Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 15:03

Interactive Brokers   

Sziasztok,

Megköszönném, ha olyasvalaki(k) aki itt kereskedik, megosztaná tapasztalatait. (költség, felület, helpdesk, utalások- pénztranszfer, ilyesmi..)

köszi,

eF
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ppw
ppw 2022. 10. 16. 20:17
Előzmény: #758  1916
#760
Ha devizákat akarsz _trédelni_  (nem egy sima váltásról van szó!), akkor annak számos módja van: CFD, határidő, opció stb. Ez viszont nyereségadó köteles.
Nem vagyok benne biztos, hogy engedik a base deviza sűrű változtatását.
lo5o_ 2022. 10. 16. 18:35
Előzmény: #758  1916
#759
Lehet venni még turbo certiket és határidős devizát is.
1916 2022. 10. 16. 18:24
#758
Na már most akkor aki IB-nél devizákat akar trédelni, annak a lentiek szerint marad a sima devizakonverzió, ám ehhez változtatgatni kell a base devizánkat, az meg 1 napos átfutású. Illetve második lehetőségként marad még a deviza CFD kereskedés. Erősítse már meg valaki, vagy javítson ki ha szükséges plíz. 
Tazsomaru
Tazsomaru 2022. 10. 15. 22:01
Előzmény: #756  ppw
#757
Valószínűleg igazad van, ezért nem is lehet konvertálni, csak a bázisdevizába.
ppw
ppw 2022. 10. 15. 21:45
Előzmény: #755  ppw
#756
Tehát tegyük fel, hogy 1 éve nyitottál számlát 1000 USD-vel, ehhez beutaltál 320 000 HUF-ot.
Nem csináltál az ég világon semmit.
Most kell a pénz ezért szeretnéd visszautalni, 1000 USD most már 420 000 HUF ér. Keletkezett 100 000 HUF nyereséged. Szépen visszaváltják HUF-ra és visszautalják. Hiába nyertél 100 000 Ft-ot, nem kell fizetned egy fillér adót sem ezután.
Viszont ha közben elkezdesz kereskedni és termeled USD-ben a nyerőket, azt a nyitás és zárás napján érvényes MNB középárfolyamon át kell váltani HUF-ra és ebből kiszámolni a nyereséget Ft-ban. Ebben a tranzakcióban lehet egy deviza erősödés okozta Ft nyereség is, ami természetesen adóköteles, de ezt az SZJA trv is leírja.
ppw
ppw 2022. 10. 15. 21:34
Előzmény: #754  Tazsomaru
#755
1. Az egy dolog, hogy az IB milyen riportot küld a NAV-nak, azt te nem vagy köteles elfogadni lévén hogy hibás is lehet, mint ahogy ez megtörtént itt sokakkal.
2. Ha igazad lenne, akkor egy sima banki devizaszámlán történt váltás is nyereségadó köteles lenne, ami pedig nem az, vagy szóljon aki találkozott ilyesmivel.
3. Te itt a margin számlára történt utalásról és váltásról beszélsz, ami azért lehet adóköteles, mivel Margin számláról van szó, amin tőkeáttételes kereskedés történik, ez nagyon nem azonos a sima devizaváltással.
Tazsomaru
Tazsomaru 2022. 10. 15. 21:02
Előzmény: #753  wantuu
#754
Nekem 2018-ra nem valós adatok érkeztek a NAV-hoz az IB-től (akkor még UK) és az általam beküldött Activity Reportot tekintették ők is elfogadhatónak, ami alapján az adót bevallottam. Egyébként én nem azt írtam, hogy a kimutatásban szereplő szummát küldik meg, hanem hogy a kimutatás alapján könnyen elkészíthető a bevallás, mert átlátható a nyereség, a veszteség, az osztalék, az azok után levont adó és a költségek és ezek keletkezésének időpontja. 
wantuu 2022. 10. 15. 20:25
#753

Szerintem alapvetően az fog számítani, amit az Interactive Brokers bead a NAV-nak, az pedig nem az Activity Report-ban szereplő szumma, hanem amit egy más módszerrel, az SZJA törvény alapján kikalkulálnak év vége után. Ezt ők is hangsúlyozzák ha megkeresed őket.
wantuu 2022. 10. 15. 20:15
Előzmény: #751  Tazsomaru
#752

Nem az a kérdés hogy keletkezik-e nyereséged/veszteséged, hanem hogy adóköteles-e. Egy olyan befektetési szolgáltatónál, ami eleve nem enged forexezni mert nincs rá engedélyük Magyarországon, ott nem lehet üzletszerű forex nyereséged szerintem.
Egyébként a nem magyar Interactive Brokers-nél lehetett szabadon forexezni, szóval ilyen szempontból ott kérdésesebb.
Szerintem évi pár váltás az Interactive Brokersnél kb. ugyanolyan, mintha az OTP-nél váltanád át a pénzed párszor, aztán kiszámolnád és bevallanád a nyereséget.
Tazsomaru
Tazsomaru 2022. 10. 15. 20:04
Előzmény: #750  wantuu
#751
Ez pontosan így van, addig amig beutalod a pénzt mondjuk egy margin számlára és egyből átváltod a bázisdevizára. Nem keletkezik árfolyamnyereség. De ha én nem akarom a forintomat 430-on átváltani a bázisdevizára (USD) csak egy hónap múlva 400-on akkor nyereséget realizálok, vagy 500-on és akkor veszteséget realizálok. Ha nem váltod le, már másnap ott lesz a lebegő nyereség, vagy veszteség, hisz a beutalt pénzből azonnal margin lesz.
wantuu 2022. 10. 15. 19:47
Előzmény: #749  Tazsomaru
#750

Szerintem te akkor olyanra is számoltál adót, amire nem kellett volna. Attól még, hogy egy random riport kiszámolja a Forex nyereséged, nem jelenti azt hogy az adóköteles.
Ezt nem a bróker riportja dönti el, hanem az SZJA törvény. Az SZJA törvény pedig eseti devizaváltást magánszemélyeknek nem tekinti adókötelesnek tudtommal.
1. számú melléklet az 1995. évi CXVII. törvényhez - Az adómentes bevételekről
7. Egyéb indokkal adómentes: a valuta, a deviza forintra, a forint devizára, valutára, valamint a devizának, a valutának más devizára, valutára való átváltásakor keletkezett árfolyamnyereség, feltéve, hogy az átváltás nem üzletszerű tevékenység keretében történik;
Aki 2021. évben, vagy 2022. évben van az Interactive Brokers magyar leányánal, annak ők automatikusan beküldik a NAV-hoz az éves nyereséget, és meg fog jelenni az SZJA tervezetben. Az előző évre még nem adott részletes adóigazolást az Interactive Brokers, de 2022. évre már minden bizonnyal fog, ott majd kiderül.
Szerintem amíg a bróker hangsúlyozza, hogy forexezni nem lehet, csak eseti váltást enged csinálni a bázisdevizára, addig a fenti rész valósul meg.
Ahogy más is írta, a CFD az mást tészta.
Tazsomaru
Tazsomaru 2022. 10. 15. 19:16
Előzmény: #748  wantuu
#749
Mivel ez egy IB topic én arról írok. Nem ismerem a RC számláját, de simán lehet, hogy a deviza árfolyamnyereséget ők a részvénnyel együtt számolják. Nem tudhatom. Azt tudom, hogy az IB-nél külön van a részvény, az opció és a forex. Azt is tudom, hogy mindig az Activity Report (AR) segítségével csinálom meg a bevallásom és kellett már beküldenem a NAV-nak 2018-as adóévre ilyen AR-t pdf-ben, amit elfogadtak adategyeztetésre. Ezért írtam, ha valaki ebből csinálja meg a bevallását nem lesz probléma.
wantuu 2022. 10. 15. 18:44
Előzmény: #745  Tazsomaru
#748
Pontosan melyik magyar brókercég éves adóigazolásában láttál ilyen Forex nyereség részt?
A Random Capitalnal ha egy részvény tranzakció részeként forex nyereséged / veszteséged volt, az a részvény/nyereségben jelentkezett.
De ha jól emlékszem külön Forex rész, sima váltásra, nem volt az adóigazolásban.
Interactive Brokers-nél pedig az Activity Report NEM azt adja ki, ami a NAV-nak be lesz adva. Erre egyelőre nincs is riport, dolgoznak rajta .
Tazsomaru
Tazsomaru 2022. 10. 15. 17:17
Előzmény: #746  domdom
#747

Belépsz az IB fiókodba az IB weboldaláról, vagy a TWS-ből. Utána Performance and Reports fülön kiválasztod a Statements lehetőséget.
https://www.screencast.com/t/Lr7HZj1Kks
Ha egy részletes kimutatást szeretnél, akkor "Activity" és Period-nál állítsd be a lekérdezés időszakát. Year to Date az idei év. Utána jobbra lent "Run".
https://www.screencast.com/t/T57zyRRJjCD
Valami hasonlót kellene látnod most. 
https://www.screencast.com/t/nlYGV2HibG
Realized and Unrealized Performance Summary  itt legalul a Forexnél látni lehet azokat a devizákat amik a számlámon voltak/vannak és eltérnek a számla alapdevizájától. Mellette a realizált, vagy lebegő P/L. Egyébként egy ilyen kimutatásban mindent megtalálni, ami az adóbevalláshoz szükséges. érdemes havonta is lementeni, de ha az oldal működik, bármikor lekérhető évekre visszamenőleg is.
domdom
domdom 2022. 10. 15. 16:40
Előzmény: #745  Tazsomaru
#746
Ezt pontosan hol találom meg IB-n, hogy mennyi az ebből származó nyereségem?
Tazsomaru
Tazsomaru 2022. 10. 15. 13:51
Előzmény: #744  ppw
#745
Sajnos kis hazánkban, ha a brókerszámládon devizát váltasz és közben nyereség realizálódik, azt be kell vallani és az adót megfizetni. Az IB ezt a kimutatásokban szépen be is teszi a realizált nyereségek közé, amit el is küld a NAV felé. Az hogy miért váltod át a pénzt, spekulálsz, kereskedsz, vagy csak mert, az nem érdekli a NAV-ot.
ppw
ppw 2022. 10. 15. 12:01
Előzmény: #741  Tazsomaru
#744
Fenét.A sima deviza konverzió nyeresége nem adóköteles, csak 0.3% tranzakció adó köteles.
A CFD Forex-ezés az nem sima deviza konverzió, az már spekuláció, kereskedés, annak a nyeresége adóköteles.
1916 2022. 10. 14. 20:11
Előzmény: #738  offshort
#743
Ezt a TWS-ből screenshot-oltad ki? Nálam nincs ilyen. Vagy nem találom, pedig kerestem rendesen. Mondjuk nekem linuxon megy, az nem tudom számít-e.
1916 2022. 10. 13. 20:41
Előzmény: #741  Tazsomaru
#742
Ez másképp nem is lehet.
Tazsomaru
Tazsomaru 2022. 10. 13. 20:32
Előzmény: #737  1916
#741
Ha az átváltás során nyereséget realizálsz, az adóköteles és az IB ezt el  is küldi a NAV-nak.

Topik gazda

felix6
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek