Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 11. 11:37

Trafiktörvény  

sok-sok kisbolt fog csődbe menni a legújabb munkahelyvédelmi ténykedésnek köszönhetően...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 04. 26. 15:08
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#80
A trollok most inkább ne jöjjenek.
A Fidesz a médiában azzal adta el a trafiktörvényt,hogy ezáltal helyzetbe hozzák a családi vállalkozásokat és támogatják a munka nélküli pályázókat.
Na már most!
Én úgy pályáztam,hogy a feleségemmel együtt tartós munkanélküliek vagyunk!!!
A pályázatíróm szerint a pontozásos elbíráló rendszer alapján maximális pontszámot kellett volna kapnom.
De nem kaptam koncessziót,mert az egész pályázat egy nagy átbaszás volt!!!!!!
Törölt felhasználó 2013. 04. 26. 14:51
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#79
Igen, én is így gondolom.

De akkor ez most egy baki?? Valamit elszúrtak? Túlnyerték magukat??

Vaaagy... arról azért gondoskodtak, hogy jó pár "ellenzéki" pályázat is nyertes legyen??

Miért ez a csönd??? Ezt nem értem. Mert az, hogy mi itt hőbörgünk, attól egy illetékes elvtársnak sem lesz álmatlan éjszakája.
Törölt felhasználó 2013. 04. 26. 14:47
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#78
A Fidesz trollokat jól betanították, azt az utasítást kapták, hogy a nyilvánvalóan védhetetlen ügyekben inkább kussoljanak.
Törölt felhasználó 2013. 04. 26. 14:45
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#77
Csak én hiányolom a trollokat??
Már rég meg kellett volna jelennie pár hozzászólásnak, ami ennek a trafiktendernek a tisztaságát élteti, de sehol semmi!!??

Mindig érdeklődéssel várom, hogy a hivatalos kommunikáció hogyan és mikor jelenik meg a zemberek beszédében. Persze, lehet, hogy még nincsenek meg a hivatalosan kommunikálandó kulcsszavak, de már nagyon várom, mit is lehet erre mondani. Az az érzésem, már csak az marad, hogy erre "kaptunk felhatalmazást".

Akárhogy is... ez baromi nehezen védhető, hogy hirtelen ennyi új társaság/ember látott fantáziát a trafik bizniszben és ráadásul -láss csodát- még túl is nyerték magukat a tenderen.

Eddig ezeknek miért is nem volt trafikjuk??
Lehet, hogy nem figyelem eléggé a médiát, de miért nem ettől harsog az ország?? A "földosztást" is agyonhallgatják ... egy tökös ellenzék csak ezzel a két aduval (és persze valami épkézláb elképzeléssel) simán bemenetelhetne a parlamentbe.

Törölt felhasználó 2013. 04. 26. 14:21
Előzmény: #65  S52Raptor
#76
ezek nagyon durva dolgok...

a jogállamiság szelleme hányszor sérült az egész eljárás során?

(amúgy vannak kivételek, de lehet, hogy csak mutatóba... a beszállítók szerint a nyertesek listáján kb a nevek 10%-át tudják beazonosítani, hogy melyik meglévő dohánykisker partnerük nyert... a maradék 90% ismeretlen, teljesen új arc...)
kukutyinbenko 2013. 04. 26. 13:26
Előzmény: #72  Bekre_Pal
#75
Az nem lesz gond. Tudod hányan ülnek közülük önkormányzatoknál ilyen olyan székekben?
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 04. 26. 12:34
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#74
majd mehetnek közmunkázni

én pl. a nemzetközi karrieren dolgozom mint menekülőpályán, azt sajnálom, hogy az ingatlanban lévő vagyonom itt fog megrohadni, vagy 20 év lesz, mire visszaáll egy olyan gazdasági állapot, amiben értékesíthetővé válik komolyabb veszteség nélkül

hajrá lopez, hajrá magyarország
Törölt felhasználó 2013. 04. 26. 12:13
Előzmény: #72  Bekre_Pal
#73
Egy barátom a Philip Morrisnál dolgozik.
Ő mesélte még az egész Nemzeti Dohánybolt ötlet kipattanása után,hogy mennyi lét kérnek vissza pl a Continentáltól...
2-3 Milliárdos visszacsepegtetés lesz évente.
Szintén egy érdekes szempont amit megint csak ő világított meg,hogy a nagy dohánygyártók mennyi pénzt hagynak kint a kisboltosoknál,mivel van ahol heti de van ahol akár havi elszámolásban vannak jelenleg is.
Azt a pénzt ami most egy kis boltnál forgótőke formájában kint hagynak,szintén elvesztik...
Szintén mesélte,hogy egy Philip Morrisnak a magyar piac szinte jelentéktelen bár talicskával tolják be naponta a pénzt.
Jelenleg kb 10000 ember dolgozik ezeknél a cégeknél,ha csinálnak egy központi nagykert és nem nekik kell majd kihordani a cigit a boltokba,akkor elküldenek ebből a 10000-ből 6000-et és megint ugyanannyit keresnek...
A 6000 ember meg le van szarva,ugyanúgy mint néhány 10000 kisboltos.

Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 04. 26. 11:50
Előzmény: #70  kukutyinbenko
#72
azt a hárlit is meg kell tankolni, meg jó, hogy a munkanélküli jobban ráér meccsre menni, kérdés, hogy meddig bírja megfizetni a belépőt, a szotyit meg a kannást
Törölt felhasználó 2013. 04. 26. 11:20
Előzmény: #57  Bekre_Pal
#71
Egy vesztes trafikos nevében telefonáltunk nyertes pályázóknak. Arra voltunk kíváncsiak, meg tudunk-e egyezni velük, de kiderült, hogy ők csak strómanok.

Velem nem, mert én csak egy alkalmazott vagyok???
De faszán megnyerte a tendert
kukutyinbenko 2013. 04. 26. 11:00
Előzmény: #66  Bekre_Pal
#70
Szerinted azok a szittyák, akik az Árpád sávos Harley-Davidsonokról hátrafelé nyilaznak a globalizációra, nem érzik jól magukat a mostani szisztémában?
Vagy a rutinszerűen bevetett futballhuligánok, akiknek épp most készülnek új futball templomokat építeni, elégedetlenek? Esetleg láttál másokat is kockakövet hajigálni, kukát, székházat gyújtogatni?
Törölt felhasználó 2013. 04. 26. 10:07
Előzmény: #68  Gaaaal
#69
Gaaaal 2013. 04. 26. 09:44
#68
Törölt felhasználó 2013. 04. 26. 09:28
Előzmény: #66  Bekre_Pal
#67
OK, én is ezt soroltam volna fel a helyedben. És jól láthatóan ezek közül jelenleg mind naív álom.
A józanul gondolkodók összességében még kisebbségben vannak valamelyik oldal fanatikusaival szemben és kevésbé jellemző rájuk a kukaborogatás. Maximum virtuálisan.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 04. 26. 09:15
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#66
Érteni vélem amit mondasz és félre ne értsd, van benne ráció. Én azt értem alatta, hogy nem kellene elfogadni, meg kellene tudni kérdőjelezni ezt a feudális rendszert, ami nagyon erősen kezd ránknyomódni minden téren. Tudni kellene továbblépni, vaami ilyesmi fokozatokat tudok elképzelni:

1. ultralight:

A jövő évi választásokon elzavarni az egész bűnbandát a gecibe (naiv álom persze, amíg annyi a droid), és lecserélni édesmindegy mire, de tényleg már mindegy, minden jobb lesz.

2. medium:

Az előző plusz büntetőjogi elszámoltatás.

3. soronkívüli:

Elhajtani az egész bandát ASAP. Ha pár éve ment a kukaborogatás kisebb dolgok miatt, akkor most is sikerülnie kellene. Ha most nem megy, akkor az nyilvánvaló bizonyítéka, hogy akkor is politikailag szervezett buli volt csak bérforradalmárokkal. Ami azért égő ránk nézve, hogy ilyen birka nép vagyunk. Más országok már az utcán lennének.

4. Medium és soronkívüli kellemes kombója.

Hát nekem ezek az opciók jutnak az eszembe.

S52Raptor 2013. 04. 26. 09:12
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
"Mindez azt jelenti, hogy egy színleg tiszta eljárás során véletlenül megannyi hatalmasság és jó ismerőseik nyertek. Azt pedig még most sem tudjuk, hogy végül is hány kézben összpontosul majd a forgalom, mert gőzünk sincs, hogy a nyertesek között 10 vagy 1000 a stróman.
A koronát erre a kutyakomédiára, mint már oly sokszor, most is Lázár János tette fel, aki tegnap egy olyan módosító indítványt nyújtott be, melynek értelmében az érintett dohánytermékek árrése 4%-ról 10%-ra nőne: ha már úgyis nyertek a haverok, keressenek is rendesen!"

Véleményvezér
Törölt felhasználó 2013. 04. 26. 08:56
Előzmény: #60  Bekre_Pal
#64
Én pragmatikusnak nevezném, ha minősítgetni kellene, de érdekelne, hogy te mit csinálnál kevésbé jobbágyszemléletű módon? Az fix, hogy ha kell a trafikok (vagy bármi más fideszes érdekcsoport) is bele fognak kerülni az alkotmányba hogy védve legyenek. Azt pedig sima választásokkal nehéz lesz kifüstölni még akkor is, ha szükséges lenne.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 04. 26. 08:54
Előzmény: #62  sasa44
#63
Politikus segílyezésre
sasa44 2013. 04. 26. 08:45
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
"Gusztustalan mocskos,szemét,tolvaj banda!
Ha előre tudom ezt,akkor nem pályázok feleslegesen."

Má' nem ezé' vagy azé', de ezt előre lehetett tudni. Már persze annak, aki fel tudott ébredni időben a delejes álomból amit Orbán rábocsátott az országra.

Amúgy, nyugtasd magad a gondolattal, hogy ez az összeg biztos az államadósság törlesztésére fog fordulni . Hehehe....
Törölt felhasználó 2013. 04. 26. 08:14
Előzmény: #57  Bekre_Pal
#61
Gusztustalan mocskos,szemét,tolvaj banda!
Ha előre tudom ezt,akkor nem pályázok feleslegesen.
Pályázati díj:32000 forint
Pályázat író díja:40000 forint
Ismét lehúzott a Fidesz jó sok szerencsétlent.
A több mint 15000 vesztes pályázótól összesen csak a pályázati díjjal 480 millió forintot loptak el úgy,hogy azoknak esélyük sem volt a pályázat pozitív elbírálására.

Topik gazda

alain
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek