Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 06. 26. 08:51
Előzmény: #4998  samu888
#5040
Bpm. Nem valami jol fest. Letörni készül. Alatte sztem a res toltve lesz es ott félő kieesik ebből a kis hetes alakzatábol akkor pedig korabbi melypont környéke is képbe kerül(het). Ti hogy látjátok?
berlini
berlini 2017. 06. 25. 22:49
Előzmény: #5038  mage
#5039
Pontosan idézted Jánost. "Egyenlőre" irta. Azaz nem hisz benne, hogy ez a funda értékelés ezen a szinten megmarad. (ezzel azért nincsen egyedül. Az elemzők többsége - ha nem is volt ennyire pesszimista mint ő - még nem aktualizálta a tavalyi elemzését és igy azoknál még a fokozatosan csökkenő ROE az aktuális becslés.) Q2: Igen, minden akvizició okozhat meglepetésekt. Ilyenkor az okos menedzsment akár sötétebbre is festi a képet a reálisnál, hogy később ez a reláció is szép fejlődést mutasson. (Ne felejtsük, hogy mig az OTP-csoport egésze 1,6-os könyvértéken forog, addig a Splitska bankot könyvérték alatt vették meg. Kézenfekvő hogy minden potenciális csontvázra céltartalékolnak (tőkét irnak le) és ez időlegesen a második negyedévben (egész évre kihatóan) csökkentheti az akviziciós eredményt.) Igen a bevételekre nézve a magyar anyabanknál több kockázat is van. De ne felejtsük, hogy mind Magyarországon mind a többi OTP relációban idénre komoly GDP növekedés várható. Ha ebből csak az átlagos banki hatás csapódik le az OTP-nél, akkor ebből minden leánybank profitál. Tehát én az alapfolyamatok alakulásában optimista vagyok továbbra is. A céltartalékolási politika persze időlegesen minden felül tud irni.
mage 2017. 06. 25. 21:02
Előzmény: #5037  berlini
#5038
Csak nekem tűnt fel, hogy pompi a másik otp-s topikban ezt írta: "egyelore OTP ara fundas alapon realisnak nezheto"? Persze utána, azért lefele beszéli, de ez akkor is mellbevágott. Lehet lassan ki kell szállni, ha már a legnagyobb otp lebeszélő is long-os lett :). Vagy volt valami fundás hír amiről lemaradtam és olyan jelentőségű volt, hogy 5200Ft-ról 9200-ra kellett a emelni a célárat? :) Én a q2-vel kapcsoltban azért nem vagyok annyira optimista. A vásárolt horvát banknál láttok kockázatokat. Nem tudjuk, hogy milyen céltartalékolás volt az előző tulajdonosnál, de gyanítom meg se közelíti az otp átlagát, tehát itt lehet egy nagyobb céltartalékolás, hogy feljebb húzzák a képzett céltartalék szintjét. Nem tudjuk milyen biztosítékok voltak az adásvételnél az esetleges bekövetkező jelentős veszteségekre. Gondolok itt az Agorokor esetleges csődjére, vele szembeni hitel elengedésre. Bár ezzel kapcsolatban megszólalt a menedzsment, de elég szűkszavú volt. Simán el tudom képzelni, hogy emiatt egy egyszeri 4-5 milliárdos céltartalékolást meg kell képezni. Úgy nézz ki, hogy ebben a félévben csökkent az állampapír értékesítés az előző negyedévhez képest és eltolódott a hosszabb távú papírok felé (aminek mondjuk hosszútávon van negatív hatása az otp profitjára). Talán a minősített fogyasztóbarát lakáshitel miatt kicsit kivártak a negyedévben a hitel felvenni készülők. Azon egyébként meglepődtem, hogy csak az fhb adott be pályázatot eddig, bár gondolom ők hamarabb tudtak a feltételekről (vagy egyenes ők találták ki). Szerintem a menedzsment se szeretne kiemelkedő profitot kimutatni a q2-ben. A q1-ben már megmutatták, hogy tartani fogják az idei célt, de szerintem nem szeretnék nagyon meghaladni, mert már egyszer csúnyán beégtek 2008-ban. Persze ahogy te is írtad a alapfolyamatokat nem tudják és nem is hiszem, hogy el akarnák rejteni.
berlini
berlini 2017. 06. 23. 07:05
#5037
Azért itt válaszolok az alábbi hozzászólásra, mert ez bizony egy kőkemény funda dilemma.: "csütörtök, 22:43#1034689Kontraindikator111Én olyan kérdéseket tennék fel, hogy:- ér e az OTP 40%-kal többet, mint 1 éve? Longos és shortos egyaránt tegye a szívére a kezét, és ez alapján gondolja végig...- 9400-on eladásra javasolta a City... Goupama akcióról tudván megkapták a megbízást is feltehetőleg, szétshortolták a papírt, majd benyögték az eladási javaslatot, ez tolta le az árfolyamot, majd a shortzárási szándékukkal mint vevők jelentkeztek a groupama pakk nagy részéért... Majd utána újra visszaemelték a célárat... ezekről a mókákról már leírtam a véleményem korábban...- További (a többi elemzőház áraihoz képest magas szintekre mutató!) céláremelés érkezett, tudjuk mi lett utána pár évvel ezelőtt...- Csányi nem is olyan régen elmondta, hogy 8300-at ér az OTP... ő azért kicsit előrébb lát, még ha rossz investor is... :D- Q2 érdekesség... 9300-ról relatív magas kockázatok mellett (ami külpolitika, belpolitika, jönnek a választások hamarosan, stb...) egy nagyon jó jelentésre is meg fogják venni a papírt 10k-s célárra? Nem nagyon hinném... 12k-s várakozásra már valószínű. Jó, akkor mondjuk 12k-t :DDDD. Na de viccet félretéve, hova kell, hogy tegye az OTP a Q2-höz tartozó záróárat, hogy jól jöjjön ki a matek? Ha magasra viszik, nem lesznek csábítóak az arányszámaik, P/BV, ROE, stb... Mert nem mondhatják, hogy alulértékelt, venni kell... Ha az jön ki a Q2 alapján, hogy az OTP tételezzük fel jól teljesítve 9300-at ér, akkor mi fogja generálni a vételi erőt??? Egy ilyen jelentés felhívás realizálásra a befektetők körében. Rosszant jelent mert mondjuk túl magasan van, és túlárazott lesz a piacon? Az zakót hoz nagy valószínűséggel... Szóval valószínűleg vakarják a fejüket, hogy hova tegyék az árfolyamot hó végén, hogy mekkora céltartalékot képezzenek, költsenek e saját rv vásárlásra, mit írjanak le, stb... Félre értés ne essék, nem értek a Fundához, de ezek a kérdések azért érdekelnek.Egyelőre a Pomperj féle B hullámos verzió amit én is figyelek, nem sérült! Az viszont olyan szintekre vinne le, amiről itt a longosok nem szívesen beszélnek. A chartban pedig mint lehetőség ott van!Két verzió nagyon valószínű, amit elsőrangúan nézek! Vagy a Pomperj által is említett B hullámban vagyunk, és akkor jön lefele egy C valahova 8k környékére megint, és ez lesz egy komplett 4-es, majd után októbertől fel-fel-fel 10k fölé akár a 12 is belefér, ha olyan lesz a tempó! De 2018 tavaszától vérzivatar lesz... hopp... pont választások... zavargások? Megbuktatás? Puccs? Egymás alá pakolgatás? Passz... majd valami lesz...A másik verzió is igen hasonló, csak ott még most fejezzük be a nagy 3. hullámot, ami 3400-ról indult! Ez az 5.-je! Akkor megkezdjük a négyest mint korrekciót lefele szintén őszig, majd onnan fel az előbb is említett csúcsra! Mind a két elképzelés esetén a long jó lesz, csak baromira nem mindegy, hogy honnan!!! Ezért is jeleztem, hogy óvatosan, lassan szépen!Ami ugyan ezt az elképzelésemet erősíti, az a DAX chart, és a BUX! BUX nagyon érdekes, mert kétféle hullámhoz tartozhat RSI csúcs! Egy impulzus (tehát 5-ös szerkezetű hullám) 3. hullámához, valamint a C hullámhoz szokott ilyen társulni. Melyik lehet ez? Gyakorlatilag bármelyik, csak az egyiknél összeomlás, a másiknál korrekció következik! Az összeomlást vessük el, ne omoljunk össze, az nem jó senkinek... nem szeretnék kenyeret venni jegyre... Egy fontos! Mindkét verzió esetében a trend pár hónapig lefele lesz! Nem feltétlenül gyors szakadás képében, de az is belefér, valamint szép visszahúzásokkal, amíg nem kopik el a short a piacról.BUX havi RSI-je 83 körül van! Ez már az extrém magas kategóriába tartozik! Nem feltétlenül szakadás követi, de oldalazás szinte biztos! Egy havi charton OTP életében 1000-2000 pont, BUX esetében 4-5000 pont simán belefér az oldalazás kategóriájába! A havi BUX RSI-t le kell hozni 40% köré! Mivel sok zöld gyertya van, így ezek fognak kiesni, és ezét relatív gyorsan fog esni az RSI is egy esetleges lefele irány esetén.Szóval nálam most a long nem játszik! Short pozikat keresek, DAX (Belefér a 13k még felfele) de valahova 11k környékére le kellene csoszognia őszig, BUX (Belefér a 37k fölfele) de 32k-ig le kéne, hogy jöjjön, OTP-be benne van a 9600, bár már kezd gyanús lenni, mert szötymörög, de ha hétfőn még elindul, és holnap nem szakad be akkor jó lehet még. Utána minimum még olalazás esetén is 8800-9k-ig le...Ezek nagyjából a minimumkövetelmények most nálam amiknek teljesülniük kell, és játszható...Bocsának, ha hosszú voltam, de csak így tudtam összefoglalni a helyzetet!Szép estét mindenkinek!" Ér-e az OTP 40%-kal többet mint egy éve? Tavaly ilyenkor 16 hónappal a 3400ft-os mélypont és egy átlagában komoly fellendülés után én is úgy gondoltam, hogy a papir tart egy kisebb szünetet és a gyj. sorozatok megerősitése után érjük el a 8 ezret. Ezen a fórumon is volt hozzászóló aki az 1. gyj. után még kétségbe vonta a 2016. évi 160 milliárd ft-os nyereség elérését. A Brexit utáni európai rally az OTP 2. negyedéves gyj. megerősitéssel együtt hozta a rallyt év végéig. De még év végén sem gondolta a többség, hogy a 160 milliárdot túlteljeithetjük. A célárak 6-8 ezer között mozogtak. (általában lemaradva az aktuális árfolyamtól.) Mint tudjuk az éves nyereség 202 milliárd ft lett (amit 220 milliárd ft-ról csaltak le, hogy minden körülmények között tarthasság a 2017-2018-as stabilan fellendülő számait. Jó, de kérdezhetnénk, oké, hogy most már 200 milliárd feletti várakozásaink vannak, de semmiképpen nem 40%-kal magasabbak mint egy évvel ezelőtt! Számomra erre a dilemmára a válasz az, hogy a cégvezetés most már lassan a tübbség számára is hihető módon (főleg az akviziciók alapján) elhitette, hogy az OTP a következő években is kétszámjegyű növekedési pályán marad. (Egy éve szinte minden elemző abból indult ki, hogy a bank növekedése kifullad és a ROE 10% alá süllyed, de akár lehet olyan év is amikor a nyereség csökken!) Borzasztóan nagy különbség van két olyan cég tőzsdei megitélésében, amelyek közül az 1. stabilan produkálja mondjuk a 8%-os nyereséget (többségét kifizetve osztalékban) mig a 2. cég tartja a 13-15%-os nyereségszintet és expandál. Utóbbinak a tőzsde akár P/E=15 (visszatekintő) értéket is megadhat mig a másiknál az értékeltség a (visszatekintő) P/E=10 alatti is lehet. A különbség akér 50%-os tőzsdei érték különbség is lehet! A másik a hozzászólásban felvetett kérdés, hogy a cégvezetés hova fogja tenni a következő negyedévek gyj.-it és azok hogyan befolyásolják az árfolyamot? Az alapfolyamatokat nemigen tudják manipulálni. Vagy folytatódik a megfordult trend és folytatósik a hitelkihelyezési offenziva (és esetleg lesz még 2 ekvizició) és akkor a bank hozza az elvárt számokat, vagy a lendület megtörik. Előbbi esetben az eddigi várakozások akár megemelésre is kerülhetnek. (Még akkor is ha az év végén a többletnyereséget eltüntetik és a céltartalékolási arányt felemelik 110% fölé.) Az utóbbi esetben pedig én is csalódni fogok és csökkentem várakozásaimat (és kitettségemet). Ebben az esetben pedig az előbb emlitett akár 50%-os felár is le fog morzsolódni és az árfolyam tényleg leeshet akár 7000 körülre. Én azonban ebben a verzióban nem hiszek. A régiós 3-5%-os fellendülés aviszi a bankokat és a tőkefelesleg kikényszerit még akviziciókat igy én a 2. gyj számai felől kevéssé várok kellemetlen meglepetéseket. Csányi papa beköpéseiit illetően: Nos a menedzsmentnek sem jó, ha nagyok a részvényárfolyam ingadozások. A 9300ft februárban egy erős túlszaladás volt (Én is vártam egy erős korrekciót (le is irtam tübbszür.) A 7700ft pedig a másik véglet volt. Csányi ezért nyilatkozta a 8300ft-ot. Ezt az adott pillantban az árfolyam stabilitás szempontjából helyes kijelentésnek gondolta. Ami nem jelentette azt, hogy ezt a szintet akár erre az évre is egy stabil szintnek kellene gondoljuk. Ha megkérdezik pár hónap múlva (és egyáltalán válaszol, ) akkor nem valószinű hogy 9000 alatt árfolyamot fog mondani.
mage 2017. 06. 14. 23:25
Előzmény: #5034  Kontraindikator
#5036
Na ez jó :D. Még régebben raktam be csak kíváncsiságból az FT-n figyelő listára, de ott nem jelenítette meg az osztalék hozamot és ezért azt hittem nem fizet, de most jobban ránéztem és látom, hogy fizet már 7. éve. Mondjuk elég hektikusan növekszik csökken a mértéke.
egy_kezdo 2017. 06. 14. 23:09
Előzmény: #5033  mage
#5035
Akkor vegyél cégrészvényt, amikor érted-ismered az adott cég legalább 1-2 éves múltját-jelenét és modellezni tudod az 1-2 éves jövőbeli működési eredményét és profitját... "Bolond" vesz azért, mert valami sokat esett vagy, mert épp felfele megy, anélkül, hogy ismerné a céget. Eladni is bolond adja el azt a céget ami sokat emelkedett...(Itt most a jelentős tőkével rendelkező nagybefektetőkre gondolunk) Sberbank: osztalék (ezt pozitív trendben korrigálni szokás), olajár, Gazprom balhé Ukrajnában, orosz bankok kiebrudalása szintén Ukrajnából... Minden cég egyedi sztori. Rafi épp befürödni készül Lengyelországban... További sok sikert.
Kontraindikator
Kontraindikator 2017. 06. 14. 22:48
Előzmény: #5033  mage
#5034
Sperbankban tegnap volt osztalékvágás...
mage 2017. 06. 14. 22:44
Előzmény: #5031  egy_kezdo
#5033
Érdekes, hogy még az otp új éves csúcsra ment az elmúlt pár napban, addig a versenytársak (kbc, erste, raiffeisen) inkább esedeztek. Jelenlegi szinteken nem lenne jobb vétel a kbc véleményetek szerint? Sberbank-ot mi nyomasztja ennyire, hogy esik mint a kő? Van valami fundamentális oka? Nem igazán követtem eddig, van ott tervben osztalék fizetés?
berlini
berlini 2017. 06. 13. 22:24
Előzmény: #5031  egy_kezdo
#5032
Ha JPM is csak 2018 2. félévre gondolta, akkor azzal már egyetértek. Még akár tül is lehet teljesiteni 2018 év végéig, ha lesz még egy pár akvizició. (Vagy annak hiányában egy belengetett 500-600 ft-os osztalék a 2018-as év eredményére.) Igen, ez az inkubátoros környezet, ez előbb vagy utóbb de megszűnik. Az egyik veszélyforrás Amerika. Még Trump nélkül is, Amerikát illetően 2009 óta ez az első év amikor már nem vagyok optimista a további emelkedést illetően egy erősebb korrekció nélkül. ha a korrekció relative nyugodt és hosszú lefolyású lenne, akkor látnék esélyt arra, hogy a tengeren túli P/E alapon az európai tőzsdékhez képest jelentősen túlértékelt árfolyamok közelitsenek az európaiakhoz, anélkül, hogy azokat időlegesen magukkal rántanák. Sőt akkor beindulhatna egy tőkeátrendeződés az európai részvények irányába, aminek az egyik haszonélvezője az OTP lehetne. Ebben a scenárióban lehetőség lenne egy 2018-as előremutató P/E=13 fölötti értékeltségre, azaz akár 13.000ft-os árfolyamra is.
egy_kezdo 2017. 06. 13. 21:57
Előzmény: #5028  berlini
#5031
Aki nem elemez és modellez saját magának hanem fizet ezekért és kizárólag ezek alapján pozicionál az meg is érdemli, hogy a vonat után fusson. Kicsit olyan ez, mint amikor valaki azért vesz fel hitelt a banktól, hogy jó nagyot nyerjen rajta, szóval nem ezért találták ki a bankrendszert, de az elemzőházakat és a brókercégeket sem ;) Hitelen, elemzésen, szolgáltatáson akkor lehet nyerni, ha az illető a költségeknél (kamatok, díjak), nagyobb hozamokat képes elérni, ezért fontos a saját tudás-piacismeret. De ezekkel te tisztában vagy, viszont mindig vannak új feltörekvő generációk, akiket párszor meg lehet kopasztani, lakás- fogyasztási- befektetési stb hitellel és tanácsadással, ezért ez a piac végtelen és örökké működni fog… Hogy összejöhet-e a 12000 jövőre? Nálunk ez benne van a 18 hónapos időtávban (JPM is 2018 H2-re adta ezt meg és nem 12 hónapra). Operációs szinten a mögöttes profit és EPS kitermelése 90-100%-ban adott, a kérdés inkább az, hogy milyen időközben kialakuló kockázatok indíthatnak be profitrealizálásokat. Ezeket érdemes inkább begyűjteni, mert, hogy az OTP egy zavarmentes környezetben -(inkubátorban és vákuumban, de mint tudjuk ilyen feltételek a tőzsdén nem lesznek)- ezt az 1000 Ft EPS-t 12-es P/E-vel 2018-ban ki tudja termelni az szinte biztos...
berlini
berlini 2017. 06. 13. 21:55
Előzmény: #5029  berlini
#5030
(A tördelés továbbra sem erőssége a fórum motornak: ezért ismétlem) Ez olyan jó, hogy muszály volt ellopnom a Warren Buffet topicból.Ez lehetne mostantól a Mennyit ér az OTP topic mottója: daxlisgyuszi451hétfő, 22:01előzmény: #133 daxlisgyuszi#136#69: "Mi (Berkshire) azért tudunk labdába rúgni, mivel azt valljuk, hogy a tőzsde olyan újraelosztó-központként működik, ahol az aktívak pénze a türelmesekhez vándorol." 1 1
berlini
berlini 2017. 06. 13. 21:53
#5029
Ez olyan jó, hogy muszály volt ellopnom a Warren Buffet topicból.Ez lehetne mostantól a Mennyit ér az OTP topic mottója:daxlisgyuszi451hétfő, 22:01előzmény: #133 daxlisgyuszi#136#69: "Mi (Berkshire) azért tudunk labdába rúgni, mivel azt valljuk, hogy a tőzsde olyan újraelosztó-központként működik, ahol az aktívak pénze a türelmesekhez vándorol." 1 1
berlini
berlini 2017. 06. 13. 20:19
Előzmény: #5027  egy_kezdo
#5028
Igen, lehet hogy bevásároltak az elmúlt hetekben és szándékosan húták az időt. Viszont ez kib@szás azokkal szemben, akik komoly pénzeket fizetnek (előfizetnek) az ilyen elemzésekért és ezek alapján hozzák a döntéseiket. Amúgy nekem is az volt az érzésem a Morgen stanley és a Citi elemzéseinél (irtam is róluk ebben a fórumban) hogy vagy későn vagy egyáltalán nem számolnak a már meglévő akviziciók bevételre (és ezáltal a nyereségre is) gyakorolt hatásaival. Abban viszont tévedtem, hogy a június-július hónapokban a 10 ezres célárakat megerősitő ujabb elemzések jönnek. Engem meglepett ez a 12 ezres. Velem először fordult elő, hogy egy neves elemző az OTP-t illetően nálam is egy picit optimistább. Mert én azért nem vagyok biztos benne, hogy a 12.000ft -os árfolyam a következő 12 hónapban összejön. Ez ugyanis előfeltételezi, hogy - a menedzsment idénre nem a 15%-ot hozza össze, hanem legalább a JP Morgenes 18%-ot. (Tehát nem dugja el a nyereség egy részét 2019-re) - és hogy a 2018 év első felében a piac megadjon egy P/E nagyobb mint 13 értékeltséget. Szerinted ez a kettő összejön egy éven belül?
egy_kezdo 2017. 06. 13. 18:34
Előzmény: #5026  berlini
#5027
A JPM az első csapat amelyik elkezdte beleszámolni a modelljébe azokat a tételeket amelyeket a #4983-ban részletesen felsoroltunk és amelyeket a Citi modelljéből a #4965-ben hiányoltunk (nem véletlenül a JPM profit és célár várakozásai is hasonlóak lettek a miénkhez). Viszont az egész dolog olyan szempontból érdekes, hogy a JPM-es fiúk velünk azonos időben jutottak ezen információk birtokába és mégis cirka 1 hónap kellett nekik az új modell előállításához. Nem valószínű, hogy ennyit dolgoztak rajta, mivel mi ezzel pár óra alatt végzünk és ez náluk is így lehet. Feltehetően pozíciót is fogtak közben, ami nem gond, mert így a 8900 alatti régió már erős támasz lenne. És késsenek is a célárakkal mindig pár hetet, nekünk ez optimális ütemezés... Berlini, ami pedig a pf újságíróit illeti, ők akkor is még írogatni fognak mindenfélét az otp-ről, amikor te már olvasni sem akarsz róla, hanem a saját otp elemzéseid eredményeként, nyugodtan kikéred a délelőtti 5-ik koktélodat és állítasz egyet a napernyődön vagy a vitorládon, hogy jobban láthassad a tenger kékjét (Balaton zöldjét) és a röpiző lányokat... Üdv minden otp részvénytulajdonosnak (a shortosoknak is, hiszen részben belőlük élünk :)
berlini
berlini 2017. 06. 13. 17:13
Előzmény: #5024  berlini
#5026
link Nagy Viktor úr ismét shortba állt. Kisérteties hasonlóságra hivta fel a figyelmet a fenti portfolio cikkben a 2007 június 14.-i és a 2017. június 13.-i JP Morgan OTP értékelésben. Nilvánvaló célja rávezetni a nehéz felfogó képességű olvasót, hogy ha 2007-ben nem jött be a 12 ezer ft-os előrejelzés akkor ma is jobb óvatosan nem elhinni ugyanazt a célárat. Szeretném felhivni a Tisztelt Cikkiró figyelmét arra a pár "apró" különbségre, ami miatt a mostani előrejelzésnek több esélye van: 1. Akkor az európai bankszektor jövedelmezősége megengedett egy P=E=10 -es tőzsdei értékeltséget és igy a szárnyaló bankrendszernél Tőzsdei érték elérte a könyvszerinti érték 3-4 szeresét, (az OTP-nél 2,2 arányt). A tőkemegfelelőség hihetetlenül alacsony volt, igy a bankok sérülékenysége hihetetlenül magas volt. Ma a nyugati bankok jövedelmezőképessége katasztrófálisan alacsony, mert a megfelelő tőkemegfelelőséget sok bank csak eszközállománycsökkenéssel tudja elérni, ami - együtt az alacsony kamatszinttel - rontja a nyereségességet (P/E = 14-20 tartomány. Az OTP viszont a 2017-es várható nyereségességhez 10 alatti P/E értéket mutat a jelenlegi árfolyamnál. IGY NEM IGAZ AZ A CIKKIRÓI ÁLLITÁS, HOGY A BANK AKKOR ALUL, MA VISZONT TÚLÉRTÉKELT LENNE VERSENYTÁRSAIHOZ KÉPEST!!! Az egész EU-ban nincsen 2-3 banknál több, aminek a P/E értékeltsége hasonlóan jú lenne. A legtöbb európai bank még mindig túlélő üzemmódban működik, miközben az OTP gyüjtögeti az eldobott leánybankokat. 2. Az OTP-ben az akkori elemző ugyancsak az akviziciós fantáziát látta. A bank sorra vette a külföldi bankjait. NAGYRÉSZT HITELBŐL (Kötvénykibocsájtás.) A saját tőke kb. 700 milliárd ft. Az akviziciók nem jöttek be. (Ez igaz) Ma már látjuk, hogy a válság mellett ennek oka a több relációban nem kielégitő leánybank méret volt. Ma viszont az akkori akviziciók optimalizálása folyik (megfelelő méretnagyság elérése Horvátországban, Szerbiában, Romániában stb.) És mindez saját tőkéből, nem hitelre történik!!!! Hiszen a mai 1400 milliárd (a megnövekedett szabályzói követelmények ellenére) saját tőkéből legalább 300 milliárdot el lehet költeni még az idén akviziciókra (Szerb, Román) és a szerény osztalékpolitika jövőre is megtermeli a legalább 180-200 milliárd ft-nyi újabb akviziciós lehetőséget. Sajnos nem olvastam a JP Morgen elemzését, de szerintem a most megjelent elemzés számol egyenlőre egyedül az akviziciók valószinűsithető reális hatásával a bevételekre és a nyereségességre. A JP Morgen szerintem a ROE alakulásában viszont téved: (előrejelzésük: 2017: +18%, 2018: +17%, 2019: +12%) mert a menedzsment szerintem idén és jövőre tartalékol és igy viszont még 2019-ben is hozzák a 15%-ot. Hogy mi lesz azután? Az már részben azon múlik, hogy kitart-e az európai konjunktúra 2020-ig és hogy lesznek-e még akviziciók Szlovákiában, Szerbiában és hogy igy a menedzsment el tudja-e érni, hogy minden relációban meg legyen a megfelelő jövedelmezőség.
gyuripapa 2017. 06. 08. 19:14
Törölt hozzászólás
#5025
berlini
berlini 2017. 06. 08. 13:21
#5024
Eddig felülteljesitette várakozásaimat. Az osztalékkal már a mai 8850ft megfelel egy 9000ft-os szintnek. Lehet, hogy a tegnapi hír a romániai görög leánybank tenderében az élen állás adott neki lendületet, ami amúgy kifújni látszott az előző napokban. Tettszik vagy (lásd supershortos beállítottságú kollégák) nem tettszik, de az eddigi akviziciók az elmúlt fél évben:AXA Splitska, és a mostani egyrevalószinűbb romániai vétel minden egyéb, valószinűleg minden relációban bekövetkező hitelvolumen bővülés (legalább +5%) elhanyagolása mellett is növeli a bankcsoport hitelállományát és bevételeit is legalább 15%-kal!!!! Ha minden jól alakul, akkor ebből ebben az évben csak akkor nem lesz ROE=20, ha a céltartalékolást 100%- fölé viszik, igy a nyereség egy részét áttolják 2018-ra.
berlini
berlini 2017. 06. 02. 16:34
Előzmény: #5021  gyula1971
#5023
Ez nem elemzés, ezeket az elemzéseket az OTP összesitette. Az első táblázat gyakorlatilag minden elemzői véleményt tartalmaz az elmúlt fél évből, a második táblázat pedig csupán elmúlt hónapok (valószinűleg április-május) elemzéseit. Az összesités alapjául szolgáló elemzéseket pénzért árulják, igy azokat nem tudod letölteni sehonnan.
gyuripapa 2017. 06. 02. 13:58
Törölt hozzászólás
#5022
gyula1971
gyula1971 2017. 06. 02. 13:44
Előzmény: #5014  herlas
#5021
Hát 2019-re ír az Angol elemzés 910-forintos EPS-eredményt. Ezt az elemzést maga az OTP-készítette de hol letölthető?

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek