Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 06. 30. 15:24

Forex Cashback   

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 01. 25. 17:43
Törölt hozzászólás
#42
Törölt felhasználó 2013. 01. 25. 17:16
Törölt hozzászólás
#41
Törölt felhasználó 2013. 01. 24. 15:14
Törölt hozzászólás
#40
Törölt felhasználó 2013. 01. 15. 15:20
Törölt hozzászólás
#39
Törölt felhasználó 2012. 11. 30. 15:23
Törölt hozzászólás
#38
Törölt felhasználó 2012. 11. 30. 14:46
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#37
Kicsit offtopic :érdekes a meglátásod/állításod bokaly, kicsit (persze csak a szó pozitív értelmében) vitatkoznék azzal a megállapításoddal, miszerint létezik olyan, hogy valaki nem érzelmi alapon hozza meg döntését. Ha ez így lenne a marketinget úgy, ahogy van el lehetne felejteni, vagy kimerülne abban, hogy a száraz statisztikákat publikálják. Szerintem, minden egyes döntés érzelmi alapon születik, pl. ez a kereskedés legnagyobb 'rákfenéje' is. Ez ugyanúgy igaz óriásvállalatok CEO-ira (tapasztalat) és a politikusokra is! (itthonról csodálatos példákat tudunk hozni nap, mint nap):)

Vagy valamit rosszul értettem?

Üdv!
Törölt felhasználó 2012. 11. 29. 14:00
Törölt hozzászólás
#36
Törölt felhasználó 2012. 11. 29. 13:54
Törölt hozzászólás
#35
Törölt felhasználó 2012. 11. 04. 17:36
Törölt hozzászólás
#34
Törölt felhasználó 2012. 08. 15. 01:08
Törölt hozzászólás
#33
Törölt felhasználó 2012. 07. 07. 09:56
Törölt hozzászólás
#32
Törölt felhasználó 2012. 07. 04. 19:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#31
Először is, egy fillért se költs robot vásárlására. Nagyon egyszerű oknál fogva. Akinek tuti robot van a kezében, annak esze ágában sincs eladni. Egyszerűen nincs szüksége az eladás után kapott "aprópénzre".

Ettől eltekintve, nagyon jó meglátások találhatók a honlapon. De ez csak egy jó kiinduló pont. Szemmel láthatóan még nem sikerült az elméletet gyakorlatba átültetni, hisz akkor már nem emlegetné, hogy "még" nincs elég tőke a nem is tudom mihez. :)

MT4-en tesztelt robotokat el is lehet felejteni. Ugyanis a teszt során nem a valós, hanem generált tick-eket kap a program. Ez pedig nagyon messze van az élő helyzetektől.
fxboy
fxboy 2012. 07. 04. 18:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#30

"...szerencsés, jellemző piaci körülményeknek..."

"...Ha viszont szerencsénk van..."

"...tőkénk hetente duplázódik..."

Te szerinted bizalomgerjesztőek ezek a kifejezések?

Jó strati.
Megfelelően szigorú kockakezelés.
Következetes mm.
Reális profitcélok.
És akkor ez az egész fx balhé nem szerencsejáték, hanem jövedelem...
...de ebbe nem fér bele a heti tőke duplázás
Törölt felhasználó 2012. 07. 04. 12:57
Törölt hozzászólás
#29
Törölt felhasználó 2012. 07. 04. 11:31
Törölt hozzászólás
#28
Törölt felhasználó 2012. 07. 04. 11:28
Törölt hozzászólás
#27
Törölt felhasználó 2012. 07. 04. 01:04
#26
Bocs, a duplázásért, de csuklott a net.
Törölt felhasználó 2012. 07. 04. 00:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#25
Kedves Péter,

lehet, hogy én túlzottan szkeptikus vagyok, de sajnos az élet sokkal faramucibb annál, mint ami a tankönyvekbe belefér.

Csupán egy rövid gondolatlánccal próbálok rávilágítani a tankönyvi állítás blődségére.

Tehát, ha elfogadjuk, hogy minden ember minden esetben érzelmi alapon dönt szolgáltatás és termék dolgában, akkor ezzel közvetve azt állítanánk, hogy az egész világgazdaságot érzelmek alakítják, irányítják.

Ugyanis nagy vállalatok döntéshozói szintén emberek. S bizony gyakran kerülnek döntési helyzetbe egy-két szolgáltatás, termék dolgában. Akár csak a portaszolgálatot, vagy -mondjuk egy autógyár esetén- a kuplung szerkezet beszállítóját illetően.

Szerintem Te is belátod, hogy ilyen pozícióban csücsülő emberek nem érzelmi alapon döntenek, még arról sem, hogy ki takarítsa az irodát.

Nehezen elképzelhető számomra, hogy ugyan ezek az emberek nem hasonlóan járnak el, ha egy hűtőszekrényt, vagy kábelTV szolgáltatót választanak.

Szóval én szeretném azt hinni, hogy nem csak az érzelmek játszanak döntéseinkben. Ugyanakkor elismerem, hogy van olyan vásárlói réteg, akiknél valóban fontos helyük van az érzelmeknek egy-egy döntés meghozatalakor.

E kis példa alapján remélem belátod, hogy nem midnen ember és nem minden esetben dönt érzelmi alapon. Ha nem, hát nem. A vélemény szabad!! (remélem az is marad!! :D)
Törölt felhasználó 2012. 07. 04. 00:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#24
Kedves Péter,

lehet, hogy én túlzottan szkeptikus vagyok, de sajnos az élet sokkal faramucibb annál, mint ami a tankönyvekbe belefér.

Csupán egy rövid gondolatlánccal próbálok rávilágítani a tankönyvi állítás blődségére.

Tehát, ha elfogadjuk, hogy minden ember minden esetben érzelmi alapon dönt szolgáltatás és termék dolgában, akkor ezzel közvetve azt állítanánk, hogy az egész világgazdaságot érzelmek alakítják, irányítják.

Ugyanis nagy vállalatok döntéshozói szintén emberek. S bizony gyakran kerülnek döntési helyzetbe egy-két szolgáltatás, termék dolgában. Akár csak a portaszolgálatot, vagy -mondjuk egy autógyár esetén- a kuplung szerkezet beszállítóját illetően.

Szerintem Te is belátod, hogy ilyen pozícióban csücsülő emberek nem érzelmi alapon döntenek, még arról sem, hogy ki takarítsa az irodát.

Nehezen elképzelhető számomra, hogy ugyan ezek az emberek nem hasonlóan járnak el, ha egy hűtőszekrényt, vagy kábelTV szolgáltatót választanak.

Szóval én szeretném azt hinni, hogy nem csak az érzelmek játszanak döntéseinkben. Ugyanakkor elismerem, hogy van olyan vásárlói réteg, akiknél valóban fontos helyük van az érzelmeknek egy-egy döntés meghozatalakor.

E kis példa alapján remélem belátod, hogy nem midnen ember és nem minden esetben dönt érzelmi alapon. Ha nem, hát nem. A vélemény szabad!! (remélem az is marad!! :D)
Törölt felhasználó 2012. 07. 03. 20:29
Törölt hozzászólás
#23
Törölt felhasználó 2012. 07. 03. 20:12
Törölt hozzászólás
#22
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2012. 07. 03. 19:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#21
Részemről szó sincs vitatkozásról, vélemény közlésről, kérdésre adott válaszokról maximum.

De hogy jót is mondjak:

"...ha valaki kereskedik egy velünk is partnerségben álló brókernél, akkor miért ne vegye igénybe azt a szolgáltatást, amit a GlobeGain kínál neki?! Ráadásul teljesen ingyenesen..."

Ha úgy érted, hogy ha valaki már kereskedik valahol és megpróbálta, de önállóan nem tud a saját brokijánál kedvezményt elérni, az utólagos közbeiktatásotokkal viszont új szerződés nélkül mégis kap, az méltányolható (bár nálam ez a brokit minősítené, de az most lényegtelen).

Ha így értetted, ahogy leírtam, akkor inkább ezt emelném ki a szolgáltatásotok melletti egyik fő érvként, ti. lehetséges, hogy ezt az első pár hónapot túlélő daytrader újoncok némi kereskedési tapasztalat birtokában valódi segítségként értékelik. A piac meg úgyis eldönti, mire van igény.

Részemről ez a téma ki is merült. Jó munkát és sok sikert mindenkinek!

Topik gazda

GlobeGain
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek