Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 08. 05. 09:48

PLOTINUS  

Nem találtam így újat nyitottam.

Elég rossz passzban van Viktor(vagy inkább a piac??:) ).De ettől függetlenül bízom benne.Lehet,hogy a kereskedés jelenlegi stílusa nem fekszik neki.Túl nagyok a fel és le ugrálások.. gondolom kiüti a stopokat.Nehéz lehet lekereskedni.Lesz majd olyan időszak ami fekszik neki és magára fog találni.Olvasgattam a vele készült interjúkat,jó gondolkodású..visszatalál a megfelelő útra.Kitartás a Plotinus részvényeseinek..;)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 05. 15:58
Előzmény: #4710  pomperj
#4720
Cinikus leszek, de az utóbbi inkább a bentmaradásra ösztönözné a managemnetet. Akkor lehet a kisrészvényeseknek adogatni. A másik, ami miatt nem tartom reálisnak (de kizártnak sem) a doomsday-t a P.-ban, hogy durva tőkeáttétes pozik kellenének egy ilyen hirtelen jött összeomláshoz. Márpedig az utóbbi időkben pont az ingatlanpiac felé fordult a P., és az minden, csak nem tőkeáttétes. Ismerjük fel a trendet: ma Mo.-on még csak 2016-ban kezdett igazán élénkülni az irodapiac. A lákáspiac már korábban, de az irodapiacon és úgy en bloc a nem lakáscélú ingatlanokban duplázódás volt a volumenben, és itt nem néhány orosz meg kínai lézengett a piacon vevőként, mint a lakásoknál, hanem sok százmillió EUR-s német, osztrák, brit, stb. vevők. Ha ehhez hozzáveszem, hogy szinte cssak Bp-en és Győrött jók a foglalkoztatási adatok, szinte mindenütt máshol meg brutális a munkanélküliség, akkor nekem az jön ki, hogy egyre több befektető jöhet. (Mondom ezt úgy, hogy a kúrmány gazdaságpolitikáját elhibázottnak tartom. De kezdenek kijönni ők is abból a piacidegen attitűdből, ami 2010-től elég markáns volt.)
Szóval vagy pörögni fog a hazai ingatlanszektor, vagy nem - de valószínű, hogy Zs. szerint igen. Elvetni sztem is "bűn" a gigabukó lehetőségét, csak nem látok benne rációt, hogy miért nyelné be Zs. a buktát. Csak azért, hogy ne rontsa a renoméját? Sorosnak mennyire rontotta a renoméját a NABI-ügy? Róna Petyával együtt annyira leszívták azt a céget, hogy nem maradt elég tőke + megvették az Optarét, ami szintén túl drága volt, stb. Soros is inkább kivette a pénzt a NABI-ból, és hagyta de facto csődbe menni. Zs. miért rakná bele a pénzt egy bukó projektbe? Ennyire nem lehet neki fontos a hírneve, amit btw. kisbüfik egy köre ismer csak :)
PErsze ettől még nem biztos semmi sem. Sztem itt inkább az van, hogy betelt a pohár + egy HBO egy nagy cégtől bármikor beeshet, ha ugyen már be nem esett, csak még nem publikus...
mage 2017. 01. 05. 15:58
Előzmény: #4716  maveryck
#4719
Egyetértek. Mindenféle bóvli cég elvan a bét-en, akkor nehogy már a plotinusnak legyen ez elviselhetetlen költség.
Törölt felhasználó 2017. 01. 05. 15:57
Előzmény: #4710  pomperj
#4718
Szerintem te is túlgondolod.

"Mi indokol jobban egy azonnali tozsdei kivezetest: a hatalmas siker ujabb kapuja, vagy a fejre szakadt szikla?"

Akkor meg miért venné meg. Meg ilyen piaci környezetben (tőzsdék + ingatlanpiac) ugyan mi szakadt volna rá?

Az már sokkal reálisabb, hogy a pozijait majd csendben akarja leépíteni. És ez a leépítés bizony már időszerű lehet. Ez már indokolhatja a kivezetést a leírt indokok mellett.

mage 2017. 01. 05. 15:56
Előzmény: #4714  maveryck
#4717
Érdekes, hogy csak a részvények 20%-ra tesz ajánlatot. Olyan mintha csak a kisrészvényeseket akarná kivásárolni és azt is a cég pénzéből, pedig az éves sikerdíjából futná, hogy maga is vásároljon.
maveryck 2017. 01. 05. 15:56
Előzmény: #4714  maveryck
#4716
"a tőzsdei jelenléttel járó kötelezettségek egyre komolyabb erőforrásainkat kötötték le, miközben az nem járt jelentősebb előnnyel"? Már a havi BVPS és a negyedéves jelentés sem akarták közölni. Ki ellenkezett volna, ha felvesznek mondjuk valakit ha tényleg szükség lenne, hiszen az alig jár többletköltséggel.
KAMU.
mage 2017. 01. 05. 15:52
Előzmény: #4710  pomperj
#4715
Ja az Egis-t, Tvk-t, és Danubius-t is azért vezeték ki, mert a fejükre szakadt a szikla...
maveryck 2017. 01. 05. 15:44
Előzmény: #4712  maveryck
#4714
Egyszer felvetettem neki, hogy a legnagyobb kockázat ő maga. Erre azt írta vissza, hogy jogos, de óvatos lesz a villamosokkal. Kb. ez is ugyanaz most.
Törölt felhasználó 2017. 01. 05. 15:44
Előzmény: #4712  maveryck
#4713
Citadellát nem nagyon fognak venni. A 10%-os vételi díj elég brutális, plusz még a bróker díj.
maveryck 2017. 01. 05. 15:39
Előzmény: #4710  pomperj
#4712
Tegyük fel, hogy még ezek után is minden részvényes megbízik Zsidayban és a részvényből Citadellát vesz. Azt akkor hogyan fogja kezelni?
Sumerolog 2017. 01. 05. 15:34
Előzmény: #4707  maveryck
#4711
Valamikor tavaly az egyik hozzászólásomban - utána lehet keresni, mert ritkán szólok hozzá - annak a sejtésemnek adtam hangot, hogy Zs.-nak elege lett ebből az országból...
pomperj
pomperj 2017. 01. 05. 15:33
Előzmény: #4705  upgrayeddAKS
#4710
Mindig realitas erzekeny voltal.
Ebben a kivezeteseben nekem az a leginkabb meglepo: mindenki "sajnalja", es superbull modon siratja a velelmezett jovobeli remelt hozamo elmaradasat.
Biztos, hogy mindenki jo iranyban ul a lovon? Es ha forditva van?
Mi indokol jobban egy azonnali tozsdei kivezetest: a hatalmas siker ujabb kapuja, vagy a fejre szakadt szikla?
gyula1971
gyula1971 2017. 01. 05. 15:31
Előzmény: #4703  bpmcwap
#4709
Az össz részvényszám 750-eze db kb?
Törölt felhasználó 2017. 01. 05. 15:29
Előzmény: #4706  Törölt felhasználó
#4708
Plotinus alapból bármikor visszavezetheti a tőkét, ott van bő 2.2 milliárd...
maveryck 2017. 01. 05. 15:28
Előzmény: #4696  pickpepe
#4707
Kamu ez az indok Zsiday részéről. Megterhelő a tőzsdei jelenlét? Miért?
Törölt felhasználó 2017. 01. 05. 15:26
Előzmény: #4703  bpmcwap
#4706
Mondjuk abban semmi meglepő nincs, hogy a cég 20%-át a 20%-áért lehet megvenni:)

Úgy már fontos a kérdés, hogy ezt a pénzt miből fizetik? A féléves jelentésben 1 mrd feletti szabad Ft pénzeszközről számoltak be emlékeim szerint.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 05. 15:15
Előzmény: #4703  bpmcwap
#4705
THX. Nem beszélek a vakvilágba, amikor az öregedésről írok :)
Amúgy felvehetnek hitelt is, stb.
Ez számomra nem akkora rejtély, de lehet, ez is brainfart vagy brain-constipation :)
Sztem megéri nekik, és megszereték rá a pénzt - akár azért is érheti meg, mert van már vevőjelölt erre a pakkra, és még lehetne ragozni a lehetőségeket (tokkal-vonóval veszik meg a P.-t, stb.)
Sőt, akár egy beruházásra is félretehettek ennyit egyéb, nem P.-os forrásból - és az ugrott vagy nem olyan jó bef. lehetőség, mint a P.
(Egy kis fika cég a fika lakópark-projektjére vesz fel 3-4 mrd. projekthiteleket. Egy sok éve sikeresen működő vállalkozás sajátrv.-vásárlására pláne adnak a bankot, ha megvan a garancia... de a hitel csak 1 lehetőség a sok közül...)
Tibi0002 2017. 01. 05. 15:05
#4704
Kivezetik a pappert. Ég velük. :)
bpmcwap
bpmcwap 2017. 01. 05. 14:57
Előzmény: #4702  upgrayeddAKS
#4703
basszus, örexel :D
150.000x5700
A kérdés pedig, hogy MIBŐL???? Ez a cég kapitalizációjának közel 20%-a!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 05. 14:53
Előzmény: #4700  bpmcwap
#4702
Valaki kicserélte ezt a Bp-t egy nőre, aki nem akar konkrétumokban beszélni :)
Jelzem, hogy az én férfiagyam nem képes az ilyen finom utalásokat felfogni... nekünk jó nagy világító neonbetűkkel kell kiírni az adatot :)
Azt is 2x, mert néha azt is elnézzük :)
Mit gondolsz, miért van minden managernek titkárnője? Na jó, azért is, de nem csak azért... :)
Persze ki fogom keresni, hogy ezt most miért írtad, de ez akkor is valami "fehér vicc, amit mi, fekák nem értünk" :)
Én nem fogom arra, hogy állórotáció van megint a német bankokban, és elvonják a figyelmemet... én valóban ennyire vakegér vagyok néha. Tom Eichele írta le a jelenséget brainfart néven. (Mármint hasonlót... ez nem klasszikus brainfart, ez már brain-constipation :) Juhéé, alkottam egy új fogalmat...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 05. 14:43
Előzmény: #4694  pomperj
#4701
A REIT adózási szempontok miatt kedvező, ha jól emlékszem. A P. tele van ingatlanokkal, szóval ez adott. Sokan keverik az ÁTLAG-ot (átlagos hozamok, stb.) azzal a konkrét adattal, amit egy-egy konkrét portfolió hoz. LEgyen szó ingatlanokról, bármiről. A REIT-et mint adózási lehetőséget (cégformát) vetettem amúgy fel, nem mint befektetési irányt. Egy holding pl. az ingatlanait beviheti egy REIT-be, és azon kívül lazán fektethet másba is. Mondjuk az tény, hogy a holdingot most említem először, ez mea maxima culpa...

Topik gazda

Jhonny27
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek