tavalyi évről. Meglátjuk, hogy idén mi lesz....
wantuu 2023. 01. 30. 18:02
Előzmény: #955  wantuu
#956
Mégegyszer megismétlem, nem tudom hogy így helyes-e, de lehetségesnek tartom, hogy igen!
wantuu 2023. 01. 30. 16:28
#955
Nem tudnak olyan sorokat betenni M30-ba, ami eleve nincs rajta a nyomtatványon.
Lehet hogy ez egy egyszerűsítés, a törvény szerint ha kifizetőn (magyar befektetési szolgáltatón) keresztül jön a külföldi osztalék (ezt nem ellenőriztem le, de akár erre is lehet következtetni az SZJA kitöltési útmutatóból idézetéből ami bemásoltam lejjebb). Tehát a kifizető intézi az adót, és neked az M30-on már mint levont (megfizetett) adó látszik a 167. sorban.
Kérdés, hogy az SZJA tervezetbe ez bekerül-e, mert nekem úgy remlik hogy tavaly az IBKR M30 ellenére sem szerepelt ez az osztalék sor az SZJA tervezetben.
Jó lenne egy példa Erste/KBC-től, hogy ők hogy csinálják.
TitusPullo
TitusPullo 2023. 01. 30. 12:28
Előzmény: #953  Wally_Karue
#954
sajnos a 172 sor idén is kompletten hiányzik.
Wally_Karue
Wally_Karue 2023. 01. 30. 09:58
Előzmény: #952  wantuu
#953
Csak USA papíroknál az amerikaiak vonják az osztalékot, úgy is szerepel, hogy US Tax a levonásnál, azaz ezt kint adózod, ezért a kettős adóztatás miatt itthon már nem kell, pont erre vonatkozik szerintem a 189-es sor
wantuu 2023. 01. 30. 08:51
Előzmény: #951  Wally_Karue
#952
M30-ban nincsenek az általad említett sorok.
https://nav.gov.hu/nyomtatvanyok/letoltesek/nyomtatvanykitolto_programok/nyomtatvanykitolto_programok_nav/21m30
https://nav.gov.hu/pfile/file?path=/nyomtatvanyok/letoltesek/nyomtatvanykitolto_programok/nyomtatvanykitolto_programok_nav/21m30/21m30
Az SZJA bevallás kitöltési útmutatóban pedig ez szerepel
Az osztalékkal (osztalékelőleggel) kapcsolatos szabályok szempontjából kifizetőnek tekinthető
a belföldi illetőségű hitelintézet, befektetési szolgáltató is, ha a magánszemély nála vezetett
értékpapír (értékpapírletéti) számláján elhelyezett értékpapír után külföldről származó
osztalékot (osztalékelőleget) fizet ki (ír jóvá). (162)
https://nav.gov.hu/pfile/file?path=/nyomtatvanyok/letoltesek/nyomtatvanykitolto_programok/nyomtatvanykitolto_programok_nav/21szja/21szja-kitoltesi-utmutato
Ez alapján lehet jól jártak el, mert kifizetőként ők fizették az osztalékot, és intézték az azt terhelő SZJA-t.
Wally_Karue
Wally_Karue 2023. 01. 30. 05:13
Előzmény: #950  wantuu
#951

osztalékbevétel a 167-es sorban szerepeltetik, a 182, 189 sorok helyett
a 172-es sort meg ki sem töltötték, ahol a nyereséged/veszteséged kell feltüntetni
wantuu 2023. 01. 29. 19:21
Előzmény: #949  Wally_Karue
#950
Mi szerepel rossz sorban az M30-ban?
Wally_Karue
Wally_Karue 2023. 01. 29. 16:16
Előzmény: #946  wantuu
#949

Teljesen fogalmatlanok a magyar adószabályokról még mindig, a küldött doksik teljesen hibásak, a M30-on rossz sorban szerepelnek az adatok, stb...
Én idén elég sokat igénylek vissza a tavalyi-tavalyelőtti nyereségemből, kíváncsi vagyok, mennyire simán fog átmenni a kifizetés, vagy behívnak-e ellenőrzésre, és ha igen, mit fognak kihozni (500 ezer feletti összegről van szó)
Cimballi
Cimballi 2023. 01. 29. 15:37
#948
Részletes videóleckénk Tomasszal a pozíció méretezéshez szükséges kalkulációkhoz az Interactive Brokers spot devizapiacára. Legyen, itt mert jól jöhet annak, aki forexel szeretne foglalkozni. Az IdealPro Cash piac jelentősége, hogy stabil és hiába dolgozik jutalékkal, mégis az egyetlen olcsó, megbízható szolgáltatás, ha néhány százezer dolláros, vagy eurós tételeket kötsz. Ez első pillanatban hatalmas összegnek tűnik, de nem az... ott van a kalkulációban.
https://youtu.be/sQP5d3DAC4s
domdom
domdom 2023. 01. 27. 15:21
#947
Az én M30 nyomtatványomban az adóalap, tehát az összes kifizetett osztalékom stimmel (nagyjából annyi forintban, még én nem váltogattam át), de a levont adó egyáltalán nem, sokkal kevesebb van beírva mint a valós.
wantuu 2023. 01. 27. 14:14
Előzmény: #945  TitusPullo
#946
Igen, elvileg lesz ilyen IBCE-nél most már, de ez egy külön doksi lesz, nem az M30.
TitusPullo
TitusPullo 2023. 01. 27. 12:00
Előzmény: #944  TitusPullo
#945
de az szja tv értelmében kellene csinálnia kimutatást, párosítva a vételt-eladást, minusz költségek, ahogy azt a Random nagyon szépen tette évekig. de már tavaly sem készült ilyen.
TitusPullo
TitusPullo 2023. 01. 27. 11:53
Előzmény: #943  TitusPullo
#944
De nyilvan lehet kesziteni nyereseg reportot az alkalmazasban
TitusPullo
TitusPullo 2023. 01. 27. 11:52
Előzmény: #942  wantuu
#943
Tavaly sem volt arfolyam nyeresegre ibce kimutatas. Ellenben a random mindig csinalt, nem m30at de kimutast igen
wantuu 2023. 01. 27. 08:49
Előzmény: #941  TitusPullo
#942

Igen, csak az osztalék van benne (és a Stock Yield Enhancement bevétel, ami szintén osztaléknak számít a törvény szerint).
Tippre lehet jó ez így, az ETÜ esetében szerintem nem kifizető az IBKR, ezért arra nem M30-at, hanem egy másik igazolást fog adni? (Ha jól emlékszem Random Capital sem M30-ba rakta az ETÜ jövedelmet.)
TitusPullo
TitusPullo 2023. 01. 27. 08:43
#941
megjöttek a 22-es adóigazolások. megint másnak is csak az osztalék van benne? köszi

Topik gazda

felix6
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek