Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 15:03

Interactive Brokers   

Sziasztok,

Megköszönném, ha olyasvalaki(k) aki itt kereskedik, megosztaná tapasztalatait. (költség, felület, helpdesk, utalások- pénztranszfer, ilyesmi..)

köszi,

eF
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 01. 07. 07:29
#140
December vegen nyitottam egy vadiuj szamlat az IBKR-nel. A regisztracio soran beleegyeztem, hogy a szamla az IB CE-hoz keruljon. A szamla megnyitasa utan a belso levelezesi rendszerukben feltettem a kerdest, hogy lehet-e TBSZ szamlat nyitni ill. a most megynitott szamlat lehet-e TBSZ szamlakent kezelni, amire tegnap a kovetkezo valaszt kaptam a IB CE-tol: "Currently it is not possible to open a TBSZ account with IB CE or transfer one also to us because only financial institutions with a bank license can support this kind of accounts."  Ket kerdesem lenne a forumozokhoz: 1: valaki be tudna linkelni konkret jogszabalyt(konkret paragrafus szamokkal), ahol le van specifikalva, hogy hol lehet TBSZ szamlat nyitni?  2: sikerult barkinek TBSZ szamlat nyitni olyan magyar penzugyi szolgaltatonal, amelyik nem bank(pl. Equilor vagy Random)? vagy hogyan forditanatok magyarra a "financial institutions with a bank license" kifejezest?  
Spotlight 2021. 01. 06. 11:57
#139
A másik, Random Capital topikban előkerült a kérdés, hogy elvileg a Random által felszámolt 0,3% devizaváltási díj a tranzakciós illeték miatt van. Akkor vajon a magyar IB-nél is 0,3% lesz a devizaváltás díja? Vagy nem?
Sapadtarcuharcos
Sapadtarcuharcos 2021. 01. 05. 22:17
Előzmény: #136  levi52
#138
Remélhetőleg a kódkártya nem változik meg az új ügyfélszámmal.
Spotlight 2021. 01. 05. 21:50
Előzmény: #135  Spotlight
#137
Esetleg akkor a B-terv: minden fórumozó kezdje el őket bombázni kérésekkel, hogy vezessék be a TBSZ-t! :)
levi52 2021. 01. 05. 21:40
Előzmény: #130  kozi723
#136
Én is erre várok, de még nem történt semmi. Onnan fogod tudni, hogy megtörtént a transzfer, hogy megváltozik az ügyfélszámod és kapsz egy értesítést/ügyfél tájékoztatást az IBCE-től. Ezeket olvastam a honlapjukon. A kereskedési felület és a belépési neved/jelszavad nem fog elvileg változni.
Spotlight 2021. 01. 05. 20:24
Előzmény: #134  Mongol30
#135
Az szomorú, akkor marad a Random Capital.
Mongol30 2021. 01. 05. 18:54
Előzmény: #116  Franky
#134

Magyar IB TBSZ:
"Egyelőre sajnos nincsen tervben ennek a bevezetése."
Wally_Karue
Wally_Karue 2021. 01. 05. 14:45
Előzmény: #128  Spotlight
#133
londoni tőzsdén USD-ben nem vehetsz, legalábbis nekem nem engedte, kiírta, hogy nem vagyok jogosult a vételre, az EUR-os tőzsdén bármelyiken meg tudod venni
geroooo 2021. 01. 05. 13:04
#132
Van/lesz magyar irodajuk, ahol szemelesen tudnak fogadni, mint az RC-nel?
Boole 2021. 01. 05. 12:44
Előzmény: #130  kozi723
#131
Még nem kaptam semmit sem. 30 nap az átállás. 
kozi723
kozi723 2021. 01. 05. 11:11
#130
üdv Mindenki. Honnan derül ki, hogy sikeresen áttranszferáltak? Kaptatok bármilyen értesítést róla? Mert nálam egyelőre látszólag semmi nem történt a nyilatkozattételem óta. 
Shareholder 2021. 01. 05. 10:52
Előzmény: #128  Spotlight
#129
Lehet választani, hogy melyik tőzsdén veszed meg. IUKD ETF-et vettem és van pozícióm a londoni és a milánói tőzsdéről is de a svájcin is meg lehet venni az IB-nél.
Spotlight 2021. 01. 05. 10:23
#128
Az Interactive Brokers-nél lehet olyat, hogyha egy adott UCITS ETF (európai kibocsátású) elérhető több különböző tőzsdén is különböző pénznemekben, akkor mindegyik tőzsdén meg lehet venni az ETF-et, tehát tudok választani, hogy hol, milyen pénznemben veszem meg? A Mifid II szabályozás engedi ezt?
Pl. van egy ETF ami elérhető EUR-ban a Deutsche Börse-n, EUR-ban a párizsi tőzsdén és USD-ben is elérhető a London Stock Exchange-n. Akkor az Interactive Brokers elérhetőve teszi mind a három verziót, vagy csak az egyiket? És az IB-nél USD-ben is lehet venni európai bejegyzésű ETF-et (London Stock Exchange-n), vagy csak EUR-ban?
Van olyan bróker, aki a Mifid II-re hivatkozva egy adott ETF-et mindig csak 1 db tőzsdén tesz elérhetővé, de nem tudom, hogy tényleg így kell-e értelmezni a Mifid II-t. Az árjegyzők miatt egy ETF mindig likvid, tehát a volumen piaca az összes piac egyszerre, hiszen mindegyik tőzsdén teljesen likvid az árjegyzők miatt.
totoro
totoro 2021. 01. 05. 08:58
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#127
Már kiengedtet a szellemet a palackból. Mi a bajod a Randommal?
Törölt felhasználó 2021. 01. 05. 08:19
Előzmény: #124  totoro
#126
Max privátban tenném.
Boole 2021. 01. 05. 08:10
Előzmény: #122  Sapadtarcuharcos
#125
és ha okosan csinálod a vételeket és 1000 USD értékben vásárolod mindig a részvénycsomagokat, akkor 1 USD a költség és nekem a kötések feléért, mivel elértem a havi díj mértékét, már nem is kell fizetni. Nem beszélve arról, hogy ha nyilatkozol, akkor az IB az általad megvásárolt részvények után a shortolásra kölcsönadás után, nekem pl. 2020-ra fizetett 152 USD-t. A részvényeket természetesen bármikor eladhatod, ebben sem korlátoznak. A kínálati paletta meg óriási. Ami nincs náluk, azt nem is érdemes megvenni.  
totoro
totoro 2021. 01. 05. 08:09
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#124
Ha már így idevetettél egy ilyen lejárató mondatot, legalább némi konkrétumot is illett volna felhozni.
Törölt felhasználó 2021. 01. 05. 07:42
Előzmény: #122  Sapadtarcuharcos
#123
A randomot nem ismeritek alaposan, ezért ne is ajánljátok mások számára. (ezt jó tanácsnak vegyétek)
Sapadtarcuharcos
Sapadtarcuharcos 2021. 01. 05. 07:38
Előzmény: #120  Franky
#122
A magyar szolgáltatók jó részénél is van rendszeres költség a jutalékon felül! (Pl. számlavezetési díj stb.) Sok magyarországi szolgáltatónál a minimumdíj eleve 10 dollár amerikai ügyleteknél, ezért nagyon meglepő, amit a kolléga felvet. Azoknak a tradereknek, akik aktív portfólió kezelést hajtanak végre különösen megéri az IB.
Az egyik legolcsóbb magyar szolgáltatónál a Randomnál, ha eu részvényt veszek a minimumdíj 6,5 euró, ezért nem igazán értem a kolléga kritikáját. (Az IB-nél, ha eu CFD veszek 3 euró a díj kevesebb, mint a fele.)
Sapadtarcuharcos
Sapadtarcuharcos 2021. 01. 05. 07:27
Előzmény: #117  Spotlight
#121
A kolléga a bedölést olyan összefüggésben értette, hogy a magyar ügyfelek tömegei fognak átmenni az IB-hez, ha lesz TBSZ és magyar ügyfélszolgálat. Itt nem csak a költségek számítanak, hanem hogy az IB-nél milyen széleskörű tőkepiaci instrumentumhoz lehet hozzáférni. Egyes helyen egy részvény, vagy ETF felvétele kivitelezhetetlen nehézség, ami röhejes. Jó példa a Random Capital, akitől kértem karácsony előtt az Ethereum felvételét, közölte nem tudja kivitelezni. Holott a szóbanforgó szolgáltató szintén az IB ügyfele és adtam javaslatot Nekik, hogy mely IB terméket vegyék fel. Közben az Ethereum közel duplázott, ki fogja megfizetni az elszalasztott profitomat?!

Topik gazda

felix6
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek