Topiknyitó: Civinjanos 2012. 06. 28. 12:23

Nyomozás HUMET azaz NUTEX ügyben  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tomi140
tomi140 2013. 07. 18. 08:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#20
ami egyértelmű: hogy kussoltatós pénzek és fenyegetések jönnek mennek, különben már bezártak volna pár embert, ez a napnál is világosabb. de vajon kinek van akkora hatalma hogy kussoltasson egy bét-et meg a szerveket is...
AntiOrganicMission 2013. 07. 18. 07:41
Törölt hozzászólás
#19
Civinjanos 2013. 07. 16. 06:59
Törölt hozzászólás
#18
Törölt felhasználó 2013. 07. 16. 05:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#17
Tisztelt Civin Úr!

Az ilyen heves beírásokkal - bár semmi közöm hozzá, de ha adhatok egy magánvéleményt - óvatosabban kellene bánni. Hamar elég sok haragost szedhet össze, aztán jók lennének még azok a kapcsolatok majd máskor...

Tisztelettel:
Civinjanos 2013. 07. 15. 19:52
Törölt hozzászólás
#16
Civinjanos 2013. 07. 15. 19:52
Törölt hozzászólás
#15
watson
watson 2013. 07. 08. 08:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#14
T. Civin Úr!

Magánvádas eljárása folyik már? A bíróság a bizonyítási indítványait lefolytatja ha tudja.

Úgy látom ha maga nem dolgozik akkor senki... :(

Tisztelettel, Watson
Civinjanos 2013. 07. 07. 16:36
Törölt hozzászólás
#13
Civinjanos 2012. 09. 27. 09:28
Előzmény: #11  Bacherachi_rabbi
#12
Tisztelt Rabbi,

annak idején, amikor még a HUMET elnöke voltam, rosszakaróim rám küldték az adónyomozókat. Házkutatást tartottak és előzetesbe tették a főkönyvelőnket. Tizenegy éve ennek, a jogerős adóhatározatok, ítéletek meghozattak, így aztán nem korai az akkori következtetésemet ismét levonni: mindezt alaptalanul tették. Négy évig küszködtem ezzel a problémával, végül újra a céggel lehetett foglalkoznom. De addig számtalan esetben feltették a kérdést: miért hadakozom?

A válaszom nem volt túl bonyolult. Elmondtam, hogy ezek a taknyosok, akik most (2001) a politikát játsszák, azért ülhetnek a székükben és gyakorolhatják a hatalmat, mert mi, akik már Kádár alatt mertünk vállalkozást indítani, bebizonyítottuk, hogy megváltoztatható a rendszer, másnap is lesz kenyér meg más áru a boltokban, megmarad az ipar hatékony része; nem kell besz@rni, mi tartjuk a frontot. Sajna, nekik (politikusok) ezen közben nem volt alkalmuk megtanulni a szakmájukat, autodidakták, fogalmuk sincs arról, mi a demokrácia. Majd én, meg egy páran, majd mi! a helyére tesszük az agyukban, hogy nem ők a háziurak (azok nem mások, mint maguk a polgárok, a választók, azaz mi magunk volnánk), ők csak a házmesterek, viceházmesterek, szemétszállítók, akiket mi fizetünk. Ennyi volt az őszinte és – belátom - naiv reflexióm.
A válaszom ismeretében annyi merült még fel, hogy ez nem fog menni. Mondták, döntenem kell, mi is vagyok tulajdonképpen, vállalkozó vagy demokrata. Együtt a kettő nem fog menni.

Igaza lett azoknak, akik ezt mondták. Mára Magyarországon – kis túlzással – se’ vállalkozás, se’ demokrácia. Hacsak… vállalkozásnak nem hívjuk a Nutex, meg az Organic Mission féle szélhámosságokat, meg demokráciának azt, ami itt és most alakul.

Semmi haszna nem lett annak, amit csináltam ott és akkor. Szélmalomharc akkor is, most is. Valószínűleg valami génhiba az ok. Nos, nyilván most sem lesz semmi eredménye annak, amit csinálok, mert ezeket a gazembereket valaki nagyon védi. Minden esetre annak idején is, meg most is azon igyekszem, hogy a tőzsde (a pénzügyi befektetések) értelme, haszna és lényege – nem beszélve annak kockázatairól – azoknak is világos legyen, akik nem tanultak közgazdaságtant, magas matematikát, pszichológiát, ilyesmiket. Ha csak egy ember elsörözi a haverjaival azt a pénzt, és/vagy virágot vesz és visz a kedvesének abból a pénzből, amit egyébként lenyelne ez a Nutex/OM bagázs, már van értelme ennek a szélmalomharcnak.

A spongya ügyében: egy minapi megjegyzésre nem álltam meg, hogy ne riposztozzak, amikor Simor MNB elnök viselkedéséről, kvázi ágálásáról volt szó. Annyit mondtam, hogy a külvilágnak (amely végül megment majd minket attól a csődtől, ahová vittek és visznek minket) tudnia kell, hogy vannak itt egynéhányan (és Isten bocsássa meg nekem, de magamat közülük valónak tartom), akik kellően intelligensek, kultúráltak és demokraták – és ezekre az emberekre nagy szükség lesz majd ott és akkor, amikor a sz@rból kihúznak minket. Én már megöregedtem, rám ne számítson senki, de – mint Ön is láthatja - a reflexeim megmaradtak.

Őszinte híve

P.s.:

Volt egy bíró, aki annak dacára, hogy látta mi a helyzet azt ítélte, hogy a HUMET (az én HUMETem) jó hírét nem sértette meg az adóhivatal. 17 oldalon indokolta az indokolhatatlant. Az ítélet kézhezvételét követően azt írtam neki egy privát levélben, hogy ez így nem fog menni, az állam túlterjeszkedését hagyva a polgár és a vállalkozások ellehetetlenülnek, az ítéletének az lesz a vége, hogy nem lesz, aki adót fizessen és pl.: neki (a bírónak) nem lesz nyugdíja, ha ez így megy tovább… Ennek tíz éve. Félek, hogy igazam lesz, bár ne lenne.
Bacherachi_rabbi 2012. 09. 26. 21:28
#11
Jó Mester!

A Bacherachi Hitközség nevében szeretettel köszöntjük Önt. Jó látni, ahogy közel négy éve vívja szélmalomharcát. A hátralévő újabb négy évhez kitartást kívánunk!

A Bacherach Hitközség Rabbija

Post Scriptum:

dobjon egy ajánlatot és zárja le pár forintos RÉGI árfolyamon a short pozícióit, aztán spongyát múltra!
Civinjanos 2012. 09. 26. 17:00
Törölt hozzászólás
#10
Törölt felhasználó 2012. 09. 26. 15:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#9
Szemetek.
Megvan még a PSZFÁF-nek írt levelem. Még az 5 éve elévülési idő előtt tervezem elküldni nekik.
Nincs már részvényem, de azért reméltem, hogy csak egy csalás volt, és tőkét emelnek a kiváló társaságban - ahogy az a szétválási szerződésben benne volt - és visszakerül a Nutexba a Reanal.
Civinjanos 2012. 09. 26. 15:33
Törölt hozzászólás
#8
Civinjanos 2012. 07. 25. 08:27
Törölt hozzászólás
#7
Civinjanos 2012. 07. 03. 10:51
Törölt hozzászólás
#6
zsosz
zsosz 2012. 06. 28. 16:09
Előzmény: #4  Jovi
#5
Ebben a "jogbiztos" országban, ha el is jut oda a dolog, hogy valaki felel valamiért, addigra "nincstelen senkivé" válnak valahogy...
Jovi 2012. 06. 28. 13:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#4
Mivel nem hozták nyilvánosságra, így már érthető hogy ők is be vannak tojva, mert perelhetők az okozott kárért.

7.1.4. A Felügyelő bizottság felelőssége

A felügyelőbizottsági tagok - a Ptk. közös károkozásra vonatkozó szabályai szerint - korlátlanul és egyetemlegesen felelnek a gazdasági társasággal szemben a társaságnak az ellenőrzési kötelezettségük megszegésével okozott károkért, ideértve a számviteli törvény szerinti beszámoló, valamint a kapcsolódó üzleti jelentés összeállításával és nyilvánosságra hozatalával összefüggő ellenőrzési kötelezettség megszegését is.
Törölt felhasználó 2012. 06. 28. 13:01
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Köszönjük.
Itt legfeljebb csak az igazság kiderítésében lehet bízni.
Az viszont nagyon lényeges lenne.
Törölt felhasználó 2012. 06. 28. 12:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#2
köszönjük a tájékoztatást!
Civinjanos 2012. 06. 28. 12:23
Törölt hozzászólás
#1

Topik gazda

Civinjanos
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek