Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 08. 05. 09:48

PLOTINUS  

Nem találtam így újat nyitottam.

Elég rossz passzban van Viktor(vagy inkább a piac??:) ).De ettől függetlenül bízom benne.Lehet,hogy a kereskedés jelenlegi stílusa nem fekszik neki.Túl nagyok a fel és le ugrálások.. gondolom kiüti a stopokat.Nehéz lehet lekereskedni.Lesz majd olyan időszak ami fekszik neki és magára fog találni.Olvasgattam a vele készült interjúkat,jó gondolkodású..visszatalál a megfelelő útra.Kitartás a Plotinus részvényeseinek..;)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 02. 17. 11:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#9760
Korrekt!!
Törölt felhasználó 2019. 02. 17. 10:13
Törölt hozzászólás
#9759
Törölt felhasználó 2019. 02. 17. 09:47
Előzmény: #9757  NASASpaceShuttle
#9758
Az apportok előtt ment, aztán mélyrepülés!!! Viszont így akkor apportálják be az AppeninnNyrt-t!:):):):)
NASASpaceShuttle
NASASpaceShuttle 2019. 02. 17. 09:38
Előzmény: #9755  Törölt felhasználó
#9757
:) volt ott több apport is és ment felfele nem keveset...
A Vár-Logisztika kézbesítési címe info@appeninnholding.com
Részvényeinek megnevezése: Appeninn-Logisztika Zrt. törzsrészvény
:)
Törölt felhasználó 2019. 02. 17. 09:33
Előzmény: #9751  NASASpaceShuttle
#9756
illetve vannak törvényi normák hogy mi az a minimum árfolyam ahol lehet apportálni, nyilvános vételit tenni meg ilyenek. (180 napos átlagár vagy 90 napos , vagy piaci.........) Ezek összetett dolgok, amikhez már komolyan érteni kell a tőkepiachoz.
Törölt felhasználó 2019. 02. 17. 09:29
Előzmény: #9751  NASASpaceShuttle
#9755
Az Appeninnre emlékszem hogy kb 650 volt az árfolyam amikor bejelentették hogy 720-on kb apportálják az FHB-t. Azóta sem láttuk azt a szintet! Az a kisbüfik hülyének nézése volt, mert tudták hogy erre a hírre venni fogja mindenki ,ők meg adhatják:) Tökre jó hogy 720-on apportáltak , juppi :) DE!! Honnan tudod hogy az apport anyagok nem voltak annyival túlhúzva? Pár milliárdal többért apportálták be mint annak az ingatlannak a reális ára :) Szóval ez az apportálás dolog is relatív, nagyjából ugy értékelik az adott eszközt ahogy akarják! Így az árfolyam is mindegy , mert ugyanaz a vége. Konzum és opus is hasonló elven lehetett. Mondjuk az utobbi 2 papír meghalt :) Ez az egész csak optika, és a kisbüfik megtévesztése volt. 
sylard 2019. 02. 17. 09:27
Előzmény: #9753  sylard
#9754
Kérdőjel tévesen került be az előző hozzászólásba.
sylard 2019. 02. 17. 09:20
Előzmény: #9751  NASASpaceShuttle
#9753
Itt még nem volt apport? Az még később jön, annyi történt, hogy 20ezer rv átkerült egyik zsebből a másikba. Ha megnézed a szerződést mindkét oldalon uaz a személy szignózta:)
Törölt felhasználó 2019. 02. 17. 09:19
Előzmény: #9749  sylard
#9752
Most nézem, hogy ugynannyi a kapitalizációja a Rába Nyrt-nek mint a Plotinus/AKKO Nyrt-nek. Azért ez egy kicsit vicces még. DE egy biztos! Hogy az új management és a tulajdonosi kör komoly értéket fog belerakni!!! Legyünk türelmesek még csak most kezdték el a munkát ebben a cégben!
NASASpaceShuttle
NASASpaceShuttle 2019. 02. 17. 09:14
Előzmény: #9750  Törölt felhasználó
#9751
Bobby, kérlek megadnád ugyanezt a magyarázatot a Konzum Opus és appennin apportokra? mintha máshogy árazták volna...  nem mondom hogy helyesen vagy helytelenül, de máshogy, más szemlélettel, a hiteddel ellentétesen ha jól gondolom.
Törölt felhasználó 2019. 02. 17. 08:43
Előzmény: #9747  Idea
#9750
Ne haragudjatok már, de az hogy hamadáron vette azért ezen el kell gondolkozni hogy miért. Teljesen normális áron adták el a papírt.Szerintem egy 10-20 Mio HUF-os eladó le tudja nyomni a papír árát erre a szintre. Szóval hiába áll 30 k körül a papír, nem ér annyit.Ezt mi spekiztük fel erre a szintre. Ez egy üres tőzsdei cég 16 MRD-os kapitalizációval. tessék? Aki ilyen 30-40 k-s szinten vett ebből az gondolkozzon el hogy mire fel...Vettek egy üzeltrészt most a 180 napos átlagár feletti részvényárfolyamon lett kifizetve részvénnyel ami korrekt. Abba is bele kell gondolni hogy ez egy deal volt. Aki  az AKKO részvényt kapta annak az volt az érdeke hogy viszonylag reális áron kapjon részvényt, miért fogadna el 30-40k magasságokba részvényt amikor ezzel ő bukhat nagyot. Az éremnek 2 oldala van, ezt ne felejtsük el!!! Te eladnád a lakásod AKKO részvényért cserébe ha azt mondják hogy 30K-s árfolyamnon számoljunk el? Nem hiszem!! 
sylard 2019. 02. 17. 08:33
Előzmény: #9747  Idea
#9749
Jó reggelt!
Lehet igazad van és ez váratlan húzás volt (mármint a Vár_logisztika ügylet). De  a 0-nak 50%-a (egy üres cég) jóval kevesebb mint az 1-nek a 30%-a (itt a kisbefektetők rv-re gondolok, ha lesz rv kibocsátás akkor kevesebb lesz  mint 30% de nő a potenciális érték ha pl a Wing jön akkor az 1 lehet egyenlő 100mRD körül is).
Egyébként ha az össz rv számot nézzük akkor a kisbefektetők nem jártak ettől rosszabbul. Annyi a különbség, hogy az 500.000 rv-ből így 20.000-el kevesebbet fognak adni az apportért és az a 20.000 az apportot szervező tulajdonába kerül.
Az elsőbbségi rv-ről is írtak többen, hogy nem jó hogy megmaradtak. Erről az a véleményem, hogy ha lenne egy 50-100MRD-os cégem amit a tőzsdére akarok vinni akkor k...a vigyáznék rá, hogy az irányítás egy pillanatra sem csúszhasson ki a kezeim közzül, sem az apport folyamán sem később (pl ellenséges felvásárlás) sztem erre jók az elsőbbségi rv-ek. Akinek ez nem tetszik az megpróbálhat hozni ide egy saját céget ha van neki, vagy keresni kell más céget a BÉT-en :)
NASASpaceShuttle
NASASpaceShuttle 2019. 02. 17. 07:59
Előzmény: #9747  Idea
#9748
Ez a kulcsszó "ÖtödÁron" :)
Idea 2019. 02. 17. 02:49
Előzmény: #9745  cashattack
#9747
Itt az a baj, hogy az eddigi 20%-s tortaszeletéhez Ádámosi vágott magának egy másik 30%-s szeletet is, ötödáron. És nem tudjuk mennyit szel még magának.
.
Jó éjt.
Idea 2019. 02. 17. 02:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#9746
Nekem okt 24 volt a határnap. Onnantól igyekeztem venni.  Akkor írták, hogy maradt 32.130 rv-e a cégnek. Ezt a nagybefektető keresést korábban már kigondoltam részben az itt olvasott elképzelés hatására.
cashattack
cashattack 2019. 02. 17. 02:34
#9745
Szerintem itt minden (magyarán reális részvény árfolyam) azon fog múlni, hogy mekkora lesz a cég, amit ide bele raknak, de ezt mi nem tudhatjuk... hogy 20-30vagy 100 milliárd. kb ennyi a megfejtés. Pénteki árfolyammal a piac kb. 30 milliardra árazza.
Idea 2019. 02. 17. 02:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#9744
Szóval ezt a majdnem 500.000 srv-t úgy vettük, hogy az jó eséllyel nem kavar be, nem kell ilyen húzásokra számítani. Ez most egy probléma sajnos, hogy ilyen irányt vett az ügy. Szerintem ez nem jelentéktelen. Tudtuk, hogy lehet ilyet, de mégis hidegzuhany. Én inkább csak mint elvi lehetőséggel számoltam.
.
("még múlt évben lehetett volna 5-6500 között vásárolgatni, még szóltam is itt, a kutyát nem érdekelte,"
.
Dehogynem. Az a mondat, talán, hogy az estet a Plotinus fogja beárazni, kiderül mennyit ér egy rendezett üres cég. Ez talán a te mondatod volt. Vagy vmi hasonló. Onnantól agyaltam rajta, próbáltam utánanézni, stb. Mint írtam 9m-t akartam rátenni a dologra, töredékét sikerült.
.
"Neked lehet kontraproduktív egy ilyen közösség, valóban"
.
Pont ez az, hogy nemcsak nekem! Hanem szinte mindenkinek. Talán a legeslegeslegesleg zöldfülűbbet kivéve! Itt a csoport lesüllyed a legkevésbé okos tagjának a színvonala alá, minél többen vannak benne, annál jobban! Még az abszolút kezdő is inkább csak tech jellegű tanácsokat várhat, de csoportban befektetési döntést, stratégiát, stb hozni nem szabad. Volt egy összehasonlítás, már nem tudom hol, és összehasonlították a mesterséges intelligencia és a befektetői csoport döntéseit, hozamát. Azt vették észre, hogy nagyon sokszor azonos irányba mentek: azt vették/adták ahol az érvek, tények, várakozások, valószínűségek a legjobbak voltak. De annak adtak is olyan súlyt, hogy füstölt, ilyen 20-30-50%-t. Totálisan szar eredmények lettek. Kisakkoztak az észérvek alapján valamit s határozottan bele. Ezzel szemben egy-egy ember tud egyszerre sok-sok változatot készen tartani a fejében és váltani egyikről a másikra akár 20mp alatt. (Van aki 2mp alatt) Mikor nekem először sikerült, olyan volt, mintha egy szívlapáttal tarkónb..tak volna. Utána aznap annyit tudtam csinálni, hogy az udvart takarítottam, semmi mást, még tv-t nézni se. Ezt a váltást mindenki tudja valamilyen szinten - esetleg napok, hetek alatt -, de a csoport az nagyon nehezen.
.
"Ja, hogy én ősbefektető vagyok, ja hogy az álmoskönyvek ennyi időtávot (5+ év) adnak meg tartásra, de itt heteken, hónapokon belül akarnak milliomosok lenni, azért álljunk már meg!!!"
.
Mit mondott Keynes? Hosszútávon mind halottak vagyunk. Egyszer talán ültem otp-ben egy évig, meg talán egyszer molban is. De az otpben csak azért, mert beszakadt a vételáram kevesebb mint harmadára :)) meg kellett várni míg visszajön és hoz is valami elfogadható pénzt. Ráadásul letéttel vettem, volt, hogy naponta vittem be a különbözetet. Néha emeltek a letéten. Egész addig esett, amíg a letét megegyezett a prompt árral. Ott átkötöttem valódi rv-re. Vérzivataros volt. Inkább a rövidebb táv.)
Törölt felhasználó 2019. 02. 17. 01:55
Törölt hozzászólás
#9743
Törölt felhasználó 2019. 02. 17. 01:49
Törölt hozzászólás
#9742
Törölt felhasználó 2019. 02. 17. 01:49
Törölt hozzászólás
#9741

Topik gazda

Jhonny27
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek