Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2019. 10. 24. 02:08
Előzmény: #6317  herlas
#6320
Összejöhet a 6 milliárd. 
2017-ben 5 milliárd volt az alapkezelő 4. negyedévben elszámolt sikerdija.
pantya0 2019. 10. 24. 00:39
Törölt hozzászólás
#6319
pantya0 2019. 10. 24. 00:39
Törölt hozzászólás
#6318
herlas 2019. 10. 23. 23:59
Előzmény: #6315  mage
#6317
Köszi, ezek szerint nem a lombard hitel dobja majd meg a Q3-as eredményt. A MÁP+ elszívó hatása kétségtelen, ennek ellenére az Alapkezelő év végén még így is kiváló eredményt érhet el, ha az abszolút hozamú alapjaik teljesítménye addig nem esik vissza. Például a legnagyobb Supra a tavalyi gyatra év után pillanatnyilag közel 20%-os pluszban áll 170Md-os nyitó vagyonnal. Ha jól számolok és persze addig nem esik vissza az árfolyama, az Alapkezelő Q4-es adózott eredményét kb. 6Md-dal dobná meg a lezárt naptári év után  elszámolható 20%-os sikerdíj. 
berlini
berlini 2019. 10. 23. 23:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#6316
szép katonadal!
mage 2019. 10. 23. 22:18
Előzmény: #6304  herlas
#6315
A máp+-tól én nem várok sokat, sőt lehet kártékony az otp-nek. Tudtommal most már nem fix jutalékot kapnak a lakossági állampapír értékesítések után bankok, hanem a teljes állományra kapnak éves 0,3%-ot amiből kb 0,1% megy egyből a beva-hoz. Ráadásul sok pénz befektetési alapokból ment át amin évi 1,5-2%-ot is megkeresnek a bankok. A régi rendszer jobb volt a bankoknak mikor kaptak 0,5-2%-ot minden értékesített állampapír után. Például az otp azt csinálta (csinálja), hogy az 0,5-1 éves kincstárjegyet bármikor visszaválthatod névérték és felhalmozott kamaton, ezért sokan a likvid pénzüket abban tartották, az otp felmarkolta 0,5-1% jutalékot akkor is ha csak 1-2 hónapig tartottad benne a pénzed, aztán meg nem adta vissza az AKK-nak az állampapírt, hanem neki kamatozott 2-3%-os kamaton 1 évnél rövidebb lejáraton ami az otp magas betétállományának jól jött.
Én több otp-s  privátbankárától azt az információt kaptam, hogy náluk nincs lehetőség lombard hitelből állampapírt venni. Persze lehet a milliárdos tőkéjű személyekre mások vonatkoznak :). Ma olvastam egy hírben, hogy 3 bankot emlegetnek akik túltolták a lombard hitelre állampapírt. Ha fogadnom kellene akkor MKB, BB és FHB+takarék csoportra fogadnék. MKB privát bankhoz rengeteg pénz érkezett mióta tulajdonos váltás történt és a NER lovagoknak nem hiszem, hogy erkölcsi dilemmát okoz egy ilyen tranzakció.  
pantya0 2019. 10. 23. 21:43
Törölt hozzászólás
#6314
pantya0 2019. 10. 23. 21:43
Törölt hozzászólás
#6313
pantya0 2019. 10. 23. 21:35
Törölt hozzászólás
#6312
berlini
berlini 2019. 10. 23. 20:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#6311
Az elmúlt 2 hétben rossz lóra tettem. Feltételeztem, hogy a gyj. előtti szokásos felhúzás október végén kezdődik. És előtte még ingadozni fog a papir 12.400-800 között. Ennek megfelelően eladtam az OTP részvényeim (certijeim) közel felét 12900-ig.
A következő tévedésem az volt, hogy a papir nemcsak elérte a 12.250ft-ot hanem jócskán túlszárnyalta. Igy megint rosszul döntöttem, mert eladtam  500db-ot, tovább csökkentve a portfóliót.
Mostmár nyugton maradok és miközben reménykedem egy 3-500 ft-os korrekcióban, hogy újra bevásárolhassak egyenlőre abbahagyom a nyereségrealizálást.
Magyarázatot arra, hogy a papir már most ilyen magasra ment, abban keresek, hogy a Brexit szomorújáték talán már végetért és ez adott lendületet az európai papiroknak. Hiszen a DAX sem volt az elmúlt 2 évben ilyen magasan, lassan megközeliti a 2017-es 13.500-as csúcsát, pedig az akkori német gazdaság állapota sokkal jobb volt mint a mai.
Mindennek semmi köze nincsen az október 23.-ához, az ünnephez, amit minden politikus megpróbál kisajátitani, saját hasznára forditani.
Visszatérve az OTP-re:
ha a környezet nem romlik, akkor továbbra is nagyon szép évek elé nézünk.
De nézzük a következő hónapot először:
Adós vagyok egy negyedéves gyj eredmény becsléssel. Mentségemül szolgál, hogy még soha nem volt ennyi változás a bank tevékenységében. Idén 6 új bankot vett az OTP. Ebből a bolgár az első negyedévben már szinte teljes negyedévvel be lett számitva, az albán a 2. negyedévtől szerepel az eredményszámitásban, de a mostani lezárt 3. negyedév az amiben a montenegrói szinte teljes negyedévvel, a moldáv vétel pedig 2 hónappal már az eredményekhez hozzájárul. A negyedév végén már engedélyezve lett az újabb szerb vétel, de az csak a 4. negyedévben növeli az eredményt. Igy a 3. negyedév nehezen számitható, hiszen nem tudjuk, hogy a bankokat mennyire a könyvszerinti érték alatt vették és azt sem, hogy ugyanezen bankok milyen céltartalékolási politikát folytattak a SocGen csoporton belül, tehát hogymennyiben kell ezeknél egyszeri nagyobb céltartalékolást alkalmazni. Szerbiában az fokozza a bizonytalanságot, hogy ott a mostani már a 3. megvett bank. Ott a bankok "összegyúrása" biztosan nagy hatékonyság növekedést okoz majd a jövőben, de most inkább költségeket okoz.
Ha messzebb nézünk, akkor 2-3 éven belül egy olyan bankcsoportot látunk, amely 2000 ft/részvény eredményt hoz. Szerintem az jár a legjobban ma, aki TBSZ számlán vesz részvényt ésrá se néz pár évig. Lesz addig 30-40%-os árfolyamnövekedés és évente osztalékadómentes kb. 1300ft-os osztalék.
pantya0 2019. 10. 23. 18:39
Törölt hozzászólás
#6310
berlini
berlini 2019. 10. 23. 17:29
Előzmény: #6308  BeginnerSon
#6309
Holnap megkérdezem. (Már több mint 1 éve nem kapom meg ezeket az értékeléseket, mert csak az előfizetőknek szabad megküldeniük.)
BeginnerSon
BeginnerSon 2019. 10. 23. 12:58
Előzmény: #6307  gyula1971
#6308
Engem is érdekelne. 
gyula1971
gyula1971 2019. 10. 23. 12:57
Előzmény: #6300  berlini
#6307

Ezek az elemzések fizetősek,de milyen Uniós előírás miatt?
Angol linket beteszed ide?
A Magyar Concorde-is angol nyelven elemez csak,érdekes...
berlini
berlini 2019. 10. 22. 22:54
Előzmény: #6305  pomperj
#6306
Igen, igazad van, én nem várok rosszabbat a jelenlegi szintnél a nemzetközi kereskedelem alakulásában és a vezető országok gazdasági fejlődése területén.
Hiszen mindenki azon csodálkozik, hogy az infláció csak nem indul be. Se japánban se USA-ban se az euróövezetben (1% alatti ami jócskán elmarad az EKB által megcélzott 2%-tól.) Márpedig akkor a kamatcsökkentés az USA-ban folytatódik, a mennyiségi lazitás Japánban és Európában fokozódik. (Persze a németeknek is be kell majd látni, hogy az EKB egyedül nem tudja beinditani a gazdaságot.)
A Brexitnél ma már világos hogy lesz megállapodásos kilépés, nem hiszem, hogy túl optimista lennék ezzel a várakozásommal.
A Legnehezebb dió a kinai-USA kereskedelmi háború kimenetelének megjóslása. Itt én nem számolok egy végleges megállapodással Trump hivatali ideje alatt. De ahogy látom mindkét fél kényszeritve van hogy apróbb részmegállapodásokkal enyhitsen azon a negativ hatáson, amit az egész cirkusz a saját gazdaságukra kifejt.
Igy - ha nyövenyelősen is, de - folytatódik ez a kierőszakolt gazdasági fellendülési ciklus és - egészen addig, amig valami bele nem köp a levesbe és okoz egy kemény válságot. Hogy mi lesz ez, azt én sem tudom. Viszont abban biztos vagyok, hogy valami olyan lesz, amire senki sem számit.
De szerintem addig még mindig lesz 1-2 (esetleg több) év. Sovány növekedéssel, nullaközeli kamatszinttel. 
Ami szar marad továbbra is a bankoknak, kivéve azoknak, amelyek hasznot húznak a többiek kényszerzsugorodásából. 
Lesz itt még sok-sok banki összeolvadás, konszolidáció, de szükség is van erre, mert a közeljövő már a nagyszámú klienssel biró digitális bankoké, amelyek látszólag ingyen szolgáltatnak, mert a 10-20 millió vevőkör helyett 50-100 millió számlatulajdonossal a kibővitett szolgáltatásokkal inkább csak dijbevételekkel is nyereséget lehet majd megcélozni.
Szerintem van esély rá, hogy az OTP egyike lesz ezen bankoknak.
pomperj
pomperj 2019. 10. 22. 07:57
Előzmény: #6301  berlini
#6305
Lehet.
De azert ebbe a forecast-ba rengeteg pozitiv tenyezot beszamitottal.
Es egyetlen negativot se.
Es pl. a   "  USA kamatcsökkentés folytatódik, indexek emelkednek, államkötvényi hozamok tovább csökkennek  "   varakozas legalabbi gyanus a US10Y chartot megnezve
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20191022v00qlcy4k.jpeg
.
Az OTP chart viszont nem nez ki rosszul, es szerintem   is realis varakozas az 15000 arfolyam most.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20191022v00qzns2r.jpeg
herlas 2019. 10. 21. 23:31
Előzmény: #6302  berlini
#6304
A legtöbb kérdésed nálam a megválaszolhatatlanság határán mozog, a sok változás és egyedi tétel miatt az átlagosnál is nehezebb most megtippelni az eredményt. Ezeket még szaporíthatja az új alárendelt kölcsönkötvény járulékos és kamat költsége, míg bevételi oldalon a MÁP+  -hoz köthető jutalékok és a hirtelen felfutó lombardhitel állomány, már amennyiben a privátbanki szegmensben egyébként jól álló OTP is részt vett a történetben.
BeginnerSon
BeginnerSon 2019. 10. 21. 23:09
Előzmény: #6302  berlini
#6303
SokKkKKk :D 
berlini
berlini 2019. 10. 21. 22:49
#6302
Új ATH: 13.370 ft.
Még mindig azon filózok, hogy mennyi lesz a Q3 eredménye.
berlini
berlini 2019. 10. 14. 22:09
#6301
Miután kiváncsi vagyok, hogy mennyiben teljesülnek a várakozásaim a következő évekre , a másik fórum #1075037- as mai hozzászólására irt válaszomat ide is beirom. 
Visszatérünk rá egy év múlva: 
Maci irta (#1075037)
"Van valamelyik elemző háznak egy 15 000 forintos célára jövőre. Ez ki is jön, ha ez a "halmozott 4Q" 2020 Q1-re 420 md lesz. Ehhez sacc 110-120 md nyereséget kellene jelentsen a jövő évi Q1-re. Megeszem a kalapom ... Vagyis jövőre ez a 15k elvetve."
Ez a 6-9 milliárdos nyereségnövekedés most nem fog működni, mert tavaly egyetlen akvirált bank nem lépett be év közben, igy az organikus növekedés produkálta az általad számitott negyedéves átlagos növekedést. Most viszont , ebben az évben 5 (!!!) db bank lett engedélyezve, amelyek az idei évre a teljes éves eredményük kisebb részével lesznek beszámitva, (kb. 33 milliárddsl járulnak hozzá) jövőre viszont a teljes 80 milliárddal, (azaz az ideihez képest + 47 milliárddal, azaz negyedévenként kb. 12 milliárddal. Azaz a görbét a következő negyedévekben jóval meredekebben fog nőni, még akkor is, ha a hitelezési boom ellaposodik.
Nagyon lényeges a makroökonómiai környezet alakulása.
Szerintem az is javulni fog a következő 1 évben:
Tippjeim:
Brexit megállapodással pár hónapon belül,USA kamatcsökkentés folytatódik, indexek emelkednek, államkötvényi hozamok tovább csökkennekEuróövezeti gazdasági fejlődés beindul (részben kormányzati, részben EKB stimulusok hatására),USA-Kina tovább tárgyal, teljes megállapodás nélkül, de részmegállapodások csillapitják a piaci félelmeket,Régiós gazdaságok fejlődése továbbra is átlagfeletti marad (a fentiek hatására,)
Amennyiben igazam lesz, akkor az OTP az akvirált bankokat kedvező gazdasági környezetben integrálhatja és folyamatosan és a szinergia hatás miatt továbbra is kétszámjegyű nyereségnövekedést tud a következő év után is produkálni.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek