Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Uco1989 2018. 05. 03. 15:10
Törölt hozzászólás
#5400
gyula1971
gyula1971 2018. 05. 03. 13:47
#5399
Most kifizetődő egy 11400-ról indított short.
13:34 | Ütik az OTP-t!
berlini
berlini 2018. 04. 19. 22:39
Előzmény: #5395  egy_kezdo
#5398
Ez igaz. De ezzel belenyugszunk, hogy az OTP vagy:
- nem lesz regionális nagybank (kivonul ezekről a piacokról) vagy
- ott marad Romániában és Szlovákiában de tudomásul veszi, hogy nem lesz nyereséges (mert ilyen ellenszélben ez nem lehetséges.)
Mindkét verzió rossz a bank dinamikus fejlődése szempontjából.
A romániai kudarc ráadásul eremény kényszert hoz a bulgár folyó akciziciós tárgyalásokon, ahol a eldől, hogy a bankcsoport megjelenik-e illetőleg erősödik-e 6 piacon. (Romlik a tárgyalási pozició.)
A mai hir után még inkább megnő a jelentősége a májusi 2018Q1-es gyj-nek.
Ha az előrevetiti az ez évi nyereség 300 milliárd feletti szintjét, akkor a mai hir hamar feledésbe merül.
Ha ez a gyj. nem lesz meggyőző, akkor mindenkinek eszébe jut a mai kudarc is.
wgaspar 2018. 04. 19. 21:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#5397
Ezen a fórumon nem politizálunk. Maradjon így.
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 20:55
Törölt hozzászólás
#5396
egy_kezdo 2018. 04. 19. 19:39
Előzmény: #5393  berlini
#5395

Nézheted úgy is, ami majd matematikailag ezek után történik, hogy egy jövedelmezőbb akvizícióra lesz átcsoportosítva ez a tétel is és még az osztalékpolitikán sem kell negatív módon változtatni. Egyébként egy ennyire ellenséges országban (Szlovákiában szintén) csak akkor érdemes jelentősebb tőkét befektetni, amennyiben van remény a  politikai hozzáállás megváltozására. 100 év alatt egy millimétert sem változott a becses szomszédék (az elit és az átlag) hozzáállása és amennyiben magyar tulajdonú céget pozicionálnánk, jelenleg egy forintot sem fektetnénk az említett országba... (más tulajdonú cég az mehet, magyarnak nincs sok értelme, vélhetően nem is nagyon lesz, hiába 19-20 milliós a piac. Az 1 millió gazdaságilag aktív magyart-székelyt így is eléri az OTP.)
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 16:15
Előzmény: #5393  berlini
#5394
1,5mrd forg
berlini
berlini 2018. 04. 19. 16:12
Előzmény: #5392  berlini
#5393
...és azt hittem, hogy az elmúlt 2 órában erre a hirre nagyobbat esik majd.
Valahogy nem akaródzik neki 11 ezer alá menni. Valszeg sokan akik benne vannak hisznek az első negyedéves gyj. erejében és nincs kedvük nagy realizáláshoz, pedig ez a hir nagy pofon, akár hogy is nézem és a május közepe még messze van.
berlini
berlini 2018. 04. 19. 14:45
Előzmény: #5391  berlini
#5392
...11.370-en.
berlini
berlini 2018. 04. 19. 14:45
Előzmény: #5390  longforever
#5391
Igen, itt neked lett igazad.
Amúgy meg egy ilyen ügyben naponta jöhetnek új impulzusok. (Pld. informális tájékoztatás a fellebbezéssel kapcsolatban vagy egyebek.) Igy én nem tartom valószinűnek, hogy egy hete ezt már eldöntötték csak nekünk nem árulták el a közgyűlésen.
Mindenesetre ez egy nagyon rossz hir volt. El is adtam 2000db-ot, mielőtt az amerikaiak elkezdenek kereskedni (tájlkozódni.)
longforever 2018. 04. 19. 13:09
Előzmény: #5386  berlini
#5390
"A román akvizicióval kapcsolatban nem hallottam mást mint hogy fellebeztek, de Csányi célzott arra, hogy habár az OTP-Románia célzottan , humanitárius tevékenységre is áldozva próbál az imázsán javitani Romániában, de ez eddig nem jött össze."
Jobb lett volna elmondani őszintén az igazságot......
mage 2018. 04. 13. 17:01
Előzmény: #5388  berlini
#5389
Köszi a beszámolót és portfólió cikkéhez fűzött kommentárt.
berlini
berlini 2018. 04. 13. 14:59
Előzmény: #5386  berlini
#5388
https://www.portfolio.hu/finanszirozas/bankok/iden-sem-allnak-meg-az-akviziciok-az-otp-nel.5.282268.html
Pár pontositás a fenti portfoliós cikkhez (idézem a megfelelő részt):
"Ami a csoportszintű várakozásokat illeti, a nettó kamatmarzs idén még csökkenhet 10-15 bázisponttal."
Ez nem tényleges kamatmarzs csökkenésként hangzott el, csupán a megváltozott számviteli szabályok miatt jelenik meg ez ezen a soron. Kamatmarzscsökkenés a várakozás szerint megáll idén.
"Új felügyelőbizottsági tagot választott az OTP közgyűlése: megszavazták Olivier Péqueux-t a társaság felügyelőbizottságának tagjává."
A Groupama vezérigazgatója. Számomra világos ezzel a jelőléssel, hogy a francia biztositó tartóssan marad részvényes.
"Valószínűleg intenzív lesz az év az akvizíciók tekintetében, de részletekkel kapcsolatban remélhetőleg a nyár elején-közepén lehet számítani tájékoztatásra - mondta el a közgyűlést követő sajtótájékoztatón Csányi Sándor. Elindult a szerb akvizíció, a horvát pedig a nyár közepén / végén fejeződik be."
Itt nem az akviziciókról beszélt, hanem az akvirált bankok és a már meglévő bankok összeolvasztásáról.
kerge
kerge 2018. 04. 13. 14:49
Előzmény: #5386  berlini
#5387
köszi az infókat!
berlini
berlini 2018. 04. 13. 14:31
#5386
Most jöttem el a részvényesi közgyűlésről.
Egy lényeges - a jövőre vonatkozó Csányi megjegyzést szeretnék megosztani veletek. (Nem szószerint, de lényegét illetően pontosan):
az ez évi várakozások teljeülését illetően vannak már pozitiv jelek, de a 2019-2020-as évek további fejlődése megalapozásával kapcsolatban még sok a teendő. Ezen témával kapcsolatban ez év nyarán várhatók bejelentések.
Én (és a jelenlévők többsége) ebből arra következtettem, hogy 
- az ez évi nyereségnövekedéssel kapcsolatban az első negyedév számai bizakodásra adnak okot,
- a további akviziciókat szükségesnek tartják a növekedési ütem 2019-2020-as fenntartásához.
Nagyon dicsérte az ukrán és orosz leánybankok vezetőit, (az orosz vezérigazgató, Ilja előttem ült,) hiszen ezekben a bankokban tavaly 37-38%-os nyereségnövekedés történt. Kiemelte hogy különösen az orosz banknál (és a szankciók ellenére) további erősődést vár. (Itt az eddig külön vezetésű Touch bankot Ilja vezetése alá rendelték.
A költségek csoportszintű megszaladásához az alábbi magyarázatot hallottam:
- bérszinvonal emelkedés,
- jelentős marketing költségek (új termékek miatt)
- jelentős IT költségek (amelyek maradnak a bankcsoport digitális átalakitása végéig a következő 4-5 évben)
- az akviziciók jelentős költségei miatt (de itt már ebben az évben várnak szinergia hatásokra. Magasnak tartják az eszközarányos költségeket.)
A román akvizicióval kapcsolatban nem hallottam mást mint hogy fellebeztek, de Csányi célzott arra, hogy habár az OTP-Románia célzottan , humanitárius tevékenységre is áldozva próbál az imázsán javitani Romániában, de ez eddig nem jött össze.
A szlovák leánybanknál eddig a beletörődés hangjait hallottam az elmúlt években a sorozatos veszteségek miatt. Most tett egy megjegyzést, hogy már kitalálták, hogy milyen új üzleti ötlettel lehetne ezen változtatni.
Bulgár leánybankot - szokás szerint - dicsérte a magas szinten, 47 milliárdos nyereségen stabilizálódott eredményt, kiemelve hogy ott volt a legnagyobb kamatmarzs lemorzsolódás (növekvő verseny miatt)
Szerbiában az OTP már a 6. legnagyobb bank. Ott is eredmény növekedést vár.
koookj 2018. 04. 06. 11:16
Előzmény: #5384  berlini
#5385
imadnam az 540 et:) szerintem mondjuk erhetne ennyit a papir csak vkik nagyon nem akarjak hogy ennyi legyen es megolik rogton az emelkedeseinket.
berlini
berlini 2018. 04. 06. 11:13
Előzmény: #5383  koookj
#5384
kevesled, vagy sokallod az 540-et?
koookj 2018. 04. 06. 10:34
Előzmény: #5382  berlini
#5383
Persze meg Matavra 540 ...ezeket a celarakat egyre kevesbe lehet komolyan venni.
berlini
berlini 2018. 04. 06. 10:32
Előzmény: #5381  mage
#5382
Morgen Stanley kiadott egy frissitett elemzést 14.460ft-os célárral.
Ezek még nálam is optimistábbak.
mage 2018. 04. 05. 20:00
Előzmény: #5380  berlini
#5381
Nem tudom mit vártál, már az is meglepő, hogy nem törli a saját hozzászólásain kívül az összeset.
Csodálom, hogy még csak most jutott el oda, hogy saját topikot csináljon. Végre hatalmaskodhat, körbe veheti magát a talpnyalóival, akik éljenzik az agymenéseit és ami a legfontosabb, hogy törölheti ha bárki rámutat a tévedéseire, ami valljuk meg nem egy bonyolult feladat.
Egyébként nem véletlen, hogy ezt a hozzászólásodat törölte.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek