Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 15:03

Interactive Brokers   

Sziasztok,

Megköszönném, ha olyasvalaki(k) aki itt kereskedik, megosztaná tapasztalatait. (költség, felület, helpdesk, utalások- pénztranszfer, ilyesmi..)

köszi,

eF
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
süveg
süveg 2022. 10. 30. 05:10
Előzmény: #798  wantuu
#800

Az említett IBKR hitelkamatok:
HUF 22%
minden más 1-10%
No comment.
Underwood 2022. 10. 30. 01:18
#799
Tudnátok segíteni, hogy mennyi az átfutási ideje az IBKR-be történő részvény transzfernek?
Erstéből szeretnék transzferálni. 
Van amire érdemes odafigyelni?
wantuu 2022. 10. 28. 21:46
#798

Na megismétlem, mert az előző hozzászólás szétcsúszott.
- szerintem csak beutalással tölthető az IBKR- OTP-nél sima belföldi forint utalás költség az Interactive Brokershez beutalás
- Interactive Brokers-ről havi egy kiutalás ingyen van bármilyen pénznemben (felette forint esetén 6000ft/utalás, euróban 8 EUR, dollárban 10 usd)
- lehet egyszerre több péznemben egyenleged
- forint számládról az OTP tud bármilyen pénznemben utalni, de ezt egyáltalán nem ajánlom, mert egyrészt rossz árfolyamon lesz a váltás, másrészt drágább lesz az OTP-nél is a banki költség ha külföldi devizában utalsz
Interactive Brokers-nél nem fog senki jobb árfolyamon váltani neked. Tehet olyan pénznemben érdemes beutalni az IBKR-hez, ami most rendelkezésre áll a bankszámládon. Ha forintod van, forintot utalj be, ha euród, akkor azt.A váltást meg már IBKR-en belül érdemes intézni. Gyakorlatban úgy néz ki, hogy bármilyen pénznemben vehetsz részvényt, nem kell előre váltani. Vásárlás utáni váltás attól függ, hogy Cash Accountod van, vagy Margin Accountod.
Cash account esetén az Interactive Brokers automatikusan megcsinálja a váltást - de azt nem tudom hogy rögtön vagy nap végén.
Ha Margin Accountod van, akkor egy USD-s részvényvásárlás után lesz egy pozitív HUF egyenleged és negatív USD egyenleged. Rajtad áll hogy megcsinálod a váltást, ezzel megszüntetve a negatív USD egyenleged, vagy fenntartod a negatív USD egyenleged.
Negatív egyenlegre napi kamatot számolnak fel, itt megnézheted hogy egy évre mennyi a hitel kamata náluk. (Jellemzően évi pár százalék.)
https://www.interactivebrokers.hu/hu/index.php?f=48476
Máshogy is nullázhatod a negatív USD egyenlet, USD részvényeladással, USD beutalással, stb.
wantuu 2022. 10. 28. 21:43
Előzmény: #796  TwoSevebOffsuit
#797
- szerintem csak beutalással tölthető az IBKR
- OTP-nél sima belföldi forint utalás költség az Interactive Brokershez beutalás
- Interactive Brokers-ről havi egy kiutalás ingyen van bármilyen pénznemben (felette forint esetén 6000ft/utalás, euróban 8 EUR, dollárban 10 usd)- lehet egyszerre több péznemben egyenleged- forint számládról az OTP tud bármilyen pénznemben utalni, de ezt egyáltalán nem ajánlom, mert egyrészt rossz árfolyamon lesz a váltás, másrészt drágább lesz az OTP-nél is a banki költség ha külföldi devizában utalsz
Interactive Brokers-nél nem fog senki jobb árfolyamon váltani neked. Tehet olyan pénznemben érdemes beutalni az IBKR-hez, ami most rendelkezésre áll a bankszámládon. Ha forintod van, forintot utalj be, ha euród, akkor azt.A váltást meg már IBKR-en belül érdemes intézni. Gyakorlatban úgy néz ki, hogy bármilyen pénznemben vehetsz részvényt, nem kell előre váltani. Vásárlás utáni váltás attól függ, hogy Cash Accountod van, vagy Margin Accountod.
Cash account esetén az Interactive Brokers automatikusan megcsinálja a váltást - de azt nem tudom hogy rögtön vagy nap végén.
Ha Margin Accountod van, akkor egy USD-s részvényvásárlás után lesz egy pozitív HUF egyenleged és negatív USD egyenleged. Rajtad áll hogy megcsinálod a váltást, ezzel megszüntetve a negatív USD egyenleged, vagy fenntartod a negatív USD egyenleged. Negatív egyenlegre napi kamatot számolnak fel, itt megnézheted hogy egy évre mennyi a hitel kamata náluk. (Jellemzően évi pár százalék.)
https://www.interactivebrokers.hu/hu/index.php?f=48476
Máshogy is nullázhatod a negatív USD egyenlet, USD részvényeladással, USD beutalással, stb.
TwoSevebOffsuit 2022. 10. 28. 20:20
#796
Sziasztok!
Most nyitottam számlát. Az érdekelne, hogy a befizetésnél az IBKR terhel-e valamit és csak beutalással lehet-e (lehetőségnek csak ezt dobta fel) pénzt rakni a számlára. OTP-s számlámmal tervezem a befizetést. Az OTP milyen költséget számol fel és azt kondíciós listában milyen név alatt keressem. Ugyanígy visszafelé, milyen költségeket vonz a kiutalás
Plusz hogyan müködik a számla. Lehet rajta több deviza is egyszerre? És a forint számlámról befizethetek más devizában is?
Köszi a segítséget!
1916 2022. 10. 27. 07:42
Előzmény: #785  nemMargit
#795
Ma reggel vettem dollárt, pár ezret. Normál deviza konverzió tranzakcióval. Szóval nekem ment a váltás. 
wantuu 2022. 10. 25. 21:44
Előzmény: #793  combo
#794

Nem világos, vettél EUR/USD alapú részvényt, és nem történt meg utána a HUF->EUR/USD a váltás? Elvileg nap végén csinálják meg a konverziót.
De nekem margin account van, szóval nem tudom.
combo 2022. 10. 25. 21:41
Előzmény: #791  wantuu
#793
Köszi.
Cash accountom volt eddig. Ha CAD-dal meg tudják oldani az automatikus konverziót, akkor miért nem tudják EUR-ral? Felőlem fel is számolhatják a váltási jutalékokat. Mi lehet ennél jobban befektetési célú váltás?
wantuu 2022. 10. 25. 19:29
Előzmény: #791  wantuu
#792
*váltasz = forintot váltasz EUR-ra, hogy a negatív EUR egyenleget nullára hozd
wantuu 2022. 10. 25. 19:24
Előzmény: #790  combo
#791

CAD-os példa a Cash accountos példa, ha Cash accountod van, úgy fog működni szerintem.
Margin accountal lehet mínuszba menni, ott te döntöd el hogy váltasz, vagy fenntartod a negatív egyenleget a másik pénznemben és fizeted utána a napi kamatot. Napon belül nem tudom van-e kamat, meg kell kérdezni a supportot.
combo 2022. 10. 25. 19:03
Előzmény: #788  8uk52
#790
És amúgy mennyi lesz annak a költsége (kamata), ha negatívba megy az egyenleg, akár csak pár percig? (És akkor majd lehet sakkozni, hogy biztos legyen rajta annyi HUF, hogy át tudjam utána váltani.)
Miért nem tudták megcsinálni úgy, hogy automatikusan megcsinálja a konverziót vételnél, mint a CAD-os példában? Nem értem. :(
nemMargit 2022. 10. 25. 18:43
Előzmény: #788  8uk52
#789
"If Clients want to withdraw funds, IBCE will automatically check first the availability of the currency. If there are insufficient funds available in the requested currency, IBCE will automatically convert positive balances in the supported currencies to the requested one."
thx, kérdés, nyomok egy eur withdrawalt, a számlán csak usd és huf van, én hufot konvertálnék, IB mit fog csinálni?
nemMargit 2022. 10. 25. 18:09
Előzmény: #786  wantuu
#787
köszi, ezt is benéztem, direkt megnéztem hol a kamat a tegnapi statementben, sehol, akkor ezért, gondoltam pár nappal elcsúsztatva benne lesz, hát nem
wantuu 2022. 10. 25. 17:58
Előzmény: #785  nemMargit
#786

Köszi az infót, valami ilyesmire tippeltem.
Sajnos IBCE semmiféle kamatot nem ad a szabad egyenlegre többi IB entitással ellentétben. Törvényileg nem adhatnak. :(
nemMargit 2022. 10. 25. 17:36
Előzmény: #784  wantuu
#785

Megjött a válaszuk, a lényeg:
"conversion to base is no longer possible in IBCE unless it is to close a negative balance. We issued a communication on 17th October on this to changes to forex policy to comply with regulations for the IBCE entity"
Általában először a devizát vennéd meg és utána vennél belőle valamit, de így először meg kell venned mondjuk az eurós papírt és aztán konvertálhatsz.
közben a forintra kapsz 14% kamatot, de csak a 3 millió feletti részre(alatta 0%).
wantuu 2022. 10. 25. 14:58
Előzmény: #783  nemMargit
#784
Kiszamolos reddit fórumon valaki ma írt hasonlót. Elméletileg mától valami változás van. Jó lenne megtudni, pontosan mi a helyzet.
(Nekem se megy a váltás úgy tűnik.)
nemMargit 2022. 10. 25. 14:38
#783
Üdv, nektek egyből beutalás után megy a váltás? Nekem hétfői HUF beutalás, ma nem engedi EUR-ra, base currencyre váltani.
combo 2022. 10. 25. 12:09
#782
Köszönöm Wally_Karue válaszait. (Csak nem akarom széttördelni a topicot, inkább lájkolom mostantól.)
Most ott tartok, hogy beutaltam és átváltottam az EUR-megtakarításra szánt összeget IBKR-re. Most ott áll, és őszintén szólva nekem ez jó, jelenleg nem akarok tőzsdézni ilyen viharban. De lehet, hogy szólni fognak érte előbb utóbb. Arra gondoltam, hogy veszek belőle rövid lejáratú európai állampapírokat, amik legalább kinullázzák a tranzakciós díjakat, de kicsit el vagyok akadva, és úgy látom, hogy ez nem lesz ilyen egyszerű. Csinált már valaki ilyet?
Én ezt számolgattam eddig: Ha veszek egy EUR állampapírt, az (0.1% min. 2 EUR) + (0.0425% min. 2 EUR), ahol a második összetevő az Euronextnek fizetendő. Ez idáig rendben van, de elkezdtem nézegetni az európai államkötvényeket, és az euronext oldalán baromi illikvidnek tűnnek, pl. a jövő januárban lejáró holland NL0011613922 "DKJ"-nek alig volt forgalma, és ilyen 0.99 bid - 1.02 ask ajánlatokat látok, meg egy-két bolondozást (0.5 bid).
Az IBKR felületből abszolút nem vágom, hogy mi fog történni, ha beadok egy vételi megbízást mondjuk 0.995-ös limitáron. Szerintem az belőle, hogy 3 hónap lekötés után kevesebb pénzem lesz mindent egybevetve, mint amennyit beraktam. :) Ilyen 0.5-1 millió HUF körüli összegről van szó, ahol már a minimum EUR-ok is számítanak. Ennél többet nem merek, most tanulom az egészet.
De azt ugye jól gondolom, hogy amikor lejár a kötvény, akkor szépen kifizetődik az IBKR cash számlájára (és akkor már nincs semmilyen levonás, csak a vételnél)?
Most már lassan kevésbé kockázatosnak és olcsóbbnak tűnik valami egyedi részvényt megvenni és napon belül eladni, és ezzel le van tudva az, hogy befektettem a beutalt pénzt...
Suyen85
Suyen85 2022. 10. 24. 21:37
Előzmény: #778  1916
#781
Ez csak formalitás. Nekik az hozza a pénzt ha kereskednek minél több termékkel minél többször. El akarják kerülni, hogy a teljesen kezdők baromi gyorsan elveszítsék a tőkéjüket mert akkor nincs miből jutalékot fizetni hosszú távon nekik. 😄

Topik gazda

felix6
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek